Naujienlaiškio prenumerata

2017 06 23

Lietuvos oro uostų naujienlaiškis – spalis

Lietuvos oro uostai: po įtemptos vasaros atgyjame iš naujo

Nors ši vasara nedžiugino gražiu oru, Lietuvos oro uostuose buvo karšta – štai Vilniuje 35 dienas vyko orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, tad visi suplanuoti skrydžiai ir dauguma darbuotojų persikėlė į Kauno oro uostą. Džiugu, kad laikini pokyčiai mūsų keleiviams nesukėlė didelių nepatogumų, o Kauno oro uostas buvo pakrikštytas „draugiškiausiu Europos oro uostu“.

Rekonstrukcija pasibaigė, tad pamažu grįžtame į normalų ritmą ir vėl džiaugiamės didėjančiais keleivių srautais. Daugiausiai pokyčių besilankantieji Lietuvos oro uostuose gali pastebėti sostinėje – čia išplėtėme siūlomų paslaugų spektrą: naujas restoranas „PANK‘olis“ su fotografo Algimanto Kriščiūno darbų galerija, atsinaujinusi „Camelia“ vaistinė, specialus „Samsung Lietuva“ stendas su virtualios realybės akiniais, pertvarkytas „Medicinos banko“ padalinys ir dar daugiau visko.  

Tikimės, kad naujovės skrydžio laukimą pavers dar malonesniu ir jaukesniu. Juo labiau, kad ir skrydžių žemėlapis vis plečiasi ir žiemos sezono metu oro linijų bendrovės pasiūlys naujų skrydžių galimybių.

Apie viską – žemiau šiame laiške.

Lietuvos oro uostai jūsų pasiilgo, kada pasimatysime? 

Naujos kryptys
Vilnius–Atėnai su „Aegean Airlines“

Pagaliau! Nuo 2018-ųjų birželio du kartus per savaitę Graikijos sostinę bus galima pasiekti tiesiogiai iš Vilniaus. Skrydžius vykdys Graikijos oro bendrovė „Aegean Airlines“.

Vilnius–Agadiras su „Wizz Air“

Nuo lapkričio 1 d. tiesioginis oro tiltas sujungs Vilnių su Maroko miestu Agadiru. Skrydžiai bus vykdomi žiemos sezonu, kartą per savaitę. Puiki proga pabėgti nuo žvarbos!

Vilnius–Gdanskas su „Wizz Air“

Nuo gruodžio 21 d. tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais, aviakompanija „Wizz Air“ kvies skristi į Gdanską. 

Vilnius–Varšuva su „Wizz Air“

Rytiniai skrydžiai tarp dviejų sostinių vyksta keturis kartus per savaitę – pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais.

Kas vyksta oro uostuose?
Vilnius: keleivių skaičius ir vėl auga

Pirmąjį rudens mėnesį sostinėje aptarnauti beveik 409 tūkst. keleivių – t. y. 10 proc. daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu metu. 

Vilnius: oro uostas atgyja

Pagrindiniai šalies oro vartai šiemet ne tik sėkmingai rekonstravo orlaivių kilimo ir tūpimo taką, bet ir išplėtė keleiviams siūlomų paslaugų spektrą.

Vilnius: patogesnis susisiekimas viešuoju transportu

Atnaujintos oro uosto prieigos – viešojo transporto stotelė perkelta arčiau įėjimo. Tikimės, kad taip bus patogiau tiek į oro uostą atvykstantiems, tiek iš jo išvykstantiems keleiviams.  

Vilnius: naujas restoranas „PANK‘olis“

Įvairių pasaulio virtuvių patiekalų oro uosto išvykimo terminale nuo šiol kviečia paskanauti restoranas „PANK‘olis“. Jo sumanytojai tikina, kad restorane išalkusiųjų lauks ne tik daugiausiai patiekalų oro uoste siūlantis meniu, bet ir atskiros erdvės vaikams.

Kaunas: naujos „Duty Free“ ir „Travel Value“ parduotuvės

Vokiečių kompanija „Gebr.Heinemann“ ir UAB „Travel Retail Vilnius“ Kauno oro uoste atidarė tris naujas „Duty Free“ ir „Travel Value“ parduotuves. Bendras jų plotas – 370 kv. metrų.

Kaunas: keičiasi oro uosto vadovas

Spalio 11 d. Kauno oro uosto direktoriaus pareigas palieka jam trejus metus vadovavęs Bruno Kasparas. Iki tol, kol bus surastas naujasis vadovas, laikinai jo pareigas eis Vilniaus oro uosto direktorius Olafas Martensas.

Verta žinoti
Ličio baterijos ir įkrovikliai – tik lėktuvo salone

Į kelionę nusprendus vežtis atsargines ličio baterijas, naudojamas įvairiems elektroniniams bei medicininiams prietaisams, jas būtina paimti su savimi į lėktuvo saloną. Tokia pati taisyklė galioja ir imant elektroninius prietaisus įkraunančius akumuliatorius (angl. power banks).

Nauja „Wizz Air“ orlaivio bagažo politika

Nuo spalio 29 d. „Wizz Air“ keleiviams nebereikės mokėti papildomo mokesčio nešantis didelį rankinį bagažą į orlaivio saloną. Kartu su savimi orlaivio salone bus galima turėti vieną rankinį bagažą, kurio išmatavimai atitiks šiuos matmenis 55 x 40 x 23 cm.

Orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija Vilniuje

Nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 17 d. 23:59 val. Vilniaus oro uoste vyko orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija. Norime prisiminti ir su jumis pasidalyti džiaugsmingiausiomis šio projekto pabaigos akimirkomis.      

Ant rekonstruoto tako perkirpta juosta: po 35 dienų lėktuvai sugrįžta į Vilnių

Rekonstruoto tako atidarymo ceremonijoje buvo iškilmingai perkirpta raudona juosta ir pasidžiaugta laiku pabaigtais darbais.
Plačiau.

Pirmieji keleiviai Vilniaus oro uoste vidurnaktį sutikti skambant muzikai

Prabėgus vos kelioms minutėms po oficialios rekonstrukcijos pabaigos sostinėje nusileido lėktuvas iš Rygos. Į Vilnių sugrįžusius keleivius pasitikome atsakingai.
Nuotraukų galerija.

O laiško pabaigai – rekonstrukcijos filmukas. Kaip atrodo 35 dienos intensyvaus darbo, 115 tūkst. tonų asfalto, 165 km elektros kabelių ir 1000 sumontuotų žiburių? Štai taip!

VIDEO
Vilnius
Airport
Kaunas
Airport
Palanga
Airport
www.ltou.lt

Atgal į sąrašą


Pranešimo tekstas*
Boto apsauga nuo nepageidaujamo pašto (CAPTCHA)