Naujienlaiškio prenumerata

2017 06 23

Lietuvos oro uostų naujienlaiškis – birželis

Lietuvos oro uostai pataria: išmaniosios programėlės kiekvienam keliautojui

Šių metų gegužė šalies aviacijoje tapo simboline – Lietuvos oro uostai aptarnavo daugiau nei pusę milijono keleivių, t. y. 13,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, ir pasiekė geriausią rezultatą Lietuvos aviacijos istorijoje. Iki šiol rekordininku pagal keleivių skaičių laikytas 2016 m. rugpjūtis, kai buvo pervežta 481 tūkst. keleivių, o tai – 6 proc. mažiau nei šių metų gegužę.

Tikime, kad tai – dar ne augimo pabaiga ir nekantriai laukiame birželio mėnesio statistikos.

Matome, kad savo kelionėms besirenkančių oro transportą, vis daugėja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Kad kelionės būtų patogesnės, išrinkome penkias išmaniąsias programėles, kurios palengvins planavimą ir padės išvengti didelių staigmenų. Svarbu kišenėje visada turėti išmanųjį telefoną su pilnai įkrauta baterija.

Oro uostų vedlys FLIO

Mobilioji programėlė FLIO realiu laiku pateikia visą su skrydžiais susijusią informaciją, o programėlėje įdiegti oro uostų žemėlapiai padeda atsidurti norimoje vietoje – kavinėje, parduotuvėje, vaikų kambaryje ar šalia telefonų įkrovimo stotelės. FLIO turėtojai gauna geriausius oro uoste įsikūrusių parduotuvių ir restoranų pasiūlymus bei specialias nuolaidas.
Nuo šiol FLIO veikia ir Lietuvos oro uostuose – Vilniuje, Kaune ir Palangoje.

Pakuojantiems lagaminą - „uPackingList“

Programėlėje galite susidaryti kelioninių daiktų sąrašą, automatiškai įtraukti daiktus į jį siūlo ir pati programėlė. Joje taip pat galite pasidaryti prieš kelionę būtinų atlikti darbų sąrašą – ar tai būtų privaloma pabaigti prezentacija, ar vizitas pas gydytoją. Atlikę darbą ar įsidėję reikiamą daiktą į lagaminą, pažymėkite juos sąraše – būsite tikri, kad nieko nepamiršote.

„Citymapper“ – planuojantiems ekskursijas po miestą

Programėlė padės susidėlioti savo maršrutą po miestą – ji pateikia viešojo transporto tvarkaraščius bei kelionės kainas. Planuojantiems keliauti pėsčiomis ar dviračiu, ji padės surasti patogiausią maršrutą, nurodys artimiausius pėsčiųjų ar dviračių takus ir paskaičiuos, kiek laiko užtruksite bei kiek kalorijų sudeginsite keliaudami pasirinktu būdu. „Citymapper“ rodo detalią ir priklausomai nuo susidariusių eismo sąlygų mieste atnaujintą informaciją.

Norintiems neapsirikti perkant lauktuves – „XE Currency“

Ši valiutų keitimo programėlė pravers norintiems neapsigauti keičiant valiutą ar lyginant kainas kitoje šalyje. „XE Currency“ konvertuoja visas pasaulio valiutas, veikia net ir neprisijungus prie interneto, o jos duomenys atnaujinami realiu laiku, tad galite būti tikri dėl duomenų tikslumo.

Subalansuota lietuviams – „Keliauk saugiai“

Visą programėlės informaciją galima pasiekti be interneto ryšio. „Keliauk saugiai“ pateikiamos kelionių rekomendacijos, atvykimo sąlygos visoms pasaulio valstybėms, konsulinė informacija ir atstovybių kontaktai. Artimiausią atstovybę programėlė automatiškai nustatys pagal telefono buvimo vietą! 

Kas vyksta oro uostuose?
Vilnius: didinamas keleivių pralaidumas

Lietuvos oro uostai ėmėsi papildomų priemonių, spartinančių keleivių patikrą. Vien iki kitų metų pabaigos Vilniaus oro uosto keleivių pralaidumas bus padidintas 60 proc.

Vilnius: atnaujinami tualetai

Vilniaus oro uostas pradėjo ir vidines pertvarkas – investavo į kapitalinį ir kosmetinį tualeto patalpų remontą. Šiemet tualetų remonto darbai bus baigti per vasarą, dar daugiau pokyčių laukia kitąmet.

Vilnius: keleivius džiugins patogesnė transporto schema

Vis didesnių keleivių ir skrydžių srautų sulaukiantis Vilniaus oro uostas ėmėsi atvykimo terminalo teritorijos tvarkymo darbų. Jau 2018 m. įgyvendinus rekonstrukcijos planą, taksi automobiliai bei autobusai keleivius išleis ir pasiims naujai suformuotame transporto mazge atokiau nuo terminalo.

 

Vilnius: verda pasiruošimo rekonstrukcijai darbai

Likus mažiau nei mėnesiui iki Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos pradžios, įvairūs paruošiamieji darbai čia vyksta pilnu pajėgumu. Jau nuo gegužės vidurio darbininkai pluša atlikdami įvairius inžinerinius darbus skrydžių juostoje. 
Fotoreportažą iš darbų vietos rasite čia.

 

Palanga: prasidėjo rekordinis vasaros skrydžių sezonas

Palangos oro uostui šis sezonas – rekordinis krypčių skaičiumi. Nuo birželio 17-osios iš Palangos galima tiesiogiai pasiekti ir Rusijos kultūros perlu vadinamą Sankt Peterburgą bei dar devynis miestus. 


Atgal į sąrašą


Pranešimo tekstas*
Boto apsauga nuo nepageidaujamo pašto (CAPTCHA)