Oro uosto naujienos

2019 04 03

Vilniaus oro uoste bus įrengti automatiniai pasienio patikros vartai
Netrukus keleivių judėjimas išvykstant iš Vilniaus oro uosto ir čia atvykstant taps dar patogesnis. Nuo balandžio pradžios pradedami automatinių pasienio patikros vartelių (angl. automated border control) įrengimo darbai. Jau po mėnesio sostinės oro uoste atsiras 10 išmaniųjų vartelių. Nauja patikros sistema yra sostinės oro vartų rekonstrukcijos dalis, kuri leis efektyviau ir greičiau patikrinti keleivių asmens dokumentus bei biometrinius duomenis.

2019 04 02

Pasaulinę autizmo supratimo dieną - pasiruošti kelionei padedanti iniciatyva
Šiandien, balandžio 2 d., minima pasaulinė autizmo supratimo diena. Šia proga Lietuvos oro uostai ragina keleivius ir jų artimuosius naudotis nemokamomis pagalbos neįgaliesiems oro uostuose paslaugomis, apie kurias daugelis nežino. Taip pat pristatoma speciali mokomoji vaizdo priemonė, padedanti vaikams su autizmo spektro sutrikimais bei jų šeimoms pasiruošti kelionei lėktuvu. Projektas paruoštas bendradarbiaujant su Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“.

2019 04 01

Vilniaus oro uosto dovana miestiečiams – galimybė iš arti stebėti lėktuvus
Greta Vilniaus oro uosto teritorijos šiais metais turėtų būti pradėti visuomenei skirtos lėktuvų stebėjimo (angl. „Planespotting“) aikštelės statybos darbai. Planuojama, kad į naują, oro uosto sklype kuriamą, erdvę, kurioje iš arti bus galima pamatyti ir fotoobjektyvu užfiksuoti kylančius bei besileidžiančius lėktuvus, lankytojai galės patekti jau šių metų rudenį.

2019 03 29

Vasaros laikas
Jau šį sekmadienį, kovo 31-ąją, Lietuvoje įvedamas vasaros laikas – laikrodžius suksime valanda į priekį. Todėl norime informuoti tądien vykstančius į keliones: atkreipkite dėmesį į savo skrydžių laiką, nes jis bus nurodytas naujuoju – vasaros laiku.

2019 03 29

Prasideda aviacinė vasara: poilsiautojus skraidins net į Madagaskarą
Jau šį sekmadienį, kovo 31 d., Lietuvos oro uostuose prasideda aviacinis vasaros sezonas. Šiemet trys šalies oro uostai keliautojams siūlo dar platesnį krypčių pasirinkimą: nuo verslui svarbių ryšių su Londonu iki egzotiškų atostogų Madagaskare. Itin aktyvus vasaros sezonas bus Kauno oro uoste, kur pirmąkart pradedami vykdyti užsakomieji skrydžiai.

2019 03 20

Vilniaus oro uoste – nauja oro bendrovė ir skrydžiai į Vieną
Nuo spalio mėnesio reguliarius skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Austrijos sostinę Vieną pradės vykdyti nauja oro bendrovė „Laudamotion“. Kompanijos atstovų teigimu, skrydžio bilietų prekyba prasidės jau kovo 20 dieną.

2019 03 19

Naujame Vilniaus oro uosto kino repertuare – trumpi lietuviški filmai visai šeimai
Vilniaus oro uoste veikianti pirmoji ir vienintelė kino salė Centrinėje ir Rytų Europoje, pristato atnaujintą filmų repertuarą visai šeimai. Nuo šiandien jau penktus metus išvykstančius keleivius džiuginančioje kino salėje „Film Spot LT“ bus galima pamatyti dvi naujas filmų programas. Prie A2 vartų įsikūrusioje salėje rodomus filmus keleiviai prieš skrydžius gali žiūrėti nemokamai, tad belieka mėgautis ir sekti savo išvykimo laiką.

2019 03 06

Lietuvos oro uostuose – nauja Ukrainos miestų vardų rašyba
Atsiliepdami į Ukrainos prašymą, Lietuvos oro uostai tikslina anglišką šios šalies miestų rašybą. Vilniaus oro uoste, kuriame vykdomi skrydžiai į Kijevą ir Lvovą, nuo šios savaitės angliškose lentelėse „Kiev“ virs „Kyiv“, o „Lvov“ – „Lviv“. Šių pokyčių priežastis – perėjimas prie naujos, ukrainietišku tarimu paremtos transkripcijos. Iki šiol angliški Ukrainos miestų pavadinimai buvo rašomi remiantis rusišku tarimu.

2019 03 05

Vilniaus oro uosto keleivių laukia naujos koncepcijos picerijos
Vilniaus oro uosto išvykimo terminale duris atvėrė ir maisto mylėtojų jau laukia naujos koncepcijos „Charlie Pizza“ picerija. Naujoji maitinimo vieta tiek savo meniu, tiek interjerą pritaikė skubančių išvykstančių keliautojų poreikiams.

2019 03 01

Ilgąjį Kovo 11-osios savaitgalį keliaujate svetur? Atraskite Lietuvą netgi išvykę
Norite ilgąjį Kovo 11-osios savaitgalį ištrūkti iš Lietuvos, bet neatitrūkti nuo lietuviškumo? Iš Vilniaus, Kauno bei Palangos oro uostų galite skristi į septynis labai skirtingus Europos miestus, kuriuose švęsti valstybingumą kviečiama ir drauge su tautiečiais, ir pagal tautiškas tradicijas. Kai Kovo 11-ąją Lietuvoje kils trispalvės, nusileidę svetur būsite pakviesti pažinti kitas kultūras bei į savąją pažvelgti užsienyje gyvenančiųjų akimis. Taigi kokios pramogos ir skonių staigmenos lauks svetur ilgajam savaitgaliui išvykusių tautiečių?  

2019 03 01

Lietuvos oro uostai fiksuoja stipriai išaugusius registruojamo bagažo srautus
Praėjusių metų pabaigoje ir šių pradžioje bendrovė Lietuvos oro uostai fiksavo smarkiai išaugusius registruojamo bagažo srautus. Dėl šių staigių pasikeitimų įmonės atstovai praneša ieškantys sprendimų, kaip reorganizuoti bagažo priėmimo ir skirstymo sistemas. Neabejotinai, viena šio  augimo priežasčių – praėjusių metų pabaigoje įsigaliojusios oro vežėjų „Ryanair“ ir „Wizz Air“ bagažo taisyklės.

2019 02 28

2018-aisiais Lietuvos oro uostų pelnas didėjo 3 kartus – augimas numatomas ir 2019-aisiais
Neaudituotais duomenimis, bendrovės Lietuvos oro uostai 2018-ųjų grynasis pelnas siekia 8,4 mln. Eur ir yra 3 kartus didesnis nei 2017-aisiais. Aviacinės pajamos pernai išaugo iki 29,4 mln. Eur, o neaviacinės siekė 14,6 mln. Eur. Didžiausią impulsą sparčiam rezultatų augimui turėjo peržiūrėta teikiamų paslaugų kainodara ir išplėsti komercinių patalpų nuomos plotai. Taip pat pasiūlytos naujos skrydžių kryptys, 19 proc. išaugęs keleivių skaičius ir 11 proc. ūgtelėjęs aptarnautų skrydžių rodiklis.

2019 02 26

Trikdančių tvarką Lietuvos oro uostuose mažėja – papasakojo, kaip drausminami taisyklių pažeidėjai
Lietuvos oro uostuose praėjusiais metais mažėjo melagingų pranešimų apie paliktus sprogmenis kaip ir keleivių, nepaisančių tvarkos skrydžio metu. Tačiau išaugo keliautojų, tarp asmeninių daiktų turinčių ginklų ir šaudmenų. Įtakos gali turėti tai, kad Lietuvoje daugėja gyventojų laikomų ginklų skaičius. Pasitaiko tokių keleivių, kurie bando šaudmenis parsiskraidinti kaip suvenyrus.

2019 02 19

Lietuvos oro uostuose - rekordinis reklamos priemonių modernizavimas ir didžiausia Lietuvoje vidaus patalpų vaizdo siena
Lietuvos oro uostai įgyvendino didelio masto atsinaujinimą, kurio metu įprastus partneriams siūlytus reklamos sprendimus pakeitė efektyviomis skaitmeninėmis priemonėmis, kurioms ateityje numatomas didelis potencialas augti. Visuose trijuose šalies oro vartuose pradėjo veikti modernūs vaizdo ekranai, o sostinės oro vartų keleiviai jau išvydo, kaip atrodo didžiausia Lietuvoje vaizdo siena.

2019 02 05

Naujas lėktuvų triukšmo valdymo etapas Vilniuje - per dvejus metus virš 15 priemonių
Viena pagrindinių užduočių, kurią vienaip ar kitaip sprendžia daugybė oro uostų visame pasaulyje – triukšmo valdymas. Vilniaus oro uostas jau ne vienerius metus bendradarbiauja su VĮ „Oro navigacija“ prie pavienių triukšmo mažinimo iniciatyvų. Šiemet jos išaugo į ilgalaikį įsipareigojimą – Vilniaus oro uostas bei „Oro navigacija“ pasirašė sutartį dėl kompleksinių triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo. Detaliame ilgalaikiame plane numatyti keliai, padėsiantys valdyti orlaivių triukšmo zonas.

2019 02 01

Nepamirštamas ilgasis Valentino dienos savaitgalis: 6 Europos miestai, kuriuos verta aplankyti
Trys Lietuvos oro uostai ir šeši Europos miestai – keliantiems klausimą, ką tokio ypatingo nuveikti Valentino dieną, romantiška ilgojo savaitgalio kelionė yra pats geriausias atsakymas. Pridėkite dar originalias, išskirtines ir stebinančias išvykos pramogas ir turėsite puikų pabėgimo planą dviem Vasario 14-ajai. Taigi kokiuose Europos miestuose šiemet Lietuvos oro uostai rekomenduoja atšvęsti Valentino dieną?  

2019 01 30

Lietuvos oro uostų neaviacinės pajamos išaugo trečdaliu
Lietuvos oro uostams susumavus 2018 m. rezultatus ypač išsiskyrė neaviacinių paslaugų pardavimai, augę trečdaliu, palyginus su 2017 m. Praėję metai buvo itin sėkmingi oro uostų partneriams, teikiantiems mažmeninės prekybos ir maitinimo paslaugas – pardavimus stipriai didino visuose trijuose Lietuvos oro uostų filialuose dirbančios parduotuvės bei kavinės.

2019 01 29

LOT paskelbė bilietų prekybą iš Vilniaus į Londono Sitį: pasiūlė patogiausius skrydžių laikus verslo keleiviams
Lenkijos oro linijos „LOT Polish Airlines“ jau pradėjo bilietų prekybą naujuoju maršrutu Vilnius–Londono Sitis. Skrydžiai bus vykdomi kiekvieną dieną nuo šių metų gegužės 1 dienos. Tvarkaraštis sudarytas atsižvelgiant į verslo keleivių dienotvarkę, tad skrydžiai suplanuoti patogiausiu metu – rytais ir vakarais.

2019 01 23

Keleivių bandyti skraidinti daiktai pernai nustebino net visko mačiusius Lietuvos oro uostų darbuotojus
Lietuvos oro uostai sudarė labiausiai nustebinusių orlaiviais 2018 m. bandytų skraidinti objektų TOP 5. Nors rankiniame keleivių bagaže aptikti neleistini radiniai stulbina, neretai susiduriama ir su nežinojimu, kokius paprastus daiktus galima vežtis, ir kokius – ne.  

2019 01 14

Pavasarį pradedami tiesioginiai skrydžiai tarp Vilniaus ir Tbilisio
Šių metų balandžio pradžioje Vilniaus oro uostas papildys savo maršrutų krepšelį – po dešimtmečio pertraukos sostinėje vėl atsiras skrydžiai į Sakartvelo sostinę Tbilisį. Triskart per savaitę į šį miestą tiesiogiai skraidins Lietuvoje iki šiol veiklos nevykdžiusi sakartveliečių oro linijų bendrovė „Georgian Airways“.

2019 01 10

2018-ieji Lietuvos oro uostams – šuolio metai: pasiekti ir aptarnautų keleivių, ir skrydžių rekordai
2018-ieji bus įrašyti tarp geriausių bendrovės Lietuvos oro uostai aviacinių metų, mat pasiekti nauji rekordai - aptarnauta 6,3 mln. keleivių ir 61 tūkst. skrydžių. Didžiausias proveržis įvyko pagrindiniuose šalies oro vartuose – Vilniaus oro uoste, tačiau Kauno ir Palangos filialams metai taip pat buvo labai intensyvūs.

2019 01 04

Lietuvos oro uostai: žmonės su negalia vis dažniau renkasi keliones lėktuvais
Pastaraisiais metais negalią turinčių ir ribotos judėsenos keliautojų srautas Lietuvos oro uostuose stabiliai didėja. Per metus tokių keliautojų skaičius Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartuose išaugo apie 36 procentus. Permainas lemia neįgaliesiems pritaikytos infrastruktūros plėtra bei oro uostuose teikiamos paslaugos, palydint tokį keleivį nuo atvykimo iki pat vietos orlaivyje.

2018 11 27

Viešas turto pardavimo aukcionas Gruodžio 05 d.

2018 11 16

Iš Vilniaus oro uosto viešuoju transportu grįžtančių keleivių skaičius išaugo beveik keturis kartus
Oro uostas Vilniuje natūraliai yra didžiulio judėjimo centras, iš kurio ir į kurį kasdien atvyksta tūkstančiai žmonių. Tai, kokiais metodais jie tai daro, iš dalies apibrėžia visą miesto judumo sistemą. Nauji tyrimai rodo, kad per pastaruosius septynerius metus Vilniuje gerokai pakilo pasitikėjimas viešuoju miesto transportu.

2018 11 06

Viešas turto pardavimo aukcionas Lapkričio 21 d.

2018 10 31

Lietuvos oro uostai primena: nuo lapkričio 1 d. keliautojams pravers auksinė taisyklė
Taisyklę keliautojams į oro uostus atvykti likus ne mažiau kaip dvi valandos iki skrydžio Lietuvos oro uostai vadina auksine. Šis laiko tarpas būtinas sklandžiai atlikti oro uoste reikalingas procedūras. Lietuvos oro uostų atlikta apklausa rodo, kad vis didesnė aptarnaujamų keleivių dalis į tai atsižvelgia. Tačiau nuo š. m. lapkričio 1 d., dviem oro linijoms įvedus naujus rankinio bagažo pakeitimus, keleivių prašoma atvykimo laikui skirti dar didesnį dėmesį.

2018 10 30

Lietuvos oro uostai pasiruošę šaltajam sezonui: keliautojams pristato net 8-ias naujas kryptis
Paskutinį spalio savaitgalį šalyje paskelbus žiemos laiką, Lietuvos oro uostai įžengė į žiemos skrydžių sezoną. Planuojantiems atostogų ir verslo keliones, įmonės ir oro vežėjų pastangomis siūlomos net 8-ios naujos ir strategiškai reikšmingos kryptys bei papildomi savaitiniai skrydžiai jau išpopuliarėjusiomis kryptimis.

2018 10 25

Lietuvos oro uostai palydi geriausią vasaros sezoną: per 6 mėnesius – 4 mln. keleivių
Lietuvos oro uostai fiksuoja iki šiol sėkmingiausią vasaros sezoną. Per šešis mėnesius perskraidinta net penktadaliu daugiau keleivių nei pernai tuo pačiu metu. Keliautojams taip pat pasiūlyta 12 naujų krypčių į populiariausius Europos oro uostus. Visus rekordus sumušė rugpjūtis, kuris į bendrovės istoriją bus įrašytas kaip mėnuo, kai keliautojų srautai buvo didžiausi.

2018 10 22

5 patarimai laukiantiems šeimos atostogų, kad skrydis su vaikais būtų lengvesnis
Vis dažniau galima pastebėti su vaikais keliaujančias šeimas, drąsiau atostogų vykstama ir su mažamečiais keliautojais. Gerai apgalvojus išvykos detales ir pasinaudojus oro uostų sudarytomis palankiomis sąlygomis keliaujantiems su vaikais, kurių dažnai nežino, ši atostogų dalis prabėgs sklandžiai ir leis nusiteikti poilsiui, juk kaip tik ant nosies – vaikų rudens atostogos.

2018 10 17

Vilniaus oro uoste duris atvėrė naujo dizaino „Duty Free“: didesnis dėmesys lietuvių kūrėjams
Vilniaus oro uosto išvykimo terminale spalio 17 d. oficialiai atidaryta pagrindinė neapmokestinamų prekių  parduotuvė „Heinemann Duty Free | Travel Value“. Naujo koncepto ir dizaino pereinamoje (angl. walk-through) parduotuvėje, įrengtoje vykdant Vilniaus oro uosto terminalo komercinės zonos rekonstrukciją, keliautojams bus pasiūlyta daugiau prekių kategorijų, platesnis asortimentas bei nauji tarptautiniai prekių ženklai. Išskirtinis dėmesys teikiamas Lietuvos kūrėjų darbams.

2018 10 12

Nuo gruodžio lėktuvų keliamo triukšmo vilniečiai girdės dar mažiau
Sumažinti orlaivių keliamo triukšmo poveikį ir mastą – viena svarbiausių tęstinių Vilniaus oro uosto aplinkosaugos užduočių. Gruodžio mėnesį planuojama įdiegti dalį jai įgyvendinti skirtų priemonių, pavyzdžiui, įtvirtinti reikalavimą orlaiviams laikytis nustatyto išskridimo maršruto virš mažai apgyvendintų miesto teritorijų. Siekiama iki metų pabaigos sustiprinti triukšmo prevencijos sistemą, kad vilniečiai girdėtų dar mažiau lėktuvų keliamo triukšmo.

2018 10 12

Dėl konsultacijų su Vilniaus oro uosto naudotojais
Rengdamiesi kasmetinėms konsultacijoms dėl Vilniaus oro uosto rinkliavų, informuojame, kad 2018 m. lapkričio 29 d., 13:30 val. Valstybės įmonės ,,Oro navigacijos“ patalpose  (Rodūnios kelias 2, Vilnius) vyks konsultacijos su Vilniaus oro uosto naudotojų komitetu (toliau – Komitetas)  dėl Vilniaus oro uosto rinkliavų.

2018 10 11

Vilniaus oro uoste iškils moderni daugiafunkcė automobilių stovėjimo aikštelė
Šalia Vilniaus oro uosto, Rodūnios kelio ir Felikso Vaitkaus gatvių sankryžoje, pradedama statyti moderni daugiafunkcė automobilių stovėjimo aikštelė. Projektą bendrovė Lietuvos oro uostai įgyvendina atsižvelgdama į augančią automobilių stovėjimo vietų paklausą Vilniaus oro uoste. Keleiviams bus įrengta 999 naujų automobilių stovėjimo vietų, gerės šių paslaugų kokybė.

2018 10 03

Įmonės vienijasi kovai su diskriminacija – ją patiria daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų
Lietuvos gyventojai įsidarbindami ir dirbdami patiria diskriminaciją, o dažniausi jos pagrindai – amžius, negalia ir lytis. Tokią situaciją atskleidė „Vilmorus“ atlikta gyventojų apklausa. Daugiau kaip pusė (57 proc.) gyventojų yra asmeniškai patyrę diskriminaciją dėl amžiaus įsidarbindami. Daugiau nei trečdalis (37 proc.) mano, kad Lietuvoje paplitusi diskriminacija darbo vietoje dėl negalios, o 23 proc. – dėl lyties.

2018 09 19

Popiežiaus vizitas: Vilniaus oro uostas ragina atidžiai planuoti keliones
Popiežiui Pranciškui lankantis Vilniuje, mieste keisis eismo srautai, viešojo transporto trasos, atskirose sostinės dalyse bus ribojamas ar visai draudžiamas eismas, todėl šeštadienį ir sekmadienį kelionė į Vilniaus oro uostą gali trukti ilgiau nei įprasta.

2018 09 14

Lietuvos oro uostai vasarą palydi rekordiškai: keleivių skaičius augo beveik 50 proc.
Lietuvos oro uostai toliau sėkmingai didina krypčių ir keleivių skaičių visuose šalies oro uostuose. Rugpjūčio mėnesį keleivių skaičius šalies oro vartuose, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo net 49 proc., o įvykdytų skrydžių daugėjo beveik trečdaliu. Iki metų pabaigos bendrovė tikisi pasiekti dar didesnių veiklos rekordų – aptarnauti daugiau nei 6 mln. keleivių ir įvykdyti daugiau nei 60 tūkst. skrydžių.

2018 09 07

Viešas turto pardavimo aukcionas Rugsėjo 26 d.
VĮ Lietuvos oro uostai, į.k. 120864074, skelbia tiesioginį viešą turto pardavimo aukcioną (pakartotinį). Aukcione bus parduodamas šis turtas: automobilis, baldai ir kt. Išsamų parduodamo turto sąrašą ir papildomą informaciją rasite internete: https://www.ltou.lt/lt/lietuvos-oro-uostai/veikla/aukcionai/

2018 08 16

Pirmasis šių metų pusmetis Lietuvos oro uostuose: pajamos viršija 20 mln. eurų
Pirmojo 2018 m. pusmečio veiklos rezultatus susumavę Lietuvos oro uostai praneša, kad jų pajamos jau viršijo 20 mln. Eur – tai yra 23 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Šių rodiklių augimui daugiausia įtakos turėjo 16 proc. išaugęs keleivių skaičius bei 9 proc. padidėjęs aptarnautų skrydžių skaičius. Fiksuojamas ir pajamų iš neaviacinės veiklos augimas.

2018 08 13

Skelbiamas konkursas oro bendrovėms skraidinti iš Vilniaus į Londono Sitį
Lietuvos oro uostai paskelbė kvietimą dalyvauti viešajame konkurse, kurį laimėjęs oro vežėjas jau kitąmet pradės teikti susisiekimo paslaugas iš Vilniaus į Londono Sičio oro uostą. Naująjį maršrutą Ūkio ir Susisiekimo ministerijos pripažino gyvybiškai svarbiu šalies ekonominei ir socialinei plėtrai.

2018 08 03

Kelti paslaugų kokybės kartelę oro uostams padės keleiviai
Nuo liepos mėnesio pradžios Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų keleiviai turi galimybę įvertinti oro uostuose teikiamų paslaugų kokybę. Tą jie gali padaryti naudodamiesi momentiniais kokybės vertinimo aparatais, įrengtais įvairiose oro uostų erdvėse. Šie įrenginiai ne tik leidžia kasdien reaguoti į keleivių vertinimus ir operatyviai priimti sprendimus, bet ir ilgainiui tobulinti aptarnavimo kokybę oro uostuose.

2018 08 02

Viešas turto pardavimo aukcionas Rugpjūčio 8d.

2018 07 27

Vilniaus oro uoste duris atvėrė nauja „Duty free“ parduotuvė
Sostinės oro uoste keleivių, skrendančių į ne Šengeno valstybes, laukia dar malonesni įspūdžiai. Keliautojai jau gali apsilankyti ką tik duris atvėrusioje modernioje neapmuitinamų prekių (angl. „Duty free“) parduotuvėje. Prekybos zona atnaujinta vykdant Vilniaus oro uosto terminalo rekonstrukcijos darbus.

2018 07 25

Dirbti pradeda naujai išrinkti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų direktoriai
Lietuvos oro uostų komanda pasipildo trimis patyrusiais profesionalais. Darbų vairą jau perėmė Vilniaus oro uosto direktorius Dainius Čiuplys. Kauno filialui netrukus ims vadovauti Karolis Matulaitis, o Palangoje darbus pradės Andrius Daujotas.

2018 07 19

Vilniaus oro uoste – papildomos automobilių stovėjimo vietos pasitinkantiesiems keleivius
Jau netrukus Vilniaus oro uoste keleivius pasitinkantys vairuotojai galės naudotis didesne trumpalaikio automobilių stovėjimo aikštele. Tiesiai priešais atvykimo terminalą įsikūrusioje aikštelėje iki liepos pabaigos atsiras dešimt papildomų vietų.

2018 07 17

Lietuvos oro uostų valdybą pastiprino naujas narys
Atsinaujino Lietuvos oro uostų valdyba - prie jos veiklos prisidėjo daugiau kaip 20-ies metų tarptautinę patirtį sukaupęs ir pastaraisiais metais su valstybės valdomų ir stambių įmonių strategijomis, veiklos efektyvumo valdymu bei pertvarkomis dirbantis Adamas Ilkevičius.

2018 07 16

Pirmąjį pusmetį Lietuvos oro uostuose augo ir keleivių, ir skrydžių skaičius
Pirmąjį šių metų pusmetį keliones per Lietuvos oro uostus rinkosi beveik 3 mln. keleivių – tai yra 15 proc. daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu metu. Sparčiai augo ir skrydžių bei perskraidintų krovinių rodikliai, tad tikimasi, kad metų pabaigoje bus galima pranešti net kelis šalies oro uostų rekordus.

2018 06 29

Išmani Vilniaus oro uosto naujovė – automatinė pasienio patikra
Šių metų pradžioje prasidėjusi Vilniaus oro uosto terminalo rekonstrukcija pagrindinius Lietuvos vartus į pasaulį pavers keleiviams dar patogesne ir inovatyvesne erdve. Viena didžiausių keleivių laukiančių būsimų naujovių, leisiančių asmens dokumentų patikros procedūrą atlikti greičiau, taps automatinių pasienio patikros vartelių įrengimas (angl. automatic boarding control gates). Inovatyvi savitarnos sistema keleivius tikrins analizuodama jų biometrinius duomenis.

2018 06 22

Vilniaus oro uoste – naujoji „Crustum“ kavinė laukiantiems atvykstančiųjų
Nuo šiol Vilniaus oro uostas bus dar patogesnis tiek atskrendantiems keleiviams, tiek tiems, kurie į oro uostą atvyksta jų pasitikti. Praėjusią savaitę duris atvykimo terminale atvėrė antroji oro uoste „Crustum“ kepyklėlė, kurios darbo laikas bus derinamas ir prie naktinių skrydžių tvarkaraščio.

2018 06 22

Aukcionas. Liepos 17d. atšauktas
VĮ Lietuvos oro uostai, į.k. 120864074, informuoja, kad antrasis turto aukcionas, apie kurį buvo skelbta 2018 m. gegužės 30 d. dienraštyje „Lietuvos rytas“ Nr. 103 ir kuris numatytas 2018 m. liepos 17 d. 10 val., yra atšauktas.

2018 06 18

„Wizz Air“ iš Vilniaus skraidins į Marakešą Maroke
Plėsdama skrydžių tinklą iš Lietuvos didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė centrinėje ir Rytų Europoje bei viena iš sparčiausiai augančių aviakompanijų Europoje „Wizz Air“ pristato naują atostogų kryptį – nuo spalio mėnesio aviakompanija sujungs Vilnių su Marakešu Maroke. Skrydžiai bus vykdomi žiemos sezonu, du kartus per savaitę. Taip pat šia nauja kryptimi aviakompanija pradės vykdyti skrydžius ir iš Varšuvos.

2018 06 18

Skraidyti į Maskvą iš Vilniaus dar dažniau bus galima jau vidurvasarį
Jau greitai lėktuvai Rusijos sostinės kryptimi iš Vilniaus oro uosto kils dar dažniau. Nuo liepos 1 d. didžiausia Rusijos oro linijų bendrovė „Aeroflot“ į Maskvą skraidins nebe du, o tris kartus per dieną. Pastaraisiais metais keleivių, skrendančių šiuo maršrutu, skaičius auga, todėl papildomas skrydžio dažnis leis būsimas keliones planuoti dar patogiau.

2018 06 13

Dėl konsultacijų su Vilniaus oro uosto naudotojais
Informuojame, kad, vadovaujantis LR Susisiekimo ministro įsakymu Nr. 3-118, Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai rengia konsultacijas su oro uosto naudotojais dėl Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos. Oficialus Vilniaus oro uosto ir  oro uosto naudotojų konsultacijų susitikimas vyks 2018 m. birželio 21 d. 13:30  vietos laiku Vilniaus oro uoste.

2018 06 12

Darbą pradėjo nauja Lietuvos oro uostų vykdomoji direktorė
Lietuvos oro uostai turi naują vykdomąją direktorę. Birželio 12 d. šias pareigas pradėjo eiti Laura Joffė, tris šalies oro vartus valdančioje bendrovė dirbusi ir anksčiau. Per savo profesinę karjerą L. Joffė sukaupė ilgametę darbo įvairių sektorių įmonėse patirtį, todėl neabejojama, kad jos prisijungimas sustiprins Lietuvos oro uostų komandą ir padės pasiekti užsibrėžtus tikslus.

2018 06 11

Jubiliejinis keleivis Vilniaus oro uoste – mėnesiu anksčiau nei pernai
Birželio 10 d. Vilniaus oro uostas aptarnavo jau dumilijonąjį šių metų keleivį. Šį rezultatą didžiausi šalies oro vartai šiemet pasiekė beveik mėnesiu anksčiau nei 2017 m. ir beveik pusantro mėnesio anksčiau nei prieš dvejus metus. Jubiliejinių keleivių kasmet sulaukti vis anksčiau leidžia stabiliai auganti skrydžių maršrutų pasiūla ir juos vis gausiau besirenkantys keliautojai.

2018 06 08

Aukcionas
Viešas turto pardavimo aukcionas

2018 05 27

Vilniuje nusileido pirmasis „SCAT Airlines“ lėktuvas iš Kazachstano
Daugiau nei 20 metų Kazachstane veikianti antroji pagal dydį skrydžių bendrovė „SCAT Airlines“ gegužės 27 d. pradėjo vykdyti skrydį iš Vilniaus oro uosto į Kazachstano sostinę Astaną. Tai pirmasis įmonės žingsnis ne tik į Baltijos, bet ir Europos Sąjungos šalis.

2018 05 25

Lietuvos oro uostai į šalies biudžetą perves rekordinę dividendų sumą
Rekordinio aptarnautų keleivių ir skrydžių skaičiaus 2017 m. sulaukę Lietuvos oro uostai šįmet atseikės ir didžiausią dividendų sumą į valstybės biudžetą per įmonės veiklos istoriją. Ji siekia 3,4 mln. eurų – beveik 1,7 mln. eurų daugiau nei prieš metus.

2018 05 11

Vilniaus oro uosto terminalas atsinaujina
Daugiau paslaugų keleiviams ir platesnis siūlomų įsigyti prekių asortimentas. Šiuos tikslus leis pasiekti kovo mėnesį pradėti Vilniaus oro uosto terminalo rekonstrukcijos darbai. Nors keleivių akys to nemato, tačiau už oro uoste išdygusių aptvėrimų plušantys statybininkai jau išmontavo senąsias terminalo pertvaras, eskalatorių, inžinerines sistemas, pradėjo formuoti naujas erdves parduotuvėms, įrenginėti naujas grindis bei montuoti naujus keleivinius liftus.

2018 04 27

Džiaugsmas tėvams ir vaikams: Vilniaus oro uoste atidaryta nauja žaidimų zona
Su mažaisiais keliautojais vykstantys Vilniaus oro uosto keleiviai jau greitai prieš skrydį galės lengviau atsipūsti. Sostinės oro vartuose duris atvėrė nauja vaikų zona, kurioje mažieji lankytojai kviečiami piešti, dėlioti kaladėles ar išbandyti žaidimų konsolę. Neabejojama, kad kai kurie žaidimai pritrauks ne tik vaikų, bet ir paauglių ar net jų tėvų dėmesį.

2018 04 19

Iš Vilniaus skraidysiantys turkai padvigubins gabenamų krovinių skaičių
Jau greitai iš Lietuvos skraidinamų krovinių kiekis išaugs dvigubai, o prekių pervežimas tarp Baltijos regiono ir Azijos šalių taps dar spartesnis. Tai lems į Vilniaus oro uostą iš Rygos savo veiklą nusprendusi perkelti krovininių skrydžių bendrovė „Turkish Cargo“. Pastarosios orlaiviai su įvairiausiais siuntiniais iš sostinės oro vartų kils du kartus per savaitę.

2018 04 19

„airBaltic“ Lietuvoje pirmąjį ketvirtį aptarnavo 26 proc. daugiau keleivių
Per pirmąjį 2018 m. ketvirtį „airBaltic“ pervežė daugiau nei 80 000 keleivių į Lietuvą ir iš jos. Aviakompanija Lietuvoje skraidino 26 proc. daugiau keleivių savo skrydžių tinklo, apimančio Europą, Skandinaviją, Rusiją, NVS ir Artimuosius Rytus, kryptimis nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

2018 04 12

„airBaltic“ 2017-aisiais pasiekė geriausių veiklos rezultatų
2017 m. Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ gerokai – 16,8 mln. eurų – padidino savo veiklos pelną (EBIT), pasiekdama 20,2 mln. eurų. Aviakompanijos EBIT marža buvo 5,8 proc. Taip pat 22 proc. augo „airBaltic“ pajamos ir pasiekė 347,7 mln. eurų, o keleivių skaičius padidėjo 22 proc. Grynasis pelnas, palyginus su praėjusiais metais, išaugo 3,4 mln. iki 4,6 mln. eurų.

2018 04 11

Lietuvos oro uostuose pirmąjį ketvirtį – keleivių ir skrydžių augimas
Pastaruosius kelerius metus nuolat skrydžių bei aptarnautų keleivių kiekį auginę Lietuvos oro uostai nemažina apsukų ir šįmet. Pirmąjį 2018 m. ketvirtį trys šalies oro vartai sulaukė 8 proc. daugiau skrydžių ir 16 proc. daugiau keleivių nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Optimistiškai nuteikiantys rezultatai leidžia tikėtis, jog šių metų pabaigoje oro uostuose aptarnautų keleivių skaičius priartės prie 6 milijonų ribos.

2018 04 06

Skrydžių atnaujinimas iš Vilniaus į Sankt Peterburgą
Nuo 2018 m. birželio 1 d. oro linijų bendrovė „RusLine“ siūlo skrydžius Vilnius-Sankt Peterburgas kryptimi. Skrydžiai į Pulkovo oro uostą bus vykdomi patogiais kanadietiškais orlaiviais Bombardier CRJ-100/200 tris kartus per savaitę. Skrydžio trukmė - viena valanda ir 20 minučių.

2018 04 06

Vilniaus oro uoste – inovatyvi bagažo valdymo sistema
Nors Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas galutinai rekonstruotas bus tik 2021 m., modernia jo įranga ir inovacijomis rūpinamasi jau šiandien. Sostinės oro uostas paskelbė viešojo pirkimo konkursą naujai išvykstančiojo bagažo registravimo ir transportavimo sistemai įsigyti. Ją įdiegus pagreitės registracijos į skrydžius procesas, nes keleiviai galės savarankiškai užregistruoti savo bagažą savitarnos kioskuose ir atiduoti jį į bagažo skyrių.

2018 03 14

Aviacinė vasara prasideda: skrydžiai iš Lietuvos – nuo Maroko iki Kazachstano
Paskutinis kovo sekmadienis – aviacinio vasaros skrydžių sezono pradžia. Šįmet Lietuvos oro uostai jo metu keliautojams ne tik suteiks galimybę tiesiogiai nuskristi iki garsių kurortų prie Adrijos ir Juodosios jūrų bei Atlanto vandenyno, bet ir pasiekti mitais apipintą didžiausią Vidurio Azijos šalį Kazachstaną.

2018 03 14

Vilniaus oro uosto rekonstrukcija startuoja nuo pertvarkų išvykimo salėje
Vilniaus oro uosto terminalo rekonstrukcija žengia pirmuosius žingsnius. Trečiadienio naktį dėl remonto darbų buvo užtverta dalis išvykimo terminalo centrinės zonos, todėl keleiviai į ne Šengeno skrydžiams skirtą laukimo salę nuo šiol gali patekti praėję laikinus pasų patikros postus. Sostinės oro vartų atstovai tikisi, kad užvirę statybiniai darbai keleiviams nesklandumų nesukels.

2018 03 12

RYANAIR PRADEDA VYKDYTI NAUJĄ SKRYDĮ MARŠRUTU VILNIUS-UKRAINA
Ryanair, Europos pamėgtos oro linijos, šiandien (kovo 23 d.) pradeda vykdyti naują maršrutą iš Vilniaus į Kijevą. Kaip skelbia oro linijų bendrovė, nuo dabar ji keleivius skraidins į Ukrainą, 36-ąją šalį.

2018 03 12

Nuo žiemos pilkumos lietuviai dažniausiai gelbėjosi skrydžiais į Italiją ir Egiptą
Lietuviškos žiemos niūrumą ir monotoniją šįmet dešimtys tūkstančių keliautojų praskaidrino skrydžiais ten, kur termometro stulpelis pakilęs aukščiau nei mūsų šalyje. Poilsines kryptis iš trijų Lietuvos oro uostų pastarąją žiemą rinkęsi keleiviai gausiausiai skraidė į Italijos, Ispanijos ir Egipto miestus bei kitas saulėtas šalis, tokias kaip Malta ar Izraelis.

2018 03 05

Keisis Vilniaus ir Kauno oro uostų vadovai
Vilniaus ir Kauno oro uostams vadovaujantis Olafas Martensas palieka darbą Lietuvos oro uostuose, o po paskutinės jo darbo dienos kovo 23 d., sostinės ir Kauno oro uostai turės laikinuosius direktorius.

2018 03 01

„Ryanair“ paskelbė 2018-ųjų žiemos tvarkaraštį Lietuvos oro uostams
Aviakompanija „Ryanair“ paskelbė 2018-ųjų metų žiemos tvarkaraštį iš Lietuvos oro uostų – jame du nauji maršrutai iš Vilniaus į Amaną ir Veneciją (Trevizo oro uostą) bei keturi maršrutai iš Kauno į Boloniją, Milaną (Malpenzos oro uostą), Pafosą ir Tel Avivą. Oro linijų bendrovė žiemos sezonu iš viso vykdys 35 maršrutus ir tikisi visuose trijuose Lietuvos oro uostuose aptarnauti daugiau negu du milijonus keleivių per metus.

2018 03 01

Lietuvos oro uostams pradeda vadovauti Marius Gelžinis
Tris šalies oro uostus vienijančiai bendrovei Lietuvos oro uostai nuo kovo 1 d. pradeda vadovauti Marius Gelžinis. Jis pakeitė pusketvirtų metų įmonės generalinio direktoriaus pareigas ėjusį ir nuo kovo 1 d. įmonės valdybos nariu tampantį Gediminą Almantą. M. Gelžinis yra sukaupęs ilgametę darbo aviacijos sektoriuje Lietuvoje ir užsienyje patirtį, o daugiau nei trejus pastaruosius metus vadovavo Palangos oro uostui.

2018 02 14

Žiema oro uoste: sniegą valančios mašinos ir šimtai kilometrų per pamainą
Per pusę paros – keli šimtai kilometrų nuvažiuoto kelio. Tokį atstumą savo darbo metu sukopia ne tik tolimųjų reisų vairuotojai, bet ir Vilniaus oro uoste sniegą valantys darbuotojai. Būtent jie, pasitelkę galingas sniego valymo mašinas, kiekvieną žiemą užtikrina lėktuvų kilimo ir tūpimo tako bei perono švarą, o kartu ir sklandų lėktuvų eismą.

2018 02 04

„Ryanair“ skelbia apie naują maršrutą iš Vilniaus į Amaną
Airijos oro linijų bendrovė „Ryanair“ paskelbė apie skrydžius iš Vilniaus į Jordanijos sostinę Amaną. Maršrutas bus vykdomas du kartus per savaitę nuo spalio pabaigos, prasidėjus naujam žiemos skrydžių sezonui.

2018 01 30

Po tako rekonstrukcijos Vilniaus oro uostas imasi terminalo modernizacijos
2017 m. vasarą sėkmingai iš pagrindų atnaujinęs kilimo ir tūpimo taką, šiemet Vilniaus oro uostas rekonstrukcijos darbus iš lauko perkelia į vidų. Vasarį pagrindinių šalies oro vartų terminale prasidėsianti rekonstrukcija didžiausius teigiamus pokyčius atneš keleiviams. Jų lauks ne tik greitesnis ir patogesnis aptarnavimas, bet ir platesnis oro uoste siūlomų prekių bei paslaugų spektras.

2018 01 26

Vilniaus oro uoste pristatytas dar vienas būdas padėti vargstantiems
Vilniaus oro uoste pristatytas naujas būdas padėti vargstantiems gyventojams. Supratę, kad savo rankiniame bagaže turi gabenti draudžiamas vandens ar kitų gėrimų pakuotes, oro uosto keleiviai nuo šiol jas gali palikti specialiose taros dėžėse. Savo ruožtu labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ atgautą užstatą skirs nepasiturintiems žmonėms remti.

2018 01 18

Vilniaus oro uoste atsiras nauja vieta pasilepinti kava su bandelėmis
Abejingų nepaliekančio šviežių kepinių ir kavos kvapo Vilniaus oro uoste netrukus bus dar daugiau. Kovo mėnesį atvykimo terminale duris atvers jau antroji „Crustum“ kavinė šiame oro uoste. Jos įrengimo darbai bus pradėti vasarį ir truks apie mėnesį.

2018 01 10

2017–ieji Lietuvos oro uostams atskraidino rekordinę keleivių ir skrydžių gausą
35 vasaros dienas vykusi Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija Lietuvos oro uostams 2017 m. nesukliudė pasiekti naują rekordą. Praėjusiais metais trys šalies oro uostai iš viso aptarnavo daugiau nei 5,2 mln. keleivių, o skrydžių skaičius viršijo 55 tūkst. Puikiais augimo rodikliais ypač išsiskyrė Kauno oro uostas, laikinai atlikęs pagrindinių šalies oro vartų funkciją.

2018 01 08

Vilniaus oro uosto „Duty free“ parduotuvių laukia grandioziniai pokyčiai
Vilniaus oro uostas sudarė naują nuomos sutartį su neapmuitinamų prekių („Duty free“) parduotuvių operatoriumi. Juo tapo ligšiolinis operatorius, jungtinės veiklos pagrindu veikiantis „Gebr. Heinemann SE & Co“ ir „Travel Retail Vilnius“, kuris laimėjo viešą patalpų nuomos konkursą „Duty free“ parduotuvėms įrengti ir eksploatuoti. Vasario mėnesį didžiausiame šalies oro uoste prasidės išvykimo terminalo keleivių laukimo ir prekybinių erdvių atnaujinimo darbai, o liepos mėnesį keleiviai jau galės džiaugtis dar didesniu prekių pasirinkimu, patogesniu išplanavimu bei inovatyviu parduotuvių interjeru.

2018 01 05

Keičiasi Lietuvos oro uostų valdybos sudėtis
Naujus metus Lietuvos oro uostai pradeda atsinaujinusia bendrovės valdybos sudėtimi. Nuo sausio mėnesio prie valdybos prisijungė du nauji nepriklausomi nariai, kurių sukaupta ilgametė patirtis, neabejojama, prisidės prie dar sėkmingesnės įmonės veiklos. Atnaujinta bendrovės valdyba iš viso turės daugiau nei pusę nepriklausomų narių.

2018 01 04

„airBaltic“ pripažintos punktualiausiomis avialinijomis pasaulyje
Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ OAG analitikų, įvertinusių daugiau nei 50 milijonų skrydžių duomenis, 2017-aisiais pripažintos punktualiausiomis avialinijomis pasaulyje. „airBaltic“ pasaulinio punktualumo reitingo viršuje yra pastaruosius keturis metus iš eilės

2017 12 14

„Wizz Air“ iš Vilniaus pervežė 5 milijonus keleivių
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ pervežė 5 milijonus keleivių Vilniaus žemų sąnaudų maršrutais. Laimingas penkiamilijonasis keleivis į Vilnių atvyko iš Varšuvos ir jam buvo įteiktas 500 Eur vertės kelionės čekis. Juo tapo šešiametis iš Vilniaus, kuriam tai buvo jau 26-asis skrydis lėktuvu.

2017 12 13

Metų aviakompanija Europoje 2017 metais – „Wizz Air“
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ oro linijų rinkos apdovanojimuose „Aviation 100“ pelnė „Metų aviakompanijos Europoje“ titulą (angl. European Airline of The Year).

2017 12 07

Kalėdinę atmosferą Vilniaus oro uoste kuria Sniego karalienė
Paskutinį 2017 m. rudens mėnesį Lietuvos oro uostai aptarnavo 414 tūkst. keleivių, o tai – net 16 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Taip pat lapkritį 8 proc. išaugo iš trijų šalies oro vartų vykdytų skrydžių skaičius. Gerus rezultatus daugiausia lėmė po atliktos kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rekordiškai augantis Vilniaus oro uostas bei nuolat didėjanti reguliarių skrydžių maršrutų pasiūla.

2017 12 07

Lapkritis Lietuvos oro uostuose: su pagreičiu augantys keleivių ir skrydžių skaičiai
Paskutinį 2017 m. rudens mėnesį Lietuvos oro uostai aptarnavo 414 tūkst. keleivių, o tai – net 16 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Taip pat lapkritį 8 proc. išaugo iš trijų šalies oro vartų vykdytų skrydžių skaičius. Gerus rezultatus daugiausia lėmė po atliktos kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rekordiškai augantis Vilniaus oro uostas bei nuolat didėjanti reguliarių skrydžių maršrutų pasiūla.

2017 12 01

Gera žinia Vilniaus oro uosto keleiviams – eilėse stovėti tenka trumpiau
Nauja patikros eilė, atsinaujinusi bilietų skenavimo patikra ir papildomi darbuotojai. Dėl šių priežasčių šį lapkritį Vilniaus oro uosto keleiviai eilėje prie aviacijos saugumo patikros stovėdavo vidutiniškai 8 minutes. Tai – 5 minutėmis, kitaip tariant – trečdaliu trumpiau nei prieš metus. Oro uosto atstovai džiaugiasi, kad mažesnes eiles pavyko užtikrinti net ir augant keleivių srautui – jų praėjusį mėnesį aptarnauta net 18 proc. daugiau nei pernai.

2017 11 23

Už neregėtą augimo tempą Kauno oro uostas dėkoja juo patikėjusiems keleiviams
Šių metų vasarą 35 dienoms pagrindinių Lietuvos oro vartų funkcijas perėmęs Kauno oro uostas trečiąjį 2017 m. ketvirtį tapo vienu iš sparčiausiai augusių oro uostų visoje Europoje. Lietuvos oro uostų atstovai pabrėžia, kad tokie džiuginantys rezultatai būtų buvę neįmanomi be keleivių išreikšto pasitikėjimo vykdyta Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija.

2017 11 21

„Ryanair“ skraidins iš Vilniaus į Korfu
„Ryanair“ skraidins iš Vilniaus į Korfu

2017 11 21

Lietuva turės tiesioginį susisiekimą oru su Kazachstanu
Didžiausia Vidurio Azijos šalis Kazachstanas jau nuo 2018 metų pavasario bus pasiekiama ir tiesioginiais skrydžiais iš Lietuvos. Gegužę skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Kazachstano sostinę Astaną pradės vykdyti oro bendrovė „SCAT Airlines“. Tikimasi, kad nauja skrydžio kryptis bus itin aktuali verslo bendruomenei, vis aktyviau investuojančiai didžiulėje Kazachstano rinkoje.

2017 11 07

Vilniaus oro uostas didina saugumą - samdo „Ekskomisarų biuro“ darbuotojus
Siekiant padidinti keleivių saugumą, Vilniaus oro uoste pradėjo patruliuoti saugos tarnybos „Ekskomisarų biuras“ darbuotojai. Pareigūnai, bendradarbiaudami su policija, Viešojo saugumo tarnyba ir oro uosto aviacijos saugumo skyriaus darbuotojais, rūpinasi tiek saugumo užtikrinimu, tiek viešosios tvarkos priežiūra.

2017 11 01

„Wizz Air” pradėjo skrydžius į Agadirą Maroke
„Wizz Air“, didžiausia mažų sąnaudų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, iš Vilniaus pradėjo skrydžius dar vienu patraukliu saulėtu maršrutu. Naujasis oro linijų bendrovės skrydis kartą per savaitę Lietuvos sostinę sujungs su Agadiru Maroke. Rezervuoti vietas naujuoju bendrovės maršrutu galima naudojantis nemokama „Wizz Air“ mobiliąja programėle arba apsilankius bendrovės interneto svetainėje. Bilietų kaina prasideda nuo 29,99 Eur*, įskaitant rankinį bagažą, kuris atitinka šiuos matmenis 55 x 40 x 23 cm.

2017 10 30

Įsigaliojo nauja „Wizz Air“ rankinio bagažo tvarka
„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, pristatė naują rankinio bagažo politiką, leidžiančią visiems keleiviams pasiimti vieną didesnį orlaivio rankinį bagažą be papildomų mokesčių.

2017 10 27

Žiemos skrydžių sezonas prasideda: subalansuotas tiek slidininkams, tiek šilumos ir egzotikos gerbėjams
Jau šį sekmadienį į Lietuvos oro uostus atkeliauja aviacinis žiemos skrydžių sezonas. Šaltuoju metų laiku iš Vilniaus, Kauno ir Palangos keliautojams lėktuvu bus pasiūlytos naujos skrydžių kryptys tiek į Europos didmiesčius, tiek į slidinėjimo ir saulės mėgėjų pamėgtus kraštus.

2017 10 26

Vilniaus oro uostas ieško naujo „Duty Free“ parduotuvių operatoriaus
Lietuvos oro uostai paskelbė naujo neapmuitinamų prekių („Duty Free“) operatoriaus Vilniaus oro uoste paiešką. Kitąmet suėjus maksimaliam nuomos laikotarpiui ir pasibaigus sutartims su dabartiniu operatoriumi „Travel Retail Vilnius“ bus atlikti patalpų kapitalinio remonto darbai, po kurių „Duty Free“ parduotuvės keleivius džiugins tiek atnaujintu interjeru, tiek platesniu prekių asortimentu bei naujomis paslaugomis.

2017 10 19

Trečiąjį metų ketvirtį Lietuvos oro uostai baigė naujo rekordo prognozėmis
2017 m. trečiąjį ketvirtį aptarnautų skrydžių ir keleivių skaičius sparčiai augo tiek Kauno, tiek Palangos oro uostuose. Kuklesnius rezultatus minėtu laikotarpiu demonstravo vieninteliai Vilniaus oro vartai, kurie 35 dienoms buvo uždaryti vykstant kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai. Dėl nuolat gerėjančių rodiklių Lietuvos oro uostai beveik neabejoja, kad šiemet bus viršytas ir dar vienas aptarnautų keleivių skaičiaus rekordas.

2017 10 16

„Wizz Air“ iš Vilniaus skraidins į Atėnus
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ toliau plečia skrydžių tinklą iš Lietuvos. Aviakompanija nuo kitų metų kovo 27 d. sujungs Vilnių su Atėnais Graikijoje. Skrydžiai bus vykdomi tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.

2017 10 11

„Ryanair“ siūlo naują maršrutą iš vilniaus į atėnus
Pirmaujanti Europos oro linijų bendrovė „Ryanair“ šiandien (spalio 11 d.) atidarė naują maršrutą iš Vilniaus į Atėnus pagal 2018 m. vasaros tvarkaraštį. Skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę, o bilietus bus galima įsigyti Ryanair.com svetainėje nuo šiandien.

2017 10 03

Rudenį ir vėl auga Vilniaus oro uosto keleivių skaičius
„Po užsibaigusios orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos Vilniaus oro uostas rugsėjo mėnesį grįžo į rekordinį tempą. Pirmąjį rudens mėnesį sostinėje aptarnauti beveik 409 tūkst. keleivių – t. y. 10 proc. daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu metu.

2017 10 02

Vilniaus oro uosto keleiviams – patogesnis susisiekimas viešuoju transportu
Nuo šiol Vilniaus oro uostą pasiekti bus dar patogiau ir paprasčiau – viešuoju transportu vykstančius vilniečius ir miesto svečius spalio 2 d. pasitinka atsinaujinusios oro uosto prieigos. Siekiant užtikrinti geresnį susisiekimą su oro uostu viešuoju transportu, buvusi viešojo transporto stotelė perkelta arčiau įėjimo, praneša Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“.

2017 09 29

Lietuvos oro uostų koncesijos projektas – tęsiamas
Rugsėjo 29 d. naujai sudaryta Lietuvos Vyriausybės strateginių projektų portfelio komisija pranešė apie tolesnę Lietuvos oro uostų koncesijos projekto eigą.

2017 09 18

„Wizz Air” pradėjo skrydžius į Varšuvą
„Wizz Air“, didžiausia mažų sąnaudų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, iš Vilniaus pradėjo skrydžius dar vienu patraukliu maršrutu. Naujasis oro linijų bendrovės skrydis keturis kartus per savaitę Lietuvos sostinę sujungs su Varšuva. Bilietus jau dabar galima įsigyti svetainėje wizzair.com, jų kaina prasideda nuo 14,99 Eur*.

2017 09 15

Atgyjančiame Vilniaus oro uoste prieš skrydį jau galima ir pasinerti į virtualią realybę
Galimybė pasinerti į virtualią realybę laukiant skrydžio, prireikus užsukti į vaistinę, o lankantis restorane grožėtis garsaus fotografo darbais. Tai vos keletas naujovių, kurias savo klientams pastaruoju metu pasiūlė smarkiai atsinaujinęs Vilniaus oro uostas. Tikimasi, kad jos skrydžio laukimą pavers dar malonesniu ir jaukesniu visiems keleiviams.

2017 09 15

Dar daugiau lankstumo „Wizz Air“ keleiviams – pristatoma galimybė rezervuoti bilietus be vardo ir pavardės
„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, nuo šių metų rugsėjo 15 d. keleiviams siūlo naują kelionės planavimo paslaugą – „lankstų kelionės partnerį“. Tai reiškia, kad pateikiant naują užsakymą, bus galima neįtraukti visų keleivių vardų ir pavardžių. Ši unikali aviakompanijos paslauga yra skirta keleiviams, kurie nori rezervuoti kelionę, iš anksto užsitikrindami mažų kainų bilietus, nors dar nežino, kas bus jų kelionės partneriai.

2017 09 13

Tiesiogiai iš Vilniaus į Atėnus – jau kitų metų vasarą
Jau ateinančią vasarą keleiviai iš Vilniaus oro uosto Graikijos sostinę Atėnus galės pasiekti tiesiogiai. Apie sprendimą nuo 2018 m. birželio pradžios vykdyti skrydžius maršrutu Vilnius–Atėnai–Vilnius du kartus per savaitę paskelbė Graikijos oro bendrovė „Aegean Airlines“.

2017 09 13

Baltijos gitarų kvarteto vaizdo klipe – Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo takas
Rugsėjo 13 d., Vilnius. Už originalumą vertinamas Baltijos gitarų kvartetas ir vėl nustebino klasikinės muzikos pasaulio atstovus – ne tik nufilmavo klasikinės muzikos scenai nebūdingą vaizdo klipą „ne ant scenos“, bet ir įamžino Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo taką prieš pat jo rekonstrukciją.

2017 09 11

Lietuvos oro uostų vadovas G. Almantas pereina dirbti į įmonės valdybą
Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas skiriamas priklausomu įmonės valdybos nariu ir palieka vadovo pareigas. Naujojo vadovo atranką vykdys Lietuvos oro uostų savininkė Susisiekimo ministerija. Paskutinė G. Almanto, kaip oro vartų generalinio direktoriaus, darbo diena numatyta kitų metų kovo 1-oji.

2017 09 06

Naujasis restoranas Vilniaus oro uoste – įmantriausių skonių meka, kurioje nenuobodžiaus ir vaikai
Po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos duris pravėrusiame Vilniaus oro uoste skrydžio laukiančius keleivius pasitinka naujai įsikūręs restoranas. Įvairių pasaulio virtuvių patiekalų oro uosto išvykimo terminale nuo šiol kviečia paskanauti restoranas „PANK‘olis“. Jo sumanytojai tikina, kad restorane išalkusiųjų lauks ne tik daugiausiai patiekalų visame oro uoste siūlantis meniu, bet ir per televizorius transliuojamos įvairiausios programos bei atskiros erdvės vaikams.

2017 09 01

Rygą besivejančiame Vilniaus oro uoste – didžiausias keleivių prieaugis Baltijos šalyse
Sėkmingai laiku užbaigęs kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją, Vilniaus oro uostas pastaruoju metu gali pasigirti ir vis stiprėjančiomis pozicijomis Baltijos šalių aviacijos rinkoje. Pagrindiniai Lietuvos oro vartai 2017 m. pirmąjį pusmetį pagal aptarnautų keleivių srautą augo smarkiausiai iš trijų Baltijos šalių sostinių oro uostų. Tai leido dar labiau sumažinti atotrūkį iki ilgą laiką regione daugiausiai keleivių sulaukiančio Rygos oro uosto.

2017 08 30

Lietuvos oro uostų parama – papildomiems skrydžiams į Helsinkį ir Sankt Peterburgą
Oro linijų bendrovėms „Finnair“ ir „RusLine“ Lietuvos oro uostai šiemet skirs 112 tūkst. eurų dydžio finansinę paramą už papildomus skrydžių dažnius iš Vilniaus į Helsinkį ir Sankt Peterburgą. Kvietimą teikti paraiškas dėl naujų skrydžių arba esamų papildomų dažnių Lietuvos oro uostai jau penktą kartą paskelbė šių metų liepą. Tikimasi, kad iš Maršrutų plėtros fondo skiriama parama suteiks dar daugiau galimybių keliautojams, kurie aktyviai žvalgosi naujų atostogų krypčių ar verslo kelionių.

2017 08 29

Lėktuvų keleiviams primenama: ličio baterijos ir įkrovikliai – tik lėktuvo salone
Nors lėktuvų keleiviai draudžiamų vežti daiktų sąrašus išmano vis geriau, tačiau kai kurios bagažo gabenimo taisyklės vis dar pamirštamos. Viena iš jų – draudimas registruotame bagaže gabenti nešiojamus įkroviklius bei atsargines ličio baterijas.

2017 08 18

„RYANAIR“ SKELBIA AŠTUONIS NAUJUS JUNGIAMUOSIUS SKRYDŽIUS IŠ VILNIAUS ORO UOSTO PER MILANO BERGAMO ORO UOSTĄ
Šiandiena, rugpjūčio mėn. 16 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ paskelbė aštuonis naujus jungiamuosius skrydžius per Milano Bergamo oro uostą iš Vilniaus į Barį, Brindisį, Kalgarį, Kataniją, Neapolį, Palermo, Trapanį ir Valenciją. Aviakompanija „Ryanair“ plečia jungiamųjų skrydžių paslaugą, kuri jau dabar leidžia aviakompanijos klientams rinktis iš dar daugiau skirtingų maršrutų visoje Europoje.

2017 08 18

Pirmieji keleiviai Vilniaus oro uoste vidurnaktį sutikti skambant muzikai
Sėkmingai pasibaigus Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai, penktadienio naktį į atsinaujinusį pagrindinį šalies oro uostą grįžo pirmieji keleiviai. Prabėgus vos kelioms minutėms po oficialios rekonstrukcijos pabaigos sostinėje nusileido lėktuvas iš Rygos, o visai netrukus – ir lėktuvas iš Varšuvos. Pirmasis lėktuvas rekonstruotu taku pakilo ankstų penktadienio rytą.

2017 08 17

Ant rekonstruoto tako perkirpta juosta: po 35 dienų lėktuvai sugrįžta į Vilnių
Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos iššūkis sėkmingai įveiktas. Ketvirtadienį po pietų vykusioje rekonstruoto tako atidarymo ceremonijoje buvo iškilmingai perkirpta raudona juosta ir pasidžiaugta laiku pabaigtais darbais. Jau penktadienį dauguma skrydžių iš Kauno po 35 dienų pertraukos vėl grįš į sostinę.

2017 08 17

Vilniaus oro uosto keleiviai perspėjami dėl prieigų tvarkymo ir skrydžių iš Kauno
Nors Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbai baigsis jau rytoj, pirmą dieną po rekonstrukcijos keleiviai raginami būti itin atidūs ir atkreipti dėmesį į informaciją ant savo bilieto – dalis skrydžių rugpjūčio 18 dieną vis dar bus vykdomi iš Kauno oro uosto. Keleiviai taip pat perspėjami dėl pokyčių Vilniaus oro uosto teritorijoje, kadangi oro uosto prieigos dar bus tvarkomos iki spalio mėnesio, o po kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos miesto ir tarpmiestinių autobusų bei taksi sustojimai persikels į kitą vietą.

2017 08 15

Keleivių dėmesiui: skrydžių tvarkaraštis rugpjūčio 18 d.
Rugpjūčio 17 dieną 23:59 val. atidaromas Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo takas, tad skrydžiai sugrįžta į sostinės oro uostą.

2017 08 14

„Wizz Air“ iš Vilniaus skraidins į Agadirą, Maroke
Plėsdama skrydžių iš Lietuvos tinklą didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ lietuviams turi dar daugiau gerų naujienų – aviakompanija nuo lapkričio 1 d. sujungs Vilnių su Agadiru, Maroke. Skrydžiai bus vykdomi žiemos sezonu, kartą per savaitę.

2017 08 10

„Wizz Air“ plėtra: iš Vilniaus skraidins į Gdanską
„Wizz Air“, didžiausia mažų sąnaudų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, plėsdama savo Gdansko tinklą, nuo šių metų gruodžio pristato du naujus maršrutus – į Vilnių bei Lisaboną. Iš Gdansko Lecho Valeso oro uosto, kuriame bazuojamas jau 6-asis aviakompanijos orlaivis, bendrovė siūlys net 22 papildomus skrydžius. 2018 m. bendrovė Gdansko maršrutais planuoja pasiūlyti 3 milijonus sėdimų vietų, žymint 26 proc. metinį augimą.

2017 08 10

Kauno oro uosto vidurvasario rezultatai – tris kartus geresni nei pernai
Beveik 408 tūkst. aptarnautų keleivių ir daugiau nei 4300 skrydžių. Tokiais šių metų liepos mėnesio rezultatais gali džiaugtis tris šalies oro vartus valdantys Lietuvos oro uostai. Išskirtiniu augimu vidurvasarį pasižymėjo Lietuvos aviacijos centru tapęs Kauno oro uostas, kuris sulaukė tris kartus daugiau skrydžių ir keleivių nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

2017 08 09

Vertintojai tako rekonstrukcijai priekaištų neranda ir giria dėl punktualumo
Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbai vyksta sklandžiai ir be reikšmingų priekaištų. Taip didžiausio šių metų Lietuvos infrastruktūros projekto įgyvendinimą vertina jį prižiūrintys specialistai. Anot jų, rangovai į duodamas pastabas visada atsižvelgia, o atsiradusius trūkumus nedelsiant ištaiso. Giriama ir darbų sparta, dėl kurios tako asfalto danga buvo paklota greičiau nei planuota.

2017 08 07

Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcija: asfalto per dieną sunaudojama tiek, kiek sveria Eifelio bokštas
115 tūkst. tonų asfalto, 165 km elektros kabelių ir 1000 sumontuotų žiburių. Šie įspūdingi skaičiai – iš šiuo metu Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo take atliekamų darbų eilučių. Pagal planą vykstanti rekonstrukcija perėjo į antrąją pusę ir leidžia užtikrintai teigti, kad pagrindiniai oro vartai į sostinę grįš, kaip ir buvo numatyta, rugpjūčio 17 d. 23:59 val.

2017 08 01

Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcija bus baigta laiku
Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija bus sėkmingai baigta, kaip ir planuota, rugpjūčio 17 d. 23:59 val. Prie tokios išvados prieita įvertinus esamą darbų situaciją: rangovai jau sutvirtino tako pagrindą ir nutiesė beveik visą naują dangą, pradėjo montuoti žiburių sistemą, lietaus vandens surinkimo bei drenažo sistemų rekonstrukcija taip pat eina į pabaigą.

2017 07 19

Reklamos paslaugas Lietuvos oro uostams teiks „Clinic 212“
Lietuvos oro uostai pasirinko reklamos partnerius, jais tapo kūrybos agentūra „Clinic 212“. Sutartis bus pasirašyta dvejiems metams, su galimybe ją pratęsti dar metams.

2017 07 19

„Wizz Air“ pristato naują orlaivio bagažo politiką – nebelieka mokesčių rankiniam bagažui
„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, praneša, kad nuo 2017 m. spalio 29 d. keleiviams nebereikės mokėti papildomo mokesčio nešantis didelį rankinį bagažą į orlaivio saloną.

2017 07 14

Lietuvos aviacijos centru 35 vasaros dienoms tapo Kauno oro uostas
Gerokai išaugusios darbuotojų pajėgos, papildomos automobilių stovėjimo vietos, daugiau atvykimo galimybių, rekonstruotas esamas bei pastatyti laikini terminalai. Taip Kauno oro uostas pasiruošė šiandien, liepos 14 d., įvykusiam estafetės perėmimui iš Vilniaus oro uosto, kuriame 35 vasaros dienas bus vykdoma kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija.

2017 07 12

Vilniaus oro uosto keleivių dėmesiui: prieš rekonstrukciją saugumo patikra gali užsitęsti
Kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai besiruošiantis Vilniaus oro uostas liepos 12 ir 13 d. skrydžius iš sostinės turinčius keleivius perspėja dėl galimai ilgesnių eilių prie aviacijos saugumo patikros ir ragina atvykti į oro uostą likus dviem valandoms iki išvykimo. Ilgesnių nei įprastai eilių priežastis – dalies introskopų, patikroje esančių rentgeno aparatų, perkėlimas į Kauno oro uostą.

2017 07 10

Už galimybę skristi naujomis kryptimis – finansinė paskata
Siekdami dar labiau išplėsti skrydžių iš Lietuvos geografiją, Lietuvos oro uostai penktą kartą kviečia aviakompanijas skraidinti keleivius iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų naujomis kryptimis, laikomomis itin svarbiomis šalies ūkiui augti, atvykstančiajam turizmui skatinti bei tarptautiniams verslo ryšiams stiprinti. Tokius maršrutus pasiūlysiantiems oro vežėjams bus suteikta iki 200 tūkst. Eur dydžio finansinė parama iš Maršrutų plėtros fondo. Paraiškas oro bendrovės kviečiamos teikti iki šių metų spalio 27 dienos.

2017 07 05

Lietuvos oro uostų pusmetis: 15 proc. daugiau skrydžių ir naujas rekordas
Dar daugiau keleivių ir skrydžių visuose trijuose Lietuvos oro uostuose bei pasiektas naujas rekordas. Tokiu pirmuoju 2017 m. pusmečiu džiaugiasi Lietuvos oro uostai, šiuo laikotarpiu aptarnavę daugiau nei 2,5 mln. keleivių ir 27,6 tūkst. skrydžių. Be to, birželio mėnesį Vilniaus oro uoste sulauktų keleivių skaičius viršijo net 414 tūkstančių, o tai daugiau nei dešimtadaliu daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

2017 07 04

Gąsdinimai apie sprogmenis oro uoste gali baigtis kalėjimu
Treji metai belangės. Tokia bausmė gresia melagingą pranešimą apie oro uoste neva padėtus sprogmenis pateikusiems asmenims. Kaip rodo naujausias oro uosto veiklą sutrikdžiusio skambučio pavyzdys, atpildo už šį nusikaltimą ilgai laukti netenka – teisėsauga bausmę gali paskirti per mažiau nei mėnesį.

2017 07 03

Gamtos išdaigos gali sutrukdyti lėktuvams leistis Vilniaus oro uoste
Vilniaus oro uoste vykstant paskutiniams pasiruošimo rekonstrukcijai darbams, prastesnės oro sąlygos, lietus ir perkūnija, gali sutrikdyti įprastinį oro uosto eismo ritmą. Siekiant užtikrinti keleivių saugumą, ateinančias dvi savaites kai kurie lėktuvai gali būti priversti leistis ne Vilniuje, o nukreipti į kitus artimiausius oro uostus.

2017 06 27

Kauno oro uosto laukia pastiprinimas – kelių šimtų darbuotojų desantas iš Vilniaus
Į 35 vasaros dienoms Lietuvos vartais į pasaulį tapsiantį Kauno oro uostą jau po kelių savaičių iš Vilniaus persikels ne tik dauguma skrydžių ir keleivių, bet ir keli šimtai darbuotojų, kurių didžiąją dalį sudarys aviacijos saugumo specialistai. Maža to, susidoroti su liepos 14–rugpjūčio 18 d. išaugsiančiais keleivių srautais Kauno oro uostui padės ir daugiau nei 100 laikinų darbuotojų, keliasdešimt savanorių, o esant poreikiui – ir specialistai iš Palangos oro uosto.

2017 06 26

Punktualiausiųjų pasaulyje sąraše atsidūrę Lietuvos oro uostai paaiškino, kodėl kartais vėluoja lėktuvai
Tarp punktualiausių oro uostų pasaulyje patenkantys Lietuvos oro uostai reguliariai atlieka analizę, kurios metu aiškinasi, dėl kokių priežasčių dažniausiai vėluoja lėktuvai. Rezultatai parodė, kad dažniausios skrydžių vėlavimų priežastys – atvykstančio orlaivio vėlavimas ir oro eismo apribojimai. Kiek retesnės, tačiau ne mažiau svarios priežastys yra susijusios su techniniais nesklandumais ir skrydžiams nepalankiomis oro sąlygomis.

2017 06 22

Po Vilniaus oro uosto teritorijos pertvarkos keleivius džiugins patogesnė transporto schema
Vis didesnių keleivių ir skrydžių srautų sulaukiantis Vilniaus oro uostas ėmėsi atvykimo terminalo teritorijos tvarkymo darbų. Jau 2018 m. įgyvendinus rekonstrukcijos planą, taksi automobiliai bei autobusai keleivius išleis ir pasiims naujai suformuotame transporto mazge atokiau nuo terminalo, o pats įvažiavimas į oro uosto teritoriją bus kontroliuojamas užkardo pagalba.

2017 06 21

Aukcionas. Liepos 17 d.
VĮ Lietuvos oro uostai, į.k. 120864074, informuoja, kad antrasis turto aukcionas, apie kurį buvo skelbta 2018 m. gegužės 30 d. dienraštyje „Lietuvos rytas“ Nr. 103 ir kuris numatytas 2018 m. liepos 17 d. 10 val., yra atšauktas.

2017 06 21

Tako rekonstrukcijos laukiančiame Vilniaus oro uoste verda paruošiamieji darbai
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos pradžios, įvairūs paruošiamieji darbai čia vyksta pilnu pajėgumu. Laukiant liepos 14 d. prasidėsiančios ir 35 dienas truksiančios rekonstrukcijos jau nuo gegužės vidurio darbininkai pluša atlikdami įvairius inžinerinius darbus skrydžių juostoje. Šie paruošiamieji darbai padeda užtikrinti, kad pati rekonstrukcija vyktų kaip įmanoma sklandžiau.

2017 06 19

„airBaltic“ išlaikys skrydžių dažnumą Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos metu
Latvijos oro linijos „airBaltic“ išlaikys skrydžių dažnumą Tarptautinio Vilniaus oro uosto (VNO) pakilimo tako rekonstrukcijos metu, kuri bus vykdoma nuo šių metų liepos 14 iki rugpjūčio 17 dienos, kai visi „airBaltic“ skrydžiai bus vykdomi iš Kauno oro uosto (KUN).

2017 06 19

Eismo pokyčiai aikštelėje prie Vilniaus oro uosto
Vilniaus oro uosto prieigose – pokyčiai. Nuo šiandien į trumpalaikio stovėjimo aikštelę priešais keleivių atvykimo terminalą 15-ai nemokamo stovėjimo minučių bus galima užsukti ne vieną kartą per dieną, o neribotai.

2017 06 16

Vilniaus oro uoste atnaujinami tualetai
Besiruošdamas už mažiau nei mėnesio prasidėsiančiai orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai, Vilniaus oro uostas pradėjo ir vidines pertvarkas – investavo į kapitalinį ir kosmetinį tualeto patalpų remontą. Šiuo metu dalis tualeto patalpų pagrindiniame šalies oro uoste yra atnaujinta, likusios laukia eilėje. Šiemet tualetų remonto darbai bus baigti per vasarą, dar daugiau pokyčių laukia kitąmet.

2017 06 15

Vilniaus oro uoste didinamas keleivių pralaidumas
Dar niekada Lietuvoje oro transportas nebuvo toks populiarus kaip šiemet – oro uostų apkrovoms pasiekus dar nematytą lygmenį, Lietuvos oro uostai ėmėsi papildomų priemonių, spartinančių keleivių registraciją bei patikrą. Vien iki kitų metų pabaigos Vilniaus oro uosto keleivių pralaidumas bus padidintas 60 proc.

2017 06 14

Lietuvos oro uostų vadovas perrinktas į „ACI Europe“ valdybą
Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas perrinktas į Tarptautinės oro uostų tarybos „ACI Europe“ valdybą. Joje yra 24 nariai, iš kurių dauguma vadovauja didžiausiems Europos oro uostams. Lietuvos atstovas – vienintelis valdybos narys iš visų Baltijos šalių regiono oro uostų.

2017 06 09

Apklausa: apie Vilniaus oro uosto tako rekonstrukciją žino du trečdaliai šalies gyventojų
Apie liepos 14 d. – rugpjūčio 17 d. 23:59 val. vyksiančią Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją Lietuvos gyventojai žino vis daugiau, o jų palankumas šiam projektui auga. Tokius rezultatus atskleidė Lietuvos oro uostų užsakymu rinkos tyrimų bendrovės „Spinter“ 2017 m. gegužės mėnesį atlikta antroji apklausa*, siekiant išsiaiškinti šalies gyventojų nuomonę ir žinias apie artėjantį Vilniaus oro uosto projektą

2017 06 07

Gegužę Lietuvos oro uostai aptarnavo daugiausia keleivių per visą šalies aviacijos istoriją
Šių metų gegužė šalies aviacijoje tapo simboline – Lietuvos oro uostai aptarnavo daugiau nei pusę milijono keleivių, t. y. 13,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, ir pasiekė geriausią rezultatą Lietuvos aviacijos istorijoje. Iki šiol rekordininku pagal keleivių skaičių laikytas 2016 m. rugpjūtis, kai buvo pervežta 481 tūkst. keleivių, o tai – 6 proc. mažiau nei šių metų gegužę.

2017 06 05

NIB finansuoja tobulinimus Lietuvos oro uostuose
Šiaurės investicijų bankas („Nordic Investment Bank“, NIB) ir Lietuvos oro uostai pasirašė 15‑metų sutartį dėl 29,6 mln. eurų paskolos, skirtos iš dalies finansuoti trijų Lietuvos oro uostų Vilniuje, Kaune ir Palangoje atnaujinimą.

2017 06 01

Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcija: dvi savaites lėktuvai bus priimami su kita skrydžių valdymo sistema
Rengiantis jau už pusantro mėnesio prasidėsiančiai orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai Vilniaus oro uostas įspėja pilotus apie laikinus pokyčius. Numatyta, kad dvi savaites, nuo birželio 30 iki liepos 13 dienos, oro uoste bus atjungta tikslaus artėjimo tūpti sistema (angl. ILS – instrumental landing system) ir bus dirbama su kita skrydžių valdymo sistema - VOR/DME.

2017 05 31

Norimą knygą Vilniaus oro uoste jau galima įsigyti prieš pat skrydį
Laukti skrydžių Vilniaus oro uoste nuo šiol tapo dar jaukiau. Gegužės pabaigoje oro uosto išvykimo salėje duris atvėrė „Narvesen“ knygynas, kuriame keliautojų laukia ne tik gausybė knygų ir naujausių tiek lietuviškų, tiek užsienietiškų žurnalų bei laikraščių, bet ir galimybė atsipalaiduoti bei vartant mėgstamus leidinius išgerti kavos puodelį.

2017 05 25

Ruošiantis tako rekonstrukcijai Vilniaus oro uostas kelias valandas naktimis nepriims skrydžių
Nuo gegužės 30 d. iki liepos 13 d. Vilniaus oro uoste tris valandas per naktį nebus priimami lėktuvai - orlaiviai kilti ir leistis negalės nuo 2:05 val. iki 5:05 val. ryto. Taip siekiama tinkamai pasiruošti liepos 14 d. prasidėsiančiai pagrindinio šalies oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai. Iki šiol Vilniaus oro uostas veikė ištisą parą.

2017 05 24

Kauno oro uostas ruošiasi perimti estafetę iš Vilniaus: kyla laikinieji terminalai
Nuo kylančių laikinųjų išvykimo ir atvykimo terminalų iki papildomų stovėjimo aikštelių orlaiviams - pasiruošimas smarkiai išaugsiančiam keleivių srautui Kauno oro uoste vyksta visu pajėgumu. Šiuo metu kuriama laikinoji infrastruktūra bei rekonstruojamas oro uosto peronas leis Kaunui vidurvasarį aptarnauti iš Vilniaus oro uosto dėl rekonstrukcijos perkeliamus skrydžius ir keleivius.

2017 05 22

Iš Vilniaus vėl pradėjo kilti lėktuvai į Sankt Peterburgą
Po sezono pertraukos į Lietuvą sugrįžo tiesioginiai skrydžiai į Rusijos kultūros sostine tituluojamą Sankt Peterburgą. Šiandien šia kryptimi iš Vilniaus oro uosto pakils oro linijų bendrovė „RusLine“, o jau po kelių savaičių, birželio 10 d. į Sankt Peterburgą lėktuvai skris ir iš Palangos. Tikimasi, kad nauji skrydžiai ne tik pagerins susisiekimą tarp abiejų šalių, bet ir padidins turistų srautus.

2017 05 19

Aviacijos ekspertas: Vilniaus oro uosto taką rekonstruoti reikia dabar, o ne ateityje
Nors Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako būklė šiuo metu lėktuvams leistis ir kilti grėsmės nekelia, tačiau, norint užtikrinti visišką saugumą, taką remontuoti būtina, tikina Civilinės aviacijos administracijos (CAA) direktorius Joris Gintilas. Vasarą vyksiančios tako rekonstrukcijos būtinybe aviacijos ekspertas neabejoja ir pažymi, kad, ekonomiškai, efektyviau jį remontuoti dabar, o ne ateityje padaugėjus skrydžių ir dar labiau pablogėjus dangos kokybei.

2017 05 17

Idėją sukurti oro uostų programėlę pasufleravo keleivių įpročiai
Akių nuo telefonų neatplėšiantys keleiviai ir susistemintos informacijos apie oro uostus trūkumas – taip kilo idėja sukurti FLIO, mobiliąją programėlę, šiuo metu vienijančią daugiau nei 900 viso pasaulio oro uostų, tarp kurių jau yra ir visi trys Lietuvos oro vartai – Vilnius, Kaunas ir Palanga. 2015 m. pasaulį išvydusios programėlės atstovas teigia – ji yra sprendimas, patenkinsiantis visus Lietuvos oro uostų keleivių poreikius.

2017 05 15

Pirmadienio vakarą Vilniaus oro uoste – sprogmens išminavimo pratybos
Pirmadienio vakarą, 18 val., Vilniaus oro uoste rengiamos aviacijos saugumo ir specialiųjų tarnybų pratybos, kurių metu imituojamas sprogstamojo įtaiso aptikimas keleivių terminalo viešojoje vietoje bei tikrinami tarnybų veiksmai siekiant likviduoti žmonėms kilusią grėsmę.

2017 05 11

Vilniaus oro uosto dovana keleiviams – daugiau nei 1000 naujų stovėjimo vietų automobiliams
Kasmet vis didesnių keleivių srautų ir naujų skrydžių maršrutų sulaukiantis Vilniaus oro uostas didina klientams skirtų automobilių stovėjimo vietų skaičių. Šiandien, gegužės 11 d., pradedami naujos aikštelės įrengimo darbai - vietoje Antano Gustaičio gatvėje esančio administracinio pastato jau rudenį atsiras 206 papildomų stovėjimo vietų aikštelė, skirta autobusams ir lengviesiems automobiliams.

2017 05 05

5 programėlės, kurios turi būti kiekvieno keliaujančiojo telefone
Lietuvos oro uostams prisijungus prie daugiau nei 900 viso pasaulio oro uostų vienijančios mobiliosios programėlės FLIO, suteikiančios visą prieš kelionę ir jos metu būtiną informaciją apie oro uostus, keliautojai galės džiaugtis dar didesniu komfortu kiekvienos išvykos metu. Tačiau išėjus iš oro uostų keliautojų taip pat laukia gausybė iššūkių – pradedant į viešbutį vežančio autobuso stotelės radimu, baigiant jaukios kavinės ar nebrangios užkandinės paieška. Artėjant vasaros atostogų sezonui, pateikiame penkias išmaniąsias programėles, kurios palengvins atostogų planavimą bei padės išvengti nemalonumų kelionės metu.    

2017 05 03

Lietuvos oro uostai valstybei atseikėjo 70 proc. daugiau dividendų
Vieni sparčiausiai Europoje augantys Lietuvos oro uostai gali pasigirti ir puikiais finansiniais rodikliais. Audituotais duomenimis, 2016 metais tiek įmonės gautos pajamos, tiek pelnas, lyginant su metais prieš tai, augo net kelis kartus sparčiau nei keleivių srautai. Be to, pernai tris šalies oro uostus vienijanti bendrovė valstybei sumokėjo daugiau nei 1,7 mln. Eur, dividendų sumą – net 70 proc. daugiau nei 2015 m.

2017 04 26

Lietuva – nuo šiol ir keliaujančiųjų per pasaulį radare
Kelionė lėktuvu nuo šiol bus dar išmanesnė ir patogesnė – Lietuvos oro uostai prisijungė prie tarptautiniu mastu paplitusios keliautojams skirtos mobiliosios programėlės FLIO, iš viso vienijančios daugiau nei 900 viso pasaulio oro uostų. Ši programėlė suteikia visą kelionės metu būtiną informaciją apie skrydžius bei oro uostus vienoje vietoje, tad susiorientuoti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose keleiviams bus dar lengviau.

2017 04 21

Lietuvos oro uostai imasi įgyvendinti keleivių pasiūlytas idėjas
Išsiaiškinę keleivių poreikius ir lūkesčius, Lietuvos oro uostai imasi juos įgyvendinti. Keleivių idėjos, kurios padėtų tobulinti šalies aviacinę veiklą, rinktos kaip dovanos praėjusių Kalėdų proga. Specialiai šventiniams sveikinimams sukurtoje interneto svetainėje iš viso sulaukta 47 idėjų, iš kurių beveik pusę po kruopštaus jų įvertinimo nuspręsta įgyvendinti.

2017 04 18

Šv. Velykų išvakarėse Vilniaus oro uostas aptarnavo milijoninį keleivį
Šv. Velykų išvakarėse, balandžio 15 d., Vilniaus oro uostas pažymėjo simbolinę sukaktį – aptarnavo pirmąjį šių metų milijoninį keleivį. Šiemet toks keleivių skaičiaus rezultatas pasiektas beveik dviem savaitėmis anksčiau negu praėjusiais metais. Įspūdingą augimo tempą demonstruoja ne tik sostinės, bet ir Kauno bei Palangos oro uostai. Per pirmąjį metų ketvirtį jie aptarnavo 16 proc. daugiau keleivių negu pernai tuo pačiu metu.

2017 04 14

Lietuvos oro uostai išsirinko nepriklausomą valdybos pirmininką
Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus jungiančios bei valdančios įmonės Lietuvos oro uostai valdyba balandžio 11 d. išsirinko naują pirmininką. Juo buvo paskirtas beveik pusantrų metų iki tol kaip nepriklausomas narys valdyboje dirbęs Tomas Krakauskas.

2017 04 10

Lietuvos oro uostai dėl skrydžių į Hitrou ar Getviką pasiūlė bendradarbiauti ir verslui
Galimybė iš Vilniaus tiesiogiai pasiekti vieną iš pagrindinių Londono oro uostų – Hitrou, Getviko ar Sičio, tam tikras keliautojų grupes vilioja ypač smarkiai. Apie tokius skrydžius svajoja tiek užsienio investuotojus į Lietuvą viliojančios institucijos, tiek verslininkai ar turizmo sektoriaus atstovai.

2017 04 07

Aviakompanija „Utair“ nebevykdys skrydžių į Vilnių
Nuo gegužės 11 d. atšaukiami oro linijų bendrovės „Utair“ skrydžiai iš Vilniaus į Maskvos Vnukovo oro uostą ir atgal.

2017 04 06

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos metu vežėjai pasiūlys papildomų maršrutų į Kauną
Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos metu vežėjai žada užtikrinti tinkamą susisiekimą su Kauno oro uostu. Kovo pradžioje Lietuvos oro uostams pakvietus šalies vežėjus peržiūrėti susisiekimo tarp Vilniaus ir Kauno oro uosto reguliarumą, dvi transporto bendrovės pranešė apie savo planus didinti maršrutų skaičių bei kurti naujus maršrutus.

2017 03 30

„Lufthansa“ švenčia savo pirmojo skrydžio į Vilnių 25-metį ir skelbia papildomą tiesioginį skrydį
Šiandien, kovo 30 d., „Lufthansa Group“ švenčia pirmojo savo skrydžio tarp Lietuvos ir Vokietijos 25-metį. Jubiliejaus proga nuo kovo 27 d. keleiviams siūlomas papildomas tiesioginis skrydis kryptimi Vilnius–Frankfurtas.

2017 03 28

Veiklos 25–metį Vilniuje mini aviakompanija „LOT“
25–uosius veiklos metus Lietuvoje mininti Lenkijos oro bendrovė „LOT“ šią sukaktį sutinka džiaugdamasi greitų ir patogių skrydžių į Varšuvą populiarumu bei maršrutais iš dviejų Lietuvos oro uostų – Vilniaus ir Palangos. Prieš ketvirtį amžiaus skrydžius iš Vilniaus pradėjusi „LOT“ buvo viena iš pirmųjų oro bendrovių, žengusių į neseniai Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos aviacijos rinką.

2017 03 27

„airBaltic“ pradeda skrydžius iš Vilniaus į Miuncheną
Šiandien Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ pradeda tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Miuncheną. Naujasis maršrutas keliautojams iš Lietuvos ir Vokietijos suteiks daugiau keliavimo pasirinkimo galimybių.

2017 03 27

„Wizz Air“ pradėjo skrydžius į Geteborgą Švedijoje
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ sekmadienio vakarą pradėjo skrydžius dar vienu patraukliu maršrutu iš Vilniaus. Naujasis oro linijų bendrovės skrydis du kartus per savaitę sujungs Lietuvos sostinę su Geteborgu Švedijoje. Bilietus jau dabar galima įsigyti svetainėje wizzair.com, jų kaina prasideda nuo 9,99 Eur.*

2017 03 24

Naujos vasaros skrydžių kryptys iš Lietuvos – saulėti kurortai ir didmiesčiai
Jau šį sekmadienį prasidėsiantis aviacinis vasaros skrydžių sezonas nenuvils ir išrankių keliautojų iš Lietuvos bei dar labiau sustiprins oro kelius su Europos didmiesčiais. Sankt Peterburgas, Neapolis ir Miunchenas – tai vos keletas naujų krypčių, kuriomis naująjį skrydžių sezoną džiaugsis keliaujantys per Lietuvos oro uostus.

2017 03 21

Vilniaus oro uostas gerina keleivių aptarnavimą: į pagalbą pasitelkė išmanųjį „kokybės prižiūrėtoją“
Vilniaus oro uoste jau kelintas mėnuo dirba išmanusis „kokybės prižiūrėtojas“ – skaitmeninis įrenginys, kuris leidžia paprastai ir greitai sužinoti, kaip įvairias oro uosto paslaugas vertina keleiviai.

2017 03 16

Lietuvos oro uostai: vasarį sulaukėme 15 proc. daugiau keleivių nei pernai
spūdingu keleivių ir skrydžių augimu besidžiaugiantiems Lietuvos oro uostams šių metų vasaris taip pat netapo išimtimi. Lyginant su paskutiniuoju 2016 m. žiemos mėnesiu, šiemet šalyje buvo aptarnauta beveik 15 proc. daugiau keleivių, o skrydžių skaičius ūgtelėjo dešimtadaliu. Iš viso vasario mėnesį Lietuvos oro uostuose buvo aptarnauta daugiau nei 325 tūkst. keleivių ir beveik 3700 skrydžių.

2017 03 14

„CityBee“ automobiliai sujungs Vilnių ir Kauną
Automobilių ir dviračių dalijimosi paslaugas teikianti „CityBee“ skelbia žengianti į tarpmiestinio susisiekimo rinką. Nuo šiol kelionės iš Vilniaus į Kauną ar iš Kauno į Vilnių tampa patogesnės: automobilį bus galima palikti bet kurioje „CityBee“ pažymėtoje zonoje, neatsižvelgiant į tai,  kuriame mieste jis buvo paimtas.

2017 03 13

Prieš Vilniaus oro uosto tako rekonstrukciją – italų ir austrų pamokos
Liepos 14 d. prasidėsianti Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija taps svarbiausiu šių metų įvykiu Lietuvos aviacijos rinkoje. Vis dėlto, pasaulyje tokio tipo darbai nėra retenybė – panašios apimties rekonstrukcijos jau sėkmingai įgyvendintos Milano Bergamo bei šešto pagal dydį Austrijos miesto Klagenfurto oro uostuose. Italų ir austrų patirtis buvo įvertinta ir lietuvių, tad darbai didžiausiame Lietuvos oro uoste vyks pritaikant patarimus, gautus iš užsienio kolegų.

2017 03 08

Lietuvos oro uostai: derybose su oro linijomis svarbiausi skaičiais pagrįsti argumentai
Nors per šiuos metus iš trijų šalies oro uostų lėktuvai pradės skraidyti dešimčia naujų maršrutų, Lietuvos oro uostai ketina ir toliau plėsti savo krypčių žemėlapį. Tiesa, tą planuoja daryti apklausę šalies verslininkus ir įvertinę realius jų poreikius. Mintimis, kokių skrydžių krypčių reikia labiausiai, Lietuvos oro uostų organizuotoje diskusijoje dalijosi įvairių už turizmo, eksporto skatinimą ir investicijų pritraukimą į mūsų šalį atsakingų viešųjų įstaigų atstovai.

2017 03 07

Lietuvos oro uostai: iš vežėjų tikimės sklandaus susisiekimo tarp Vilniaus ir Kauno oro uosto
Liepos 14 dieną prasidėsianti Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija Lietuvos aviacijos centru iki rugpjūčio 18 dienos pavers Kauną. Tačiau tam, kad kelionė iki Kauno oro uosto neapkarstų, itin svarbu užtikrinti patogų, reguliarų ir dažną tarpmiestinį susisiekimą. Lietuvos oro uostai šiandien vežimo kompanijoms išplatintame laiške pakvietė aktyviai užsiimti keleivių vežimu į ir iš Kauno oro uosto.

2017 02 27

2016-ieji Lietuvos oro uostams užtikrino lyderystę Baltijos regione
Dviženkliu skaičiumi sausį išaugę keleivių srautai ir nauji skrydžiai bei įspūdingiausias praėjusių metų veiklos tempas visame Baltijos jūros regione. Tokiais veiklos rezultatais džiaugiasi Lietuvos oro uostai, kurių sėkmingas augimas buvo pastebėtas ir Didžiosios Britanijos laikraščio „The Daily Telegraph“.

2017 02 24

Vilnius ir Palanga turės oro tiltą su Rusijos kultūros sostine
Rusijos kultūros sostine tituluojamas Sankt Peterburgas jau nuo pavasario pabaigos iš Lietuvos vėl bus pasiekiamas oru. Apie naują skrydžių kryptį iš Palangos bei apie į Vilnių sugrįžtantį maršrutą paskelbė Rusijos oro linijų bendrovė „RusLine“.

2017 02 22

Pasirašyta sutartis su Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rangovais
Lietuvos oro uostai pasirašė Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbų atlikimo sutartį su konkurso nugalėtoju – Latvijos bendrovės „A.C.B.“ vadovaujamu įmonių konsorciumu. Pagrindiniams rekonstrukcijos darbams atlikti rangovas turės 35 dienas – nuo liepos 14 iki rugpjūčio 18 dienos, tačiau paruošiamieji darbai prasidės jau kovą, o visa rekonstrukcija bus baigta rudens pabaigoje.

2017 02 08

Skrydžiai iš Lietuvos oro uostų po visą pasaulį – misija įmanoma?
Didindami Lietuvos pasiekiamumą, Lietuvos oro uostai paskelbė remsiantys vežėjus, kurie imsis iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų skraidinti keleivius naujomis kryptimis, kurios būtinos Lietuvos ekonomikos augimui, verslo ryšių ir tarptautinių projektų plėtrai bei atvykstamojo turizmo skatinimui. Į naują paramos paketą iš Maršrutų plėtros fondo skrydžių bendrovės pretenduoti gali iki spalio 23 dienos.

2017 02 08

„Ryanair“ skelbia du naujus maršrutus iš Vilniaus į Kelną ir Niurnbergą
Šiandien, vasario mėn. 8 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ paskelbė du naujus maršrutus iš Vilniaus į Kelną ir Niurnbergą, kuriuos vykdys du kartus per savaitę 2017 m. žiemos sezono metu.

2017 02 07

SEB bankas pristato naują išskirtinių privilegijų kredito kortelę „MasterCard World Elite“
SEB banko klientai pirmieji Lietuvoje jau gali įsigyti naują išskirtinių privilegijų kredito kortelę „MasterCard World Elite“, o banko privačiosios bankininkystės klientai ja galės naudotis kartu su paslaugų planu „Elite“. Su šia kortele galima ne tik atsiskaityti, ji suteikia ir įvairių papildomų naudų daugelyje pasaulio šalių.

2017 02 02

„Ryanair“ švenčia 10 milijonų klientų Lietuvoje
Šiandien, vasario mėn. 2 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ šventė per Lietuvos oro uostus pervežusi 10 mln. klientų nuo veiklos Lietuvoje pradžios 2005 m. Vasaros sezono metu „Ryanair“ iš Lietuvos skraidys 33 skirtingomis kryptimis tarp kurių yra 6 nauji maršrutai iš Vilniaus į Berlyną Šionefeldą, Lidsą Bradfordą, Maltą ir Olsą, iš Kauno į Neapolį bei iš Palangos į Glazgą.

2017 01 31

Aviacijos pasaulyje pripažinti „airBaltic“ pasiekimai
Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ tapo pagrindine „Air Transport World“ (ATW), vieno didžiausių informacijos ir paslaugų teikėjų pasaulinėje aviacinėje rinkoje, žurnalo istorija. Naujasis „airBaltic“ orlaivis „Bombardier CS300“ puošia ATW vasario mėnesio žurnalo numerio viršelį, o jo viduje publikuota visa informacija apie „airBaltic“ lėktuvų atnaujinimo įtaką oro linijų bendrovės kainoms, augimui ir naujiems maršrutams.

2017 01 30

Vilniaus-Vienos oro tiltui – 25 metai
25 metai – tiek laiko „Austrian Airlines“ skraidina keleivius tarp Vilniaus ir Vienos. Tai vienas seniausių tarptautinių oro maršrutų Nepriklausomoje Lietuvoje.

2017 01 25

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų
Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą.

2017 01 16

Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcijos konkursą laimėjo bendrovė „A.C.B.“
Paaiškėjo Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos konkurso nugalėtojas. Tai bendrovės „A.C.B.“ vadovaujamas įmonių konsorciumas. Nugalėtojas nustatytas įvertinus konkurso dalyvių kvalifikaciją bei jų pasiūlymų atitikimą konkurso sąlygoms.

2017 01 14

„Wizz Air“ pradėjo skrydžius į „Alpių sostinę“
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ šeštadienio pavakarę pradėjo skrydžius dar vienu patraukliu maršrutu iš Vilniaus. Naujasis oro linijų bendrovės skrydis nuo šiandien, kiekvieną šeštadienį, sujungs Lietuvos sostinę su Grenobliu Prancūzijoje. Bilietus jau dabar galima įsigyti svetainėje wizzair.com, bilietų kaina prasideda nuo 19,99 Eur.*

2017 01 12

Lietuvos oro uostai pristatė 2016 m. rezultatus: keleivių skaičius išaugo iki rekordinių 4,8 mln.
2016-ieji Lietuvos oro uostams – rekordiniai: aptarnauta 4,8 mln. keleivių, o skrydžių skaičius pasiekė 52 tūkst. Sparčiausią augimą pademonstravo Palangos oro uostas, kur keleivių skaičius išaugo net 60 proc. ir pasiekė 233 tūkst.

2017 01 05

„Wizz Air“ Lietuvoje 2016-aisiais pervežė 1,2 mln. keleivių
„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, 2016-aisiais pervežė rekordinį skaičių keleivių, išplėtė savo skrydžių tinklą ir gavo pasaulinį pripažinimą dėl savo verslo ir paslaugų kokybės. Per paskutinius 12 mėnesių bendrovė savo orlaivių parką papildė 9 „Airbus A321“ tipo orlaiviais, pasiūlė 17 naujų kelionių krypčių ir savo nuolat augantį skrydžių tinklą papildė daugiau nei 100 naujų maršrutų. Lietuvoje bendrovė pervežė net 27 proc. daugiau keleivių nei ankstesniais metais.

2017 01 03

Apklausa: apie būsimą Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją žino daugiau nei pusė šalies gyventojų
Vilniaus oro uostas kruopščiai ruošiasi orlaivių kilimo ir tūpimo tako (KTT) rekonstrukcijai, kuri vyks šių metų vasarą – nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 18 d. Siekiant išsiaiškinti Lietuvos gyventojų žinias ir nuomonę apie projektą, Lietuvos oro uostų užsakymu rinkos tyrimų bendrovė „Spinter“ 2016 m. lapkričio mėnesį atliko gyventojų apklausą*, iš kurios paaiškėjo, kad apie rekonstrukciją žmonės žino, tačiau tik nedidelė dalis jų turi pilną informaciją.    

2016 12 30

Naudinga žinoti keliaujantiems: keičiasi rankinio bagažo reikalavimai
Nuo šiol išskristi besiruošiantys keleiviai rankiniame bagaže nebegalės gabenti medicininio termometro, kuriame yra gyvsidabrio. Šis reikalavimas, įvestas vadovaujantis pasikeitusiomis Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) Pavojingų krovinių taisyklėmis, pasaulio, įskaitant ir Lietuvos, oro uostuose įsigalioja nuo 2017 m. sausio 1 d.

2016 12 22

Kliento dienos proga Lietuvos oro uostai keleivius stebina staigmenomis
Jau trečius metus iš eilės, gruodžio 22-ąją, Lietuvos oro uostai mini Kliento dieną. Šia proga visų trijų miestų – Vilniaus, Kauno ir Palangos – oro uostuose visą dieną nuo pat ankstyvo ryto keleiviams skiriamas išskirtinis dėmesys.    

2016 12 22

„Wizz Air“ iš Vilniaus skraidins į Geteborgą
„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, nuo kitų metų kovo 26 d. dukart per savaitę, trečiadieniais ir sekmadieniais, iš Vilniaus skraidins į antrą pagal dydį Švedijos miestą, pagrindinį šalies jūrų uostą Geteborgą. Nuolat augantis skrydžių iš Lietuvos tinklas 2016-aisiais jau pasipildė skrydžiais į Barį, Grenoblį, Nicą, Reikjaviką ir Varšuvą, tad Geteborgas – jau 6-oji šių metų nauja kryptis iš Lietuvos.

2016 12 20

Lietuvos oro uostai skaičiuoja augantį keleivių ir skrydžių skaičių
Šių metų lapkritį Lietuvos oro uostuose ir toliau augo skrydžių bei keleivių skaičius. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, lapkritį keleivių skaičius padidėjo 14 proc., skrydžių – 6 proc. Prie tokio aktyvaus augimo reikšmingai prisidėjo ir naujai pasiūlytos 9 naujos kryptys iš Lietuvos oro uostų į įvairius Europos miestus.

2016 12 14

Lietuvos oro uostai keičia tradicijas: vietoj įprastų dovanų Kalėdoms – idėjos
Šiemet Lietuvos oro uostai švenčių proga kviečia partnerius jiems įteikti kiek neįprastos formos dovanas – kolektyvas laukia ne tradicinių šventinių dovanų, bet idėjų, kurios leistų jiems tobulėti. Pademonstruoti savo lakią vaizduotę bei pasiūlyti išskirtinių idėjų Lietuvos oro uostų veiklai gerinti taip pat bus kviečiami ir keleiviai.

2016 12 13

Vykstantiems į Kanadą – nauji reikalavimai
Šių metų kovo 15 d. Kanada įvedė privalomą elektroninį kelionės patvirtinimą (angl. Electronic travel authorization). Nuo šiol visi Lietuvos Respublikos piliečiai, į Kanadą vykstantys trumpalaikiam vizitui ar turistiniais tikslais, privalo iš anksto užsiregistruoti internete http://Canada.ca/eTA ir gauti kelionės leidimą.

2016 12 09

Lietuvos oro uostai sulauks dar daugiau keleivių iš Baltarusijos
Šiemet, nuo gruodžio 22 d. bus pradėtas nuolatinis keleivių pervežimas iš Baltarusijos į Vilniaus bei Kauno oro uostus. Šiuos reguliarius, kasdienius reisus vykdys didžiausias Baltijos regiono tarptautinių maršrutų vežėjas „Ecolines“. Pasak Lietuvos oro uostų, nors šiandien nemažai keleivių iš kaimyninės valstybės naudojasi lietuviškų oro uostų paslaugomis, reguliarūs reisai į mūsų šalį padės pritraukti dar daugiau baltarusių.

2016 12 06

TOP5 mitai apie Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją
Vilniaus oro uostas intensyviai ruošiasi vienam svarbiausių kitų metų projektų – orlaivių kilimo ir tūpimo tako (KTT) rekonstrukcijai, kuri vyks 2017 m. liepos 14 d. – rugpjūčio 18 dienomis. 35 dienas Vilniaus oro uoste nevyks jokie skrydžiai – dauguma jų bus nukreipti į Kauno oro uostą.

2016 12 05

Tarp keleivių vežamų daiktų – ir „pilstukas“, ir uogienė
Lietuvos oro uostai per metus aptarnauja daugiau nei 4 mln. keleivių. Skirtingose pasaulio šalyse nuskambėję incidentai lėmė, kad griežtesne kontrole teko pasirūpinti ir Lietuvos oro uostams. Aviacijos saugumu besirūpinantys Lietuvos oro uostų ekspertai sako, kad keleiviai vis geriau įsisąmonina draudžiamų vežti daiktų sąrašus, tiesa, pažeidimų vis dar pasitaiko.

2016 12 01

„Ryanair“ pristato „Ryanair Holidays“ paslaugą
Šiandien, gruodžio mėn. 1 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ pristatė naują „Ryanair Holidays“ paslaugą, kuri leis 119 mln. aviakompanijos klientų įsigyti apgyvendinimo ir transportavimo paslaugų paketus tiesiogiai Ryanair.com svetainėje žemiausiomis kainomis.

2016 12 01

Atnaujinta „Wizz Air“ bilietų įsigijimo tvarka – startavo nauja paslauga
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ paskelbė apie naują paslaugą savo keleiviams. „WIZZ Go“ – nauja skrydžių kainos kategorija, kuri kartu su jau egzistuojančiu „WIZZ Plus“ (anksčiau – „Plus Fare“) paslaugų paketu keleiviams leis dar lanksčiau planuoti savo keliones.

2016 11 28

„Lufthansa“ darbuotojai tęsia streikus – atšaukiami skrydžiai
Oro linijų bendrovė „Lufthansa“ informuoja, kad darbuotojai atnaujino streikus, todėl bus atšaukti šie skrydžiai į / iš Vilniaus oro uostą (-o):

2016 11 25

Vilniaus oro uoste keleiviai gali išbandyti moderniausius baldus
Nuo šiol Vilniaus oro uoste keleiviams bus dar patogiau – bendrovė „Narbutas“ sukūrė poilsio ir darbo erdvę oro uosto laukimo salėje. Išskirtinio dizaino ir unikalios formos baldai leis užtikrinti, kad laukiantys skrydžio žmonės jaustų kuo daugiau komforto ir mažiau streso.  

2016 11 23

Vilniaus oro uoste – pasaulinio lygio fotografų darbai
Vilniaus oro uoste – dar daugiau spalvų: iki gruodžio 30 dienos keleivių akis džiugins oro uoste įsikūrusi pasaulinio dėmesio sulaukusių fotografijų paroda „Soviet Bus Stops“ (liet. „Sovietinės autobusų stotelės“). Parodą galės apžiūrėti visi – tiek išvykstantys ar atvykstantys keleiviai, tiek ir važiuojantys ar keliaujantys pro šalį.      

2016 11 22

„Lufthansa“ dėl darbuotojų streiko atšaukia skrydžius
Oro linijų bendrovė „Lufthansa“ informuoja, kad dėl darbuotojų streiko atšaukiami keli skrydžiai į Frankfurtą iš Vilniaus oro uosto:

2016 11 21

Vilniaus oro uosto internetas greitesnis už Europos milžinų
Vilniaus oro uosto belaidžio interneto ryšys yra vienas greičiausių Europoje, rodo interneto paslaugų kokybę vertinančio startuolio „Rotten Wifi“ surinkti duomenys. Pagal vidutinį duomenų atsisiuntimo greitį pagrindinis šalies oro uostas užima antrąją vietą ir lenkia didžiausius Europos oro uostus.

2016 11 17

Lietuvos oro uostai rado būdą, kaip sumažinti maisto švaistymą
Nuo šiol Kauno bei Palangos oro uostuose prie aviacijos saugumo patikros postų keleivių palikti maisto ir kosmetikos produktai bus atiduodami vargstantiems. Tokios iniciatyvos nuspręsta imtis įvertinus Vilniaus oro uoste pasiektus rezultatus, kur jau nuo vasaros pradžios, bendradarbiaujant su labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“, keleivių paliktas maistas ir kosmetika perduodami nepasiturintiems.

2016 11 16

Lietuvos oro uostai ragina keleivius anksčiau atvykti į skrydžius
Prasidėjus šaltajam sezonui ir artėjant šventiniam laikotarpiui, oro uostuose padaugėjo keleivių, todėl gali užsitęsti ir aviacijos saugumo patikra. Dėl šios priežasties Lietuvos oro uostai ragina keleivius tinkamai susiplanuoti savo laiką ir į skrydį atvykti rekomenduojamu laiku – dvi valandas prieš skrydį.

2016 11 14

Vasaros sezoną – dar daugiau „Lufthansa“ skrydžių į Frankfurtą
Nuo kovo 27 dienos daugės „Lufthansa“ oro linijų skrydžių iš Vilniaus oro uosto į Frankfurtą – lėktuvai šia kryptimi skris tris kartus per dieną. Daugiau skrydžių numatyta pasiremiant Lietuvos „De minimis“ parama iš oro maršrutų plėtros fondo. Skrydžiai yra ir bus vykdomi nuo pirmadienio iki penktadienio.

2016 11 11

Piko mėnesiais Lietuvos oro uostai – tarp Europos lyderių
Tarptautinė oro uostų taryba (ACI EUROPE) skelbia, kad trečiąjį metų ketvirtį Europoje lėktuvais keliavo 3,5 proc. daugiau žmonių, o prie augimo reikšmingai prisidėjo ir Lietuvos oro uostai. Be to, sėkmingai vasaros sezoną užbaigęs Palangos oro uostas išskiriamas kaip labiausiai augęs „mažylis“ - 61,4 proc. daugiau keleivių nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

2016 11 10

Skrydžiai iš Vilniaus į Varšuvą – kas tris valandas
2017 m. vasaros sezoną padaugės kasdieninių skrydžių iš Vilniaus į Varšuvą, todėl keliaujantys į tolimus kraštus galės keliones planuotis daug patogiau. „LOT“ oro linijos pasiūlys penkis skrydžius kiekvieną dieną iš Vilniaus į Varšuvos Šopeno oro uostą, iš kurio daugiau kaip 50 oro linijų vykdo skrydžius į 300 miestų visame pasaulyje.

2016 11 03

Lietuvos oro uostai Olandijoje pasirašė pasaulinę tvarumo deklaraciją
Paskutinę spalio dieną Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas Olandijoje surengtos ceremonijos metu pasirašė Oro uostų tvarumo deklaraciją. Ja ne tik Lietuvos, bet ir kitų didžiausių pasaulio oro uostų atstovai įsipareigojo daugiau dėmesio skirti tvariai oro uostų plėtrai bei ekologijai, be to, sutarta, kad ekonomikos augimas ir pelno siekimas neturėtų pakenkti siekiams mažinti oro taršą.  

2016 11 02

Vilniaus oro uosto vadovo pareigas perima O. Martensas
Nuo pirmadienio, lapkričio 7 d., Vilniaus oro uostui vadovauti pradeda Olafas Martensas. Jis pakeis iki tos dienos direktoriaus pareigas einantį Artūrą Stankevičių, kuris Vilniaus oro uostui vadovavo pustrečių metų.

2016 11 02

Ryanair“ pristato 2017 m. vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį Lietuvai
Šiandien, lapkričio 2 d., Lietuvoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ paskelbė 2017 m. vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį Lietuvai. Vasaros sezono metu aviakompanija skraidys 32 skirtingomis kryptimis iš Lietuvos oro uostų ir siūlys 5 naujus maršrutus iš Palangos į Glazgą ir iš Vilniaus į Berlyną, Lidsą Bradfordą, Maltą ir Oslą. Iš viso per 2017 m. „Ryanair“ planuoja pervežti daugiau kaip 1,4 mln klientų Lietuvoje ir išlaikyti 1 000 darbo vietų.

2016 10 31

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo taką rekonstruoti nori 4 įmonės
2017 metų vasarą vyksiančios Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos pagrindinius darbus atlikti panoro 4 įmonės. Šiuo metu Lietuvos oro uostai vertina pateiktus pasiūlymus ir tikisi jau greitai paskelbti laimėtoją.

2016 10 31

„Wizz Air“ pradėjo ilgai lauktą skrydžių kryptį į Reikjaviką
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ pradėjo skrydžius iš Vilniaus dar viena kryptimi. Naujausias aviakompanijos maršrutas nuo šiol tiesiogiai, du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais – jungs Lietuvos sostinę su vaizdinguoju Reikjaviku Islandijoje. Įsikūręs Faksaflojo įlankos pietinėje pakrantėje, Reikjavikas savo gamta, peizažais ir savitu architektūros stiliumi traukia tiek pradedančius, tiek patyrusius turistus.

2016 10 28

Lietuvos oro uostai žiemos sezoną pasitinka optimistiškai
Lietuvos oro uostai žiemos sezono metu pasiūlys keletą naujų krypčių. Iš Vilniaus oro uosto bus galima nuskristi į Islandijos sostinę Reikjaviką, Lydsą, Maltą ir Barį. „Wizz Air“ skrydžius į Norvegijos miestus (Stavangerį, Bergeną, Olesiundą) vykdys iš Kauno. Be to, sausį turėtų apsidžiaugti ir kalnų slidinėjimo gerbėjai, nes jiems bus pasiūlytas skrydis į Prancūzijos Alpių pašonėje esantį Grenoblį.

2016 10 28

„Wizz Air“ 2017 m. vasaros skrydžių iš Lietuvos tvarkaraštis
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ paskelbė savo vasaros skrydžių tvarkaraštį. Naujausi aviakompanijos maršrutai nuo šiol jungia Lietuvą su saulėtuoju Bariu Italijoje ir Nica Prancūzijoje. Nuo spalio 31 dienos oro linijų bendrovės lėktuvai kils į magiškąjį Reikjaviką Islandijoje, o nuo kitų metų rugsėjo 18 dienos – Lenkijos sostinę Varšuvą.

2016 10 25

Naujas maršrutas iš Vilniaus: „Wizz Air“ skraidins į kaimyninę Lenkiją
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ ir toliau plečia savo skrydžių tinklą Lietuvoje. Aviakompanija nuo kitų metų rugsėjo 18 dienos pradės keturis kartus per savaitę skraidyti į Varšuvą. Bilietus jau dabar galima įsigyti svetainėje wizzair.com, vieno bilieto kaina prasideda nuo 19,99 Eur.*

2016 10 24

Lietuvos oro uostai ir klasteris „Airport Inno Lab“ plėtos inovacijų kūrimą
Inovacinis klasteris „Airport Inno Lab“, kuriantis sumanias transporto sistemas ir informacines bei ryšių technologijas oro uostų sferoje, planuoja didinti inovatyvių sprendimų ir produktų kūrimo apimtis. „Airport Inno Lab“ pretenduoja į 100 tūkst. eurų investiciją iš Europos Sąjungos Struktūrinių fondų (ES SF).

2016 10 19

Vilniaus oro uostas – dar draugiškesnis šeimoms
Vilniaus oro uostas nuo šiol skiria dar didesnį dėmesį keleiviams, keliaujantiems su mažamečiais vaikais. Oro uoste jau pakeistas šeimų eilės ženklinimas, o tėvams siūlomi funkcionalūs, keliavimą su vaikais lengvinantys sprendimai.  

2016 10 18

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste
Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

2016 10 18

Spalio 19-20 d. pasieniečiai Vilniaus oro uoste trumpam atnaujins vidaus sienų kontrolę
Spalio 19-20 dienomis nuo 10 iki 11 val. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Vilniaus oro uosto užkardoje vyks taktinės pratybos „Laikinas vidaus sienų kontrolės atnaujinimas“.

2016 10 14

Lietuvos oro uostai apsukų nemažina: keliaujančių daugėja
Rugsėjį visuose Lietuvos oro uostuose pastebimas keleivių skaičiaus augimas, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Labiausiai padaugėjo keliaujančių iš Vilniaus oro uosto į Stokholmą, Taliną, Kijevą ir Oslą, iš Kauno - į Londoną ir Kopenhagą. Toliau stebina Palangos oro uostas, kuris pagal augimo tempą (61 proc.) – antras Europoje. Greičiau keleivių skaičius didėjo tik Oradėjos oro uoste Rumunijoje.

2016 10 12

Vilniaus oro uoste – galimybė įsigytas prekes atsisiųsti namo
Vilniaus oro uoste - dar viena patogi naujovė keleiviams. Pirkiniai, prieš skrydį įsigyti neapmokestinamųjų prekių parduotuvėse (angl. - „duty free“), nuo šiol gali būti pristatyti tiesiai į namus.

2016 10 10

Vilniaus oro uostas gerina rekordus – jau aptarnauta 3 mln. keleivių
Vilniaus oro uostas praėjusį sekmadienį, spalio 9 dieną, pagerino praėjusių metų rekordą – kiek daugiau nei per 10 mėnesių aptarnavo tris milijonus keleivių. Palyginti su praėjusiais metais, pagrindiniai šalies oro vartai tokio skaičiaus keleivių sulaukė net 48 dienomis anksčiau nei pernai.

2016 10 06

Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos metu dauguma skrydžių bus nukreipta į Kauną
2017 m. liepos 14–rugpjūčio 18 d., kai bus rekonstruojamas Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo takas, dauguma oro bendrovių skrydžius nukreips į Kauno oro uostą. Nors rekonstrukcijos metu skrydžių grafikas ir dažnumas šiek tiek keisis, susisiekimas su didžiausiais Europos miestais išliks puikus, o skrydžių kai kuriomis kryptimis gali net padaugėti.

2016 10 03

„Wizz Air“ pradėjo skrydžius į saulėtąją pietų Italiją
Ankstyvą pirmadienio rytą didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ pradėjo atidarydama dar vieną naują kryptį iš Vilniaus. Nuo šiol du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais – keleiviai iš Lietuvos galės pasiekti Italijos pietuose esantį Bario miestą.

2016 10 03

2017 metais „airBaltic“ pradės aštuonis naujus maršrutus
Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ kitų metų vasaros sezonui, kuris prasidės 2017 m. kovo 26 d., pristatys aštuonis naujus maršrutus, pagerinančius susisiekimą su Baltijos šalių regionu.

2016 09 29

Vilniaus oro uostas ieško kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rangovų
Vilniaus oro uostas ieško kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rangovų

2016 09 13

RYANAIR SKELBIA VIENOS DIENOS IŠPARDAVIMĄ
NUOLAIDOS IKI 20% VISIEMS MARŠRUTAMS

2016 09 12

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos plėtrai – dar vienas paramos paketas
Skrydžių bendrovės, norinčios plėsti reguliarių tiesioginių skrydžių maršrutus iš Lietuvos, gali pretenduoti į naują paramos paketą iš Maršrutų plėtros fondo. Pagal Lietuvos oro uostų paskelbtą kvietimą, iki šių metų spalio 23 d. oro vežėjai gali teikti paraiškas naujiems maršrutams Lietuvos gyventojams svarbiomis kryptimis pradėti arba skrydžių esamais maršrutais dažniui didinti.

2016 09 03

„Ryanair“ švenčia pirmąjį skrydį iš Vilniaus į Berlyną
Šiandiena, rugsėjo mėn. 3 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ šventė pirmąjį skrydį iš Vilniaus į Berlyną Šionefeldą. Keleiviai naujuoju „Ryanair“ maršrutu bus skraidinami tris kartus per savaitę žiemos sezono metu. Per metus „Ryanair“ planuoja pervežti daugiau kaip 860 tūkst. klientų per Vilniaus oro uostą ir paremti 650 darbo vietų.

2016 09 01

„airBaltic“ – greičiausiai klientų ratą auginusios oro linijos Baltijos šalyse
Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ liepos mėnesį pasiekė greičiausią klientų augimą tarp pagrindinių Baltijos regiono vežėjų.

2016 08 31

Kauno oro uoste – pokyčiai rengiantis tapti šalies aviacijos centru
Įsibėgėja pasiruošimas Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai. Jau suprojektuota laikinoji infrastruktūra, kuri bus sumontuota Kauno oro uoste kitų metų vasarą, kai 35-ias liepos ir rugpjūčio dienas čia persikels didžioji dalis keleivių ir skrydžių iš sostinės.

2016 08 25

„Ryanair“ išlieka pirmaujančia aviakompanija pasaulyje pervežusia daugiau nei 100 mln klientų 2015 m.
Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ džiaugiasi, kad naujausias IATA pasaulio aviakompanijų tyrimas patvirtino, kad „Ryanair“ išlieka pirmaujančia aviakompanija pasaulyje per metus pervežusia daugiau klientų nei bet kuri kita aviakompanija.

2016 08 22

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija kainuos beveik 25 mln. eurų
2017 metų vasarą vyksianti Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija bendrovei atsieis beveik 25 mln. eurų. Tokia kaina įvardyta įvertinus, kiek kainuoja įgyvendinti būtinus techninius projekto darbus ir kiek tokie darbai atsiėjo kitiems Europos oro uostams. Numatyta kaina jau negalės būti didinama, nes pirmojo etapo darbų, kurių vertė – beveik 1 mln. eurų, viešojo pirkimo konkursas jau pasibaigęs, antrojo – paskelbtas.

2016 08 19

CNN „airBaltic“ maisto užsakymo sistemą pripažino inovatyviausia
JAV naujienų transliuotojas CNN Baltijos šalių oro linijų bendrovę „airBaltic“ pripažino kaip inovatyviausią tarp pasaulio vežėjų. Tokį pripažinimą „airBaltic“ pelnė už maisto užsakymo sistemą, kuri leidžia skrydžiui susikurti individualų maisto padėklą.

2016 08 18

Lietuvos oro uostų komunikacijos partneriai – „vipcommunications“
Lietuvos oro uostai pasirašė 2 metų sutartį su integruotos komunikacijos agentūra „vipcommunications“. Naujieji Lietuvos oro uostų komunikacijos partneriai bus atsakingi už korporatyvinę, įvykių ir rinkodaros komunikaciją, Lietuvos oro uostų žinomumo didinimą užsienio šalių rinkose, padės valdyti krizių komunikaciją.

2016 08 16

Pasaulinė akcija „Dingusi raidė“ („Missing Type“) siekia pritraukti 1000 naujų neatlygintinų donorų
Ar šiomis dienomis pastebėjote – kai kurių įstaigų, įmonių, kavinukių pavadinimuose ant pastatų trūksta raidžių? Ar teko pamatyti firmų, kompanijų internetiniame tinklalapyje logotipų, rubrikų pavadinimuose išimtas raides? Ar skaitėte artimųjų, bičiulių, draugų Facebook asmeninėse paskyrose nesuprantamus tekstus, ar pastebėjote garsių asmenų socialiniuose tinkluose žinutes, pranešimus, parašytus keistoka kalba, ar keliaudami po Lietuvą teko pravažiuoti kelio ženklą-rodyklę, vedančią į „neatpažintus“ objektus?

2016 08 11

SAS – 70 metų danguje
Šiemet Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS švenčia savo, kaip aviacijos pradininkės, 70 metų jubiliejų. Pirmajam skrydžiui iš Stokholmo į Niujorką SAS lėktuvas pakilo tų pačių metų rugsėjo 17 d.

2016 08 04

„Wizz Air“ pradėjo skrydžius į Nicą
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ šiandien pradėjo vykdyti skrydžius į pietų Prancūzijos miestą Nicą. Naujausias aviakompanijos maršrutas nuo šiol tiesiogiai du kartus per savaitę jungia Vilnių su Prancūzijos Rivjera, dar vadinama Žydruoju krantu, kurios „sostinė“ – Nica.

2016 08 03

Iš Vilniaus oro uosto – tiesioginis skrydis į Lvovą
Ankstyvą rudenį Vilniaus oro uoste sulauksime dar vienos naujienos – atidaromas tiesioginis oro maršrutas į didžiausią Vakarų Ukrainos miestą Lvovą. Šie skrydžiai vykdyti bus pradėti jau š. m. rugsėjo 16 d. Jie bus organizuojami visus metus tris kartus per savaitę.

2016 07 29

Skrendančiųjų į ne Šengeno šalis dėmesiui!
Pastaruoju metu dėl papildomų procedūrų vykdymo prie Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir pasų kontrolės punkto Vilniaus oro uoste susidaro ilgesnės nei įprasta eilės.

2016 07 27

„Wizz Air“ skelbia 20 proc.* nuolaidą skrydžiams visomis savo tinklo kryptimis
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ skelbia vieną dieną truksiantį skrydžių bilietų išpardavimą ir suteikia 20 proc.* nuolaidą visų skrydžių bilietams, kurių rezervacijos bus atliktos šiandien, liepos 27 dieną, iki vidurnakčio.

2016 07 26

Spalio mėnesį bus perkeliami ar atšaukiami „Ryanair” skrydžiai į Romą
Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ pranešė, kad yra priversta perkelti/atšaukti skrydžius į/iš Romos Čiampino oro uostą/o dėl dvi savaites truksiančio pakilimo tako uždarymo 2016 m. spalio mėn.

2016 07 25

„Ryanair“ skelbia išleidžianti 250 tūkst. skrydžių bilietų su nuolaidomis iki 30%
Šiandien, liepos mėn. 25 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair” skelbia išleidžianti 250 tūkst. bilietų su nuolaidomis iki 30% skrydžiams 2016 m. spalio ir lapkričio mėn. užtikrinant dar žemesnes skrydžių kainas „Ryanair” klientams visoje Europoje.

2016 07 21

„Ryanair“ švenčia pervežusi 6 mln. keleivių per Kauno oro uostą ir 9 mln. keleivių per Lietuvos oro uostus
Šiandien, liepos mėn. 21 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ šventė per Kauno oro uostą pervežusi daugiau nei šešis milijonus keleivių ir per Lietuvos oro uostus iš viso pervežusi daugiau nei devynis milijonus keleivių.

2016 07 21

Vilniaus oro uostas šiemet aptarnavo jau du milijonus keleivių
Vilniaus oro uostas liepos 20 d. išlydėjo savo dumilijoninį keleivį – šiemet toks keleivių skaičiaus rezultatas pasiektas kone mėnesiu anksčiau nei pernai. Pirmasis milijonas keliaujančių buvo aptarnautas balandžio pabaigoje, antrajam neprireikė net trijų mėnesių.

2016 07 19

„Ryanair“ skelbia nuolaidas iki 30% registruotam bagažui žiemos sezono metu
Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair” paskelbė nuolaidas iki 30% registruotam bagažui įsigyjant bilietus skrydžiams nuo 2016 m. spalio mėn. 1 d. iki gruodžio mėn. 15 d.

2016 07 19

„Ryanair” skelbia naują vasaros sezono maršrutą iš Vilniaus į Lidsą Bradfordą
Šiandien, liepos 19 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“, paskelbė naują vasaros sezono maršrutą iš Vilniaus į Lidsą Bradfordą. Keleiviai iš Vilniaus į Lidso Bradfordo oro uostą bus skraidinami du kartus per savaitę vasaros sezono metu.

2016 07 19

Naujas maršrutas iš Vilniaus: „Wizz Air“ skraidins į „Alpių sostinę“ – Grenoblį
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ toliau tęsia skrydžių tinklo plėtrą iš Lietuvos. Lietuvius bendrovė skraidins nauju maršrutu iš Vilniaus į Grenoblį Prancūzijoje. Skrydžiai į kalnų apsuptą miestą prasidės kitų metų sausio 14 dieną ir vyks šeštadieniais. Bilietus jau dabar galima įsigyti svetainėje wizzair.com, bilietų kaina prasideda nuo 24,99 Eur.*

2016 07 15

Lietuvos oro uostai: keleivių skaičius per metus išaugo 14,6 proc.
Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t.y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo 4,2 proc.

2016 07 14

Vilniaus oro uoste bus surengta septintoji Pasaulio lietuvių vienybės diena
Prieš septynis metus Kirtimų kultūros centras pirmasis Vilniuje surengė liepos 17-osios minėjimą. Tąkart Pasaulio lietuvių vienybės diena daugeliui buvo nauja, dar negirdėta šventė, tačiau istoriškai ši data turi ryškų atspalvį –1933 m. lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas leidosi į lemtingą skrydį per Atlantą, simboliškai bandydami sumažinti atstumą tarp čia ir ten gyvenančių lietuvių. Prisimenant šį kilnų poelgį, Kirtimų kultūros centras Pasaulio lietuvių vienybės dieną kasmet mini Vilniaus oro uoste. Tądien laukiamojoje salėje grįžtantys iš svetur ir jų laukiantys pasitinkami su įvairiomis kultūrinėmis iniciatyvomis.

2016 07 14

Aviakompanija „Vueling“ skrydžių į Lietuvą nebevykdys
Nuo liepos 19 d. atšaukiami Ispanijos žemų sąnaudų oro linijų bendrovės „Vueling“ skrydžiai iš Vilniaus į Barseloną ir atgal.

2016 07 11

Keleivių apklausa: skysčiai, kuriuos vežatės keliaudami
Tarptautinės oro uostų tarybos „ACI Europe“ Saugumo komitetas organizuoja apklausą, kuria siekiama išsiaiškinti, kokius skysčius, viršijančius 100 ml, keleiviai labiausiai norėtų vežtis su savimi oro transportu rankiniame bagaže.

2016 07 08

„Ryanair” skelbia naują maršrutą iš Vilniaus į Lidsą
Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair” skelbia naują žiemos sezono maršrutą iš Vilniaus oro uosto į Lidsą. Keleiviai iš Vilniaus į Lidso Bradfordo oro uostą bus skraidinami du kartus per savaitę žiemos sezono metu.

2016 07 07

Vilniaus oro uoste – oro keleivių teisių diena
Liepos 7 d. 11–14 val. Vilniaus oro uoste Europos vartotojų centras Lietuvoje surengs informacinę akciją, skirtą Oro keleivių teisių dienai. Centro specialistai nemokamai konsultuos keliautojus: primins oro keleivių teises, patars, kaip elgtis, jei buvo atšauktas ar atidėtas skrydis, dingo arba buvo sugadintas bagažas, vartotojų lauks kelionėse praversiančios dovanos.  

2016 07 05

Birželį „Ryanair” keleivių skaičius išaugo 11% ir pasiekė 10.6 mln.
Šiandien, liepos mėn. 5 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ paskelbė birželio mėn. ataskaitą, rodančią jog 2016 m. birželio mėn.

2016 06 30

Vilniaus oro uostas sutiko trisdešimt milijoninį keleivį
Per dvidešimt penkerius metus per pagrindinius Lietuvos oro vartus – Vilniaus oro uostą keliavo jau trisdešimt milijonų keleivių. Jubiliejiniais tapo visi septyniasdešimt iš Amsterdamo atskridusio „airBaltic“ lėktuvo keleivių.

2016 06 29

Skrydžiai Vilnius-Stambulas vykdomi pagal įprastą tvarkaraštį
Nuo birželio 30 d., ketvirtadienio, oro linijų „Turkish Airlines“ skrydžiai iš Vilniaus į Stambulo Atatiurko oro uostą bus vykdomi pagal įprastą tvarkaraštį.

2016 06 29

Iš Vilniaus oro uosto – dar daugiau skrydžių į Ispaniją
Vilniaus oro uoste pasitikta dar viena nauja aviakompanija – Ispanijos žemų kaštų oro linijos „Vueling“. Iki rugsėjo 28 d. jos kartą per savaitę – trečiadieniais – vykdys skrydžius į Barseloną. Pirmuoju reisu iš Vilniaus išskrido daugiau nei 100 keleivių.

2016 06 28

„airBaltic“ skrydžiai tampa dar žalesni
Europos GNSS agentūra (GSA) bendrai finansuoja „E-GEN“ projektą,kuriuo siekiama į visą „airBaltic“ lėktuvų parką integruoti nusileidimo procedūras, paremtas EGNOS palydoviniu ryšiu.

2016 06 23

Tėvo diena kitaip: su aviacija ir Mažuoju princu
Ką turi bendro Tėvo diena, vaikai, Mažasis princas, Antuanas de Sent-Egziupery ir oro uostas? Į šį klausią gali greitai atsakyti vaikai, kurie jau antrus metus tėvo dienos proga lankosi oro uoste.

2016 06 21

Vilniaus oro uostas kvepia šviežiomis bandelėmis
Vilniaus oro uostas nuo šiol kvepia šviežiai iškeptomis bandelėmis – čia atsidarė „Crustum“ kepyklėlė. Į ne Šengeno zonos šalis keliaujantys oro uosto lankytojai jau įvertino naująją vietą – anot kepyklėlės darbuotojų, lankytojų netrūksta.  

2016 06 15

„airBaltic“ klientų pasitenkinimas bendrovės paslaugomis pasiekė piką
Išsamios keliautojų apklausos rezultatai parodė, kad Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ pasiekė aukščiausius klientų pasitenkinimo reitingus per pastaruosius trejus metus.

2016 06 15

„Ryanair“ pristato „Ryanair rooms“ apgyvendinimo paslaugą
Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ paskelbė, kad nuo 2016 m. spalio mėn. 1 d. klientams siūlys „Ryanair rooms“ – žemų kainų apgyvendinimo paslaugą. Su šia paslauga „Ryanair“ klientai galės rinktis tarp žemiausių kainų pasiūlymų viešbučiams, hosteliams, nakvynės su pusryčiais namams bei atostogų viloms. „Ryanair“ kviečia visus suinteresuotus apgyvendinimo paslaugų tiekėjus teikti pasiūlymūs ir tapti „Ryanair Rooms“ partneriais.

2016 06 09

Vilniaus oro uoste – galimybė paremti vargstančius
Vilniaus oro uostas keleiviams suteikė galimybę paremti nepasiturinčius – tam pastatyta dėžė, kurioje galima palikti maisto ar kosmetikos produktus, kurių neleidžiama gabenti oro transportu rankiniame bagaže. Surinkti produktai, bendradarbiaujant su labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“, bus perduoti vargstantiems.

2016 06 06

Lietuvos oro uostai klausia: su kuo ir kur norėtumėte skristi?
Lietuvos oro uostai, per metus aptarnaujantys daugiau nei 4 milijonus keleivių ir 50 tūkstančių skrydžių, siekia pritraukti į Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus naujas aviakompanijas ir plėsti maršrutų tinklą. Kad pastangos būtų nukreiptos tinkame linkme, vykdoma keleivių apklausa.

2016 06 03

Pradėti skrydžiai tarp Vilniaus ir Ciuricho
Vilniaus oro uostas vakar vakare vandens purslais pasveikino aviakompanijos „Germania“ lėktuvą, pradėjusį reguliariuosius skrydžius maršrutu Vilnius-Ciurichas. Lietuvos ir Šveicarijos susisiekimas oro transportu atgaivintas po aštuonerių metų pertraukos.

2016 06 02

Seimas pritarė oro uostų koncesijos projektui
Šiandien, birželio 2 d., Seimas pritarė valstybės įmonės Lietuvos oro uostų valdomų trijų oro uostų koncesijos įstatymo projektui. Šį projektą, numatantį oro vartų valdymą patikėti tarptautinę patirtį turinčiam operatoriui, pateikė Susisiekimo ministerija.

2016 06 01

„Ryanair“ skelbia apie naują maršrutą iš Vilniaus į Oslą (Gardermoen oro uostą)
Mėgstamiausios Europos avialinijos „Ryanair“ šiandien, birželio 1 d., skelbia apie naują maršrutą iš Vilniaus į Oslą (Gardermoen oro uostą), kuriuo bus skraidinama vieną kartą per dieną nuo 2016 m. spalio 30 d.

2016 05 31

„Wizz Air“ skraidins į patraukliąją Prancūzijos Rivjerą – Nicą
Plėsdama skrydžių iš Lietuvos tinklą didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ lietuvius džiugina ir toliau – kompanija skelbia apie naujus skrydžius iš Vilniaus ir pietų Prancūziją – Nicą. Skrydžiai į saulėtąją Prancūzijos Rivjerą, dar vadinamą Žydruoju krantu, kurio „sostinė“ Nica, bus vykdomi du kartus per savaitę – trečiadieniais ir sekmadieniais. Aviakompanija skrydžius pradės nuo rugpjūčio 3 dienos. Bilietų kaina prasideda nuo 24,99 Eur.*

2016 05 30

Birželį Lietuvos oro uostuose – naujos aviakompanijos ir nauji maršrutai
Nors aviacijoje vasaros sezonas prasidėjo jau kovo pabaigoje, dauguma reguliariųjų sezoninių skrydžių Lietuvos oro uostuose startuos birželį. Vilniuje ir Palangoje maršrutus vykdyti pradės po dvi naujas aviakompanijas, taip pat vasaros sezonui sugrįš jau keliautojų pamėgti skrydžiai.

2016 05 26

Vilniaus oro uoste vyko taktinės pratybos
Gegužės 25–26 d. Vilniaus oro uosto užkardoje vyko taktinės pratybos, kurių tikslas – įvertinti Vilniaus rinktinės Vilniaus oro uosto užkardoje dirbančių pasienio pareigūnų pasirengimą sulaikyti nedraugiškai nusiteikusius asmenis, atskridusius išoriniu reisu iš trečiosios šalies, ir įvertinti bei pagerinti Vilniaus oro uosto užkardos pasienio pareigūnų bendradarbiavimą su kitomis Vilniaus oro uoste veikiančiomis tarnybomis.

2016 05 20

Aviacijos verslui vystyti – investicinis projektas Vilniaus oro uoste
Vilniaus oro uoste pradedamas vykdyti investicinis projektas „VNO Industrial Area“. 8 hektarų plotą užimančioje oro uosto teritorijoje siekiama įkurdinti specifines nedidelių orlaivių priežiūros ir remonto (angl. MRO - maintenance, repair and operations), oro krovinių gabenimo, verslo bei bendrosios aviacijos paslaugas teikiančias įmones. Vilniaus oro uostas į projekto vystymą pasiruošęs investuoti 7 milijonus eurų.

2016 05 18

„Wizz Air“ vasarą pasitinka atnaujintais orlaiviais ir nauja svetaine
5-erius metus Lietuvoje veiklą vykdanti didžiausia Centrinės ir Rytų Europos mažų sąnaudų bendrovė „Wizz Air“ savo keleivius nuo šiol skraidins atnaujinto dizaino ir didesniais orlaiviais. Lietuvoje pristačiusi pirmąjį naują „Airbus A321ceo“ orlaivį su atnaujintu išorės ir vidaus dizainu, bendrovė žada ir daugiau naujovių, viena iš jų – visiškai nauja interneto svetainė.

2016 05 12

„FilmBox LT“ pristato: Islandijos kino mėnuo
Gegužės mėnesį Vilniaus oro uosto kino salėje „FilmBox LT“ keleivių laukia trumpametražių islandiškų filmų programa. Prie įprastinės lietuviškų filmų programos prisijungė dar šeši kūriniai – „Artunas“, „Banginių slėnis“, „Ačiū“, „Vaivorykštinis vakarėlis“, „Gyvatė barškuolė“ ir „Draugužis“. Jų trukmė 12-23 min.

2016 05 11

Vilniuje sprendžiami regioninių Europos oro uostų iššūkiai
Vilniaus oro uoste – sujudimas. Šiandien sostinėje prasideda „ACI EUROPE's Regional Airports' Conference and Exhibition" – tarptautinės oro uostų tarybos („ACI Europe“) kasmet vis kitoje šalyje organizuojamas renginys. Į jį susirinks daugiau nei 200 aviacijos ekspertų – Europos ir ne tik jos oro uostų generaliniai, komercijos, finansų, strateginės plėtros direktoriai, Europos Komisijos atstovai, „ACI Europe“ valdybos nariai, oro uostuose veikiančių įmonių vadovai ir kiti aviacijos specialistai.

2016 05 10

Vilniaus oro uoste – apdovanojimus pelnę Lietuvos vaizdai
Vilniaus oro uoste atidaryta įspūdinga Lietuvos nuotraukų paroda – fotografo Karolio Janulio įamžinti šalies vaizdai iš paukščio skrydžio. Pasaulio žiniasklaidą apskriejusias nuotraukas apžiūrėti galės visi atvykusieji į Vilnių – jos eksponuojamos oro uosto atvykimo koridoriuose.

2016 05 04

„Ryanair“ švenčia 5 metų jubiliejų Vilniaus oro uoste
Šiandien,  gegužės 4 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ švenčia penkių metų veiklos jubiliejų Vilniaus oro uoste. „Ryanair“ pradėjo skraidyti iš Vilniaus oro uosto 2011 m. ir per šį laikotarpį pervežė daugiau nei 2.7 milijonus keleivių. Per penkmetį aviakompanija „Ryanair“ pastebimai išplėtė veiklos apimtis Vilniaus oro uoste ir šį vasaros sezoną siūlo 15 skirtingų maršrutų iš Lietuvos sostinės įskaitant skrydžius į didžiausius Europos miestus – Londoną, Paryžių, Dubliną, Romą, Milaną, Barseloną ir Madridą.

2016 05 02

„Norwegian“ švenčia dešimtąjį gimtadienį Lietuvoje
Prieš dešimt metų – 2006-ųjų gegužės 2 d., skrydžius į Vilniaus oro uostą iš Oslo pradėjo aviakompanija „Norwegian“. Per šį laikotarpį tarp Lietuvos ir Norvegijos sostinių pervežta daugiau nei 368 tūkst. keleivių.

2016 04 28

Vilniaus oro uoste – jau daugiau nei milijonas keleivių
Šiandien Vilniaus oro uostas į Stambulą išlydėjo milijoninį keleivį – šiais metais toks aptarnautų keleivių skaičiaus rezultatas pasiektas dviem savaitėmis anksčiau negu pernai. Lyginant pirmųjų ketvirčių rezultatus, per metus keleivių skaičius sostinėje išaugo 17 proc.

2016 04 28

Lietuvai įgyvendinti oro uostų koncesijos projektą padės „InterVistas“
Susisiekimo ministerija ir Lietuvos oro uostai rengiasi įsibėgėjančiam koncesijos projektui ir pasirašo sutartį su patarėjo „InterVistas“ vadovaujamu konsorciumu. Tarptautinę patirtį turinčios įmonės padės parengti koncesijos konkurso sąlygas, nustatyti koncesijos tikslus bei uždavinius ir derėtis su koncesijos konkurso dalyviais.

2016 04 26

Vilniaus oro uostas apdovanotas už aviacinių paslaugų rinkodarą
Krokuvoje vykstančiame tarptautiniame maršrutų forume „Routes Europe 2016“ Vilniaus oro uostas pelnė „Excellence in Airport Marketing“ apdovanojimą už aviacinių paslaugų rinkodarą. Oro uostų, aptarnaujančių iki 4 milijonų keleivių per metus, kategorijoje Vilnius pranoko kitus Europos oro vartus ir nusileido tik Brėmeno oro uostui.

2016 04 21

Lietuvos oro uostai: keleivių skaičius išaugo 17 proc.
Lietuvos oro uostai per pirmąjį metų ketvirtį aptarnavo 17 proc. daugiau keleivių negu praėjusiais metais tuo pačiu metu. Sausio, vasario ir kovo mėnesiais per Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus keliavo 914 tūkst. žmonių. Keleivių skaičius kone tiek pat išaugo visuose trijuose Lietuvos oro uostuose.  

2016 04 20

Lietuvos oro uostuose – dar spartesnis belaidis internetas
Didėjantys keleivių srautai, jų poreikiai ir išmaniųjų įrenginių populiarumas nulėmė belaidžio interneto ryšio paslaugos pokyčius Lietuvos oro uostuose. Čia įdiegti modernūs sprendimai padidino ryšio pralaidumą ir spartą bei suteikė galimybę vienu metu belaidžiu internetu naudotis dar daugiau žmonių. Taip pat nuo šiol Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose nemokamas belaidis internetas veikia tuo pačiu vardu – „Invest Lithuania FREE WiFi“.

2016 04 18

„Wizz Air“ 5 metų jubiliejus Lietuvoje – ką pavyko nuveikti?
„Wizz Air”, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, švenčia 5 metų veiklos jubiliejų Lietuvoje – pirmasis kompanijos orlaivis iš Vilniaus pakilo 2011 metų balandžio 16 dieną. Nuosekliai augdama, kompanija per 5 metus Lietuvoje jau pasiekė įspūdingų rezultatų bei pervežė daugiau kaip tris milijonus keleivių.

2016 04 18

„airBaltic“ pradėjo skrydžius iš Vilniaus į Taliną
Šiandien Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ atnaujino tiesioginį maršrutą tarp Vilniaus ir Talino, taip sustiprindama bendrovės poziciją Baltijos regione. 10 kartų per savaitę vykdoma paslauga padės įsitvirtinti Baltijos šalių rinkoje ir sustiprins ryšį su 60 Europos, Skandinavijos, NVS šalių ir Viduriniųjų Rytų miestų.

2016 04 14

Lietuvos oro uostai: veiklos pajamos auga, sąnaudos mažėja
2015-ieji – pirmieji metai, kai Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai dirbo drauge kaip Lietuvos oro uostų tinklas. Per šiuos metus ne tik pasiektas rekordinis keleivių skaičius - 4,2 milijono, bet ir dvigubai išaugintas grynasis pelnas. Lyginant su 2014 m., jis išaugo 74 proc. ir sudarė 2,1 milijono eurų.

2016 04 14

Lietuvoje laukiama turistų ir verslininkų iš Šveicarijos antplūdžio
Šiandien į Vilniaus oro uostą atskrenda pirmasis aviakompanijos „Germania“ lėktuvas iš Šveicarijos. Nors reguliarūs skrydžiai tarp Lietuvos sostinės ir Ciūricho prasidės daugiau nei po mėnesio – birželio 2 dieną, į Vilnių savaitgaliui atvyksta šveicarų žurnalistų, tinklaraštininkų, turizmo agentų ir oro linijų atstovų delegacija, siekianti savo šalyje pristatyti Lietuvą kaip patrauklią turizmo kryptį.

2016 04 11

„Kidy Tour“ pradėjo skrydžių sezoną
Vakar įvyko pirmasis kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ ir užsakomųjų skrydžių bendrovės „Freebird“ skrydis iš Vilniaus į Antaliją.

2016 04 08

Vilniaus oro uosto aplinkosaugos politika įvertinta tarptautinėje erdvėje
Vilniaus oro uostas įvertintas už pastangas mažinti poveikį aplinkai ir gavo Tarptautinės oro uostų tarybos pirmo lygio akreditaciją už metinį išmetamo anglies dvideginio (CO2) kiekį ir CO2 pėdsaką. Nepriklausomi vertintojai patvirtino, kad šie rodikliai atitinka visus oro uostų anglies dvideginio akreditacijos (ACA) programoje numatytus reikalavimus ir nustatytus ISO standartus.

2016 04 04

SAS vasaros sezonu į Stokholmą skraidys dažniau
Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS vasaros sezonu keleiviams, skrendantiems iš Vilniaus į Stokholmą, sudarys dar geresnes galimybes pasiekti Švedijos sostinę.

2016 03 29

„Ryanair“ atidaro pirmąjį skrydį iš Vilniaus į Birmingemą
Šiandien, kovo 29 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ atidarė pirmąjį skrydį iš Vilniaus į Birmingemą. Keleiviai iš Vilniaus į Birmingemą bus skraidinami du kartus per savaitę vasaros sezono metu. Per metus „Ryanair“ planuoja pervežti daugiau kaip 860 tūkstančių klientų per Vilniaus oro uostą ir išlaikyti 650 darbo vietų.

2016 03 24

Atnaujinti skrydžiai į Briuselį
Kovo 24 d. atnaujinti oro linijų „Brussels airlines“ skrydžiai. Po teroristinių išpuolių Briuselio oro uostas išlieka uždarytas, tad lėktuvai nukreipiami į Lježo oro uostą. Kovo 24 d. skrydus į šį Belgijos miestą iš Vilniaus bus vykdomas 16:10 val., kovo 25 d. – 11:15 val.

2016 03 23

„Wizz Air“ plečiasi: 2 naujos kryptys iš Vilniaus, dar 4 – iš Kauno
„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, toliau stiprina savo pozicijas Lietuvoje plėsdama žemų sąnaudų skrydžių tinklą. Aviakompanija pradės vykdyti skrydžius dviem naujomis kryptimis iš Vilniaus oro uosto, kurios Lietuvos sostinę sujungs su populiariomis atostogų kryptimis – Bario miestu Italijoje ir Islandijos sostine Reikjaviku. Nauji skrydžiai bus pradėti vykdyti š. m. spalio 31 d.

2016 03 22

„airBaltic“ mini maršruto Vilnius-Stokholmas dešimtmetį
Šią savaitę Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ švenčia skrydžio maršruto Vilnius-Stokholmo Arlandos oro uostas dešimties metų jubiliejų.

2016 03 20

Atšaukti kovo 20-21 d. „Ryanair“ skrydžiai į ir iš Paryžiaus
Dėl skrydžių vadovų streiko Prancūzijoje kovo 20-21 d. atšaukti kompanijos „Ryanair“ skrydžiai FR7433/7434 į ir iš Paryžiaus.

2016 03 15

„Ryanair” atidaro naują bazę Vilniaus oro uoste ir skelbia apie naujas kryptis
Kovo 15 dieną Lietuvoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ paskelbė, kad spalio 30 d. atidarys naują bazę Vilniaus oro uoste (82-tą bazę iš viso), į ją aviakompanija investuos 200 mln. dolerių ir laikys 2 lėktuvus. 2016 m. „Ryanair“ planuoja Vilniaus oro uoste išaugti 16%.

2016 03 14

„ACI Europe“ ataskaita: privačios investicijos į oro uostus auga
Praėjusią savaitę Londone vykusioje 8-ojoje tarptautinės oro uostų tarybos (ACI) organizuotoje konferencijoje pristatyta nauja ataskaita apie Europos oro uostų akcininkus. Joje konstatuojama, kad Europos Sąjungoje vis daugėja privačių investuotojų – po Lietuvos oro uostų koncesijos projekto įgyvendinimo privačių akcininkų bus daugiau nei pusėje ES oro uostų.

2016 03 10

Vilniuje susitikę aviacijos rinkos ekspertai derėsis dėl maršrutų plėtros Europoje
Šį savaitgalį Vilnių užplūs aviacijos ekspertai iš visos Europos – kovo 13-15 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks tarptautinė aviacijos konferencija „Connect“. Į ją susirinkę per 400 atstovų iš daugiau nei 50 oro linijų ir 150 oro uostų turės galimybę užmegzti naujus kontaktus, derėtis dėl maršrutų plėtros galimybių ir formuoti aviacijos rinkos ateities vaizdą. Renginio šeimininkais šiemet pasirinkti vieni sparčiausiai augančių oro vartų Europoje – Lietuvos oro uostai.

2016 03 04

Vilniaus oro uostas kviečia susipažinti su jo veikla iš arčiau
Lietuvos oro uostai antrus metus iš eilės švenčia tarptautinę „Kliento dieną“. Kovo 18d. (penktadienį) Vilniaus oro uostas atveria savo duris ir kviečia visus norinčius apsilankyti aerodrome bei sužinoti, kokie keleivio akims nematomi procesai kasdien jame vyksta.

2016 02 25

„Juta Jazz Cafe“ atsinaujino!
Vilniaus oro uoste įsikūrusi „Juta Jazz Cafe“ kavinė atsinaujino! Į prie A11 įlaipinimo vartų įsikūrusią kavinę užsukite išgerti kavos bei gaiviųjų gėrimų, paragauti sumuštinių ir desertų bei gerai praleisti laiką atsipalaiduojant prieš skrydį.

2016 02 24

Skrydis savaitgaliui į Taliną – tik 98 EUR
Vasario 24 d. Estija švenčia 98-ąjį savo gimtadienį. Šia gražia proga oro linijos „Nordic Aviation / Adria Airways“ parengė specialų pasiūlymą savaitgalio skrydžiams Vilnius–Talinas–Vilnius bei Talinas–Vilnius–Talinas. Bilietai į abi puses kainuoja 98 EUR.

2016 02 23

Lauktuvės iš Lietuvos: išvykstantiems pasiūlys kokybiškų lino gaminių
Iš Lietuvos išvykstantys turistai arba šalies gyventojai nuo šiol Vilniaus oro uoste lauktuves galės rinktis iš dar didesnio išskirtinių lietuviškų gaminių asortimento. Naujai atidarytoje parduotuvėje „Linen Tales“ išvykstantieji galės įsigyti aukščiausios kokybės lino namų tekstilės.

2016 02 22

Keleivių dėmesiui: neveikia lėktuvų atvykimo ir išvykimo realiu laiku tvarkaraštis
Informuojame, kad šiuo metu dėl techninių nesklandumų neveikia Vilniaus oro uosto lėktuvų atvykimo ir išvykimo realiu laiku tvarkaraštis. Lietuvos oro uostų informacinių technologijų specialistai stengiasi ir dirba, kad aktuali informacija būtų atnaujinta kaip įmanoma greičiau. Problemos turėtų būti pašalintos iki vasario 22 d. (pirmadienio) 18 val.

2016 02 17

Ukrainos oro linijos sveikina Lietuvą su gimtadieniu ir dovanoja nuolaidas
Ukrainos oro linijos sveikina keleivius su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena ir vasario 16-29 dienomis skelbia 20 proc. nuolaidą skrydžiams iš Vilniaus.

2016 02 11

„Ryanair” pristato naują maršrutą iš Vilniaus į Berlyną
Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“, skelbia naują žiemos sezono maršrutą iš Viniaus oro uosto į Berlyną. Keleiviai iš Vilniaus į Berlyno Šonefeldo oro uostą bus skraidinami tris kartus per savaitę žiemos sezono metu.

2016 02 10

Greitosios keleivių patikros paslaugą jau galima įsigyti ir savitarnos terminale
Nuo šių metų pradžios Vilniaus oro uosto išvykimo salėje pradėjo veikti savitarnos terminalas FOXBOX. Jame galima greitai ir patogiai įsigyti vienkartinę greitosios keleivių patikros (angl. – fast track) paslaugą.

2016 02 08

SAS suteikia klientams daugiau galimybių lengvai keliauti
Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS nuo šių metų balandžio mėnesio pradeda teikti paslaugą „SAS Go Light“ keliaujant bet kuria kryptimi Europoje. Ši paslauga skirta klientams, kurie nori keliauti lengvai, pasiėmę tik rankinį bagažą, be to, pageidauja pigesnių kelionės bilietų.

2016 02 05

Nuo šiol Vilniaus oro uosto keleiviai savo bagažą galės pakuoti patogiau
Vilniaus oro uosto išvykimo salėje atidaryta specialiai keleiviams sukurta „Pack&Fly“ erdvė, kurioje jie galės pasirūpinti savo bagažo apsauga – supakuoti lagaminą ir taip apdrausti jį nuo atidarymo, sušlapimo ar sugadinimo arba tiesiog palikti jį pasaugoti specialioje saugykloje. Naujojoje zonoje taip pat galima įsigyti sertifikuotų lagaminų spynelių ar kitų kelionėje praversiančių smulkmenų – pagalvėlių, ausų kištukų ir pan.

2016 02 04

Sausio mėn. „Ryanair” pervežtų keleivių skaičius išaugo 25% ir pasiekė 7.5 mln.
Šiandien, sausio 4 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair” paskelbė sausio mėn. ataskaitą, rodančią jog 2016 m. sausio mėn.

2016 02 02

Vilniaus oro uoste – atsinaujinusi „Narvesen“ parduotuvė
Vilniaus oro uosto išvykimo salėje duris atvėrė atsinaujinusi „Narvesen“ – patogaus ir greito apsipirkimo parduotuvė, siūlanti teigiamus pojūčius ir padedanti patogiau bei paprasčiau gyventi kiekvieną dieną.

2016 01 28

„airBaltic“ Baltijos šalių sostinėse švenčia 20 metų sukaktį
Šią savaitę Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ švenčia Vilnius – Ryga ir Talinas – Ryga maršrutų 20-ies metų jubiliejų. Nuo 1996 m. šiuos „airBaltic“ skrydžius pasirinko beveik 3 milijonai keleivių, o šiandien šios kryptys tapo itin svarbios visiems, skrendantiems į ar iš Lietuvos, Estijos ir Latvijos.

2016 01 20

Prie Kauno oro uosto – eismo pokyčiai
Vykstantieji į Kauno oro uostą turėtų būti atidesni – sausio pabaigoje čia atnaujinama transporto eismo sistema. Pokyčių tikslas – kad bet kuria transporto priemone keleiviai į oro uostą atvyktų kuo patogiau, o pagrindinė eismo sistemos naujovė - specialios „Kiss and fly“ vietos keleiviams išlipti ir įlipti trumpalaikio automobilių stovėjimo aikštelėje.

2016 01 19

Iš Vilniaus „airBaltic“ oro linijomis skrenda 45 proc. daugiau keleivių
Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ praneša, jog 2015 m. gruodžio mėn. keleivių, skrendančių iš Vilniaus oro uosto, skaičius augo 45 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais.

2016 01 14

Lietuvos oro uostų rekordai: 4,2 milijono keleivių ir 50 tūkst. skrydžių per metus
2015-ieji Lietuvos oro uostams buvo rekordiniai metai – per 12 mėnesių aptarnautų keleivių skaičius smarkiai viršijo šalies gyventojų skaičių ir pasiekė 4,2 milijono. Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų paslaugomis pasinaudojusių žmonių srautas per metus išaugo 11,3 proc., o skrydžių sulaukta 5,7 proc. daugiau.

2016 01 14

airBaltic“: daugėja bilietų užsakymų mobiliaisiais įrenginiais
Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ 2015 m., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais, dvigubai padidino skrydžių, jungiančių Baltijos regioną su Europos, Skandinavijos, NVS šalių ir Viduriniųjų Rytų miestais, užsakymų per mobiliuosius įrenginius dalį. Šie užsakymai atitinka 4,9 proc. visų 2015 m. užsakymų internetu, lyginant su 2,4 proc. 2014 m.

2016 01 12

86% „Ryanair“ skrydžių gruodį nusileido pagal tvarkaraštį
91% visų „Ryanair“ skrydžių nusileido pagal tvarkaraštį 2015 m.

2016 01 07

Ryanair“ tapo pirma aviakompanija, pervežusia 100 mln. keleivių per metus
GRUODŽIO MĖN. RYANAIR PERVEŽTŲ KELEIVIŲ SKAIČIUS IŠAUGO 25% IR PASIEKĖ 7.5M

2016 01 07

„airBaltic“ – punktualiausios oro linijos pasaulyje
2015 m., jau antrus metus iš eilės, Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic” pripažinta punktualiausia tarp pasaulio oro linijų bendrovių. Įvertinimas suteiktas OAG analitikų, kurie sekė daugiau nei 50 milijonų skrydžių duomenis.

2016 01 05

„airBaltic“ praneša apie augančią skrydžių paklausą Baltijos šalyse
Paskutinį 2015 m. ketvirtį Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic” Lietuvoje ir Estijoje pasiekė 33 proc. vidutinį užsakymų augimą, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Skrydžių bendrovei abiejuose miestuose paskelbus apie naujus maršrutus ir patobulinus susisiekimą su didžiaisiais Europos centrais Lietuvoje poreikis „airBaltic“ bilietams augo 23 proc., o Estijoje – 42  proc.

2015 12 22

Lietuvos oro uostuose – ypatingas dėmesys keleiviams
Lietuvos oro uostai šiandien švenčia tradicine tampančią Kliento dieną. Tokia iniciatyva Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose vykdoma jau trečią kartą - nuo 4 val. ryto iki 16 val. popiet visų oro uostų darbuotojų dėmesys nukreiptas į keleivius.

2015 12 21

„airBaltic“ pradeda skrydžius iš Vilniaus į Taliną
Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ tobulina paslaugas iš Vilniaus. Nuo 2016 m. balandžio 18 d. iš Vilniaus į Estijos sostinę skrydžių bendrovė keleivius skraidins 10 kartų per savaitę. Taip pat didinamas skrydžių skaičius iš Vilniaus į Amsterdamą, Stokholmą, Berlyną ir Rygą. Naujas skrydžių tvarkaraštis leis keleiviams patogiai keliauti Baltijos regione.

2015 12 17

Linkėjimai artimiesiems – iš Lietuvos oro uostų
Lietuvos oro uostai skatina keliaujančius šventiniu laikotarpiu dalintis šiltomis akimirkomis su artimaisiais, gyvenančiais bet kuriame pasaulio kampelyje, ir kviečia linkėjimus jiems išsiųsti nemokamai. Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose užrašius sveikinimą ant specialaus atvirlaiškio užteks jį įmesti į pašto dėžutę.

2015 12 16

Vilniaus ir Kauno oro uostai kviečia susipažinti su jų veikla iš arčiau
Lietuvos oro uostai jau antrus metus iš eilės prieš šv. Kalėdas mini pačių sukurtą šventę - „Kliento dieną“. Gruodžio 22 d. (antradienį) Vilniaus ir Kauno oro uostai atveria savo duris ir kviečia visus norinčius apsilankyti aerodromuose bei sužinoti, kokie keleivio akims nematomi procesai kasdien juose vyksta.

2015 12 15

Šiemet Vilniaus oro uoste – jau daugiau nei 3 milijonai keleivių
Vilniaus oro uostui šie metai yra rekordiški keleivių skaičiumi. Peržiūrėjus lapkričio mėnesio statistiką paaiškėjo, kad pagrindiniai šalies oro vartai per 11 mėnesių aptarnavo daugiau nei 3 milijonus keleivių – toks rezultatas pasiektas pirmą kartą šio oro uosto istorijoje.

2015 12 15

Civilinės aviacijos dieną su oro uostų veikla susipažino senjorai
Gruodžio 7-ąją švęsdami pasaulinę civilinės aviacijos dieną Lietuvos oro uostai tęsia tradiciją atverti savo duris skirtingų socialinių grupių žmonėms. Pernai akcijoje dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ globojami vaikai, o šiemet į ekskursijas po Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus buvo pakviesti senjorai iš įvairių senelių globos namų.

2015 12 08

„RYANAIR” ŠVENTINIU LAIKOTARPIU PERVEŠ 5 MLN KELEIVIŲ
Šiandien, gruodžio 8 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“ paskelbė, jog šventiniu laikotarpiu nuo gruodžio 18 d. iki sausio 7 d. perveš daugiau kaip 5 mln. keleivių Europoje ir to dėl to išleidžia papildomą 1 mln. bilietų skrydžiams šventiniu laikotarpiu žemiausiomis kainomis.

2015 12 07

Vilniaus oro uoste – garsiniai pranešimai apie vaikų jausmus
Šiandien į Vilniaus oro uostą iš Kauno Mykolo Žilinsko dailės galerijos atkeliavo interaktyvi instaliacija „Jausmų žemėlapis“. Daug dėmesio sulaukęs meno kūrinys, įgarsinantis vaikų ir jaunimo emocijas įvairiose gyvenimo situacijose, sostinės oro uoste bus eksponuojamas iki gegužės mėnesio.

2015 12 03

Ant Vilniaus oro uosto fasado – istoriniai vaizdai
Gruodžio 2-osios vakarą vykstantys į Vilniaus oro uostą galėjo stebėti daugeliui gerai pažįstamą pastatą neįprastu rūbu: akį traukė vizualizacijos ant jo fasado. Dideliame ekrane rodomi istoriniai trijų pagrindinių šalies oro uostų pokyčiai bėgant metams – tik dalis Lietuvos oro uostų šimtmečiui skirtų renginių. Išvykimo salėje skrydžių laukiančius keleivius pasitiko specialus Lietuvos džiazo meistrų, kurių vadovas - legendinis perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, atliekamas performansas „Aviacija“.

2015 11 30

Baras Vilniaus oro uoste atskleis alaus ir maisto derinimo paslaptis
Didėjant keleivių, skrendančių per Vilniaus oro uostą, srautui, jame daugėja ir atsipalaiduoti skirtų vietų skaičius. Šią savaitę išvykimo salėje veiklą pradės išskirtinis alaus baras „Švyturys“, kuris suderins ilgametę patirtį turintį to paties pavadinimo prekės ženklo alų su pasaulyje gerai žinomais patiekalais. Čia bus galima ne tik pasimėgauti geru maistu bei alumi, bet ir sužinoti, kaip gaminamas lietuviškas alus.

2015 11 26

Lietuvos oro uostai šimtmetį pasitinka džiazuodami
Aviacija ir džiazas – su šiais žodžiais Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose rengiamasi minėti istoriškai vieną svarbiausių Lietuvos aviacijai datų. Trys didžiausi Lietuvos oro uostai, prieš metus sujungti į vieną valstybės įmonę, artėjant didžiosioms metų šventėms, prisimena savo simbolinę pradžią – lygiai prieš 100 metų pradėtas kurti Vilniaus oro uostas, ir kviečia tai švęsti kartu.

2015 11 23

„Ryanair” pristato žiemos akciją – 100 000 bilietų nuo €5
Šiandien, lapkričio 23 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair”, skelbia žiemos akciją ir išleidžia 100 000 bilietų nuo 5 EUR į vieną pusę 250 skirtingų maršrutų Europoje skrydžiams gruodžio mėnesį.

2015 11 19

Krovinių terminale rasta prieštankinė granata be sprogstamosios medžiagos
Šiandien 12.15 val. Vilniaus oro uosto teritorijoje esančiame „Litcargus“ krovinių terminale dėl rasto galimai pavojingo krovinio buvo įvestas operatyvinis planas „Skydas“.

2015 11 19

Vilniaus oro uoste diskutuota apie sutarčių valdymo pokyčius
Šiandien Vilniaus oro uosto kino salėje „FilmBox LT“ vyko Verslo pusryčiai, kurių tema buvo „Global trends in forming and managing trading relationships and public sector perspective in Lithuania: does it merge?“. Pagrindinis pranešėjas - tarptautinės organizacijos „Contract & Commercial Management” įkūrėjas bei generalinis direktorius Timas Cumminsas.

2015 11 17

Lietuvos oro uostai: tai, koks mūsų veiklos rezultatas yra matomas, tėra ledkalnio viršūnė
Koks yra tikrasis oro transporto poveikis Lietuvos ekonomikai: 86, 205 ar 869 milijonai eurų? Aviacijos sektoriaus vaidmuo šalies ekonomikai nepelnytai nuvertintas. Dažnai apsiribojama tiesioginio poveikio vertinimu: skaičiuojama tik oro uostų, aviakompanijų bei kitų oro uostuose veikiančių įmonių sukuriama pridėtinė vertė ir darbo vietos. Tačiau ekonomikoje du plius du retai kada būna lygu keturiems, tad tiesioginiai „buhalteriniai“ matavimai dažnai yra tiesus kelias į klaidingus rezultatus.

2015 11 17

„Ryanair” pristato žiemos stebuklų akciją nuo 10€
Šiandien, lapkričio 17 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair“, skelbia žiemos stebuklų akciją nuo 10 € į vieną pusę 450 skirtingų maršrutų Europoje skrydžiams antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį lapkričio – sausio mėnesiais.

2015 11 12

Vilniaus oro uoste – keleivių laukta vaistinė
Šiandien Vilniaus oro uoste pradėjo veikti Šv. Kristoforo vaistinė. Keleiviai įsigyti reikalingų vaistų ar kosmetikos gali oro uosto išvykimo salėje, dar nepraėję aviacinio saugumo patikros. Vaistinė įsikūrė kairėje pusėje, prie 23 registracijos stalo.

2015 11 10

Lapkričio mėnesį „FilmBox LT“ repertuarą papildė nauji filmai
Lietuvos kino centras drauge su „Eurochannel“ pristato geriausių Europos trumpametražių filmų programą, kurioje įdomiausi europiniai audiovizualiniai kūriniai. Lapkričio mėnesį programą „Šeštasis „Eurochannel“ trumpametražių filmų turas: Europos jaunimas“ Vilniaus oro uosto kino salėje „FilmBox LT“ galės pamatyti ir keleiviai, laukiantys savo skrydžio.

2015 11 09

Nuo kitų metų vasaros – tiesioginė jungtis tarp Vilniaus ir Ciuricho
Vokietijos oro linijos „Germania“ nuo 2016 m. birželio 2 dienos pradeda skrydžius iš Vilniaus į Ciurichą. Lietuva su didžiausiu Šveicarijos miestu oro keliu sujungtos nebuvo nuo 2008-ųjų metų.

2015 11 08

Keleiviams, turintiems „Estonian Air“ skrydžio bilietus
Informuojame, kad aviakompanijai „Estonian Air“ nutraukus veiklą nuo šiandien, keleiviai, įsigiję bilietų skristi su šiomis oro linijomis, yra skirstomi į dvi grupes:

2015 11 04

„Ryanair” išleidžia 1 milijoną bilietų nuo 15 EUR daugiau kaip 400 maršrutų Europoje
Šiandien, lapkričio 4 d., Europoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair”, rekordinių 2015 m. proga skelbia bilietų akciją ir išleidžia 1 milijoną „Ryanair” bilietų nuo 15 EUR skrydžiams lapkričio – kovo mėnesiais. Akcija taikoma daugiau kaip 400 skirtingų maršrutų Europoje.

2015 11 03

Lietuvos oro uostai pristatė korupcijos prevencijos politiką
Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai, valdanti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus, siekdama užtikrinti veiklos skaidrumą ir viešumą, pristatė nulinės tolerancijos piktnaudžiavimui bei korupcijai politiką. Pagrindinis jos tikslas – užkirsti kelią korupcijai atsirasti ir plėtotis įmonės veikloje, pašalinant teisės aktų, procedūrų ir kitų sričių spragas, užkertant kelią įmonės darbuotojų galimai neteisėtiems veiksmams, dėl kurių gali atsirasti sąlygos korupcijai.

2015 11 02

„Ryanair” pratęsė žiemos sezono skrydžių išpardavimą
Daugiau kaip 370 maršrutų, 500,000 bilietų nuo €9,99

2015 10 30

Ryanair žiemos sezono skrydžių išpardavimas
Daugiau kaip 370 maršrutų, 500,000 bilietų nuo 9,99 EUR – tik 4 dienas!!

2015 10 29

„airBaltic“ siunčia atvirukus iš debesų
Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“, bendradarbiaudama su Latvijos pašto operatoriumi „Latvijas Pasts“, 20-tojo gimtadienio proga pristatė savo keleiviams naują paslaugą – visą spalį skrydžio metu savo draugams ar artimiesiems klientai gali nemokamai išsiųsti atviruką.

2015 10 29

Šiandien iš Vilniaus oro uosto - naujas SAS maršrutas į Oslą
Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS šiandien pradeda vykdyti tiesioginius reguliarius skrydžius tarp Vilniaus ir Oslo. Naujuoju maršrutu SAS pasiūlys keleiviams keturis reisus per savaitę - pirmadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais. Skrydžiai tarp Lietuvos ir Norvegijos sostinių bus vykdomi „Boeing 737-700” lėktuvais, talpinančiais 141 keleivį.

2015 10 28

Vilniaus oro uosto automobilių aikštelėse nebereikės laukti prie kasų
Vilniaus oro uoste atsiskaityti už automobilio stovėjimą bus galima greičiau ir patogiau. Automobilių aikšteles valdanti „UniPark“ pristatė mobiliąją programėlę, kuria galima už stovėjimą susimokėti telefonu ir taip išvengti piko metu susidarančių eilių prie mokėjimo kasų.

2015 10 27

Užsieniečius į Vilnių kvies ir „airBaltic“ bei Vilniaus oro uosto vaizdo klipas
Baltijos šalių oro linijos „airBaltic“ skatina turistus keliauti į Vilnių – bendradarbiaudama su Lietuvos oro uostais kompanija sukūrė vaizdo klipą, pristatantį Lietuvos sostinę ir tiesioginius skrydžius iš Paryžiaus, Berlyno, Amsterdamo, Stokholmo, Briuselio bei Rygos. Filmukas bus naudojamas skatinant jungiamuosius skrydžius į Lietuvą iš didžiųjų Europos sostinių.

2015 10 23

Į Vilnių atskridę keleiviai saulės spinduliais džiaugsis jau oro uoste
Nuo šiol, kad ir koks oras būtų lauke, į Vilniaus oro uostą atvykstantys žmonės galės pasijusti lyg po Viduržemio jūros pakrantės saule – tokią atmosferą bagažo skyriuje kurs moderni šviesos instaliacija. Unikali technologija „CoeLux®“, suteikianti natūralios saulės ir žydro dangaus įspūdį, pirmą kartą pasaulyje pritaikyta oro uosto erdvei.

2015 10 20

„Ryanair“ pristato 2-jų dienų bilietų išpardavimą
30% mažesnės kainos pasirinktiems žiemos sezono skrydžiams iš vilniaus ir kauno oro uostų

2015 10 20

„Wizz Air“ pervežė 100 milijonų keleivių
„Wizz Air“, didžiausios mažų sąnaudų skrydžių bendrovės Centrinėje ir Rytų Europoje, paslaugomis per 11 veiklos metų pasinaudojo 100 milijonų keleivių. Šiandien šimtamilijoninis keleivis ir visi kiti, kartu skridę iš Londono Lutono į Varšuvą, buvo pasveikinti skrydžio metu – oro linijų bendrovė visiems padovanojo po vieną nemokamą skrydį. Atsižvelgiant į vis didėjantį bilietų žemomis kainomis populiarumą, „Wizz Air“ pastaruoju metu nuolat gerina klientų aptarnavimą: neseniai pristatytas automatinis vietų priskyrimas bei papildoma galimybė pirmenybinio įlaipinimo keleiviams su savimi į saloną pasiimti papildomą asmeninį daiktą.

2015 10 09

„Ryanair” pristato 2016 m. vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį Lietuvai
3 naujos kryptys, daugiau kaip 1,5 mln keleivių ir 1 160 darbo vietų
Šiandien, spalio 8 d., Lietuvoje pirmaujanti aviakompanija „Ryanair” paskelbė 2016 m. vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį. Bendrovė vykdys 29 maršrutus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų ir siūlys 3 naujas kryptis į Birmingemą, Kopenhagą ir Londono Liutono oro uostą. Iš viso per 2016-uosius „Ryanair” planuoja pervežti daugiau kaip 1.5 mln klientų Lietuvoje ir išlaikyti 1 160 darbo vietų Kauno ir Vilniaus oro uostose.

2015 10 09

Per metus Vilniaus oro uoste – beveik dešimtadaliu daugiau verslo klasės keleivių
Nuo praėjusių metų spalio verslo keleivių skaičius pagrindiniame šalies oro uoste išaugo 8 proc. Per metus, kai Vilniaus oro uoste veikia atnaujintas Verslo klubas „IDW Esperanza Resort“, jo paslaugomis jau spėjo pasinaudoti 28,5 tūkst. išvykstančių verslo klasės klientų. Tą patį laikotarpį praėjusiais metais tokių keleivių skaičius siekė kiek daugiau nei 26 tūkst. Iš viso nuo Verslo klubo Vilniaus oro uoste įkūrimo 1997 metais, verslo klientų srautai išaugo beveik perpus.

2015 10 01

Spalį skelbia latviškų filmų mėnesiu
Startavusi su lietuviškų filmų programomis kino salė Vilniaus oro uoste „FilmBox LT“ plečia savo pristatomų filmų ir šalių lauką. Siekiant pasiūlyti keleiviams kuo įdomesnį repertuarą nuo šiol kas mėnesį kino salėje bus rodomos įvairių šalių filmų programos.

2015 09 29

2017-ųjų vasarą Vilniaus oro uosto keleiviai persikels į kitus miestus
Vilniaus oro uostas 2017-ųjų vasarą – nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 18 d. – vykdys orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją. Numatytu laikotarpiu lėktuvai Vilniuje nesileis, o susisiekimas su Lietuva bus užtikrinamas per kitus oro vartus – dauguma oro linijų planuoja šiuo laikotarpiu skrydžius perkelti į Kauną ir Palangą. Šiuo metu skaičiuojama, kiek papildomos infrastruktūros reikės, norint sostinėje sulaukiamą keleivių srautą aptarnauti kituose miestuose.

2015 09 24

„AirBaltic“ gerina susisiekimą su Stokholmu
Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ tobulina susisiekimą tarp Vilniaus ir Stokholmo. Nuo šių metų spalio 25 d. iš Vilniaus į Švedijos Arlandos oro uostą skrydžių bendrovė keleivius skraidins iki 6 kartų per dieną – vienu tiesioginiu maršrutu bei 5 per Latvijos sostinę Rygą.

2015 09 24

Į Vilniaus oro uostą skraidys dar viena aviakompanija
Kitų metų vasarą Lietuvoje pasirodys šalyje dar nematyti lėktuvai – iš Barselonos į Vilniaus oro uostą pradės skraidyti Ispanijos žemų kaštų oro linijos „Vueling“. Šis oro vežėjas didindamas esamų maršrutų intensyvumą pasinaudos Lietuvos oro uostų įsteigtos maršrutų plėtros programos finansine parama.

2015 09 23

Lietuvos oro uostams įgyvendinti koncesijos projektą padės konsultantai
Praėjusią savaitę Lietuvos oro uostai paskelbė koncesijos projekto įgyvendinimo konsultacinių paslaugų viešąjį pirkimą. Iš konsultanto laukiama patarimų visais finansiniais, mokestiniais, teisiniais ir techniniais klausimais, kylančiais koncesijos projekto rengimo metu. Tikimasi, kad Lietuvos oro uostai su atsirinktu konsultantu iš Lietuvos ar užsienio galės pradėti dirbti jau kitų metų sausį.

2015 09 18

Gatvės menas pasiekė ir šiuolaikinę „stotį“ – Vilniaus oro uostą
Trečius metus iš eilės vykstantis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“ ėmėsi tyrinėti kontroversiškai vertinamo Stoties rajono, keisti požiūrį į jį ir jo ribas. Užsienio menininkams patikėtos keturios didelės sienos Stoties rajone, o vieninteliam festivalio lietuvių menininkui Antanui Dubrai organizatoriai patikėjo išskirtinę lokaciją ir objektą – Vilniaus oro uosto teritorijoje stovintį 26 metrų aukščio bokštą.

2015 09 14

„Wizz Air” pradėjo skrydžius 5 naujomis kryptimis
„Wizz Air“, didžiausia mažų sąnaudų skrydžių bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, tęsia savo maršrutų plėtrą Lietuvoje ir pradeda 5 naujus skrydžius į Bilundą, Miuncheną-Memingeną, Stokholmą, Glazgą ir Kijevą.

2015 09 11

Vilniaus oro uoste rugpjūtį pasiektas keleivių skaičiaus rekordas
Rugpjūtį Vilniaus oro uoste aptarnauti 332 tūkst. keleivių – tai yra sostinės oro uosto rekordas per visą veiklos laikotarpį nuo 1932-ųjų. Per paskutinį 2014 m. vasaros mėnesį į ir iš Vilniaus pernai oro transportu keliavo 301 tūkst. žmonių, šiemet jų srautas 10 proc. didesnis. Iš viso sostinėje šiemet tikimasi sulaukti daugiau nei 3 milijonų keleivių – 2 milijonų riba buvo pasiekta rugpjūčio viduryje.

2015 09 08

Rugsėjo 8–10 d. atšaukiami oro bendrovės „Lufthansa“ skrydžiai į Frankfurtą
Informuojame, kad dėl pilotų streiko rugsėjo 8–10 dienomis atšaukiami oro linijų „Lufthansa“ skrydžiai Frankfurtas – Vilnius – Frankfurtas.

2015 09 04

Lietuvos oro uostuose sugriežtintos keleivių patikros procedūros
Nuo rugsėjo 1 dienos Lietuvos oro uostuose, Vilniuje, Kaune ir Palangoje, buvo sugriežtintos keleivių aviacijos  patikros procedūros – dalis keleivių  papildomai tikrinami dėl galimai turėto sąlyčio su sprogstamosiomis medžiagomis. Tokią papildomo tikrinimo praktiką nustatė Europos Sąjungos reglamentai, tad procedūra pradėta taikyti visuose ES šalių oro uostuose.

2015 09 03

Lietuvos oro uostai: lietuviams atostogos salose jau pabodo
Lietuvių atostogų pikas jau eina į pabaigą, nors aviacijoje vasaros sezonas baigsis tik paskutinį spalio sekmadienį. Trijuose Lietuvos oro uostuose – Vilniuje, Kaune ir Palangoje – per tris kalendorinius vasaros mėnesius aptarnauta daugiau nei 1,3 milijono keleivių – t. y. 9 proc. daugiau negu pernai tuo pačiu metu. Tiesa, šiemet pastebėta, kad poilsis Viduržemio jūros salose populiarumu pradeda nusileisti Pietų Europos miestams.

2015 09 02

„AirBaltic“ pristato penkias naujas skrydžių kryptis iš Vilniaus
Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ rugsėjo 1 d. iš Vilniaus oro uosto pradeda skraidinti net penkiomis naujomis kryptimis. Naujaisiais maršrutais keliautojai iš Lietuvos galės greitai ir patogiai pasiekti Belgijos, Švedijos, Suomijos, Prancūzijos ir Vokietijos sostines.

2015 08 31

Skrydžių Vilniaus oro uoste pasirinkimas vilioja ir Lietuvos kaimynus
Vilnius užsienio šalių gyventojų vis dažniau pasirenkamas ne tik kaip puiki atostogų vieta, bet ir kaip pirmoji kelionių stotelė. Vilniaus oro uostas populiarėja tarp Lietuvos kaimynų – pastebėjus augantį keleivių iš Latvijos srautą, tarp pagrindinių Lietuvos oro vartų ir Daugpilio kasdien pradėjo kursuoti specialus autobusas.

2015 08 27

Lietuvos oro uostai skelbia valdybos narių atranką
Lietuvos oro uostai, valdantys tris oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje, paskelbė dviejų nepriklausomų valdybos narių atranką. Pageidaujantys ketverius metus eiti šias pareigas per 20 dienų įmonei turi pateikti paraišką, gyvenimo aprašymą, sąžiningumo deklaraciją ir kitus dokumentus, reikalingus įvertinti valdybos nario kompetenciją bei nepriklausomumą.

2015 08 20

SAS ateinančiais metais pasiūlys skrydžius į Majamį ir Los Andželą
Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS 2016 m. keleiviams pasiūlys tris naujus maršrutus į JAV reisais Stokholmas - Los Andželas, Kopenhaga – Majamis ir Oslas – Majamis. SAS taip pat vykdys daugiau skrydžių maršrutais Stokholmas – Niujorkas, Stokholmas – Čikaga ir Kopenhaga – Šanchajus. Viso 2016 m. SAS pasiūlys virš 330 000 papildomų vietų lėktuvuose, skraidinančiuose keleivius tarpžemyniniais reisais.

2015 08 19

Lietuvos oro uostai: pradedame įgyvendinti šalies pasiekiamumo gerinimo programą – prisijunkite
Lietuvos oro uostai, bendradarbiaudami su LR susisiekimo ministerija, pradėjo taikyti maršrutų skatinimo programą oro vežėjams. Šios programos tikslas – paskatinti oro vežėjus pradėti skrydžius naujomis kryptimis pasidalinant rizika ir prisidėti prie esamų maršrutų plėtros.

2015 08 19

Lietuvos oro uostai koncesijos projektą pristatys tarptautinėje konferencijoje Amsterdame
Lapkričio 9-12 dienomis Lietuvos oro uostų generalinis direktorius dalyvaus Pasaulinėje oro uostų plėtros (Global Airport Development – GAD) konferencijoje, kurioje pristatys planuojamą Lietuvos oro uostų koncesijos projektą.

2015 08 14

Vilniaus oro uostas peržengė dviejų milijonų keleivių ribą
Vilniaus oro uostas rugpjūčio 14 d. išlydėjo savo dumilijoninę keleivę – šiemet toks keleivių skaičiaus rezultatas pasiektas kone mėnesiu anksčiau nei pernai. Pirmasis milijonas aptarnautas gegužės viduryje, o antrajam prireikė vos trijų mėnesių. Vasarą Vilniaus oro uoste kiekvieną dieną vidutiniškai aptarnaujama 10,5 tūkstančio keleivių.

2015 08 11

Vilniaus oro uoste – naujas „AVIS/Budget Lietuva“ automobilių nuomos biuras
Vilniaus oro uosto Keleivių terminalo atvykimo salėje B duris atvėrė naujas, didesnis, gražesnis ir patogesnis automobilių nuomos biuras, kuriame bus galima rasti du garsius automobilių nuomos vardus. Keliautojus, kuriems ypač svarbios laiko sąnaudos, nuoseklumas bei lojalumas, su džiaugsmu ir toliau pasitiks „Avis“. O klientai, kuriems aktualesnis nuomos biudžetas, jo skaidrumas ir paslaugos paprastumas, galės naudotis naujosios „Budget“ atstovybės paslaugomis.

2015 08 07

Dvi lietuvaitės tapo „Wizz Air“ ambasadorėmis
Didžiausia Centrinėje ir Rytų Europoje mažų sąnaudų bendrovė „Wizz Air“ turi naujus ambasadorius –lietuvaitės Ilona Krol ir Sandra Siniavskaja dvejus metus atstovaus ne tik avialinijų kompanijai, tačiau kartu reprezentuos ir Lietuvą. Renkant ambasadorius, viešame internetiniame balsavime savo nuomonę išreiškė daugiau nei 69 tūkst. kompanijos keleivių ir gerbėjų, o nauji ambasadoriai atrinkti iš 39 galimų kandidatų. „Wizz Air“ ambasadorių programa deklaruoja išskirtinį profesionalumą ir kokybišką bei dėmesingą keleivių aptarnavimą.

2015 07 30

„Wizz Air“ pirmenybinio įlaipinimo paslauga – su papildomu nemokamu bagažu
„Wizz Air“, didžiausia mažų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, pirmenybinio įlaipinimo paslaugas papildė galimybe į orlaivio saloną įsinešti papildomą bagažą*. Šis paslaugos papildymas – tai vienas iš kelių pastaruoju metu įdiegtų atnaujinimų, tęsiant tradiciją ir toliau didinti keleivių komfortą bei pasitenkinimą skrydžiais.

2015 07 22

Kitąmet Europos aviacijos maršrutų ir pasiekiamumo klausimai bus sprendžiami Vilniuje
Kitąmet Lietuvoje prognozuojamas dar didesnis turistų iš užsienio skaičius – šalį lankys Europos aviacijos ekspertai. Kovo 13-15 dienomis Nacionalinėje dailės galerijoje į tarptautinę konferenciją „Connect“ susirinks daugiau nei 400 aviacijoje dirbančių žmonių, tarp jų atstovai iš daugiau nei 50 oro linijų ir 150 oro uostų. Renginio šeimininkais pasirinkti Lietuvos oro uostai, pripažinti vienais iš labiausiai augančių oro vartų Europoje.

2015 07 20

Vilniaus oro uostas ir maltiečiai vienijasi padėdami neįgaliesiems
Maltos ordino pagalbos tarnyba, teikianti pavėžėjimo neįgaliesiems paslaugą „Važiuojam“, pradėjo veikti ir Vilniaus oro uosto teritorijoje, tad ribotos judėsenos asmenims keliauti į užsienį taps dar paprasčiau.

2015 07 15

Oro bendrovė „airBaltic“ pradeda rudens skrydžių išpardavimą
Šiandien oro vežėja „airBaltic“ paskelbė apie rudens skrydžių išpardavimą. Iki liepos 22 dienos kelionės iš Vilniaus į Stokholmą, Paryžių, Berlyną, Helsinkį, Briuselį ir Amsterdamą kaina prasideda nuo 39 eurų. Ši akcija taikoma keliaujant Basic klase, į kainą jau įtraukti visi mokesčiai ir rinkliavos, tačiau priklausomai nuo pasirinkto mokėjimo būdo gali būti taikomas sandorio mokestis.

2015 07 14

Vilniaus oro uoste – bandymas į lėktuvą įsinešti smauglį
ilniaus oro uoste užfiksuotas netikėtas incidentas – aktorius Šarūnas Banevičius pro aviacijos saugumo patikros postą bandė į lėktuvą įsinešti smauglį. Dėl galiojančių oro bendrovės reikalavimų dėl gyvūnų gabenimo, aviacijos saugumo darbuotojai į sterilią oro uosto zoną neįleido nei aktoriaus, nei jo  augintinio.

2015 07 13

Lietuvos oro uostai pirmąjį pusmetį skaičiuoja 10 proc. daugiau keleivių
Pasibaigus pirmajam 2015 metų pusmečiui Lietuvos oro uostai skaičiuoja, kad keleivių srautas Vilniuje, Kaune ir Palangoje, palyginti su tuo pačiu 2014 m. laikotarpiu, išaugo daugiau nei 10 proc. Per šešis mėnesius treji oro vartai aptarnavo daugiau nei 1,9 mln. keleivių. Praėjusiais metais tokiu metu keleivių srautas siekė 1,7 mln.

2015 07 09

„airBaltic“ pasiūlymas: tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į didžiuosius Europos miestus nuo 29 eurų
Oro bendrovė „airBaltic“ liepos 7-12 dienomis skelbia tiesioginių skrydžių iš Vilniaus išpardavimą. Bilietų į didžiausius Europos miestus kainos prasideda nuo 29 eurų.

2015 07 07

Lietuvos oro uostai: per metus po susijungimo veiklos efektyvumas pakilo 11 proc.
Per pirmuosius bendros veiklos metus Lietuvos oro uostų efektyvumas, palyginti pirmus penkis 2014 ir 2015 metų mėnesius, išaugo 11 proc. Sujungti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai skaičiuoja išaugusius keleivių ir skrydžių kiekius, didėjančius pardavimus, EBITDA* ir grynąjį įmonės pelną.

2015 06 30

Oro keleivių teisių dieną – dovanos ir nemokamos konsultacijos keliautojams!
Atšaukė arba atidėjo skrydį? Dingo arba buvo sugadintas bagažas? Kur kreiptis ir kokia kompensacija priklauso? Visus atsakymus gausite apsilankę Tarptautiniame Vilniaus oro uoste Oro keleivių teisių dieną – 2015 m. birželio 30 d. 10-13 val.

2015 06 29

Pradedami skrydžiai iš Vilniaus į Odesą
Oro bendrovė „Ukraine International Airlines“ plečia savo veiklą Lietuvoje ir nuo birželio 26 dienos pradėjo skraidinti keleivius iš Vilniaus į Odesą. Skrydžiai į Ukrainos miestą prie Juodosios jūros bus vykdomi du kartus į savaitę – penktadieniais ir sekmadieniais iki rugsėjo 13 d.

2015 06 26

LRV Strateginis komitetas iš esmės pritarė Lietuvos oro uostų infrastruktūros ir paslaugų plėtrai koncesijos būdu
Siekiant efektyviau plėtoti šalies oro uostus ir užtikrinti kuo didesnę naudą valstybei, LRV Strateginis komitetas iš esmės pritarė bendrai valdomų Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų infrastruktūros ir paslaugų plėtrai koncesijos būdu. Vyriausybės strateginio komiteto pavedimu bus rengiamas Lietuvos oro uostų koncesijos investicinis projektas.

2015 06 25

Kompanija „Transaero“ iš Vilniaus nebeskraidys
Nuo šių metų birželio 15 dienos oro linijos „TransAero“ nutraukė skrydžius iš Vilniaus į Maskvos Domodedovo oro uostą. Kompanija skraidydavo tris kartus į savaitę – pirmadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais. Atšaukti visi skrydžiai iki 2016 metų kovo 25 dienos.

2015 06 17

Lietuvos oro uostai tikrino, kokiais mitais apie šalį tiki užsienio aviacijos ekspertai
Faktu, kad lietuviai mėgsta rožinės spalvos sriubą, vis dar galima nustebinti daugiau nei 60 proc. užsieniečių. Tuo tarptautiniame aviacijos renginyje įsitikino Lietuvos oro uostai pristatydami šalį nuotaikingu filmuku. Dalyviai buvo prašomi balsuoti, ar pateikti faktai apie Lietuvą ir lietuvius yra tiesa ar tik mitas. Savo atsakymu teisingumu jie galės įsitikinti kitąmet, kai vienas svarbiausių aviacijos pasaulio renginių vyks Vilniuje.

2015 06 15

Kauno oro uoste pristatytas investicinis projektas „AEROHUB KUN“
Kaune pristatytas investicinis su aviacija susijusių verslų plėtros projektas „AEROHUB KUN“.  Šis projektas - Kauno oro uosto plėtros strategijos įgyvendinimas: į puikią geografinę lokaciją turintį oro uostą ketinama pritraukti įmonių, užsiimančių orlaivių remontu, dalių gamyba, prekyba ir kt. Šiuo metu strateginiam projektui, įdarbinsiančiam kelis šimtus žmonių, drauge su „Investuok Lietuvoje“ ieškoma investuotojų.

2015 06 11

„Turkish airlines“ į Vilnių skraido jau dvejus metus
„Turkish Airlines“, trečia didžiausia aviakompanija Europoje, nuo 2015 m. kovo 29 d. vykdo tiesioginius skrydžius Vilnius – Stambulas – Vilnius kasdien, 7 kartus per savaitę. Nuo birželio 22 d. skrydžiai bus vykdomi Boeing 737-800 ir Boeing 737-900 modelio lėktuvais, kurie turi dvi klases: ekonominę ir verslo.

2015 06 02

Vilniaus oro uoste šiemet – jau daugiau nei milijonas keleivių
Gegužę Vilniaus oro uostas aptarnavo milijoninį keleivį – šiemet tokia keleivių riba peržengta dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Lyginant pirmųjų ketvirčių rezultatus, per metus keleivių skaičius Vilniaus oro uoste išaugo 16 proc.

2015 06 01

Nuo rudens – naujas SAS maršrutas Vilnius – Oslas
Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS š.m. spalio 29 d. pradės vykdyti tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Oslo. Naujuoju maršrutu SAS keleiviams pasiūlys keturis reisus per savaitę: pirmadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais.

2015 05 29

Vilniaus oro uoste – nauja pramoga išvykstantiems keleiviams
Vilniaus oro uoste ketvirtadienio vakarą buvo iškilmingai atidaryta pirmoji Rytų ir Šiaurės Europoje kino salė, įrengta oro uoste. Savo skrydžio laukiantys keleiviai dabar gali laiką oro uoste leisti dar maloniau ir „FilmBox LT“ salėje nemokamai žiūrėti lietuvių kūrėjų filmus.

2015 05 27

Vilniaus oro uostas siekia atkurti prarastus „Air Lituanicos“ maršrutus
Praėjusią savaitę oro linijoms „Air Lituanica“ sustabdžius veiklą ir atšaukus skrydžius, keleiviams pagalbos ranką ištiesė kitos oro bendrovės – „airBaltic“ ir „Wizz Air“, operatyviai sureagavo „Estonian Air“, o dėl prarastų maršrutų atkūrimo bei naujų krypčių iš Vilniaus oro uosto deramasi ir su kitais vežėjais.

2015 05 26

Vilniaus oro uoste – vietinės radijo stoties bandymai
Nuo gegužės vidurio Vilniaus oro uoste skamba muzika – čia transliacijas pradėjo vietinė radijo stotis, kuria siekiama dar geresnės keleivių patirties ir emocijų oro uoste. Bandymams numatytos kelios savaitės, per kurias laukiama keleivių ir dirbančiųjų oro uoste atsiliepimų.

2015 05 26

„Air Lituanica“ keleivius su „Air Baltic“ skraidins iki birželio 5 d. imtinai
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ įgyvendina visas įmanomas priemones, kad keleivių, kurie buvo įsigiję skrydžių bilietus, planai būtų sutrikdyti kuo mažiau. Šiandien, gegužės 26 d., buvo susitarta dėl keleivių pervežimo su oro linijų bendrove „Air Baltic“ pratęsimo iki birželio 5 d. imtinai. Po skrydžių sustabdymo „Air Lituanica“ savo keleiviams net 14 dienų siūlo kitus kelionės maršrutus.

2015 05 22

Vilniaus oro uosto prioritetas – suteikti informaciją „Air Lituanicos“ keleiviams
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ pranešė apie veiklos stabdymą. Šiandien „Air Lituanica“ įvykdys paskutinius skrydžius iš Vilniaus į ir iš Amsterdamo, Paryžiaus ir Talino. Pagal „Air Lituanica“ išplatintą informaciją, siekiant sudaryti kuo mažiau nesklandumų keleiviams, visi gegužės 22–29 dienomis keliones su „Air Lituanica“ suplanavę keleiviai perkeliami į aviakompanijos „Air Baltic“ skrydžius. Informaciją apie perkeliamus skrydžius teiks tiek oro linijos, tiek Vilniaus oro uostas.

2015 05 22

„airBaltic“ perima „Air Lituanica“ skrydžius
Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ perims „Air Lituanica“ skrydžius ir padės į keblią situaciją patekusiems keleiviams, kuriuos palietė Lietuvos vežėjo veiklos sustabdymas.

2015 05 20

Trečioji „Subway“ užkandinė Lietuvoje - Vilniaus oro uoste
Šią savaitę didžiausias pagal vietų skaičių restoranų tinklas pasaulyje „Subway“ atidarė trečiąją užkandinę Lietuvoje. Franšizės principu veikiantis šio tinklo restoranas šalyje įsikūrė sparčiausiai Rytų Europoje augančiame Vilniaus oro uoste.

2015 05 15

Vilniaus oro uoste – kino salė
Po kelių savaičių Vilniaus oro uoste skrydžio laukti bus dar įdomiau – čia keleiviams baigiama įrengti kino salė „FilmBox LT“. Gegužės 28-ąją pradėsiančioje veikti erdvėje nemokamai bus rodomi lietuvių kurti trumpametražiai filmai.  

2015 05 13

„airBaltic“ pristato jungiamuosius skrydžius į Niujorką
Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ praplėtė partnerystę su Uzbekistano oro linijomis „Uzbekistan Airways“ ir nuo šiol siūlo patogų susisiekimą tarp Niujorko JFK ir Pabaltijo regiono.

2015 05 06

Pradedami nauji skrydžiai iš Vilniaus į Sankt Peterburgą
Oro bendrovė „RusLine“ nuo 2015 m. gegužės 19 d. pradeda siūlyti naujus skrydžius maršrutu Vilnius – Sankt Peterburgas. Skrydžiai bus vykdomi antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais ir vyks patogiais 50 vietų kanadietiškais lėktuvais „Bombardier CRJ-100/200“.

2015 04 27

Vilniaus oro uosto naujovė keleiviams – eilių valdymo sistema
Vis daugiau keleivių aptarnaujantis Vilniaus oro uostas įdiegė naujovę – eilių valdymo informacinę sistemą. Ši priemonė skirta padėti aviacinio saugumo patikros laukiantiesiems aiškiai suplanuoti savo laiką. Sistema apskaičiuoja prie patikros stovinčiuosius ir nurodo, kiek laiko liko stovėti eilėje. Tokios sistemos įdiegtos daugelyje didžiųjų JAV oro uostų.

2015 04 16

Greitosios aviacinio saugumo keleivių patikros posto atnaujinimo darbai
Vilniaus oro uoste planuojama įdiegti automatinius greitosios aviacinio saugumo keleivių patikros (angl. Fast Track) vartelius ir atnaujinti šio patikros posto zoną. Atnaujinimo darbais siekiama pagerinti teikiamos paslaugos kokybę ir efektyviai išnaudoti aviacinio saugumo patikros postus.

2015 04 15

„Wizz Air“ šių metų planai Lietuvoje: 4-tas lėktuvas ir 3 naujos kryptys
„Wizz Air“, didžiausia mažų sąnaudų skrydžių bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, minėdama ketverių metų veiklos jubiliejų Lietuvoje, reguliariųjų skrydžių rinkoje dar labiau stiprina savo pozicijas. Bendrovės lėktuvų parką mūsų šalyje nuo rugsėjo mėnesio papildys jau ketvirtasis „Airbus A320“ tipo orlaivis, o skrydžių žemėlapį – 3 naujos kryptys į Glazgo, Kijevo ir Miuncheno-Memingeno oro uostus.

2015 04 14

Vilniaus oro uostas – greičiausiai augantis Rytų Europoje
Per pastaruosius 10 metų Rytų Europos oro erdvės apkrovimas augo 97 proc., teigia tarptautinė maršrutų skatinimo organizacija „Routesonline“. Bendrovės skaičiavimais, 2010-2014 metais sparčiausiai augantys oro vartai Rytų Europoje buvo Lietuvos sostinės Vilniaus oro uostas.

2015 04 07

Lietuvos oro uostai prisidės prie aviacijos specialistų rengimo
Lietuvos oro uostai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutu. Pagal ją institutas ir oro uostai rengs aukštos kvalifikacijos specialistus ir plės bendrus mokslinius tyrimus. Taip pat įmonės viena kitai teiks abipuses konsultacijas ir keisis specialiąja informacija.

2015 04 03

Stumdytis dėl vietų lėktuve nebereikės – „Wizz Air“ keičia sėdimų vietų politiką
„Wizz Air“, didžiausia pigių skrydžių bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, skelbia, kad nuo šių metų gegužės keičia sėdimų vietų politiką. Siekiant ir toliau gerinti keleivių skrydžių patirtį, konkreti sėdėjimo vieta lėktuve bus priskiriama automatiškai arba suteikiama galimybė ją išsirinkti patiems. Automatiškai ir nemokamai keleiviams priskirta skrydžio sėdėjimo vieta taps rezervacijos proceso dalimi jau nuo balandžio 8 dienos. Aviakompanija, jei tik bus galimybė, priskirs šalia esančias vietas bilietus tos pačios rezervacijos metu įsigijusiems ir kartu keliaujantiems keleiviams.

2015 03 25

Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija – 2017-aisiais
Vilniaus oro uostas 2017 metų vasarą ketina vykdyti orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbus. Tokia data nutarta atsakingai įvertinus, kuriuo variantu bus pasiekta ilgalaikio rezultato ir kuris sukels mažiausiai nepatogumų oro uoste veiklą vykdančioms įmonėms ir keleiviams. Takas yra vienas svarbiausių oro uosto infrastruktūros dalių ir nuo jo geros būklės priklauso skrydžių ir keleivių saugumo užtikrinimas.

2015 03 24

Dar daugiau „Air Lituanica“ skydžių į pagrindinius Europos oro uostus
Paskutinį kovo sekmadienį prasidedantis aviacinis vasaros sezonas pasiūlys dar daugiau skrydžių iš Lietuvos sostinės. „Air Lituanica“ skrydžių iš Vilniaus oro uosto skaičius padidės iki 59 reguliarių išvykimų per savaitę.

2015 03 24

„Wizz Air“ 2015 m. žiemos planai Lietuvoje
Wizz Air“, didžiausia pigių skrydžių bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, paskelbė kitos žiemos sezono skrydžių tvarkaraštį Lietuvoje. Bendrovės lėktuvai iš Vilniaus oro uosto kils į 11 skirtingų šalių – bus vykdoma net 18 skrydžio maršrutų. Populiarūs Vilniaus maršrutai į Paryžiaus Beauvais oro uostą ir Kutaisį Gruzijoje, vykdomi 2 kartus per savaitę, yra vienos mėgstamiausių krypčių, ieškant romantiško pabėgimo iš miesto.

2015 03 20

Lietuvos oro uostai: grasintojų susprogdinti pramoga labai daug kainuoja ir susimokėti reikia visada
Vakar (kovo 19 d.) gavus melagingą pranešimą apie Vilniaus oro uoste padėtą sprogmenį, Lietuvos oro uostai imasi skaičiuoti, kokią finansinę žalą patyrė oro uostas, aviakompanijos ir visos oro uoste veiklą vystančios įmonės. Turėdami konkretų žalos įvertinimą, Lietuvos oro uostai reikš ieškinį pranešimo autoriui.

2015 03 16

Šį ketvirtadienį – Vilniaus ir Kauno oro uostai atviri norintiems pamatyti daugiau
Lietuvos oro uostai antrą kartą mini savo pačių sukurtą ir organizuojamą šventę – „Kliento dieną“. Šį ketvirtadienį tradicine tampančios dienos proga Vilniaus ir Kauno oro uostai kviečia apsilankyti aerodromuose ir pamatyti aviacijos gyvenimą iš arčiau.

2015 02 19

„Ryanair“ Vilniaus oro uoste pervežė 2 milijonus keleivių
Šiandien, vasario 19 dieną, didžiausia žemų kaštų skrydžių bendrovė Lietuvoje „Ryanair” pasveikino savo dumilijoninę keleivę Vilniaus oro uoste – tiek aviakompanija jų pervežė nuo savo veiklos Vilniuje pradžios 2011-ųjų gegužę.

2015 02 12

Vilniaus oro uoste pradeda veikti moderni keleivių registracija
Vilniaus oro uosto išvykimo salėje pradeda veikti pirmieji Lietuvoje keleivių registracijos savitarnos kioskai. Jie supaprastins ir pagreitins laiką, kurį keleiviai užtrunka iki skrydžio – padės išvengti ilgų eilių, sutrumpins kelionės dokumentų įsigijimą.

2015 02 10

Lietuvos oro uostams metai prasidėjo rekordiškai – keleivių daugėjo 16,5 proc.
Pirmąjį metų mėnesį, palyginti su tuo pačiu praėjusiųjų laikotarpiu, Lietuvos oro uostų keleivių daugėjo 16,5 proc. Kauno oro uostu kelionėms pasinaudojo net 29 proc. daugiau keleivių. Tuo tarpu per Vilniaus oro uostą keliavo 15 proc., o per Palangos – 0,2 proc. daugiau žmonių.

2015 02 06

„Air Lituanica“ tiesiogiai skraidins iš Vilniaus į Hamburgą
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ plečia savo veiklą jungdama Lietuvą su Vokietija – nuo balandžio 30 d.  reguliariųjų skrydžių tvarkaraštį papildys tiesioginis reisas į Hamburgą – skrydžiai vyks 3 kartus per savaitę.

2015 01 29

„Wizz Air“ Lietuvoje pervežė 2 mln. keleivių
„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje*, nuo 2011-ųjų metų veiklos pradžios Lietuvoje pervežė daugiau nei 2 milijonus keleivių. Tai yra beveik 4 mlrd. keleivių nuskristų kilometrų ir daugiau nei 200 tūkst. įgulos darbo valandų. Bendrovė yra reguliarių skrydžių iš Vilniaus lyderė – „Wizz Air“ Vilniaus oro uoste pagal pervežtų keleivių skaičių užima 23,09 proc. reguliariųjų skrydžių rinkos.**

2015 01 29

SAS užėmė antrąją vietą punktualiausių oro bendrovių tarpe
Skandinavijos oro linijos SAS, nepriklausomos skrydžių statistikos bendrovės „FlightStats“ duomenimis, punktualiausių tarptautinių skrydžių bendrovių tarpe 2014 m. užėmė antrąją vietą, 0,04 procentinio punkto nusileidusi nugalėtojai. Praėjusiais metais net 88,62 proc. SAS skrydžių atvyko laiku.

2015 01 26

„Air Lituanica“ pradėjo skrydžius į Stokholmą
Aktyvėjantis Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas skatina transporto verslą ieškoti būdų, kaip pagerinti šių šalių susisiekimą. Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ šių metų sausio 26 d. pradėjo tiesioginius skrydžius į Stokholmo centre esantį Broma (angl. Stockholm Bromma) oro uostą. Lėktuvas iš Vilniaus oro uosto kils 10 kartų per savaitę.

2015 01 21

Lietuvos oro uostai: padedame sukurti 2,5 proc. šalies BVP
Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvos oro uostai smarkiai prisideda prie šalies ekonomikos vystymosi. Vakar paskelbtame tyrime teigiama, kad Europos oro uostai daro keturias esmines įtakas (direct, indirect, induced, catalytic) šalių ekonomikoms ir taip žymiai padeda kurti valstybių gerovę. Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP 2013-aisiais prisidėjo 2,5 proc.

2015 01 14

„Wizz Air“ 2014-aisiais pervežė 17 proc. daugiau keleivių - 15,8 milijono
Didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje* „Wizz Air“ 2014 metais pervežė 15,8 milijono** keleivių ir pademonstravo 17 proc. metinį keleivių skaičiaus augimą.

2015 01 06

2014-aisiais per Lietuvos oro uostus skrido 3,8 mln. keleivių
Praėjusiais metais Lietuvos oro uostai aptarnavo 3,79 mln. keleivių. Tiek žmonių 2014-aisiais pasinaudojo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų paslaugomis. Palyginti su praėjusiais metais, keleivių padaugėjo 9 proc., skrydžių – 10 proc.

2015 01 05

2015-aisiais „Air Lituanica“ numato plėtrą
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ 2014 metais pervežė daugiau nei 132 tūkst. keleivių, per visą veiklos laikotarpį – daugiau nei 182 tūkst., o kitais metais planuoja perkopti 200 tūkst. pervežtų keleivių skaičių ir plėsti savo skrydžių geografiją.

2014 12 17

„Turkish Airlines“ vykdys tiesioginius skrydžius Vilnius – Stambulas 7 kartus per savaitę
„Turkish Airlines“, trečia didžiausia aviakompanija Europoje, atsižvelgdama į didelę paklausą Vilniaus  maršrute didina tiesioginių skrydžių skaičių iš Vilniaus į Stambulą. Nuo kovo 29 d. pridedami du nauji skrydžiai ketvirtadieniais ir šeštadieniais, tad skrydžių tvarkaraštis pilnėja nuo 5 iki 7 skrydžių per savaitę. Skrydžiai bus vykdomi Boeing 737-800 modelio lėktuvais, kurie turi dvi klases: ekonominę ir verslo.

2014 12 08

Atskridusiems į Vilnių – po atšvaitą
Vilniaus oro uostas ir Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas  gruodžio 10 dieną rengia atšvaitų dalijimo akciją. Šįkart skatinti piliečius ir šalies svečius būti matomais pasirinkta tam neįprasta vieta – Vilniaus oro uosto atvykimo terminalas. Jame tądien atšvaitai bus dalijami nuo 18 val.

2014 12 04

Iš Vilniaus lėktuvai į Maskvą skrenda jau 70 metų
Šių metų gruodžio 4 dieną Vilniaus oro uoste skrydžių bendrovė „Aeroflot“ paminėjo reiso Vilnius-Maskva 70 metų jubiliejų. Rusijos oro linijos iš Lietuvos į savo sostinę keleivius skraidina nuo 1944 metų. Pirmaisiais metais minėtu reisu keliavo 48 žmonės, kai praėjusiais metais jų buvo 132 tūkst.

2014 12 04

„Ukraine International Airlines“ pradeda tarptautinių skrydžių iš Ukrainos miestų bilietų pardavimą
Ukrainos tarptautinės oro linijos (UIA) 2015 m. vasaros sezono tvarkaraštį papildė skrydžiais iš Ukrainos miestų ir siūlo tiesioginius reguliarius skrydžius iš Odesos į Maskvą, Sankt Peterburgą ir Vilnių, iš Lvovo į Romą, Madridą, Boloniją ir Tel Avivą, taip pat iš Charkovo į Batumį ir Tel Avivą.

2014 12 03

Vaikų norai – ant Vilniaus oro uosto Kalėdinės eglutės
Švęsdami pasaulio civilinės aviacijos 70-metį Lietuvos oro uostai ketina atverti savo duris vaikams iš organizacijos „Gelbėkit vaikus“. Šių metų gruodžio 7-ąją vaikai pakviesti į Vilniaus oro uostą savo norų užrašyti ant popierinių lėktuvėlių ir paleisti juos į orą. Vėliau lėktuvėliais bus papuošta terminale stovinti Kalėdų eglutė.

2014 11 04

Lietuvos oro uostai: finansinė situacija pagrindžia oro uostų sujungimą
Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai per devynis šių metų mėnesius pasiekė 8,9 mln. litų grynojo pelno. Jungtinė įmonė veikti pradėjo tik šių metų liepos mėnesio 1 d., iki tol veiklą vykdė trys atskiros valstybės įmonės – Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai.

2014 10 31

„airBaltic“ pradėjo skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą
Šiandien Latvijos oro bendrovė „airBaltic“ pradėjo skrydžius nauja kryptimi – Vilnius-Amsterdamas. Aviakompanija Lietuvos ir Nyderlandų sostines sujungs trimis tiesioginiais skrydžiais per savaitę.

2014 10 28

Lietuvos oro uostai: žiemos sezoną – papildomi šventiniai skrydžiai
Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai žiemos sezoną pradeda nauja kryptimi į Šanoną Airijoje, dažnesniais reisais į Maskvą ir Amsterdamą bei papildomais šventinio laikotarpio skrydžiais. Sekmadienį prasidėjęs ir kovo 29 dieną pasibaigsiantis žiemos skrydžių sezonas siūlo keliauti į 33 šalis 61 kryptimi.

2014 10 27

Skrydžiai į Švediją 10 kartų per savaitę
Nuo kitų metų Lietuvos ir Švedijos susisiekimas bus itin geras: oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ nuo sausio 26 d. pradeda vykdyti skrydžius į Stokholmo centre esantį Broma (angl. Stockholm Bromma) oro uostą, per savaitę bus pasiūlyta 10 skrydžių.

2014 10 20

Dėl pilotų streiko atšaukti „Lufthansa“ skrydžiai
Informuojame keleivius, kad streikuojant skrydžių bendrovės „Lufthansa“ pilotams, atšaukti šie bendrovės planuoti skrydžiai iš ir į Vilniaus oro uostą:

2014 10 15

„Air Lituanica“ jau pervežė 150 tūkst. keleivių
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ per penkiolika veiklos mėnesių pervežė 150 tūkst. keleivių. Bendrovės planuose – per ateinančius metus pervežti 200 tūkst. keleivių. Daugiau nei 50 proc. „Air Lituanica“ keleivių skrenda darbo tikslais, apie 35 proc. – turistai, o likusi dalis – svetur gyvenantys lietuviai, atskrendantys į Lietuvą aplankyti artimųjų.

2014 10 10

Vilniaus oro uoste – atsinaujinęs „IDW Esperanza Resort“ verslo klubas
Ketvirtadienį, spalio 9 dieną, Vilniaus oro uoste pristatytas atnaujintas verslo klubas „IDW Esperanza Resort“ verslo klubas. Tai - svarbus įvykis reprezentuojant bei garsinant Lietuvą pasauliniame kontekste.

2014 10 06

SAS pristato naują leidybinę koncepciją
Skandinavijos oro linijos SAS pristato naują leidybinę koncepciją pavadinimu „Skandinavijos keliautojas”. Naujasis prekės ženklas bus pristatytas š.m. lapkričio mėn., ir jis atspindės platesnį SAS keleivių interesų spektrą. Naujovės palies įvairius bendrovės informacijos sklaidos kanalus – bus atnaujintas lėktuvuose dalinamas žurnalas, kuris pakeis iki šiol gyvavusį leidinį „Scanorama“, tinklapis, internetinė TV, paskyra socialinėje medijoje bei naujienlaiškis.

2014 10 03

Vilniaus oro uosto atvykimo terminalui – 60 metų
Spalio mėnesį Vilniaus oro uosto atvykimo terminalas švenčia 60 metų – oficialiai ceremonija atidarytas 1954 metų rudenį, pastatas naudojamas ir šiandien, jame išlikę įvairūs architektūriniai puošiniai, o pats statinys įtrauktas į Lietuvos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

2014 10 03

„Air Lituanica“ bendradarbiaus su „KLM Royal Dutch Airlines“ ir „Air France“
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl jungiamųjų skrydžių su dviem didelėmis pasaulio kompanijomis „Air France“ ir „KLM Royal Dutch Airlines“. Nuo šiol per Amsterdamą ir Paryžių pasiekti Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Afrikos miestus bus dar paprasčiau.

2014 09 25

„Ryanair“ pristatė 2015 m. vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį ir naują lietuvišką svetainę
Aviakompanija „Ryanair“ Vilniuje pristatė 2015-ųjų metų vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį ir naują lietuvišką svetainę. Aviakompanija vykdys 28 maršrutus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų ir siūlys dvi naujas kryptis, iš Kauno į Šanoną ir iš Vilniaus į Madridą. Iš viso Ryanair planuoja pervežti apie 1,2 mln klientų ir išlaikys 1200* darbo vietas Kauno ir Vilniaus oro uostuose.  

2014 09 25

Vilniaus oro uoste – vienas didžiausių britų kavinių tinklų
Vilniaus oro uoste veikti pradėjo vienas didžiausių britų kavinių tinklų „Coffee Republic“. Šios kavinės operatorius Lietuvoje UAB „Juta jazz kava“ sako, kad tai pirmoji tokio pobūdžio užsienio kavinė Lietuvoje.

2014 09 19

Ukrainą lietuviai palaikys klausydami garsiausių pasaulio arijų
95 metų sukaktį švenčiantis Lietuvos Raudonasis Kryžius, bendradarbiaudamas su Lietuvos oro uostais bei Šveicarijos Raudonuoju Kryžiumi, vilniečius ir miesto svečius kvies palaikyti Ukrainos žmones klausant klasikinės muzikos. Šį šeštadienį, rugsėjo 27 d., Šv. Kotrynos bažnyčioje organizuojamame labdaringame renginyje skambės operos solisto Igor Bakan balsas, o vakaro metu paaukoti pinigai bus skirti humanitarinei pagalbai nukentėjusiems nuo konflikto rytų Ukrainos regione.

2014 09 15

„Air Lituanica“ kalėdiniu laikotarpiu skraidys į Londoną, Edinburgą ir Geteborgą
Didžiųjų metų švenčių laikotarpiu – nuo gruodžio 19 d. iki sausio 4 d. – oro linijų bendrovė „Air Lituanica” vykdys tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Londoną, Edinburgą ir Geteborgą. Bendrovės atstovų teigimu, papildomi skrydžiai tautiečiams, gyvenantiems šiuose miestuose,  suteiks galimybę per šventes greitai ir patogiai pasiekti gimtinę arba sulaukti iš jos svečių.

2014 09 11

SAS persikėlė į naują Londono Hitrou oro uosto terminalą
Nuo šios savaitės Skandinavijos skrydžių bendrovė savo keleivius Londono Hitrou oro uoste pasitinka naujajame, antrajame terminale. Čia nuo šiol leisis ir kils visų 23-jų „Star Alliance“ aljansui priklausančių oro bendrovių lėktuvai.

2014 09 09

Vilniaus oro uostas pasitiko dumilijoninę keleivę
Rugsėjo 9 dieną Vilniaus oro uostas peržengė dviejų milijonų per šiuos metus aptarnautų keleivių skaičių, o jubiliejine keleive tapo aviakompanija „Lufthansa“ iš Frankfurto į Vilnių atskridusi slovakė Jana Hamranova.

2014 09 08

Išplėstas laikas, kurio metu galima registruotis „Estonian Air“ skrydį
Estijos aviakompanija pranešė, jog nuo šiol registracija internete prasidės iki suplanuoto skrydžio likus 36 valandoms, ir bus uždaroma iki numatyto pakilimo laiko likus 45 minutėms. Išplėstinis laikas galioja visoms „Estonian Air“ registracijoms, išskyrus į skrydžius Sankt Peterburgo bei Kijevo kryptimis.

2014 09 04

„Ryanair“ skraidins iš Vilniaus į Madridą
Rugsėjo 3 dieną pigių skrydžių aviakompanija „Ryanair“ paskelbė, jog pradės skrydžius
nauja kryptimi – iš Vilniaus į Madrido oro uostą. Skrydžiai į Ispanijos sostinę prasidės 2015 metų kovo 29 dieną ir keleivius skraidins keturis kartus per savaitę - pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais.

2014 09 03

Rugpjūtis – rekordinis mėnuo Vilniaus oro uoste pagal aptarnautų keleivių skaičių
Rugpjūtį Vilniaus oro uoste buvo pasiektas naujas veiklos rekordas – per paskutinį vasaros mėnesį į ir iš sostinės oro uosto keliavo daugiau nei 301 tūkstantis žmonių.

2014 08 06

„Wizz Air“ plėtra Vilniaus oro uoste – trys naujos kryptys
„Wizz Air“, didžiausia pigių skrydžių bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje, šiandien paskelbė toliau plėsianti savo pigių skrydžių ir maršrutų tinklą Lietuvoje ir 2015 m. aviacinio vasaros sezono metu iš Vilniaus siūlys tris kartus per savaitę skristi į Frankfurto Hano oro uostą, o į Belfastą ir Malmę – du kartus per savaitę.

2014 08 05

Jubiliejinė aviakompanijos „LOT Polish Airlines“ paroda Vilniaus oro uoste
„Rolling Stones“ atvykimas į Varšuvą 1967-aisiais, iš Švedijos atskridusi „Šv. Liucija“ lipa iš lėktuvo – tai tik keletas vaizdų iš istorinės, 85-ąjį jubiliejų šiais metais švenčiančios aviakompanijos „LOT Polish Airlines“ parodos, kuri nuo šiandien veikia Vilniaus oro uoste. Ekspozicija, sudaryta iš unikalių archyvinių nuotraukų, atspindi įvairius aviakompanijos raidos etapus ir įsimintinus įvykius.

2014 07 30

„airBaltic“ iš Vilniaus į Amsterdamą skraidys tiesiogiai
Latvijos oro bendrovė „airBaltic“ nuo rudens pradeda tiesioginius skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Amsterdamą. Tuo pačiu metu bus pradėti ir tiesioginiai skrydžiai tarp Talino ir Paryžiaus.

2014 07 28

Nuo rudens – daugiau skrydžių į Daniją
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ prie savo reguliaraus skrydžių tvarkaraščio prideda Bilundą. Vasaros sezono metu pradėti skrydžiai į Danijos miestą ir toliau bus vykdomi 2 kartus per savaitę.

2014 07 25

Nauja „Ryanair“ kryptis - į Šanono miestą Airijoje
Liepos 24 d. pigių skrydžių aviakompanija  „Ryanair“ paskelbė, kad žiemos sezonu vykdys skrydžius nauja kryptimi – iš Kauno į Šanono oro uostą Airijos vakaruose.

2014 07 22

„Turkish Airlines” gerina susisiekimą tarp Vilniaus ir Stambulo
Nuo spalio pabaigos, trečia pagal dydį aviakompanija Europoje tarp Vilniaus ir Stambulo skraidys penkis kartus per savaitę. Be to, kelionė taps patogesne, nes atsisakoma papildomo sustojimo Taline ir į Vilnių bus skraidoma tik tiesiogiai.

2014 07 18

Vilniaus oro uoste „Ryanair“ pasveikino 15-milijoninį keleivį Baltijos šalyse
Šiandien, liepos 18 dieną, didžiausia Europoje reguliarių skrydžių bendrovė „Ryanair” Vilniaus oro uoste pasveikino 15-milijoninį keleivį Baltijos šalyse – tiek aviakompanija jų pervežė nuo savo veiklos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje pradžios 2004-aisiais.

2014 07 09

„airBaltic“ pilotų kabinose – ekologiškos inovacijos
Baltijos šalių oro bendrovės „airBaltic“ pilotų kabinose – permainos. Pilotų naudojamus popierinius skrydžių vadovus, instrukcijas, rekomendacijas ir kitus dokumentus pakeis „iPad“ planšetės. Išmanieji įrenginiai efektyvins darbą ir padės suvartoti mažiau degalų bei popieriaus.

2014 07 02

Startavo maršrutinių autobusų reisas iš Minsko į Vilniaus ir Kauno oro uostus
Kaimyninės Baltarusijos keleiviai Vilniaus ir Kauno oro uostus galės pasiekti dar greičiau ir patogiau. Minske veikiančios transporto grupės „Alizana“ įmonė „Loukost“ pradėjo ekspreso reisus Minskas - Kauno oro uostas ir atgal, o liepą maršrutą papildys ir sustojimas Vilniaus oro uoste.

2014 07 01

Šiandien pradeda veikti Lietuvos oro uostų tinklas
Šiandien, 2014 m. liepos 1 d., veiklą pradeda valstybės įmonė Lietuvos oro uostai (LTOU) su trimis – Vilniaus, Kauno ir Palangos – filialais. LTOU generalinio direktoriaus pareigas eis iki šiol VĮ Tarptautiniam Vilniaus oro uostui vadovavęs Gediminas Almantas.

2014 07 01

„KlasJet“ pasiruošęs pirmajam skrydžiui
Naujai įsteigtas VIP užsakomųjų skrydžių operatorius „KlasJet“, besispecializuojantis privačių ir bendrovių užsakomųjų skrydžių organizavime, džiaugiasi galėdamas paskelbti apie sėkmingai gautą oro vežėjo pažymėjimą. 2014 m. pradžioje įkurta bendrovė teiks paslaugas iš savo bazinio oro uosto Vilniuje, Lietuvoje bei kitų Europos Sąjungos ir NVS šalių oro uostų ir jau liepą planuoja atlikti pirmąjį savo skrydį.

2014 06 26

Šiandien Vilniaus oro uoste - oro keleivių teisių diena
Ką daryti, jeigu atšaukė ar atidėjo skrydį, atsisakė vežti ar perkėlė į žemesnę klasę? Dingo, atkeliavo apgadintas ar apvogtas bagažas? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų keleiviams kylančių klausimų vartotojų teisės specialistai atsakys šiandien Tarptautiniame Vilniaus oro uoste. Šiandien čia veikia Europos vartotojų centro informacinis punktas.

2014 06 26

Palangos oro uoste augo keleivių srautas ir skrydžių skaičius
Per penkis pirmuosius šių metų mėnesius Tarptautinis Palangos oro uostas (TPOU) aptarnavo 5 proc. daugiau keleivių nei tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu. Šiuo metu TPOU reguliariuosius skrydžius į Kopenhagą vykdo Skandinavijos oro linijos „SAS“, į Rygą – „airBaltic“, į Oslą – „Norwegian Air Shuttle“, į Maskvą – „RusLine“.

2014 06 11

Oro linijos „Finnair“ šią savaitę mini 20 metų veiklos Vilniaus oro uoste sukaktį ir didina skrydžių skaičių
Šią savaitę didžiausia Suomijos aviakompanija „Finnair“ mini dvidešimties metų skrydžių iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) sukaktį. Šia proga oro linijos didina tiesioginių skrydžių, jungiančių Vilnių ir Helsinkį skaičių iki 14 kartų per savaitę. Vasaros sezono įkarštyje, nuo š.m. birželio 23 d. iki rugpjūčio 10 d.  „Finnair“  Helsinkio maršrutą pastiprins dar 5 papildomais skrydžiais.

2014 06 02

Pranešimas apie VĮ Tarptautinio Vilniaus oro uosto, VĮ „Kauno Aerouostas“ ir VĮ Tarptautinio Palangos oro uosto reorganizavimą
Pranešame, jog valstybės įmonė Tarptautinis Vilniaus oro uostas (toliau – TVOU), valstybės įmonė „Kauno aerouostas“ (toliau – KA) ir valstybės įmonė Tarptautinis Palangos oro uostas (toliau – TPOU) yra reorganizuojamos prijungimo būdu, ir nuo 2014 metų liepos 1 dienos veiks kaip viena įmonė su trimis – Vilniaus, Kauno ir Palangos – filialais.

2014 05 20

Vilniaus oro uoste pradėjo veikti siuntų terminalas keleiviams
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) ir skubių siuntų vežėjas „Cargobus“ pristato naują ir itin patogią paslaugą keliaujantiems oru.

2014 05 16

Šią žiemą “Ryanair” iš Lietuvos skraidys 20 krypčių
Vakar, gegužės 15 d., aviakompanija „Ryanair“ Vilniuje pristatė šių metų žiemos sezono skrydžių tvarkaraštį. Aviakompanija vykdys 20 maršrutų iš Vilniaus ir Kauno oro uostų, kuriais planuoja pervežti apie 1,3 milijono keleivių.

2014 05 14

Vilniaus oro uostas kviečia užsidėti pliusą
Kaip greitai ir efektyviai padėti draugui užspringus? Prieš skrydį jaučiate padidėjusį kraujospūdį ir norite jį pamatuoti? Kaip rūpintis savo sveikata keliaujant oru? Ir kaip į šiuos klausimus Jums gali padėti atsakyti, rodos, toks pažįstamas raudono kryželio simbolis?

2014 05 14

Naujos skrydžių kryptys – nauda verslui
Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) 2013 metų metiniame pranešime akcentuojama turizmo industrijos kuriama ekonominė nauda, kuri ypač juntama besivystančiuose regionuose. Šiuo metu beveik 35 proc. tarptautinių keliautojų kelionėms renkasi oro transportą. IATA prognozuoja, kad iki 2017 metų bendras oro keleivių skaičius pasaulyje padidės 31 proc., o tai yra 930 milijonų keleivių daugiau nei 2012 metais. Pabrėžiama, kad geresnis susisiekimas su šalimi tiesiogiai teigiamai veikia ekonomiką. Pavyzdžiui, Naujoji Zelandija, ilguoju periodu, galėtų papildomai padidinti BVP beveik 100 mln. JAV dol., jei išplėstų dabar turimą skrydžių krypčių aprėptį ir dažnius. „Londono mados savaitė“ dėl patogaus oro susisiekimo, sutraukia dalyvių iš daugiau nei 25 šalių. Skaičiuojama, kad vien ši savaitė turi įtakos užsakymams, kurių vertė viršija 159 milijonus JAV dol. Patogesnis susisiekimas taip pat turi įtakos konkurencijai ir padidėjusiai užsienio tiekėjų produkcijos ir paslaugų pasiūlai. Patogesnis susisiekimas taip pat skatina glaudesnius ryšius su potencialiais investuotojais.

2014 05 13

Žiemos švenčių laikotarpiu SAS pasiūlys tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Oslo
Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS š.m. gruodžio 19, 21, 26 bei 28 dienomis ir 2015 m. sausio 4 bei 5 dienomis keleiviams pasiūlys tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Oslo. Skrydžiai iš ir į Norvegijos sostinę bus vykdomi “Boeing 737-700” lėktuvais, bilietus bus galima įsigyti nuo š.m. gegužės 13 d.

2014 05 09

Vakar Vilniuje šventiškai leidosi pirmas „Norwegian“ tiesioginio maršruto iš Stokholmo lėktuvas
Vakar, gegužės 8 d. 21 val. 30 min. Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) leidosi pirmasis norvegų aviakompanijos „Norwegian Air Shuttle“  naujo tiesioginio reiso iš Stokholmo Arlandos oro uosto orlaivis. Keleivius ir įgulą pirmieji pasveikino TVOU Priešgaisrinės stoties ugniagesiai, lėktuvą pakrikštiję vandens patrankų arka.

2014 04 30

„Turkish Airlines“ didina skrydžių skaičių iš Vilniaus oro uosto iki 6 skrydžių per savaitę
„Turkish Airlines“, trečia didžiausia aviakompanija Europoje, didina skrydžių tarp Vilniaus ir Stambulo skaičių dėl didelės paklausos šiam maršrutui. Pradedant nuo balandžio 28 d. tvarkaraštis pilnėja nuo 3 iki 6 skrydžių per savaitę. Papildomi 3 skrydžiai vyks pirmadieniais, trečiadieniais ir sekmadieniais Airbus 319 ir Airbus 320 modelio lėktuvais, kurie turi dvi klases: ekonominę ir verslo.

2014 04 30

„Air Lituanica“ atnaujina Amsterdamo reisą
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ nuo rugpjūčio 31 d. pradeda skrydžius į Amsterdamo Šipolio (Schiphol) oro uostą. Skrydžiai į Amsterdamą vyks kasdien, ryte. Pasipildęs skrydžių žemėlapis keleiviams suteiks dar daugiau galimybių jungiamaisiais skrydžiais per Amsterdamą keliauti po visą pasaulį.

2014 04 18

„Ukraine International Airlines“ padengs dalį sustabdytų skrydžių į Kijevą
Nuo š.m. balandžio 22 d. aviakompanija „Ukraine International Airlines“ (toliau – „UIA“) skelbia specialų pasiūlymą „Wizz Air Ukraine“ maršruto į Kijevą (Žuljanų oro uostas) keleiviams. Nuo š.m. balandžio 30 d. keleiviai, turintys „Wizz Air Ukraine“ bilietą laikinai sustabdytu maršrutu Vilnius-Kijevas galės už specialią kainą įsigyti aviakompanijos „UIA“ bilietus Vilnius-Kijevas (į Borispolio oro uostą).

2014 04 18

Dėmesio „Wizz Air Ukraine“ keleiviams: laikinai stabdomi skrydžiai Vilnius – Kijevas
Aviakompanija „Wizz Air“ skelbia patikslintą informaciją apie  jos vykdomų maršrutų tinklo ir užimtumo pakeitimus, reaguodama į žymiai sumažėjusią skrydžių iš ir į Ukrainą paklausą. Nuo š.m. balandžio 30 d. laikinai nutraukiami „Wizz Air Ukraine“ avialinijų vykdomi reguliarieji skrydžiai Kijevas-Vilnius-Kijevas. Apie tai, kada skrydžiai bus atnaujinti, aviakompanija informuos atskiru pranešimu.

2014 04 18

Vilniaus oro uoste dar daugiau „Air Lituanica“ skrydžių
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį papildė trimis naujomis kryptimis į Švedijos ir Danijos miestus bei didina kitų savo maršrutų skrydžių dažnius. Iš Vilniaus oro uosto „Air Lituanica“ orlaiviai per savaitę kils 43 kartus.

2014 04 10

Skrydžio metu naudotis elektroniniais įrenginiais galės ir „airBaltic“ keleiviai
Nuo šiol Baltijos šalių oro bendrovės „airBaltic“ keleiviai galės naudotis elektroniniais prietaisais ir lėktuve. Išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, elektroninės skaityklės, grotuvai ir kiti populiarūs nešiojami įrenginiai nuo balandžio 18 dienos galės likti įjungti viso skrydžio metu.

2014 04 08

„Air Lituanica“ vasaros skrydžių žemėlapis pasipildys Bilundo kryptimi
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ prie vasaros sezono skrydžių tvarkaraščio prideda dar vieną kryptį – į Danijos miestą Bilundą. Ir tai bus 9-asis Europos miestas, kurį bus galima pasiekti iš Vilniaus oro uosto vasarą su „Air Lituanica“.

2014 04 04

SAS keleiviai turės daugiau galimybių pasiekti JAV
SAS buvo pirmoji skrydžių bendrovė, 1954 m. pasiekusi JAV vakarų pakrantę per Šiaurės ašigalį, o šiais metais ji švenčia maršruto Kopenhaga – Čikaga penkiasdešimtmetį. 2014 m. SAS planuoja įsitvirtinti daugiausiai skrydžių į JAV siūlančios bendrovės Skandinavijoje pozicijose, pasiūlydama tiek daugiau skrydžių esamais maršrutais, tiek įtraukdama naujų krypčių.

2014 04 04

„Air Lituanica“ vasarą skraidys į du Švedijos miestus
Lietuvos ir Švedijos pasiekiamumas šią vasarą bus itin geras: oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ siūlys sezoninius skrydžius į du Švedijos miestus – Geteborgą ir Malmę. Skrydžiai bus vykdomi nuo birželio vidurio iki rugpjūčio pabaigos, abiem maršrutais skraidys 2 kartus per savaitę vakariniu laiku.

2014 04 04

Vilniaus oro uostas vasaros skrydžių sezoną pasitiko su vitaminais
Oficialus vasaros skrydžių sezonas Lietuvos oro uostuose startavo šį pirmadienį, kovo 31 dieną, o jo pristatymas tęsėsi iki vakar. Ne tik Vilniaus, bet ir Kauno bei Palangos oro uostų keleivius džiugino ir tarp lagaminų išriedėję švieži vaisiai, ir dalijamos sultys.

2014 04 01

Atšaukti „Lufthansa“ skrydžiai į Frankfurtą
Dėl streiko atšaukti visi š.m. balandžio 2, 3 ir 4 dienomis turėję vykti aviakompanijos „Lufthansa“ skrydžiai  į Frankfurtą.

Likę šiandienos skrydžiai šiuo reguliariuoju maršrutu įvyks. Dėl daugiau informacijos apie atšauktus skrydžius galima kreiptis tel.: +370 5 232 9292

2014 03 31

„Wizz Air“ pradėjo skrydžius į Gruziją
„Wizz Air“, didžiausia pigių skrydžių bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje*, šiandien pradėjo vykdyti skrydžius į Kutaisį, Gruziją. Pirmasis lėktuvas su 139 keleiviais iš Vilniaus oro uosto pakilo šiandien, 6.05 val. Tuo tarpu 88 keleiviai iš Gruzijos Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido 12 val. 25 min. Nuo šiol, tiesioginiai skrydžiai, pirmą kartą sujungiantys Lietuvą su Gruzija, bus vykdomi du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais, o bilietas į vieną pusę kainuos nuo 139 Lt.

2014 03 26

Nauja „Wizz Air“ kryptis – iš Vilniaus į saulėtąją Larnaką
„Wizz Air“, didžiausia pigių skrydžių bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje*, nuo š.m. birželio 22 dienos skraidins nauju maršrutu iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Larnaką (Kipras). Tiesioginiai skrydžiai, sujungsiantys Lietuvą su Kipru, du kartus per savaitę bus vykdomi vienu iš naujų kompanijos „Airbus A320“ tipo lėktuvų.

2014 03 24

Nuo gegužės SAS keleivius tarp Vilniaus ir Stokholmo skraidins dažniau
Nuo š.m. gegužės 4 d. Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS keleivius tarp Stokholmo ir Vilniaus skraidins dažniau ir šiuo maršrutu iš viso vykdys 28 skrydžius per savaitę. Papildomų reisų lėktuvai iš didžiausio Švedijoje Stokholmo Arlandos oro uosto sekmadieniais kils 20:45 val., o pirmadieniais ir ketvirtadieniais – 21:05 val. Papildomų reisų lėktuvai iš Vilniaus oro uosto kils pirmadieniais, antradieniais ir penktadieniais 6:40 val.

2014 02 20

Vilniaus oro uostas su Rygos oro uostu dalijosi gerąja ES pirmininkavimo veiklos patirtimi
Vakar Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) viešėjo Rygos tarptautinio oro uosto vadovų delegacija,. Vilniečiai pasikvietė latvius pristatyti TVOU veiklos Lietuvos pirmininkavimo ES pusmečio metu rezultatus, dalijosi sėkmingos oro uosto veiklos pirmininkavimo renginių metu pavyzdžiais. Latvija ES tarybai pirmininkaus pirmąjį 2015 m. pusmetį.

2014 02 19

„Norwegian“ pradės tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Stokholmą
Norvegų aviakompanija „Norwegian Air Shuttle“, rinkoje veikianti prekės ženklo „Norwegian“ vardu,  tęsia plėtrą Lietuvoje. Š.m. gegužės 8 d. startuos naujas aviakompanijos maršrutas iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) į Stokholmo Arlandos oro uostą.

2014 02 14

Meilės dieną „Air Lituanica“ sujungė Vilnių ir Paryžių
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ šiandien, vasario 14 d., pradėjo skrydžius į Paryžiaus Šarlio de Golio oro uostą – pirmasis reisas su 95 proc. užpildytu orlaiviu išskrido anksti ryte. Tikimasi, jog naujasis maršrutas sustiprins bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Prancūzijos.

2014 02 12

„Air Lituanica“ skraidys į Taliną
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ nuo kovo 12 d. pradeda skrydžius nauju maršrutu į Taliną. Į Estijos sostinę bus skraidinama darbo dienomis, rytais ir vakarais.

2014 02 11

„Turkish Airlines“ dažniau skraidys iš Vilniaus
Nuo šių metų balandžio 28 dienos ketvirtos didžiausios oro linijos Europoje „Turkish Airlines“ didins reguliariųjų skrydžių iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) skaičių nuo 3 savaitinių iki 6 savaitinių skrydžių. Papildomi trys skrydžiai vyks pirmadieniais, trečiadieniais ir sekmadieniais Airbus 319 ir Airbus 320 modelių orlaiviais.

2014 02 11

SAS pristato naujosios kartos lojalumo programą „EuroBonus“
Skandinavijos skrydžių bendrovės SAS lojalumo programą „EuroBonus“ daugybė jos klientų vertina ypač palankiai, ji yra viena populiariausių Skandinavijoje. Siekdama suteikti savo keleiviams dar daugiau privilegijų ir paslaugų bei užtikrinti dar daugiau patogių ir paprastų sprendimų kelionės metu, SAS pristato naujosios kartos lojalumo programą „EuroBonus“, kuri įsigalios š.m. balandžio mėnesį.

2014 02 10

„Air Lituanica“ pavasarį didina skrydžių skaičių
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ nuo kovo mėnesio pradeda didinti reguliarių maršrutų skrydžių dažnį. Išplėtus pavasario tvarkaraštį, „Air Lituanica“ skrydžiuose keleiviams bus pasiūlyta 30 proc. daugiau vietų.

2014 02 06

Dėmesio: informacija keleiviams, skrendantiems į Rusiją
Nuo š.m. vasario 7 dienos keleiviams, kurie skrenda į Rusijos Federacijos oro uostus, rankiniame bagaže draudžiama gabenti bet kokius skysčius, išskyrus kūdikių maistą ir kelionės metu gyvybiškai reikalingus skystus medikamentus.

2014 01 27

SAS tiesioginiu reisu sujungs Stokholmą ir Hamburgą
Š.m. balandžio 22 d. Skandinavijos oro linijos SAS keleiviams pasiūlys tiesioginį reisą iš Stokholmo Arlandos oro uosto į Hamburgą. Nuo pirmadienio iki penktadienio skrydžiai šiuo maršrutu bus vykdomi po du kartus per dieną, o sekmadieniais - vienas skrydis. Keleivius šiuo maršrutu SAS yra skraidinusi ir ankščiau (2009 m.)., o šiais metais bendrovė jį atnaujino siekdama patenkinti keleivių susiekimo poreikius Europos regione.

2014 01 23

airBaltic iš Rygos skraidys į Maljorką
Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ savo keleivius pradės skraidinti į vieną populiariausių Ispanijos kurortų – Maljorkos salą. Oro bendrovės lėktuvai leisis salos sostinėje Palmoje.

2014 01 22

Lietuvos oro uostai: pernai aptarnavo beveik 3,5 mln. keleivių, šiemet sieks verslo partnerystės
2013 m. Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai drauge sudėjus aptarnavo 3,48 mln. keleivių, juose per metus įvyko 43 078 skrydžiai.  Lyginant su 2012 m. pernai trijų oro uostų keleivių skaičius augo 5,5 proc., skrydžių intensyvumas padidėjo 3,4 proc. Šiuo metu, t.y. aviaciniu žiemos sezonu, keleivis, sumanęs judėti iš Lietuvos, gali rinktis iš 20 aviakompanijų, skraidinančių reguliariais maršrutais 37 kryptimis, kuriomis galima pasiekti 47 oro uostus Europoje ir už jos ribų.

2014 01 17

Vilniaus oro uoste įrengtas antras išmanusis širdies gaivinimo aparatas
Šiandien švedo Ulfo Oldenborgo atstovaujama kompanija „Natural Pharmaceuticals“ Tarptautiniam Vilniaus oro uostui (TVOU) padovanojo jau antrą automatinį išorinį širdies defibriliatorių. Išmanusis aparatas buvo įrengtas TVOU ne Šengeno zonoje – sterilioje oro uosto erdvėje, kur skrydžių kasdien laukia ypač dideli keleivių srautai.

2014 01 15

Vilniaus oro uoste įrengtos naujos atliekų rūšiavimo šiukšliadėžės
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) naujuosius metus pradeda su nauja aplinkosaugos ir ekologinės savimonės skatinimo iniciatyva. Bendradarbiaudamas su vieno didžiausių popieriaus pakuočių gamintojo „Smurfit Kappa Baltic“ atstovybe Lietuvoje, TVOU keleivių terminaluose įrengė naujų rūšiavimui pritaikytų šiukšliadėžių komplektus, kurie per mėnesį visiškai pakeis senąsias šiukšlių dėžes.

2014 01 09

„airBaltic“ paslauga pateko į pasaulio inovacijų dešimtuką
Baltijos šalių oro bendrovės „airBaltic“ individualaus meniu užsakymo sistema išrinkta į novatoriškiausių 2013 m. oro bendrovių paslaugų dešimtuką. Jos vartotojai patys išsirenka, kokiais patiekalais norės mėgautis skrydžio metu. Dešimtuką sudarė nepriklausoma rinkos ir vartotojų tendencijų tyrimo agentūra „Airlinetrends.com“.

2014 01 02

Antrąją naujųjų metų dieną „Air Lituanica“ pasveikino 50 000 –ąjį keleivį
2014 m. sausio 2 d. antrajame naujųjų metų „Air Lituanica“ skrydyje į Briuselį buvo užfiksuotas 50 000 – asis keleivis.
„Esu maloniai nustebintas“, – sako Saulius Gasiūnas, laimingasis keleivis. Šventinio skrydžio kapitonas pilotas Kęstutis Zagreckas p. Sauliui įteikė sertifikatą ir dovaną - du bilietus pirmyn ir atgal bet kuria „Air Lituanica“ kryptimi.

2013 12 31

Įdomioji statistika: ką per pusę metų nuveikė „Air Lituanica“?
Pakilus pirmajam „Air Lituanica“ orlaiviui š.m. birželio 30 d., šiandien oro linijų bendrovė jau pusė metų kaip veikia aviacijos rinkoje. Skrydžius pradėjusi dvejomis kryptimis, dabar „Air Lituanica“ keleivius skraidina keturiais reguliariais maršrutais į Briuselį, Berlyną, Prahą ir Miuncheną, o nuo vasario 14 d. pradės skrydžius ir į Paryžių. Kitų metų planuose – du nauji orlaiviai ir naujos kelionių kryptys.

2013 12 30

SAS įvykdė savo įsipareigojimus
SAS grupės bendrosios pajamos praėjusiais finansiniais metais (2012 m. lapkritis - 2013 m. spalis) sudarė 42,2 mln. Švedijos kronų, t.y. 0,5 proc. mažiau, nei per ankstesnį finansinį laikotarpį. Tačiau per praėjusius metus SAS ženkliai sumažinus einamąsias išlaidas bendrovės pelningumas išaugo iki 3,3 proc., kai ankstesniais metais šis rodiklis buvo neigiamas ir sudarė -1,6 proc. Kitas teigiamas praėjusių finansinių metų rezultatas - lyginant su ankstesniu laikotarpiu, SAS keleivių skaičius išaugo 3,8 proc.

2013 12 19

Šiandien iš Vilniaus oro uosto pakilo pirmasis reiso iš Vilniaus į Minską orlaivis
Šiandien gruodžio iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) pakilo pirmasis Baltarusijos aviakompanijos „BelAvia“ maršruto Vilnius – Minskas orlaivis. Pirmojo reiso keleivius sveikino Baltarusijos Respublikos ambasadorius Lietuvai, LR turizmo departamento, oro uosto bei Lietuvos turizmo verslo atstovai. Skrydžiai į Baltarusijos sostinę vyks 8 kartus per savaitę „CRJ-100/200“ orlaiviu, talpinančiu 50 keleivių.

2013 12 09

Vilniaus oro uostas – sparčiausiai augančių Europos oro uostų gretose
Š.m. gruodžio pradžioje parengtame Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) pranešime, analizuojančiame šių metų spalio mėnesio oro uostų eismo duomenis, pranešama, jog keleivių skaičius Europos oro uostuose spalį augo 4,6 proc. (lyginant su praėjusių metų duomenimis). Pranešime cituojamas ACI Europe generalinis direktorius Olivier Jankovec pažymi, jog sąlygiškai nedidelį oro eismo augimą išgyvenančioje Europoje ypač išsiskiria dinamiškas tokių nedidelių oro eismo rinkų, kaip Lietuva, Liuksemburgas, Malta ir Slovėnija, augimas.

2013 11 29

„Air Lituanica“ Amsterdamo reisą keičia nauja kryptimi į Paryžių
Prie bendrovės „Air Lituanica“ vykdomų tiesioginių reguliarių maršrutų į Prahą, Miuncheną, Berlyną ir Briuselį nuo kitų metų vasario 14 d. prisidės skrydžiai iš Vilniaus į Paryžiaus Šarlio de Golio oro uostą. Per pirmus metus bendrovė tikisi į Prancūzijos sostinę pervežti virš 25 tūkst. keleivių. Prekyba bilietais prasidės šiandien, lapkričio 29 d., bilietų kaina bus nuo 199 Lt.

2013 11 28

Informacija dėl eismo ribojimų Vilniaus mieste
Lapkričio 28-29 dienomis Vilniuje vyksta Europos Sąjungos narių ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimas, o lapkričio 27-28 dienomis - Europos Sąjungos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkų ir Parlamentinio demokratijos forumo susitikimas „Parlamentai už demokratiją: ambicingesnio globalaus bendradarbiavimo link".

2013 11 26

SAS 2014 m. pasiūlys virš 40 naujų maršrutų
Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS 2014 m. keleiviams pasiūlys 41 naują skrydžių maršrutą iš pagrindinių savo oro uostų Skandinavijos šalyse. Didžioji dalis naujųjų maršrutų bus skirti vasaros sezonui – tai bus naujos laisvalaikio kryptys, patrauklios atostogų vykstantiems keleiviams, pagrinde - į Viduržemio jūros regioną.

2013 11 12

Nuo gruodžio – tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Minską
Nuo š.m. gruodžio 19 d. tiesioginius skrydžius iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) į Minską pradės vykdyti baltarusių aviakompanija „BelAvia“. Skrydžiai į Baltarusijos sostinę bus vykdomi 8 kartus per savaitę „CRJ-100/200“ orlaiviu, talpinančiu 50 keleivių. Bilietus jau galima įsigyti Lietuvos kelionių agentūrose ir internete.

2013 11 05

„Air Lituanica“ pirmoji Vilniaus oro uoste pradėjo teikti nepertraukiamos skrydžių registracijos paslaugą
Nuo lapkričio 2 d. oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ pirmoji Tarptautiniame Vilniaus oro uoste pradėjo teikti nepertraukiamos skrydžių registracijos paslaugą. Keleiviai gali bet kuriuo jiems patogiu metu registruotis ir priduoti bagažą į visus tos dienos kompanijos skrydžius.

2013 11 04

Šiandien Vilniaus oro uostas pasitiko pirmąjį „Polet Airlines“ reisą iš Sankt Peterburgo
Šiandien/Vakar Tarptautiniame Vilniaus oro uoste pasitiktas ir atgal į Sankt Peterburgą palydėtas pirmasis naujo reguliaraus reiso lėktuvas. Tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į  antrąjį pagal dydį Rusijos miestą rusų aviakompanija „Polet Airlines“ vykdys du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais.

2013 10 30

Iš Vilniaus oro uosto pakilo pirmasis „Wizz Air“ maršruto Vilnius - Tel Avivas orlaivis
Pirmasis „Wizz Air“ skrydis iš TVOU į Tel Avivo Ben Gurion Tarptautinį oro uostą pradėtas šiandien 17 val. Vilniaus laiku. Šis maršrutas yra vienas iš dviejų naujųjų TVOU žiemos sezono maršrutų ir bus vykdomas 2 kartus per savaitę.

2013 10 25

Į žiemos olimpines žaidynes „airBaltic“ skraidins papuoštu lėktuvu
Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ „Boeing 737“ lėktuvą nudažė Sočio žiemos olimpinių žaidynių simbolika. Taip oro bendrovė pažymėjo naują partnerystę su Latvijos olimpiniu komitetu. Keleiviai šiuo lėktuvu skraidys po Europos, Artimųjų Rytų ir NVS šalis.

2013 10 21

„Air Lituanica“ didina kalėdinių skrydžių skaičių
Kalėdiniu laikotarpiu - nuo gruodžio 20 d. iki sausio 5 d. - „Air Lituanica“ didina skrydžių skaičių. Iš Vilniaus ir Palangos oro uostų į Londono ir Dublino oro uostus bus skraidinama trečdaliu dažniau nei planuota – vyks 64 reisai. Taip pat didinamas skrydžių skaičius į Miuncheną ir Amsterdamą. Iš viso keleiviams šventiniu laikotarpiu bus pasiūlyta virš 7000 vietų skrydžiuose.

2013 10 10

Tarptautiniame Vilniaus oro uoste įrengtas išmanus gyvybes gelbstintis įrenginys
Šiandien Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) buvo įrengtas naujas automatinis defibriliatorius - elektros smūgį širdyje sukeliantis aparatas, kuris naudojamas staigaus širdies priepuolio metu. Tokie priepuoliai  – viena dažniausiai pasitaikančių mirties priežasčių pasaulyje, kuri ištinka vieną žmogų iš 1000. Efektyviausias būdas išgelbėti gyvybę širdies priepuolio atveju - kuo skubiau atstatyti širdies ritmą defibriliatoriumi. Šį išmanų įrenginį oro uostui padovanojo Norvegijos kompanija "Natural Pharmaceuticals".

2013 10 08

Šį lapkritį atnaujinami tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Sankt Peterburgą
Šių metų lapkričio 4 d. tiesioginius skrydžius iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) į Sankt Peterburgą  pradės aviakompanija „Polet Airlines“. Skrydžiai į antrąjį pagal dydį Rusijos miestą „SAAB 2000“ orlaiviu, talpinančiu 50 keleivių, bus vykdomi du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais.

2013 10 01

Vilniaus oro uoste šiandien pasveikinta dumilijoninė keleivė
Šiandien, spalio 1 d. Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) peržengė dviejų milijonų aptarnautų keleivių skaičių. Orlaivis, kuris Vilniaus oro uostui atskraidino dumilijoninį keleivį, sostinės oro uoste leidosi 16:30 val., aviakompanijos „Wizz Air“ reisu Nr. W6 8026  iš Eindhoveno.

2013 09 24

Prasidėjo skrydžiai penktuoju „Air Lituanica“ maršrutu į Miuncheną
Po trejų metų pertraukos, nuo šeštadienio, rugsėjo 21 d., „Air Lituanica“ atnaujino susisiekimą oru su Miunchenu. Skrydžiai iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Miuncheno oro uostą bus vykdomi 3 kartus per savaitę. Miunchenas yra penktoji kompanijos kryptis per tris skrydžių veiklos mėnesius.

2013 09 19

„Wizz Air“ 30 proc. augimas Vilniuje: trečiasis lėktuvas bei 2 naujos kryptys į Gruziją ir Graikiją 2014 m.
„Wizz Air”, didžiausia pigių skrydžių ir mažų sąnaudų oro linijų bendrovė Vidurio ir Rytų Europoje, nuo kitų metų kovo Vilniaus oro uoste bazuos jau trečiąjį lėktuvą „Airbus A320”.

2013 09 18

Atnaujinami skrydžiai iš Vilniaus į Prahą ir Miuncheną
Nuo penktadienio, rugsėjo 20 d., „Air Lituanica“ pradeda skrydžius iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) į Prahos Vaclovo Havelo oro uostą (angl. Václav Havel Airport Prague), o nuo šeštadienio, rugsėjo 21 d. – į Miuncheno oro uostą.

2013 09 05

Vilniaus oro uostą pasiekė antrasis „Air Lituanica“ orlaivis
Šiandien, rugsėjo 5 d., 17 val. 15 min. Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido antrasis oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ orlaivis „Embraer 175“. 86 vietų orlaivis atskrido iš Brazilijos. „Air Lituanica“ antrąjį lėktuvą nuomojasi tiesiogiai iš gamintojo „Embraer“ dukterinės kompanijos „ECC Leasing“.

2013 08 30

Kalėdų laikotarpiu „Air Lituanica“ iš Vilniaus ir Palangos skraidys į Londoną ir Dubliną
Didžiųjų metų švenčių laikotarpiu – nuo gruodžio 20 d. iki sausio 4 d. oro linijų bendrovė „Air Lituanica”, bendradarbiaudama su užsakomųjų skrydžių kompanija „Small Planet Airlines”, skraidins tiesiogiai į Londoną ir Dubliną. Skrydžiai bus vykdomi iš ir į Vilniaus bei Palangos oro uostus.

2013 08 27

Rugsėjo mėn. „Air Lituanica“ pradės skrydžius iš Vilniaus į Prahą ir Miuncheną
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ nuo rugsėjo 20 d., prie jau vykdomų trijų tiesioginių reguliarių maršrutų, pridės skrydžius iš Vilniaus į Prahą, o nuo rugsėjo 21 d. – į Miuncheną. Abiem naujaisiais maršrutais bus skraidinama kompanijos „Air Lituanica“ antruoju orlaiviu „Embraer 175“. 86 vietų orlaivis nuomojamas iš gamintojo „Embraer“ dukterinės kompanijos „ECC Leasing“.

2013 08 19

Nuo rugsėjo „Air Lituanica“ į Amsterdamą skraidins dažniau
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ toliau siūlo keleiviams patogesnius jungiamuosius skrydžius. Nuo rugsėjo 15 d. į Amsterdamą bendrovė skraidins ne vieną, bet du kartus per dieną. Dabar skrydžiai bus vykdomi ir ryte, ir vakare.

2013 08 19

SAS dvigubina skrydžių skaičių tarp Vilniaus ir Stokholmo
Nuo š.m. rugpjūčio 19 d. Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS keleivius tarp Vilniaus ir Stokholmo skraidins 12 kartų per savaitę, t.y. darbo dienomis vykdys po 2 skrydžius per dieną, o šeštadieniais ir sekmadieniais – po vieną. Iki šiol šiuo maršrutu bendrovė keleivius skraidino 6 kartus per savaitę, t.y. kasdien išskyrus šeštadienius.

2013 08 05

„Air Lituanica“ tiesiogiai skraidins į Vokietijos sostinę
Po mėnesio veiklos – dar vienas „Air Lituanica“ startas: rugpjūčio 5 d. pradėtas vykdyti trečiasis „Air Lituanica“ tiesioginis reguliarus maršrutas – į Berlyno Tėgelio oro uostą. Per pirmąjį veiklos mėnesį kompanija sėkmingai įvykdė 98 skrydžius. Iš viso buvo pasiūlyta 7448 vietos tiesioginiuose skrydžiuose Briuselio ir Amsterdamo kryptimis.

2013 07 31

Vilniaus oro uosto vadovas: “Naujoji taksi tvarka veikia, kviečiame keleivius ja pasitikėti, vežėjus – prisijungti”
Naujajai taksi paslaugų tvarkai prie Vilniaus oro uosto (TVOU) šiandien sukanka mėnuo.  Nuo š.m. liepos 1 d. prie TVOU atvykimo terminalo veikia įrengtas specialus kelio ruožas taksi vežėjams, keleivių laukiantiems tvarkingoje „gyvoje“ eilėje. Šiuo metu TVOU taksi paslaugas teikia vežėjai SMART Taxi, VšĮ „Vilnius veža“ ir penki individualią veiklą vykdantys vežėjai.

2013 07 12

Europos oro uostų organizacijos vadovas: vienintelė oro uostų perspektyva – jungtis
„Siekiant atlaikyti intensyvią konkurencinę kovą dėl keleivių ir aviakompanijų, vienintelė perspektyva oro uostas – bendradarbiauti ir jungtis“, teigė vakar Tarptautiniame Vilniaus oro uoste spaudos konferenciją surengęs Europos oro uostus vienijančios organizacijos „Airport Council International“ (ACI) Europe vadovas Olivier Jankovec.

2013 07 09

Naujas „Wizz Air“ maršrutas peržengia Europos ribas
Didžiausia Vidurio ir Rytų Europoje pigių skrydžių ir mažų sąnaudų bendrovė „Wizz Air“ pranešė apie naują maršrutą iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto. Ši oro transporto bendrovė nuolat plėtė savo skrydžių tinklą iš Vilniaus – birželio pradžioje pradėti skrydžiai į Norvegijos miestą Alesundą ir tik prieš 4 dienas įvyko pirmasis skrydis į Ukrainos sostinę Kijevą. „Wizz Air“ paskelbė apie naują maršrutą iš Lietuvos į Izraelį. Skrydžiai į Tel Avivo Ben Gurion tarptautinį oro uostą prasidės spalio pabaigoje ir iš pradžių bus vykdomi du kartus per savaitę. Svetainėje wizzair.com skrydžių bilietų galite įsigyti nuo 49,99* EUR (į vieną pusę įskaitant visus mokesčius).

2013 07 09

„Air Lituanica“ pradėjo kasdienius skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą
Šiandien, liepos 8 d. Amsterdamo Šipolio (Schiphol) oro uostas raudonomis tulpėmis sutiko pirmojo „Air Lituanica“ skrydžio iš Vilniaus keleivius. Pirmąjį Lietuvos orlaivį didžiausiame Nyderlandų oro uoste sveikino ir šventinis automobilių paradas.

2013 07 04

SAS pasirašė sutartį su „Airbus“ dėl naujų orlaivių įsigijimo
Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS pasirašė memorandumą su lėktuvų gamintoja „Airbus“ dėl aštuonių naujų „A350-900 XWB” ir keturių „A330-300 Enhanced“ orlaivių įsigijimo. Šios sutarties pasirašymas - tai SAS tolimųjų reisų lėktuvų parko atnaujinimo strategijos įgyvendinimo pradžia. Joje numatoma galimybė užsakyti dar šešis „A350-900 XWB” orlaivius, o šiam procesui skirta 3,3 mlrd. JAV dolerių.

2013 07 03

Vilniaus oro uostas imasi taksi paslaugų pertvarkymo
Nuo liepos 1 dienos pasikeitė taksi paslaugų tvarka prie Vilniaus oro uosto. Keisdamas šią tvarką, Vilniaus oro uostas (TVOU) visų pirmą siekia, kad sumažėtų šių paslaugų įkainiai ir pagerėtų kokybė. Taip pat oro uostas įveda griežtesnius reikalavimus taksi vežėjams.

2013 06 27

Labai svarbių svečių aptarnavimui – nauja salė Vilniaus oro uoste
Lietuvai nuo liepos perimant pirmininkavimą ES Tarybai, Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) baigta statyti nauja Labai svarbių asmenų (LSA) salė. Pastačius dar vieną LSA salę, oro uoste padidės svarbių asmenų aptarnavimo pralaidumas ir kokybė.

2013 06 25

Rudenį SAS keleiviams pasiūlys naujų maršrutų
Nuo 2013 - 2014 m. aviacijos žiemos sezono pradžios Skandinavijos skrydžių bendrovės SAS keleiviai tiesioginiu reisu iš Kopenhagos galės pasiekti Bremeną (Vokietija) bei Humbersaidą (Jungtinė Karalystė). Pradėjus vykdyti skrydžius šiais maršrutais, bendras SAS naujų maršrutų 2013 m. skaičius išaugs iki 52.

2013 06 20

Vilniaus Aviacijos šventę danguje pasveikins legendinės “Lituanicos” replika
Į Vilniaus Aviacijos šventę, kuri birželio 22 dieną vyks Tarptautinio Vilniaus oro uosto aerodrome, atskris ir visus dalyvius bei svečius pasveikins Stepono Dariaus ir Stasio Girėno legendinio lėktuvo “Lituanica” replica (tiksli kopija). Likus vos kelioms dienoms iki šventės, šį lėktuvą pavyko “prikelti” skrydžiui ir jis taps šventės puošmena.

2013 06 14

Vilniaus oro uoste pradedama naujos priešgaisrinės stoties statyba
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) pradėta Europos Sąjungos lėšomis finansuojama naujos priešgaisrinės gelbėjimo stoties statyba. Šiuos darbus oro uoste atliks konkursą laimėjusios, pagal jungtinę veiklos sutartį dirbančios bendrovės „Irdaiva“ ir „Conresta“.

2013 06 14

Per pusmetį SAS keleivių padaugėjo 2,5 proc.
SAS pranešimas: SAS grupės bendrosios pajamos per pirmąjį bendrovės finansinių metų pusmetį (2012 m. lapkritis – 2013 m. balandis) sudarė 19,530 mln. Švedijos kronų, t.y. apie 0,8 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais finansiniais metais, kai bendrosios pajamos sudarė 19,369 mln. Švedijos kronų. Grynosios pajamos šiuo laikotarpiu buvo neigiamos ir sudarė -1,018 mln. Švedijos kronų, tačiau per tą patį laikotarpį praėjusiais metais ši suma buvo beveik tris kartus didesnė ir sudarė -2,970 mln. Švedijos kronų. Per praėjusį pusmetį SAS grupės keleivių skaičius išaugo 2,5 proc.

2013 06 11

„Air Lituanica“ pradeda bilietų prekybą
Kompanija „Air Lituanica“ su komerciniu skrydžių vykdymo partneriu „Estonian Air“ pradeda bilietų prekybą į tiesioginius ir jungiamuosius skrydžius. Naudodamasi sutartimi su Estijos oro linijų bendrove, „Air Lituanica“ galės pasiūlyti skrydžius į daugiau nei 100 miestų.  

2013 06 10

„LOT Polish Airlines“ šią vasarą dažniau skraidys tarp Vilniaus ir Varšuvos
Nuo š.m. birželio 17 d. Lenkijos oro bendrovė „LOT Polish Airlines“ (LOT) didina skrydžių Varšuva-Vilnius-Varšuva skaičių ir iki vasaros sezono pabaigos (2013.10.25) šiuo maršrutu vykdys 19 skrydžių per savaitę – po tris  darbo dienomis ir po du šeštadieniais ir sekmadieniais.

2013 06 05

Į Vilniaus padangę sugrįžta Aviacijos šventė
Į Lietuvos sostinę po 18 metų pertraukos sugrįžta Vilniaus aviacijos šventė, kuri šiemet birželio 22 dieną vyks Tarptautinio Vilniaus oro uosto aerodrome. Šventės metu savo pasirodymus ore surengs apie 30 orlaivių.

2013 05 17

Vilniaus oro uostas orientuosis į veiklos optimizavimą ir paslaugų kokybės gerinimą
Tarptautiniam Vilniaus oro uostui (TVOU) nuo gegužės 7 d. pradėjęs vadovauti 34 metų Gediminas Almantas, turi aiškią viziją, kaip plėtoti didžiausio šalies oro uosto veiklą.

2013 05 16

Pirmasis „Air Lituanica“ skrydis – į Briuselį
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ į aviacijos rinką įeina siūlydama patogius tiesioginius skrydžius į Europos miestus keliaujantiems tiek verslo, tiek turizmo tikslais. Pirmasis planuojamas skrydis bus į Briuselį, taip simboliškai paminint prasidedantį Lietuvos primininkavimą Europos Sąjungai.

2013 05 15

Pirmojo skrydžio per Atlantą jubiliejui – JAV aviacijos mediko sukurtas pašto ženklas
Lietuvos pašto skelbtą pašto ženklo, skirto legendinių lakūnų – Stepono Dariaus ir Stasio Girėno – skrydžio per Atlantą  80 metų jubiliejui, konkursą laimėjo JAV gyvenantis pulkininko leitenanto laipsnį turintis karo aviacijos gydytojas Arūnas Banionis. Konkurse galėjo dalyvauti ir profesionalūs dailininkai, ir mėgėjai.

2013 05 14

SAS lėktuvai tarp Vilniaus ir Stokholmo skraidys dažniau
Š.m. balandžio 1 d. pradėjusi skraidinti keleivius tarp Vilniaus ir Stokholmo, Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS nuo š.m. rugpjūčio 19 d. padvigubins skrydžių skaičių šiuo maršrutu - vietoj dabar vykdomų šešių, bus 12 skrydžių per savaitę, t.y. po 2 skrydžius darbo dienomis, o šeštadieniais ir sekmadieniais – po vieną.

2013 05 02

Vilniaus oro uoste lėktuvai kils ir tako rekonstrukcijos metu
Inžinerijos ir konsultacijų bendrovė „Sweco hidroprojektas“ skelbia kartu su jungtinės veiklos partneriais bendrovėmis „Vilniaus hidroprojektas“ ir „Pastatų konstrukcijos“ rengsianti Tarptautinio Vilniaus  oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbų techninį projektą.

2013 04 26

SAS pristato naują taikomąją programą išmaniesiems telefonams
Balandžio 9 d. Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS savo keleiviams pristatė nemokamą mobiliąją taikomąją programą, kurios pagalba išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu galima rezervuoti lėktuvo bilietus į visus SAS reisus, registruotis skrydžiui, pasirinkti norimą vietą lėktuve, taip pat gauti įlaipinimo bilietą. Naująją SAS taikomąją programą parsisiuntė jau beveik 100 000 vartotojų.

2013 04 24

„Wizz Air“ mini 2-jų metų veiklos sukaktį Lietuvoje
„Wizz Air“, didžiausia pigių skrydžių ir mažų sąnaudų bendrovė Vidurio ir Rytų Europoje, mini 2-jų metų veiklos Vilniuje sukaktį. 2011 m. balandžio 16 d. atidaryta „Wizz Air“ bazė Lietuvoje per dvejus metus stipriai išsiplėtė, ir žada plėstis toliau.

2013 04 09

SAS pirmą kartą bendrovės istorijoje pradeda tiesioginius skrydžius į San Franciską
Balandžio 8 d. Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS pirmą kartą bendrovės istorijoje įvykdė tiesioginį skrydį iš Kopenhagos į San Franciską, kurį keleiviai nuo šiol galės pasiekti 6 kartus per savaitę, t.y. kasdien išskyrus antradienius.

2013 04 08

„Ryanair“ pasirašė partnerystės sutartį su "Plus Group" dėl pigių autobusų reisų į oro uostus
„Ryanair“, viena pigiausių skrydžių bendrovių Europoje, penktadienį pasirašė partnerystės sutartį su „Plus Group“, kuri ateinančius 12 mėnesių nebrangiai vežios keleivius autobusais į 30 „Ryanair“ oro uostų visoje Europoje.

2013 04 02

Vilniaus oro uostas pradeda vasaros sezoną
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) nuo balandžio įsigaliojo naujas vasaros sezono reguliariųjų skrydžių tvarkaraštis. Jame nemažai naujų krypčių ir oro vežėjų. Vasarą iš Vilniaus bus galima nuskristi į 41 oro uostą. Šis tvarkaraštis galios iki spalio 27 dienos.

2013 03 29

Vasaros sezoną SAS pasitinka tiesioginiais skrydžiais iš Lietuvos į Stokholmą ir Kopenhagą
Š.m. kovo 31 d. prasidedantį aviacijos vasaros sezoną Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS pasitinka didindama maršrutų skaičių iš Lietuvos. Nuo š.m. balandžio 1 d. keleiviai iš Lietuvos 6 kartus per savaitę tiesioginiu reisu iš Vilniaus galės pasiekti Stokholmą, o Kopenhagą - 19 kartų per savaitę iš Vilniaus ir 13 kartų per savaitę iš Palangos.

2013 03 28

SAS pristato naują skrydžių koncepciją - „SAS Go“ ir „SAS Plus“
Skandinavijos oro bendrovė SAS pristato naują skrydžių koncepciją - vietoj tradicinių paslaugų klasių keleiviai skrydžiams Europoje galės rinktis vieną iš dviejų alternatyvų - „SAS Go“ arba „SAS Plus“. Šią naujovę, kuri įsigalios birželio 9 d., SAS parengė bendradarbiaudama su klientais ir atsižvelgdama į jų pageidavimus, kad tiek verslo, tiek laisvalaikio kelionės vyktų kaip galima sklandžiau ir taupant laiką.

2013 03 22

Bendrovė „UTair-Ukraine Airlines“ nuo 2013 m. kovo 22 d. pradeda reguliariuosius skrydžius Kijevas–Vilnius
"UTair - Ukraine" pranešimas spaudai: Šių metų kovo 22 d. bendrovė išplečia savo maršrutų tinklą ir pradeda siūlyti skrydžius, jungiančius Lietuvos ir Ukrainos sostines. Šiuo maršrutu bus skraidinama reguliariai tris kartus per savaitę: pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Nuo balandžio 27 d. skrydžiai bus vykdomi kasdien.

2013 03 21

„Wizz Air“ praneša apie naują skrydžių maršrutą Vilnius–Kijevas

2013 03 15

Pažymėdama naujo maršruto Vilnius-Diuseldorfas (Weeze oro uostas) atidarymą, „Ryanair" pardavinės bilietus po 31 Lt
"Ryanair" pranešimas: Oro bendrovė „Ryanair“ šiandien, kovo 15 d., pradeda skraidinti nauju maršrutu Vilnius–Diuseldorfas (Weeze oro uostas). Naujuoju maršrutu „Ryanair“ skraidins tris kartus per savaitę: antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Artėjančio vasaros sezono metu bendrovė „Ryanair“ iš Lietuvos sostinės pigius skrydžius iš viso vykdys į 15 oro uostų.

2013 03 08

Dar viena nauja „Wizz Air“ kryptis – į Norvegiją, Alesundą

2013 02 18

SAS suteiktas aukščiausias IATA apdovanojimas už spartaus skrydžio sprendimus

2013 02 15

Vilniaus oro uoste kraujo donorystės akcija

2013 02 11

Skrydžius iš Vilniaus į Kijevą vykdys net dvi kompanijos

2013 02 05

2012 m. Europos oro uostų eismas

2013 01 22

Nuo balandžio 1 d. – naujas SAS maršrutas iš Vilniaus į Stokholmą

2013 01 18

Skrydžius iš Vilniaus pradės „Turkish Airlines“

2013 01 11

„Aerosvit Airlines” atšaukė skrydžius į Kijevą

2012 12 19

Naujas „Ryanair“ maršrutas iš Vilniaus į Chaniją

2012 12 13

SAS suteiktas ypatingas Lietuvos turizmo apdovanojimas

2012 12 11

Vaikų globos namų auklėtinius džiugino ant viešbučio „AirInn Vilnius“ stogo nusileidęs Kalėdų senelis

2012 11 30

Vilniaus oro uoste įsikūrusiame „EXPO centre“ mezgasi verslo kontaktai su visu pasauliu

2012 11 26

Vilniaus oro uoste – jau du milijonai keleivių

2012 11 23

SAS 2013 m. keleiviams pasiūlys 45 naujas kryptis

2012 11 19

Į Vilniaus gatves išrieda pirmasis „žalias“ taksi

2012 11 15

Rentalcars.com – naujas Vilniaus oro uosto automobilių nuomos paslaugų tiekėjas

2012 11 12

SAS imasi naujo strateginio plano pelningumui užtikrinti

2012 11 06

Vilniaus oro uoste vasaros sezono metu aptarnauta rekordiškai daug keleivių

2012 10 26

Devynis šių metų mėnesius Vilniaus oro uostas baigė pelningai

2012 10 09

Naujas maršrutas Vilnius - Diuseldorfas

2012 10 08

Per paskutinius 12 mėnesių Vilniaus oro uostas pasiekė rekordinį keleivių skaičių

2012 10 02

IATA pagerino aviacijos kompanijų pelno prognozę

2012 09 20

„Ryanair“ džiaugiasi sulaukęs 500 000 keleivių Vilniuje

2012 09 17

SAS parduoda MD-80 lėktuvus

2012 09 14

„Wizz Air“ paskelbė apie naują maršrutą iš Trondheimo į Vilnių

2012 09 04

Liepos mėn. ataskaita Europos oro uostų rinkai gerų rezultatų nežada

2012 08 09

2012 m. pirmąjį pusmetį augo SAS grupės pajamos ir keleivių skaičius

2012 08 03

„Ryanair“ nuo rudens skraidins nauju maršrutu į Korką

2012 08 03

Liepą iš Vilniaus oro uosto skrido daugiausiai keleivių istorijoje

2012 07 27

Šią žiemą „Ryanair“ perkelia 5 maršrutus iš Kauno į Vilnių

2012 07 26

Lietuvos olimpiečiams viešbutis „AirInn Vilnius“ sukūrė daugiau nei ketvirčio milijono litų prizinį fondą

2012 07 19

Naujovė Vilniaus oro uoste - Lietuvos įmonių paroda

2012 07 17

Liepos 17-ąją minima Pasaulio lietuvių vienybės diena

2012 07 02

Vilniaus oro uostas pusmetį užbaigė rekordu: birželio mėnuo – geriausias istorijoje

2012 06 27

DHL planuoja statyti naują siuntų terminalą Vilniaus oro uoste

2012 06 27

Iš Vilniaus oro uosto jau galima tiesiogiai pasiekti Reikjaviką

2012 06 20

Pradedami skrydžiai iš Tel Avivo į Vilnių

2012 06 14

SAS laukia keleivių idėjų

2012 06 13

Pirmasis Wizz Air ambasadorius Europoje – lietuvis

2012 06 07

Lenkijos „Eurolot“ Lietuvos sirgalius skraidins į Europos čempionatą

2012 06 04

Vilniaus oro uoste pristatytas naujausias „džetas“

2012 05 30

Aviakompanija „Ak Bars Aero“ nebevykdys skrydžių į Sankt Peterburgą

2012 05 24

„Wizz Air“ plečia savo veiklą Vilniuje

2012 05 17

Tinklalapis „Ryanair.com“ gegužės 19-20 d. neveiks

2012 05 16

Moderni įranga leis greičiau pristatyti siuntas

2012 05 10

Vilniaus oro uosto keleivių skaičiaus augimas pirmą šių metų ketvirtį - 3-as Europoje

2012 05 04

“Estonian Air" šiemet aptarnavo trečdaliu daugiau keleivių

2012 05 04

Vilniaus oro uoste balandį keleivių skaičiaus augimas siekė beveik 40 proc.

2012 04 26

SAS su „Rezidor Hotel Group“ padės mažinti įmonių kelionės išlaidas

2012 04 17

Vilniuje diskutuojama apie Europos aviacijos politikos ateitį

2012 04 16

Vasaros sezoną Lietuvos oro uostai siūlo rekordinį krypčių skaičių

2012 04 04

Vilniaus oro uoste keleivių skaičius daugiau nei 50 proc. auga šeštą mėnesį iš eilės

2012 03 27

Rekordinį Vilniaus oro uosto vasaros sezono tvarkaraštį papildė Krokuvos kryptis

2012 03 26

Vilnių ir Sankt Peterburgą sujungė tiesioginis skrydis

2012 03 26

„Aeroflot“ pradėjo tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Maskvą

2012 03 05

„Aerosvit Airlines“ didina skrydžių dažnį

2012 03 05

Vilniaus oro uostas žiemą baigė su 70,29 proc. keleivių augimu vasarį

2012 02 24

Nauja kryptis į Sankt Peterburgą

2012 02 14

Vilniaus oro uoste meilės diena pažymėta kraujo donorystės akcija

2012 02 10

Tiesioginiai skrydžiai į Reikjaviką

2012 02 09

2011 m. SAS grupė skraidino daugiau keleivių

2012 02 08

Gegužę prasidės tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Stavangerį

2012 02 06

Vilniaus oro uoste metai prasidėjo rekordu: sausio mėnuo – geriausias istorijoje

2012 01 23

Trečius metus iš eilės SAS pripažinta punktualiausia Europos oro bendrove

2012 01 17

„Estonian Air“ vykdys daugiau skrydžių maršrutu Vilnius–Talinas
Nuo 2012 m. kovo 25 d. oro linijų bendrovė „Estonian Air“ skrydžių maršrutu Vilnius–Talinas tvarkaraštį išplės iki 24 skrydžių per savaitę.

2012 01 12

Reguliarūs skrydžiai į Tel Avivą
Aviakompanija „Sun d'Or“ pranešė, kad bendradarbiaudama su nacionaline Izraelio aviakompanija „El Al“, nuo šių metų birželio 20 d. vykdys tiesioginius reguliarius skrydžius tarp Tel Avivo ir Tarptautinio Vilniaus oro uosto.

2012 01 05

2011 m. bendrovė „Wizz Air“ aptarnavo 11 milijonų keleivių ir pasiekė 15 proc. augimą
„Wizz Air“ išplatino šį pranešimą:
„Wizz Air“, didžiausia pigių skrydžių ir nedidelių sąnaudų oro linijų bendrovė Vidurio ir Rytų Europoje, šiandien pranešė per 2011 m. aptarnavusi 11 milijonų keleivių ir pasiekusi 15 proc. augimą.

2011 12 29

Kitais metais Vilniaus oro uostas išlaikys augimo tempą
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) artimiausiems metams numatė ambicingus planus – prognozuojama, jog 2012 m. keleivių padaugės ketvirtadaliu, bus atidarytos mažiausiai 7 naujos tiesioginės kryptys, o 2012-2014 m. planuojama pelninga veikla.

2011 12 23

Vilniaus oro uoste - „Wine Lounge“
UAB „Gourmet Lounge Services“ atidarė neįprastą degustacinį vyno barą-parduotuvę „Wine Lounge“ Vilniaus oro uosto išvykimo terminale, šalia Verslo klubo, kur pristato pirmąją Lietuvoje Enomatic vyno išpilstymo įrangą.

2011 12 14

Tarptautinė oro uostų taryba: Vilniaus oro uostas auga sparčiausiai Europoje
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) šių metų spalio mėnesį užėmė 1-ąją vietą pagal keleivių skaičiaus augimą tarp visų Tarybos vertinamų 170-ties Europos oro uostų.

2011 12 09

Iš Vilniaus į Paryžių
"Ryanair" išplatino pranešimą spaudai:
Populiariausia Europos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ praneša 2012 m. kovo mėn. pabaigoje atidarysianti savo aštuntą maršrutą iš Vilniaus į Paryžiaus Beauvais oro uostą.

2011 12 01

Vilniaus oro uostas pasitinka „Transaero Airlines“ ir pradeda skrydžius į Domodedovą
Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) žiemos sezono tvarkaraštis pasipildė nauja kryptimi: šiandien įvyko pirmieji tiesioginiai skrydžiai Domodedovas – Vilnius ir Vilnius – Domodedovas. Į šį Maskvos oro uostą skrydžius vykdys antra pagal dydį Rusijos oro linijų bendrovė „Transaero Airlines”.

2011 11 24

Kitais metais Vilnius taps Baltijos šalių išvykstamojo turizmo sostine
"Novaturas" išplatino šį pranešimą:
Nuo kitų metų Vilniaus oro uosto keleivių srautus didins ir kaimyninių Baltijos šalių gyventojai. Tranzitu per sostinės oro uostą dalį latvių ir estų turistų į pietų Europos kurortus skraidins kelionių organizatorius „Novaturas“.

2011 11 16

Bus siekiama didžiausio Lietuvos istorijoje supakuoto bagažo rekordo
„Smartpack“ išplatino šį pranešimą:
Bagažo pakavimo paslaugas „Smartpack“ teikianti bendrovė paruošė savo klientams bei Vilniaus oro uosto svečiams nepaprastą reginį – rekordinio dydžio supakuotą, apsaugotą ir iki šiol nematytą bagažą – automobilį MINI Coupe.

2011 11 08

Europos keleivių srautas auga: Vilnius ne išimtis
ACI Europe išplatino šį pranešimą:
2011 m. rugsėjo mėn., palyginti su praėjusių metų rugsėju, bendras keleivių srautas Europos oro uostuose išaugo 7,0 proc., o Vilniaus oro uostas yra ketvirtoje pozicijoje tarp sparčiausiai augančių.

2011 11 08

SAS pajamos ir keleivių skaičius toliau auga
SAS išplatino šį pranešimą:
Per tris šių metų ketvirčius SAS grupės bendrosios pajamos sudarė 31,248 mln. Švedijos kronų (11,68 mln. litų), t.y. apie 2,7 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2010 m.

2011 11 03

Vilniaus oro uostas pasitinka žiemos sezoną su 53,7 proc. keleivių augimu spalį
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) šių metų aviacinės vasaros sezoną baigė puikiu rezultatu: spalio mėnesį keleivių skaičius augo net 53,7 proc. palyginti su praeitų metų spaliu.

2011 10 25

Prie jau esamų maršrutų iš Vilniaus pridedamas naujas „Ryanair“ skrydžių maršrutas į Vokietiją
„Ryanair“ išplatino šį pranešimą spaudai:
Nuo 2012 m. kovo 27 d. „Ryanair“ prie jau esamų maršrutų į Dubliną, Londoną, Milaną, Romą, Barseloną ir Brėmeną pradeda vykdyti skrydžius jau septintąja kryptimi į Baden Badeną.

2011 10 07

Vilniaus oro uostas – tarp Europos oro uostų lyderių
Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) išplatintame pranešime skelbiama, jog Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) rugpjūčio mėnesį užima 5-tą vietą pagal keleivių skaičiaus augimą tarp Europos oro uostų.

2011 10 05

Atsigaunantis verslas rugsėjį Vilniaus oro uosto keleivių srautus augino beveik 40 proc.
Pirmas rudens mėnuo Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) atnešė itin didelį keleivių srauto augimą. Šių metų rugsėjį didžiausiame Lietuvos oro uoste aptarnauta 179,5 tūkst. keleivių – 38,4 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2010 m.

2011 10 05

Vilniaus oro uosto 20-mečio proga – netradicinis reginys keleiviams
Paskutinę rugsėjo dieną gimtadienį šventusio Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) laukimo salė trumpam virto šokių aikštele. Čia stiuardesių uniformomis vilkinčios „Lietuvos ryto“ šokėjos oro uosto keleivius ir svečius nustebino savo pasirodymu.

2011 09 14

SAS pristatė naująją bendrovės strategiją
SAS išplatino šį pranešimą:
SAS grupės vadovas Rickard Gustafson pristatė naująją oro bendrovės strategiją „4Excellence“, kurioje apibrėžiamos keturios prioritetinės bendrovės sritys iki 2015 m.

2011 09 07

„Wizz Air“ į savo bazę Vilniuje atgabena antrąjį orlaivį
„Wizz Air“ išplatino šį pranešimą:
„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje,  praneša, kad ateinantį pavasarį į savo skrydžių bazę Vilniuje atgabens antrąjį orlaivį „Airbus A320“, ir nuo 2012 m. gegužės keleivius skraidins keturiomis naujomis kryptimis.

2011 09 05

Vasarą Vilniaus oro uoste sulaukta daugiau kaip pusės milijono keleivių
Šią vasarą keleivių srautas Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) reguliariai augo. Birželį aptarnauta 24,5 proc., liepą – 26,2 proc., o rugpjūtį – 28,21 proc. daugiau keleivių nei 2010 m. tuo pačiu metu.

2011 09 02

IATA: skrydžių keleivių srautas liepą augo beveik 6 proc.
BNS išplatino šį pranešimą:
Skrydžių bendrovių keleivių srautas liepą, palyginti su tuo pat mėnesiu metais anksčiau, padidėjo 5,9 proc., pranešė Tarptautinė oro transporto asociacija (IATA).

2011 08 30

Agresyvius keleivius aviakompanija gali palikti be kelionės
Pastaruoju metu Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) vis dažniau pasitaiko agresyviai nusiteikusių keleivių, kurie kelia pavojų skrydžių saugai ir aviacijos saugumui, kitiems keleiviams, aptarnaujantiems darbuotojams ir net patys sau.

2011 08 16

Vilniaus oro uostas tapo krepšinio fotografijų galerija
Tarptautinio Vilniaus oro uosto erdves papuošė įspūdingo dydžio Lietuvos krepšininkų fotografijų paroda „Krepšinio širdis". Nuo šiol atvykstančius šalies svečius pasitiks, o išvykstančius - išlydės šešios dešimtys įspūdingo dydžio nuotraukų, pakibusių palubėse, ant sienų, registracijos stalų, lifto, prie išvykimo vartų.

2011 08 09

Dėl nesąžiningos taksi veiklos Vilniaus oro uostas bendradarbiaus su Valstybine mokesčių inspekcija
Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) inicijuota visuomeninė taksi paslaugų vertinimo akcija „Sąžiningas taksi“ jau davė rezultatų: keleivių atsiliepimai perduoti Vilniaus miesto savivaldybei ir Vilniaus apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai.

2011 08 03

Vilniaus oro uoste stabiliai auga ir keleivių skaičius ir lėktuvų užpildymas
Keleivių srautas Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) vasaros mėnesiais reguliariai auga. Šių metų liepą aptarnauta 185,9 tūkst. keleivių – 26,2 proc. daugiau nei 2010 m. liepą.

2011 08 02

TOKS atidarė naują maršrutą: autobusų stotis - oro uostas
TOKS išplatino šį pranešimą:

Nuo rugpjūčio 1-os dienos bendrovė TOKS Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams siūlo naują paslaugą – kelionę mikroautobusu iš autobusų stoties iki oro uosto bei atgal.

2011 07 29

„Ryanair“ iš Vilniaus skraidins į Barselonos pagrindinį oro uostą
"Ryanair" išplatino šį pranešimą:

Nuo 2011 metų spalio 30 dienos prie esamo maršrutų tinklo Vilniuje „Ryanair" prijungs Barselonos „El-Prat“ oro uostą ir taps jau 7-ąja iš Vilniaus pasiekiama nuostabia vieta.

2011 07 26

Vilniaus oro uoste pasveikinti pirmieji keleiviai į Dortmundą
Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) vasaros skrydžių žemėlapį papildo nauja kryptis: nuo liepos 26 d. aviakompanija „Wizz Air” skraido į Dortmundo oro uostą.

2011 07 22

„FL Technics“ aptarnaus „Wizz Air“ „Airbus A320“ orlaivį
BNS išplatino šį pranešimą:

Lietuvos aviacijos verslo grupei „Avia Solutions Group“ (ASG) priklausanti integruota orlaivių techninės priežiūros ir remonto įmonė „FL Technics“ toliau plečia pajėgumus – įmomė pasirašė pirmąją sutartį su didžiausia Vidurio ir Rytų Europos pigių skrydžių įmone „Wizz Air“.

2011 07 13

SAS ir „Aegean Airlines“ pasirašė partnerystės sutartį
SAS išplatino šį pranešimą:

Skandinavijos oro linijos SAS pasirašė bendro kodo partnerystės sutartį su Graikijos regionine oro bendrove „Aegean Airlines“. Ši sutartis SAS keleiviams suteiks daugiau galimybių patogiai keliauti po Graikiją - tiek pasiekti Salonikus, tiek įvairias Graikijos salas.

2011 07 12

Vilniaus oro uostas skatins keleivius vertinti taksi paslaugas
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) skatins keleivius vertinti taksi paslaugas. Tai daryti ketinama, siekiant spręsti kylančias problemas dėl nekokybiško taksi besinaudojančių keleivių aptarnavimo.

2011 07 06

Vilniaus oro uostas skendo trispalvių jūroje
Liepos 6-ąją VĮ Tarptautinis Vilniaus oro uostas skendo trispalvių vėliavėlių jūroje. Lietuvos valstybės dienos proga oro uosto keleiviams buvo išdalinta šimtai vėliavėlių, kurios priminė apie vieną iškiliausių valstybinių švenčių.

2011 07 04

Vilniaus oro uoste birželį ketvirtadaliu augo keleivių skaičius
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) pagal šių metų birželio mėnesio keleivių skaičių 24,5 proc. lenkia praeitų metų birželio rodiklį. Pirmą vasaros mėnesį keleivių skaičius siekė 186,1 tūkst.

2011 07 01

Vilniaus oro uoste veiks vieningas klientų aptarnavimo standartas
Naujausių tyrimų duomenimis, VĮ Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) yra 21-oje vietoje pagal klientų aptarnavimą tarp 51 Europos oro uosto. Siekiant strateginio tikslo – gerinti klientų aptarnavimą ir patekti į geriausiai aptarnaujančių oro uostų dešimtuką regione, nuo š. m. liepos 1 dienos TVOU kartu su jo teritorijoje veikiančiomis ir klientus aptarnaujančiomis kompanijomis pradeda įgyvendinti vieningą Klientų aptarnavimo standartą.

2011 06 22

Vilniaus oro uoste bus minima Pasaulio lietuvių vienybės diena
Kirtimų kultūros centras išplatino šį pranešimą

Liepos 17 dieną, jau antrus metus iš eilės, Vilniuje bus minima Pasaulio lietuvių vienybės diena. Ši diena pakankamai populiari tarp užsienio lietuvių, tačiau pačioje Lietuvoje ji vis dar mažai žinoma.

2011 06 21

SAS atnaujina lėktuvų parką
SAS išplatino šį pranešimą:

Vykdydama lėktuvų parko atnaujino ir harmonizavimo programą SAS pateikė „Airbus“ kompanijai oficialių užsakymą naujosios kartos „Airbus A320neo” lėktuvams įsigyti. SAS planuoja savo lėktuvų parką papildyti 30-čia tokių lėktuvų.

2011 06 16

Vilniaus oro uoste Europos Komisijos atstovai priminė keleiviams jų teises
Antradienio popietę Tarptautinio Vilniaus oro uosto išvykimo salėje įvyko akcija „Keleivių teisės visada po ranka“. Europos Komisijos atstovai dalino informacinę medžiagą keleiviams apie jų teises ES oro erdvėje.

2011 06 10

Vilniaus oro uosto skrydžius mažiau trikdys meteorologinės sąlygos
VĮ Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) orlaivių kilimo ir tūpimo takui pirmą kartą Baltijos šalyse suteikta II-oji tiksliojo artėjimo tūpti kategorija (CAT II). Nuo šiol orlaiviai čia galės leistis prie ypatingų meteorologinių sąlygų - tūpimo procesas tapo dar saugesnis.

2011 06 07

Vilniaus oro uoste vėl kils ir leisis „Skyways“
Įsibėgėjant vasaros skrydžių sezonui, į Vilniaus oro uosto veiklą įsilieja Švedijos oro bendrovė „Skyways“. Nuo birželio 7-osios „Skyways“ iš Vilniaus skraidys į dvi Europos sostines – Stokholmą ir Berlyną.

2011 06 02

Vilniaus oro uosto atvykimo salėje atidarytas Vilniaus turizmo informacijos centras
Vilniaus miesto savivaldybė išplatino šį pranešimą:

Atvykimo salėje ant sienos įrengtas informacinis reklaminis terminalas – svečiai jame galės nemokamai susirasti informaciją lietuvių ir anglų kalbomis apie svarbiausias mieste teikiamas paslaugas. Informacija iliustruota fotografijomis, suteiks galimybę svečiui pasirinkti pačius jam tinkamiausius paslaugų pasiūlymus.

2011 06 01

Gegužę beveik trečdaliu augo Vilniaus oro uosto keleivių skaičius
Keleivių srauto augimas Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) įsibėgėja. Šių metų gegužės mėnesį didžiausiame Lietuvos oro uoste aptarnauta 175,5 tūkst. keleivių – 31 proc. daugiau nei 2010 m. gegužę.

2011 05 26

Vilniaus oro uoste atidaryta istorinių šalies aviatorių ekspozicija
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste, išvykimo salės steriliojoje zonoje, kur patenka tik išvykstantys keleiviai, ketvirtadienį atidaryta žymiausių Lietuvos aviatorių alėja. Ji įkurta siekiant pagerbti Lietuvos aviacijai nuo pat jos susikūrimo labiausiai nusipelniusius aviatorius.

2011 05 23

Vasarą –nauji vežėjai ir reguliariosios kryptys Vilniaus oro uoste
Įsibėgėjant vasaros skrydžių sezonui, į Vilniaus oro uosto veiklą įsilieja naujos oro linijų bendrovės ir nauji maršrutai. Reguliariuosiomis kryptimis iš Vilniaus 16 oro bendrovių skraidins į 29 Europos oro uostus.

2011 05 23

Krepšinio čempionatui – sirgaliams speciali tribūna oro uoste
Vilniaus oror uostas kartu su „EuroBasket 2011” jau nekantriai laukia Europos vyrų krepšinio čempionato ir nori Jus įtraukti į būsimą siautulį, pasiūlydami naują pramogą oro uoste.

2011 05 16

„airBaltic“ tiesioginius skrydžius iš Vilniaus siūlys bendradarbiaudama su „Skyways“
"airBaltic" išplatino šį pranešimą:

Nuo birželio 7 dienos Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“, bendradarbiaudama su Švedijos oro bendrove „Skyways“, keleiviams siūlys tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Stokholmą ir Berlyną.

2011 05 13

Vilniaus oro uoste – daugiau pramogų vaikams
Vilniaus oro uostas kartu su Lietuvos ir visomis pasaulio šeimomis gegužės 15 dieną minės Tarptautinę šiemos dieną. Šia proga keleivių terminale esančioje vaikų žaidimų aikštelėje įrengta nauja pramoga: kauliukų žaidimas ant grindų.

2011 05 02

„Ryanair“ pradeda skraidyti ilgai lauktais maršrutais iš Vilniaus. Naujas oro uostas ir maršrutai išplės dabartinį tinklą
"Ryanair" išplatino šį pranešimą:

„Ryanair“ – populiariausia Europos pigių skydžių oro transporto bendrovė pradeda skraidyti ilgai lauktu maršrutu iš Lietuvos sostinės Vilniaus. Tai pirmasis maršrutas iš šešių, kuriuo nuo šiandien pradedama skaidyti iš Vilniaus į Milaną (Bergamo). Skrydžiai naujuoju maršrutu iš Vilniaus į Milaną (Bergamo) bus vykdomi du kartus per savaitę pirmadieniais ir penktadieniais, o nuo gegužės 11 d. taip pat ir trečiadieniais.

2011 04 15

„Wizz Air“ atidaro savo 14-ąją bazę Vilniuje
"Wizz Air" išplatino šį pranešimą:

„Wizz Air“ – didžiausia pigių skrydžių bendrovė Rytų ir Centrinėje Europoje, šiandien spaudos konferencijoje pranešė nuo rytojaus, balandžio 16 d., pradedanti veiklą savo 14-oje bazėje, Vilniuje.

2011 04 12

Keleivius iš Vilniaus oro uosto lydės garsusis Vilniaus angeliukas
Iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) išvykstantys keleiviai nuo šiol turės globėją. Oro uosto išvykimo salėje ant lagamino įsitaisė skulptoriaus Vaidoto Ramoškos sukurtas baltas angelas.

2011 04 08

Nauji autobusų maršrutai į Vilniaus oro uostą
Nuo balandžio 1 dienos bendrovė “Toks”, bendradarbiaudama su Vilniaus oro uostu, pradėjo tiesioginius pervežimus iš Palangos į Vilniaus oro uostą, užsukant į Klaipėdos ir Kauno autobusų stotis.

2011 04 06

"Lietuvos spauda" plečia naujos koncepcijos prekybos vietų tinklą
"Lietuvos spauda" išplatino šį pranešimą:

Mažmeninės prekybos tinklas "Lietuvos spauda" toliau vykdo specializuotų prekybos vietų, kurios kuriamos atsižvelgiant į konkrečios vietos pirkėjų poreikius ir pagal tai sudaromą asortimentą, plėtrą. Kovo 28 d. Vilniaus oro uoste duris atvėrė naujos koncepcijos bendrovės dovanų centras, išskirtinai orientuotas tik į Lietuvoje pagamintus dirbinius ir suvenyrus. Tai jau 298-oji bendrovės valdoma prekybos vieta mūsų šalyje ir ketvirtoji parduotuvė Vilniaus oro uoste.

2011 03 28

Vasaros sezoną Vilniuje – naujos kryptys ir oro bendrovės
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) sekmadienį įsigaliojo naujas vasaros sezono reguliariųjų skrydžių tvarkaraštis. Vasaros sezoną Vilniaus oro uostas pasitinka naujomis kryptimis ir naujomis oro bendrovėmis, pradedančiomis darbą Vilniuje. Skaičiuojama, kad jos šiemet į Vilnių turėtų pritraukti apie pusę milijono keleivių.

2011 03 16

Nauja skrydžių kryptis į Brėmeną papildys skrydžių tinklą
"Ryanair" išplatino šį pranešimą:

„Ryanair“, populiariausia pigių skrydžių oro linijų bendrovė Europoje, skelbia pradedanti vykdyti skrydžius jau šeštąja kryptimi iš Vilniaus į Brėmeną be jau paskelbtų maršrutų į Barseloną, Dubliną, Londoną, Milaną ir Romą, kurie bus vykdomi nuo 2011 m. gegužės. Be jau vasario mėnesį paskelbtų penkių skrydžių krypčių, naujoji kryptis į Vokietiją yra jau šeštoji skrydžių kryptis Lietuvos keleiviams, kuriuos pradžiugins „Ryanair“ siūlomos žemos skrydžių kainos ir pavyzdinis punktualumas.

2011 02 21

Pigūs skrydžiai – ir iš Vilniaus oro uosto. „Ryanair“ pradeda skrydžius iš antro oro uosto Lietuvoje
"Ryanair" išplatino šį pranešimą:

„Ryanair“, populiariausia pigių skrydžių aviakompanija Europoje, šiandien paskelbė, kad sostinės oro uostui prisijungus prie „Ryanair“ tinklo, nuo 2011 m. gegužės mėn. „Ryanair“ pradeda vykdyti skrydžius iš dar vieno Lietuvos oro uosto. Paskatinta savo sėkmės Kaune, „Ryanair“ pristato penkis naujus vasaros tvarkaraščio maršrutus į Vilnių ir iš jo: Barselona (Žironos oro uostas), Dublinas, Londonas (Standstedo oro uostas), Milanas (Bergamo oro uostas) ir Roma (Čijampino oro uostas).

2011 02 07

Oro uoste daugėja neatsakingų ir pavojų keliančių keleivių veiksmų
Nuo metų pradžios Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) registracijos ir aviacijos saugumo patikros metu 7 keleiviai pajuokavo, kad su savimi turi sprogmenų ar kitų pavojingų daiktų. Pernai per visus metus tokių incidentų buvo 11. Nors visi šie pranešimai buvo melagingi, toks elgesys oro uoste yra netoleruojamas ir vertinamas kaip reali grėsmė.

2011 02 01

Apie skrydžius virš Lietuvos - išsamiau
Turime gerų žinių aviacijos mėgėjams! Vilniaus oro uosto interneto svetainėje atnaujinome skiltį „Orlaivių eismas ore“.

2011 01 31

Išaugo Vilniaus oro uosto keleivių pasitenkinimas gaunamomis paslaugomis
Vilniaus oro uostas patinka daugeliui keliaujančių – jis patogus, mažas, jaukus, jame lengva orientuotis, čia greitas aptarnavimas bei paslaugus personalas, rodo 2010 m. metų gale rinkos analizės ir tyrimų grupės UAB RAIT atlikto keleivių tyrimo rezultatai.

2011 01 27

"airBaltic" kovo pabaigoje atnaujins skrydžius iš Vilniaus į Londoną ir Dubliną
Latvijos kapitalo oro bendrovė "airBaltic" nuo kovo pabaigos atnaujins tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Londoną ir Dubliną, kurių buvo atsisakyta pernai spalį, praneša BNS.

2011 01 17

"Estonian Air" dar labiau plečia savo tinklą ir pristato skrydį Vilnius-Berlynas
"Estonian Air" išplatino šį pranešimą:

2011 metų gegužės 1 dieną prasidėsiantys skrydžiai tarp Vilniaus ir Berlyno Tegelio (Tegel) oro uosto vyks keturis kartus per savaitę – pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais. Šie skrydžiai bus vykdomi iki 2011 metų spalio 29 dienos.

2011 01 06

Sniegu gausi žiema Vilniaus oro uosto darbo netrikdo
Europos oro uostams šią žiemą sunkiai vaduojantis iš sniego ir pūgų apgulties, dėl ko stringa tūkstančiai keliautojų, Tarptautiniam Vilniaus oro uostui (TVOU) žiemos stichija nesutrikdė darbo. Dėl to Vilniuje nebuvo skrydžių sutrikimų, nors tarnybos pripažįsta, kad darbuotis teko iš peties.

2010 12 22

Vaikus iš Vilniaus išlydi Kalėdų Senelis
Vilniaus oro uostas artėjančių gražiausių metų švenčių proga džiaugiasi kartu su mažaisiais keliautojais, skrendančiais iš Vilniaus, ir dovanoja jiems dar daugiau kalėdinių džiaugsmų.

2010 12 20

Vilniaus oro uoste atidarytas Maldos kambarys
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) šiandien atidarytas ir pašventintas Maldos kambarys. Tylioje ir ramioje patalpoje, kurioje negirdėti įprastinio oro uosto ūžesio, pabūti ir pasimelsti bet kuriuo paros metu galės visi skrydžių laukiantys keleiviai.

2010 12 17

"Estonian Air" pradeda vykdyti skrydžius Vilnius-Milanas
"Estonian Air" išplatino šį pranešimą:

Vis labiau augant oro kelionių poreikiui didėja ir Estijos aviakompanijos "Estonian Air" plėtros planai. Kompanija plečia savo skrydžių tinklą iš Vilniaus oro uosto ir pradeda vykdyti tiesioginius skrydžius į Milaną.

2010 12 14

2010 m. „Lufthansa“ tikisi rekordinio keleivių skaičiaus Lietuvoje. Klientų patogumui patobulintas 2011 m. vasaros tvarkaraštis
"Lufthansa" išplatino šį pranešimą:

Šiandien „Lufthansa“ pranešė, kad šiais metais tikisi pasiekti naują verslo Lietuvoje rekordą. Pirmaujanti Europos avialinijų kompanija, turinti 18 metų veiklos patirtį Lietuvoje, fiksuoja dar negirdėtą skrydžių į Vilnių ir iš jo augimą ir klientų patogumui patobulino 2011 m. vasaros skrydžių tvarkaraštį.

2010 11 25

Vilniaus oro uostas sutiko iš Šiaurės atkeliavusį Kalėdų Senį
Ketvirtadienį į Vilniaus oro uostą atskrido Kalėdų Senis. Iš Suomijos, Rovaniemio miestelyje esančio Santa Village, lėktuvu atkeliavęs Kalėdų Senis, lydimas elfų, oro uoste atsipūtė ir iškeliavo į Vilnių susitikti su vaikais.

2010 11 12

Vilniaus oro uosto inžinerinis ūkis patikėtas privačiam verslui
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) atsisakė vienos iš veiklų – inžinerinio ūkio techninės priežiūros - ir tai patikėjo privačiai bendrovei. Taip siekiama sumažinti įmonės veiklos sąnaudas ir gerinti paslaugų kokybę.

2010 11 03

Žiemos sezonas prasideda naujais skrydžiais iš Vilniaus
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) nuo lapkričio įsigalioja naujas žiemos sezono reguliariųjų skrydžių tvarkaraštis, kuris galios iki 2011 metų kovo 27 dienos. Žiemos sezono tvarkaraštyje atsirado kelios naujos skrydžių kryptys, kai kurių skrydžių padaugėjo.

2010 11 02

„Estonian Air“ planuoja plėsti iš Vilniaus vykdomų tiesioginių skrydžių geografiją
"Estonian Air" išplatino šį pranešimą:

Estijos oro bendrovė „Estonian Air“ mato galimybių augti Vilniaus oro uoste: per artimiausius dvejus-trejus metus oro linijų bendrovė planuoja plėsti iš Lietuvos sostinės vykdomų tiesioginių skrydžių geografiją ir šiame oro uoste bazuoti du-tris lėktuvus.

2010 10 27

„Wizz Air“ ketina atidaryti savo bazę Vilniuje ir pasiūlyti 8 naujus maršrutus
"Wizz Air" išplatino šį pranešimą spaudai:

Didžiausia mažų kainų – pigių skrydžių oro linijų bendrovė centrinėje ir rytų Europoje „Wizz Air“ trečiadienį paskelbė, kad 2011 m. balandžio 16 d. atidaro savo keturioliktąją bazę Vilniuje, Lietuvoje. Iš pradžių ši oro linijų bendrovė keleivius skraidins vienu orlaiviu „Airbus A320“.

2010 10 08

Atnaujintas Vilniaus oro uosto bagažo atsiėmimo sektorius
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) įsibėgėjo pertvarkos: didinant oro uosto patrauklumą ir paslaugų kokybę, atnaujintas ir pertvarkytas atvykimo salės bagažo atsiėmimo sektorius. Orlaiviais į šalies sostinę atvykę keleiviai dabar patenka į erdvesnę bei šviesesnę salę.

2010 10 07

Vilniaus oro uosto veiklos apimtys ir toliau didėja
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) per tris šių metų ketvirčius aptarnauta 1,092 mln. keleivių, 9 proc. daugiau, nei per tą patį laikotarpį pernai. Per šį laikotarpį sparčiai didėjo ir skrydžių skaičius bei krovinių srautai.

2010 10 04

Vilniaus oro uostas keičia valdymo struktūrą
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) valdybos pritarimu nuo spalio 1 d. įsigaliojo  nauja įmonės struktūra ir baigiamas oro uosto valdymo pertvarkymo etapas. Skaičiuojama, jog pakeitus įmonės struktūrą, optimizavus darbuotojų skaičių, sumažinus valdymo sąnaudas bei padidinus darbo efektyvumą, kitąmet bus sutaupyta apie 15 mln. litų.

2010 10 01

Susisiekimo ministras panaikino „Star1 Airlines“ licenciją
LR Susisiekimo ministerija išplatino šį pranešimą:

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis šiandien panaikino aviakompanijos „Star1 Airlines“ licenciją oro susisiekimui vykdyti. Tai padaryti jam šiandien rekomendavo ministerijos licencijavimo komisija

2010 10 01

„Star Team Group“ kreipiasi į teismą dėl bankroto bylų iškėlimo bendrovėms „Star1 Airlines” ir “Star Holidays”
"Star Team Group" išplatino šį pranešimą:

UAB “Star Team Group”, neradusi papildomų galimybių finansuoti savo valdomų įmonių UAB „Star1 Airlines” ir UAB “Star Holidays” veiklos, bei atsižvelgdama į tai, kad UAB "Star1 Airlines" neturi galimybės savo veikloje naudoti pagrindinės priemonės - Dubline sulaikyto orlaivio, priėmė sprendimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylų iškėlimo UAB „Star1 Airlines” ir UAB “Star Holidays”.  

2010 09 24

“Star1 Airlines” stabdo skrydžius savaitei
“Star1 Airlines” išplatino šį pranešimą:
Dėl rugsėjo 22 d. apribotos „Star1 Airlines“ orlaivio teisės išskristi iš Dublino oro uosto, skrydžių bendrovė kol kas nevykdo užsakomųjų ir reguliariųjų reisų.  Bendrovės vadovybė deda visas pastangas, kad skrydžiai būtų atnaujinti.

2010 09 24

“Star1 Airlines” atšaukia rugsėjo 23 d. ir 24 d. skrydžius
"Star1 Airlines" išplatino šį pranešimą:

„Star1 Airlines“ informuoja, kad dėl nuomojamo orlaivio sulaikymo Dublino oro uoste atšaukia ir nevykdys šių skrydžių:

Rugsėjo 23 d. Vilnius – Londonas – Vilnius
Rugsėjo 23 d. Žirona – Vilnius - Žirona
Rugsėjo 24 d. Vilnius – Milanas – Vilnius
Rugsėjo 24 d. Vilnius – Londonas - Vilnius

2010 09 23

“Star1 Airlines” informuoja: ATNAUJINTA!
“Star1 Airlines” reguliarieji ir užsakomieji skrydžiai vykdomi. Rugsėjo 23 d. skrydis Vilnius-Londonas vyks – 22.10 val., Londonas-Vilnius - 23.50 val., reisas Vilnius – Žirona planuojamas 19.55 val.

2010 09 22

"Star1 Airlines" informacija apie skrydžius
"Star1 Airlines” skrydžiai bus vykdomi laiku, kaip numatyta tvarkaraštyje. Šios dienos, rugsėjo 22 d., skrydžiui Vilnius – Londonas keleiviai jau registruojami.

2010 09 22

„airBaltic“ padės užsienyje įstrigusiems „Star1 Airlines“ keleiviams
"airBaltic" išplatino šį pranešimą:

Oro bendrovė „airBaltic“ pagelbės „Star1 Airlines“ keleiviams, negalėjusiems išvykti iš atitinkamų oro uostų, grįžti į Lietuvą. Jiems bus pasiūlyti skrydžio bilietai žemiausiomis kainomis.

2010 09 22

Dėl Dublino skrydžio
"Star1 Airlines" išplatino šį pranešimą:

2010 m. rugsėjo 22 d. turėjęs įvykti „Star1 Airlines“ skrydis Dublinas – Vilnius atšauktas, kadangi buvo apribota orlaivio teisė išskristi iš Dublino oro uosto.

2010 09 09

Vilniaus oro uoste vasarą - stabilus augimas
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) per 8 šių metų mėnesius aptarnavo 962 714 keleivių, 10 proc. daugiau, nei per tą patį laikotarpį pernai. Rugpjūtį (148 281) keleivių srautai išaugo 7 proc. lyginant su tuo pačiu mėnesiu pernai.

2010 08 27

“Star1 Airlines” skrydžių žiemos sezonu didina daugiau nei dvigubai
"Star1 Airlines" išplatino šį pranešimą:

Šių metų žiemos sezonu “Star1 Airlines” vykdomų reguliarių skrydžių iš Vilniaus skaičius išaugs daugiau nei dvigubai, lyginant su praėjusių metų žiema. Nuo spalio pabaigos lietuviška pigių skrydžių bendrovė kasdien skraidins į Londoną, nuo lapkričio pradžios - tris kartus per savaitę į Dubliną, o nuo sausio pradžios – tris kartus į Milaną.

2010 08 26

Krepšinio rinktinei pagebrti - fotoplakatų paroda
Pasaulio krepšinio čempionato Turkijoje išvakarėse Vilniaus oro uosto išvykimo salėje atidaryta paroda, kurioje eksponuojami dideli plakatai su visų Lietuvos krepšinio rinktinės sportininkų atvaizdais.

2010 08 24

“Star1 Airlines” skraidins į Miuncheną
"Star1 Airlines" išplatino šį pranešimą:

Bavariškas Weissbier, BMW muziejus ir Bayern FC rungtynės lietuviams taps pasiekiami po poros valandų skrydžio. Lietuviška pigių skrydžių bendrovė „Star1 Airlines” nuo lapkričio 15 dienos pradeda skraidyti iš Vilniaus į Bavarijos sostinę Miuncheną.

2010 07 20

Oro uosto erdves užpildė naujos parodos
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste eksponuojamos dvi naujos parodos. Lietuvos centrinis valstybės archyvas (LCVA) visuomenei pristato ekspozicijas iš LCVA fotodokumentų kolekcijos: “Laisvės vardas – Lietuva”, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui ir “Kuršių Nerija” - 20 amžiaus 3-4 dešimtmečio fotografijas.

2010 07 16

„Star1 Airlines“ pradeda skrydžius į Palermą
"Star1 Airlines" išplatino šį pranešimą:

Lietuviška pigių skrydžių bendrovė „Star1 Airlines“ jau rytoj, liepos 17 d., pradeda reguliariuosius skrydžius iš Vilniaus į Palermą. Naujasis bendrovės maršrutas bus vykdomas kartą per savaitę, šeštadieniais, iki rugpjūčio 28 dienos.

2010 07 15

Vilniaus oro uoste - Pasaulio lietuvių vienybės diena
Vilniaus Kirtimų kultūros centras išplatino šį pranešimą:

Šį šeštadienį, liepos 17 d., Vilniaus oro uoste bus minima Pasaulio Lietuvių vienybės diena. Visų keleivių, nuo 13 iki 16 val. atskrendančių į Vilniaus oro uostą, lauks šiltas Kirtimų kultūros centro sutikimas ir mažos dovanėlės, o laukiantieji sugrįžtančių bus kviečiami piešti Lietuvos ateities vizijas.

2010 07 07

Kelevių srautų kreivė toliau kopia aukštyn
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) per I šių metų pusmetį aptarnavo 667 193 keleivius, 11 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Birželio mėnesį (149 429) keleivių srautai išaugo 16 proc. lyginant su tuo pačiu mėnesiu pernai.

2010 07 07

„Tautiška giesmė“ suskambo lėktuve ir oro uoste
Liepos 6-ąją minint Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną, viso pasaulio lietuviai 21 valandą vietos laiku sugiedojo Lietuvos himną. „Tautiška giesmė“ suskambo ir „airBaltic“ lėktuve, sugrįžusiame iš Danijos sostinės Kopenhagos. Vos tik pasiekus Lietuvos žemę, „airBaltic“ įgula kartu su keleiviais užtraukė himną. Lietuvos himnas skambėjo ir Vilniaus oro uoste.

2010 06 21

Vilniaus oro uoste pradedama teikti dalinimosi automobiliais paslauga
Bendrovė „Ekomobility" išplatino šį pranešimą spaudai:

Plečiamas „eCito“ automobilių stovėjimo aikštelių tinklas – nuo šiandien pasinaudoti dalinimosi automobiliais paslauga galima ir Vilniaus oro uoste. Tai jau 4-oji „eCito“ automobilių stovėjimo aikštelė sostinėje, kur prieš tai atlikęs rezervaciją internetu, vairuotojas gali savitarnos principu naudotis automobiliu, turėdamas elektromagnetinę kortelę.

2010 06 19

Informacija apie skrydžius - trumpąja žinute
Tarptautinio Vilniaus oro uosto interneto svetainėje www.vno.lt informaciją apie skrydžio statuso pasikeitimus jau galite užsisakyti ir trumpąją SMS žinute.

2010 06 08

Eligijus Masiulis: „Transporto srityje išlieka stabilūs teigiami pokyčiai“
Susisiekimo ministerija išplatino šį pranešimą:

Šių metų sausio–gegužės mėnesiais, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, įvairių transporto rūšių veikloje išlieka teigiami pokyčiai.

2010 06 08

Vilniaus oro uostas reklamos festivalyje pelnė apdovanojimą
Lietuvos reklamos festivalyje „ADrenalinas“ Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) už dizaino kategorijoje pristatytą naująjį logotipą laimėjo bronzinės strėlės prizą.

2010 06 03

Įsibėgėjantis vasaros sezonas didina keleivių srautus
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) per 5 šių metų mėnesius aptarnavo 517 772 keleivius, 10 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Gegužės mėnesį (134 019) keleivių srautai pasistiebė 19 proc. lyginant su tuo pačiu mėnesiu pernai.

2010 05 31

Vilniaus oro uostas - tarp sparčiausiai augančių Europoje
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) pagal šių metų pirmojo ketvirčio rezultatus minimas tarp sparčiausiai augančių Europoje. Tokius duomenis pirmojo ketvirčio oro uostų apžvalgoje paskelbė Europos tarptautinė oro uostų taryba ACI EUROPE (European Region of Airports Council International).

2010 05 31

„Star1 Airlines“ pradeda skrydžius į Dubliną
Lietuviška pigių skrydžių bendrovė „Star1 Airlines“ jau šį šeštadienį, gegužės 29 d., pradeda tiesioginius reisus iš Vilniaus į Dubliną. Vasarą skrydžiai iš Lietuvos sostinės bus vykdomi antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais, šia kryptimi jie bus tęsiami ir žiemos sezono metu.

2010 05 26

Vilniaus oro uosto keleiviams - naujos kavinės ir parduotuvės
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU), pasibaigus keliems viešiesiems patalpų nuomos konkursams, vasaros sezoną keleiviams atidaromos naujos kavinės bei užkandinės, ledainė, parduotuvė ir knygynas.

2010 05 24

„Star1 Airlines“ pradeda skrydžius į Žironą (Barselona)
Lietuviška pigių skrydžių bendrovė „Star1 Airlines“ nuo gegužės 23 d. pradeda tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Žironą (Barselona). Pernai vasarą didelio populiarumo sulaukęs maršrutas bus vykdomas du kartus per savaitę, ketvirtadieniais ir sekmadieniais, iki spalio 3 dienos.

2010 05 18

Vilniaus oro uoste baigtas modernizuoti kilimo tūpimo takas
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) baigti signalinių žiburių tiksliam artėjimui tūpti pagal II kategoriją sistemos montavimo darbai ir sistema pripažinta tinkama naudoti. Įdiegus šios kategorijos procedūras, padidės skrydžių sauga bei sumažės orlaivių prastovos esant blogoms oro sąlygoms.

2010 04 21

Nemokama telefono linija teikiama naujausia informacija apie kelionių galimybes
Susisiekimo ministerija išplatino pranešimą:

Įvertinusi susiklosčiusią sudėtingą situaciją Europos šalių oro uostuose ir siekdama suteikti visiems keliaujantiems reikiamą informaciją, Susisiekimo ministerija įsteigė visą parą veikiančią nemokamą telefono liniją.

2010 04 02

Vilniaus oro uoste keleivių kreivė kyla aukštyn
Tarptautinias Vilniaus oro uostas (TVOU) kovą aptarnavo 112.784 keleivius - 24 proc. daugiau, nei pernai per tą patį mėnesį. Pirmąjį šių metų ketvirtį keleivių srautas oro uoste išaugo 10 proc. (285.980), lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, ir srautų augimas šiemet įgauna vis didesnį pagreitį.

2010 04 01

Vilniaus oro uostas atveria duris verslui plėtoti
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU), siekdamas tapti patrauklesniu keleiviams ir verslui, siūlo naujas galimybes plėtoti veiklą oro uoste, kur žmonių srautai sparčiai auga.

2010 03 31

“Star1 Airlines” pristato reguliariuosius skrydžius į Ibisą, Palermą ir Heraklioną
"Star1 Airlines" išplatino šį pranešimą:

Lietuviška pigių skrydžių bendrovė „Star1 Airlines” vasaros sezono metu vykdys reguliariuosius skrydžius į Ibicą (Ispanija), Palermą (Italija) ir Heraklioną (Graikija).  Naujosios bendrovės kryptys siūlomos savarankiškai keliones planuojantiems turistams, kurių sparčiai daugėja.

2010 03 30

„airBaltic“ atidaro tiesioginį maršrutą iš Vilniaus į Hamburgą
"airBaltic" išplatino šį pranešimą:

Didžiausia Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ nuo šiandien pradeda tiesioginius reisus iš Vilniaus į Hamburgą. Į Vokietijos vakaruose esantį didmiestį bus skraidoma 3 kartus per savaitę.

2010 03 29

Vasaros sezoną – naujos kryptys iš Vilniaus
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) sekmadienį įsigaliojo naujas vasaros sezono reguliariųjų skrydžių tvarkaraštis. Jame atsirado naujų skrydžių krypčių, dar keliomis kryptimis skrydžių padažnėjo. Tvarkaraštis galios iki 2010 metų spalio 30 dienos.

2010 03 26

Vilniaus oro uoste eksponuojama pirmoji po nepriklausomybės atkūrimo išduota Lietuvos viza
Penktadienį iškilmingoje ceremonijoje Tarptautiniame Vilniaus oro uoste Jungtinės Karalystės savaitraščio „The Economist“ žurnalistas Edwardas Lucasas (Edvardas Lukasas) užsienio reikalų ministerijai perdavė savo pasą, kuriame įspausta pirmoji nepriklausomos Lietuvos viza Nr. 0001.

2010 03 24

„Star1 Airlines“ pristato naują maršrutą Vilnius – Edinburgas
"Star1 Airlines" išplatino šį pranešimą:

Šią savaitę lietuviško kapitalo pigių skrydžių bendrovė „Star1 Airlines” pradeda skraidyti naujuoju maršrutu Vilnius – Edinburgas. Nuo kovo 28 dienos prasidėsiantys reguliarūs reisai keliautojus iš Lietuvos į Škotijos sostinę skraidins du kartus per savaitę.

2010 03 22

Vilniaus oro uoste vyko pirmasis Vilniaus aviatorių šachmatų turnyras
Pirmojo Atviro aviatorių šachmatų turnyro Vilniuje, vykusio kovo 20 dieną, nugalėtoju tapo Lietuvos aeroklubui atstovavęs poetas Virgilijus Vasauskas, išleidęs keturias poezijos knygas. Pereinamoji taurė įteikta politikui Juliui Sabatauskui, o komandine pergale džiaugėsi VĮ „Oro navigacija“ komandos nariai Vaidotas Kondroška ir Viktoras Pračekas.

2010 03 04

„airBaltic“ atnaujina skrydžius iš Vilniaus į Londoną
"airBltic" išplatino šį pranešimą:

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ nuo šiandien, ketvirtadienio, atnaujina tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Londoną. Iki kovo 29 dienos bus vykdomi 2 skrydžiai per savaitę, o vėliau oro bendrovės lėktuvas į Londoną kils 4 kartus per savaitę.  

2010 03 03

Keleivių srautai Vilniaus oro uoste kopia aukštyn
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) šių metų vasarį aptarnavo 84 242 keleivius - 11 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Antrąjį šių metų mėnesį žymiai išaugo skrydžių skaičius (27 proc.) ir per oro uostą gabentų krovinių kiekis (29 proc.).

2010 02 24

Vilniaus oro uostui kelia įtarimų taksi paslaugų kainos
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) šiandien kreipėsi į Lietuvos Respublikos Konkurencijos tarybą dėl keleiviams siūlomų taksi paslaugų kainų įvertinimo Vilniaus oro uoste.

2010 02 12

„Estonian Air“ pradėjo skrydžius tarp Vilniaus ir Amsterdamo
"Estonian Air" išplatino pranešimą:

Oro bendrovė „Estonian Air“, bendradarbiaudama su oro bendrove „KLM Royal Dutch Airlines“, pradėjo reisą tarp Vilniaus ir Amsterdamo – penktadienį ryte įvyko pirmasis skrydis iš Vilniaus. Susidomėjimas naujuoju reisu didelis – pirmojo skrydžio užimtumas siekė 75 proc., sparčiai vyksta bilietų rezervacija ir kitiems skrydžiams.

2010 02 09

Susisiekimo ministras: „Ryanair“ plečiasi Lietuvoje ir svarsto galimybę skristi iš Vilniaus“
LR Susisiekimo ministerija išplatino pranešimą:

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis ir oro linijų bendrovės „Ryanair“ vadovas Michael O‘Leary šiandien paskelbė apie susitarimą, kurio pagrindu jau gegužę Kauno oro uoste įsikurs pirmoji „Ryanair“ bazė Vidurio Europos šalyse. „Ryanair“ taip pat didina tiesioginių skrydžių iš Kauno skaičių, iš viso „Ryanair“ lėktuvais iš Kauno bus galima nuskristi į 18 Europos oro uostų. Su „Ryanair“ taip pat kalbama dėl tolesnės jos veiklos plėtros Lietuvoje – bendrovė svarsto planus pradėti skrydžius iš Vilniaus ir Palangos oro uostų.

2010 02 04

Vilniaus oro uosto verslo klientams – nauja paslauga
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) nuo vasario mėnesio verslo klase keliaujantiems keleiviams siūlo naują „Greito aptarnavimo“ („Fast track“) paslaugą. Ją įsigiję, verslo klientai gali naudotis atskiru įėjimu, kur greičiau atliekamos procedūros prieš skrydį.

2010 02 02

Susisiekimo ministras: „Oro bendrovės mato perspektyvas Lietuvos oro uostose“
LR Susisiekimo ministerija išplatino pranešimą:

Antradienį susisiekimo ministras Eligijus Masiulis susitiko su į ministeriją atvykusiu Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ atstovu, atsakingu už maršrutų plėtrą. Susitikimo metu aptartos skrydžių bendrovės veiklos perspektyvos Lietuvos oro uostuose.

2010 02 02

Tarptautinis Vilniaus oro uostas priėmė Rygoj negalėjusius tūpti orlaivius
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) pirmadienio vakarą priėmė dėl prastų orų Rygoje negalėjusius leistis 4 “airBaltic” orlaivius.

2010 02 01

Vilniaus oro uostas išlydėjo sportininkus į Olimpiadą
Lietuvos sportininkai pirmadienį iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto išskrido į žiemos olimpines žaidynes Vankuveryje.

2010 01 29

Žiemiški orai penktadienį netrikdo Vilniaus oro uosto darbo
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) penktadienį dirba įprastu režimu – priima ir išleidžia visus orlaivius, skrydžiai vyksta pagal grafiką.

2010 01 28

Dėl oro sąlygų Vilniaus oro uostas laikinai nepriims orlaivių
Ketvirtadienį nuo 15 val. Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) dėl prastų oro sąlygų nepriims orlaivių. Stipriai pustant ir pučiant šoniniam vėjui, orlaiviams tapo nesaugu tūpti. Planuojama, kad oro uostas darbą atnaujins ketvirtadienio vakarą.

2010 01 28

„Star1 Airlines“ vasaros sezonui pasiūlys naują kryptį į Edinburgą
"Star1 Airlines" išplatino pranešimą:

Lietuviška pigių skrydžių bendrovė „Star1 Airlines” vasaros sezono metu siūlo keliauti jau 5 maršrutais iš Vilniaus. Bendrovė pristato Edinburgo (Škotija) kryptį, tęsia tiesioginius skrydžius į Londoną ir Milaną bei atnaujina sezoninius reisus į Dubliną ir Žironą (Barselona). Vasaros sezono bilietų prekyba jau prasidėjo.

2010 01 26

Iš Vilniaus - dar daugiau naujų krypčių
"airBaltic" išplatino šį pranešimą spaudai:

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ savo naujame vasaros tvarkaraštyje numato 4 naujas tiesiogines skrydžių kryptis iš Vilniaus. Vasaros skrydžių sezonu, kuris prasidės nuo kovo 28 dienos, „airBaltic“ atnaujina skrydžius į Dubliną, Oslą, Hamburgą ir prideda naują maršrutą į Mančesterį. Iš viso vasaros sezonu oro bendrovė turės 13 tiesioginių krypčių iš Vilniaus.

2010 01 21

„airBaltic“ nuo kovo pradžios atnaujina skrydžius iš Vilniaus į Londoną
"airBaltic" išplatino pranešimą spaudai:

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ nuo kovo 4 dienos atnaujina tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Londoną. Pradžioje bus vykdomi du skrydžiai per savaitę, o nuo kovo 29 dienos į Londoną lėktuvai kils keturis kartus per savaitę.  

2010 01 19

Vilniaus oro uoste sulaikytas pavojingas medžiagas gabenęs keleivis
Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) Keleivių patikros tarnybos darbuotojai antradienį vieno keleivio registruotame bagaže aptiko pavojingų daiktų - šaunamųjų ir sprogstamųjų medžiagų.

2010 01 13

"Estonian Air“ ir „KLM Royal Dutch Airlines“ tiesiogiai skraidins iš Vilniaus į Amsterdamą
"Estonian Air" išplatino pranešimą:

Estijos oro bendrovė „Estonian Air“ ir olandų „KLM Royal Dutch Airlines“ pranešė nuo vasario 12 d. pradedančios bendradarbiauti organizuodamos reisus iš Talino per Vilnių į Amsterdamą. Tiesioginis susisiekimas tarp Vilniaus ir Amsterdamo bus vykdomas kasdien, išskyrus šeštadienius.

2010 01 13

„Star1 Airlines“ didina reisų į Londoną skaičių
"Star1 Airlines" pranešimas spaudai:

„Star1 Airlines” nuo balandžio 29 d. didina reisų į Londoną skaičių ir vietoj penkių skraidys šešis kartus per savaitę – bendrovės skrydžių tvarkaraštį papildys ketvirtadienio reisas Vilnius – Londonas.

2010 01 11

Nuo sausio 11 d. SAS atnaujina skrydžius iš Vilniaus oro uosto
SAS sausio 11 dieną išplatino šį pranešimą spaudai:

Skandinavijos oro bendrovė SAS nuo šiandien vėl pradeda vykdyti reguliarius skrydžius iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Kopenhagą. SAS keleivius tarp Lietuvos ir Danijos sostinių skraidins 2 kartus per dieną, iš viso 14 kartų per savaitę.

2010 01 11

„airBaltic“ pradeda skrydžius iš Vilniaus į Romą
Oro bendrovė "airBaltic" sausio 11 dieną išplatino šį pranešimą spaudai:

Nuo šiandien Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ atnaujina tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Romą. Į Italijos sostinę bus vykdomi popietiniai reisai tris kartus per savaitę – pirmadieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.

2010 01 11

Internete – lėktuvų eismas virš Vilniaus
Simonas Bartkus | Blog
www.simonas.bartkus.lt

Daugelis aviacijos entuziastų greičiausiai žino norvegišką švedišką internnetinę paslaugą “flygradar”, kurios dėka galima stebėti lėktuvų eismą ore realiuoju laiku.

2010 01 05

Tarptautiniame Vilniaus oro uoste automobiliai nemokamai gali stovėti 15 minučių
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) prie atvykimo terminalo įrengė triumpalaikio automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje keleiviai ir juos lydintys asmenys automobilius nuo šios savaitės gali palikti stovėti nemokamai 15 minučių.

2010 01 04

Iš Vilniaus – skrydžiai į Amsterdama ir Romą
Latvijos oro bendrovė „airBaltic“ atnaujina tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą ir Romą.

2009 12 28

Vilniaus oro uostas kviečia miesto taksi įmones bendradarbiauti
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) keičia taksi paslaugų teikimo sąlygas prie atvykimo terminalo ir kviečia visas Vilniaus taksi įmones teikti šias paslaugas pagal oro uosto nustatytus kokybės reikalavimus.

2009 12 24

Vilniaus oro uostas priėmė orlaivius iš kitų oro uostų
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) trečiadienį priėmė Kauno ir Rygos oro uostuose dėl prastų orų negalėjusius leistis orlaivius. TVOU priėmė 5 “Ryanair” ir "airBaltic" orlaivius.

2009 12 18

Iš Vilniaus – dar trys naujos kryptys į Europos miestus
Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) reguliariųjų skrydžių tvarkaraštis pasipildo dar 3 naujomis kryptimis – oro linijų bendrovė „airBaltic“ šiandien pradeda reguliariuosius skrydžius į Paryžių, šeštadienį – į Miuncheną, pirmadienį – į Berlyną.

2009 12 15

Vilniaus oro uoste eksponuojama nuotraukų paroda „Okeanija“
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste, riboto patekimo zonoje (prie ne Šengeno sektoriaus), išvykstantiems keleiviams eksponuojama kelionių ekspedicijos po Okeaniją nuotraukų paroda.

2009 12 08

„Star1 Airlines“ didina reisų į Londoną skaičių
2009 12 08 "Star1 Airlines" išplatino pranešimą spaudai:

Iškart po Naujųjų metų lietuviško kapitalo skrydžių bendrovė „Star1 Airlines” į Londoną  skraidins ne keturis, bet penkis kartus per savaitę – bendrovės skrydžių tvarkaraštį papildys antradienio reisas Vilnius - Londonas.

2009 12 04

Keleivių srautai Vilniaus oro uoste stabilizuojasi
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) lapkritį aptarnavo 95.771 keleivį. Iš viso šiemet per 11 mėn. aptarnauta 1,218 mln. keleivių.

2009 12 02

Vilniaus oro uosto erdvėse – aviacijos fotografijos paroda
Gruodžio 3 d., ketvirtadienį, Tarptautinio Vilniaus oro uosto išvykimo salės antrame aukšte atidaroma tarptautinio aviacijos fotografijos konkurso dalyvių paroda ir pristatomas nuotraukų albumas “Dangaus paveikslai”.

2009 11 27

Oro uostas optmizuoja aviacijos saugumą
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) pertvarko Aviacijos saugumo departamento darbą. Įdiegus naujas technologijas ir atsisakius besidubliuojančių darbuotojų funkcijų, oro uostas sutaupys apie 4 mln. Lt per metus.

2009 11 27

Į Lietuvą atskrido Kalėdų senelis iš Suomijos
Penktadienį Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido orlaivis, į Lietuvą artėjančių Kalėdų proga vaikų pasveikinti atgabenęs Kalėdų senelį iš Suomijos Joulupukki.

2009 11 25

Atnaujintoje interneto svetainėje – didelės naujos galimybės
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) visiškai atnaujino savo interneto svetainę, taip keleiviams ir verslo partneriams bei potencialiems klientams suteikdamas dar daugiau galimybių gauti informaciją apie oro uoste teikiamas paslaugas ir galimybes verslui.

2009 11 23

Vilniaus oro uoste – moksleivių piešinių paroda apie aviaciją
Tarptautinio Vilniaus oro uosto riboto patekimo zonoje terminalo sienas papuošė spalvingi moksleivių piešiniai. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos moksleivių piešiniai eksponuojami išvykimo salėse, kur skrydžio laukia aviacijos saugumo patikrą praėję keleiviai.

2009 11 20

Lietuvą ir Italiją sujungs skrydis į Milaną
Tarptautinis Vilniaus oro uostas  (TVOU) praneša, jog nuo lapkričio 21 dienos, šeštadienio,  Lietuvos oro linijų bendrovė „Star1 Airlines“ pradeda reguliariuosius skrydžius iš Vilniaus į Milaną.

2009 11 19

2009 11 19 SAS išplatino šį pranešimą spaudai:
SAS atnaujina skrydžius iš Vilniaus

Skandinavijos aviakompanija SAS nuo 2010 m. sausio 11 d. atnaujina reguliarius skrydžius iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Kopenhagą. SAS keleivius tarp Lietuvos ir Danijos sostinių skraidins 2 kartus per dieną, iš viso 14 kartų per savaitę.

2009 11 17

Vilniaus oro uosto valymas patikėtas privačiam verslui
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) atsisakė vienos iš veiklų – patalpų bei teritorijos valymo – ir tai patikėjo privačioms bendrovėms.

2009 11 10

2009 11 10 „airBaltic“ išplatino pranešimą spaudai:
„airBaltic“ numato atnaujinti penkias skrydžių kryptis iš Vilniaus

Šiandien Susisiekimo ministerijoje vykusioje spaudos konferencijoje oro bendrovė „airBaltic“ pranešė dar šiais metais atnaujinsianti skrydžius iš Vilniaus oro uosto. Iki Kalėdų oro bendrovė pradės skraidyti iš Vilniaus į Paryžių, Berlyną ir Miuncheną, o iškart po Naujųjų – į Amsterdamą ir Romą.

2009 11 09

Vilniaus oro uostas naujiems maršrutams tampa pigiausiu Europoje
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) oro linijų bendrovėms pristatė naują  kainodarą, kuri skatins naujus skrydžius iš Vilniaus. Šiemet TVOU jau kartą buvo sumažinusi oro linijų bendrovių mokamą keleivio mokestį, kuris buvo 40 Lt.

2009 10 29

Rasti seni karo sprogmenys išvežti sunaikinti
Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Išminavimo kuopos išminuotojai ketvirtadienį po pietų išvežė sunaikinti karo laikų sprogmenis, rytą rastus atokioje Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) teritorijoje.

2009 10 29

Atokioje oro uosto teritorijoje aptikti karo laikų sprogmenys
Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) teritorijoje atliekant žemės gręžimo darbus ketvirtadienį apie 11 val. grunte aptikti nuo Antrojo pasaulinio karo užsilikę 3 stambaus kalibro priešlėktuviniai šoviniai.

2009 10 27

Išsisklaidžius rūkui, orlaiviai vėl leidžiasi Vilniuje
Antradienįo rytą, prasisklaidžius rūkui, Tarptautiniame Vilniaus oro uoste apie 10 val. nusileido iš Rygos lauktas orlaivis, kuris dėl rūko anksčiau atskristi negalėjo. 11.10 taip pat laukiama orlaivio iš Talino, kuris dėl rūko vėlavo atskristi 2.40 val.

2009 10 27

Dėl rūko nesileidžia orlaiviai
Dėl tiršto rūko antradienio rytą Tarptautiniame Vilniaus oro uoste negali leistis orlaiviai. Didelė tikimybė, kad pagal esamas oro sąlygas iki 11 val. dėl prasto matomumo orlaiviai iš Rygos ir Talino Vilniaus oro uoste nesileis.

2009 10 26

Žiemos sezoną – nauji skrydžiai iš Vilniaus
Sekmadienį Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) įsigaliojo žiemos sezono reguliariųjų skrydžių tvarkaraštis, kuris galios iki 2010 metų kovo 27 dienos. Žiemos sezono tvarkaraštyje atsirado naujų skrydžių krypčių.

2009 10 22

Prieš 55-erius metus Vilniaus oro uoste aptarnautas pirmasis keleivis
VĮ Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) šiandien, spalio 22 dieną, mini atvykimo terminalo pastato 55 metų sukaktį. Šią dieną 1954-aisiais terminale skrydžiui buvo aptarnautas pirmasis keleivis.

2009 10 19

Oro uoste – daugiau taksi paslaugas teikiančių įmonių
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) suteikė galimybę visoms miesto taksi įmonėms teikti paslaugas oro uosto Atvykimo terminalo prieigose. Iki šiol tokią teisę pagal sutartį turėjo tik UAB „Martono taksi“.

2009 10 18

Dėl rūko skrydžiai nukreipti į Kauną
Sekmadienį apie vidurdienį Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) turėję leistis iš Kopenhagos (Danija) ir Herakliono (Graikija) atskridę orlaiviai dėl tvyrojusio rūko buvo nukreipti į Kauną.

2009 10 13

Trumpam sutriko garso informacinė sistema
Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) Išvykimo terminale antradienio vakarą  perdegus garso informacinės sistemos stiprintuvui, po terminalą per oro uosto vėdinimo sistemą pasklido degėsių kvapas.

2009 10 06

Tarptautiniame Vilniaus oro uoste – Olimpiečių ložė
Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) išvykimo terminalo antrajame aukšte antradienį atidaryta nauja keleivių išlydėjimo salė „Olimpiečių ložė“. Joje nuo šiol galima praleisti laiką iki skrydžio prieš praeinant aviacijos saugumo patikrą.

2009 09 10

Iš Vilniaus - dar vienas maršrutas į Londoną
Airijos oro linijų bendrovė „Aer Lingus” nuo rugsėjo 10 d. pradeda tiesioginius skrydžius iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) į Londoną (Getviką).

2009 09 10

Vilniaus oro uoste vyko mokomosios gelbėjimo pratybos
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) ketvirtadienį vyko mokomosios gelbėjimo pratybos, kurių metų buvo gesinamas degęs orlaivis bei gelbėjami „sužeisti“ 12 orlaivio keleivių ir 2 įgulos nariai.

2009 09 06

Vėluoja grįžti orlaivis iš Antalijos
Sekmadienį 12.20 val. iš Antalijos (Turkija) turėjęs grįžti “flyLAL Charters” orlaivis “Boeing 737-300” su keleiviais į Vilnių grįš keliomis valandomis vėliau. Planuojama, kad orlaivis Tarptautiniame Vilniaus oro uoste turėtų leistis 17.45 val.

2009 08 25

Incidentas Tarptautinio vilniaus oro uosto kilimo tūpimo take
Antradienį vidurdienį Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) kilimo tūpimo take (KTT) įvyko nedidelis incidentas - iš Rusijos atskridusiam lėktuvui, važiuojant taku, nuleido padangas ir jis liko stovėti ant KTT, kai tuo metu ketino leistis iš Antalijos grįžtantis orlaivis „Boeing 757-200“. Žmonės per incidentą nenukentėjo.

2009 08 17

Bus atnaujinti tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Milaną
2009-08-17 „Star1 Airlines“ išplatino pranešimą spaudai:
Oro linijų bendrovė „Star 1 Airlines” pradės vykdyti reguliariuosius skrydžius į Milaną iš Vilniaus.

2009 08 05

Iš Vilniaus oro uosto išminuotojai išvežė karo laikų sprogmenį
Krašto apsaugos ministerijos „Geležinio vilko“ brigados išminuotojai trečiadienį maždaug 13.30 val. iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto  (TVOU) teritorijos išvežė žemėje rastą seną sprogmenį. Pavojus skrydžiams ir keleiviams kilęs nebuvo.

2009 08 05

Atokioje Vilniaus oro uosto teritorijoje aptiktas senas sprogmuo
Trečiadienį vidurdienį Tarptautinio Vilniaus oro uosto  (TVOU) teritorijoje tiesiant elektros kabelius žemėje aptiktas sprogmuo. Manoma, kad tai senas karo laikų sprogmuo.

2009 08 03

Vėluoja grįžti orlaivis iš Simferopolio, vėluos skrydžiai į Rijeką ir Burgasą
Į Tarptautinį Vilniaus oro uostą (TVOU) pirmadienį vėluoja grįžti oro linijų bendrovės “flyLAL Charters” orlaivis “Boeing 733”, vykstantis užsakomoju reisu iš Simferopolio (Ukraina).

2008 10 24

Nuo spalio 26-osios įsigalioja naujas žiemos skrydžių tvarkaraštis
Nuo spalio 26-osios įsigalioja naujas žiemos skrydžių tvarkaraštis. Tvarkaraštis galios iki 2009 03 28.

Vilniaus oro uoste pradėta kilimo tūpimo tako modernizacija
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) prasidėjo kilimo ir tūpimo tako (KTT) tikslaus artėjimo tūpti pagal II kategoriją sistemos diegimo darbai. Įdiegus šią kategoriją, padidės skrydžių sauga bei sumažės orlaivių prastovos esant blogoms oro sąlygoms.

Vėluoja išskristi lėktuvas į Stokholmą
Pirmadienio rytą 06.10 val. į Stokholmą turėjęs išskristi Švedijos oro linijų “Skyways” orlaivis “Fokker 50” dėl gedimo laiku nepakilo iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto.

Dėl techninio gedimo į Vilnių grįžo pakilęs Briuselio oro linijų lėktuvas
Trečiadienio popietę iš Vilniaus į Briuselį tiesioginiam skrydžiui pakilęs oro linijų bendrovės “Brussels Airlines“ orlaivis grįžo į Tarptautinį Vilniaus oro uostą (TVOU). Įgula pranešė apie techninius gedimus, tačiau orlaivio keleiviams grėsmės nebuvo.

Vilniaus oro uostas pasiruošęs priimti „Star1 airlines” orlaivius
Tarptautinis Vilniaus oro uostas  (TVOU) praneša, jog oro linijų bendrovė „Star1 Airlines“ nuo liepos 3 d. pradeda tiesioginius skrydžius 3 maršrutais į Londoną, Dubliną ir Žironą. Oro linijų bendrovės lėktuvas „Boeing 737–700 Next-Generation” praėjusio penktadienio pavakarę pakilo pirmajam skrydžiui į Londono Stanstedo oro uostą.

Aer Lingus siulo naują paslaugą (maršrutą) Vilnius – Gatwick, London
2009-06-15 „AerLingus“ išpaltino pranešimą spaudai:
Airiškos avialinijos, Aer Lingus, pradeda skrydžius pagal naują maršrutą Vilnius – London Gatwick nuo 2009 m. rugsėjo 10 d.

„Star1 Airlines“ pradeda prekybą tiesioginių skrydžių bilietais į Londoną bei kitus Europos miestus
2009-06-11 „Star1 Airlines“ išpaltino pranešimą spaudai:
Pavadinimą į „Star1 Airlines“ keičianti oro linijų bendrovė „HC Airways“, priklausanti „Star Team Group“, šiandien internete pradeda prekybą tiesioginių skrydžių bilietais.

Vilniaus oro uoste - nemokamas internetas
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) pradėjo veikti nemokama bevielio interneto prieiga keleiviams ir oro uosto svečiams „Airport-free“.

Mokomosios gelbėjimo pratybos oro uoste praėjo sėkmingai
Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) ketvirtadienį vyko mokomosios gelbėjimo pratybos, kurių metų buvo gesinamas degęs orlaivis, jo variklis bei gelbėjama orlaivio įgula.

Vilniaus oro uostas pasiruošęs priimti „Skyways” lėktuvus
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) praneša, jog oro linijų bendrovė „Skyways“ nuo birželio 1 d. pradeda tiesioginius skrydžius maršrutais Vilnius – Stokholmas - Vilnius ir Vilnius - Kopenhaga - Vilnius. Pirmadienį ankstų rytą kompanijos lėktuvas „Fokker-50“ iš Vilniaus pirmuoju reisu išskrido į Stokholmą...

Pasirašyta sutartis su oro linijų bendrove „SKYWAYS“
2009 m. gegužės 14 d. į Vilnių atvykęs Švedijos aviakompanijos „Skyways“ vykdantysis direktorius Peteris Browallas Lietuvos susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui ir tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) generaliniam direktoriui Tomui Vaišvilai pristatė „Skyways“ planus Lietuvoje.

Daugėja tiesioginių skrydžių iš Vilniaus
Artimiausiu metu padaugės tiesioginių skrydžių iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) – susitarta dėl skrydžių į Švediją, Nyderlandus, Vokietiją ir Daniją.

Nuo kovo 29 dienos įsigalioja vasaros reguliarių skrydžių tvarkaštis
Jau nuo šio sekmadienio (naktį iš šeštadienio į sekmadienį)  TVOU ima galioti vasaros reguliarių skrydžių tvarkaraštis.

Mažinamos rinkliavos orlaiviams
Nuo  2009 m. kovo 29 d. TVOU mažina rinkliavas besileidžiantiems orlaiviams...

Naujasis Tarptautinio Vilniaus oro uosto generalinis direktorius
Nuo vasario 24 d., eiti Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) generalinio direktoriaus pareigas pradeda Susisiekimo ministerijos konkursą laimėjęs Tomas Vaišvila...

Atnaujinami skrydžiai i Kijevą
Vasario 20 d. TVOU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Ukrainos oro linijų bendrovė Donbassaero Airlines...

Atnaujinti skrydžiai į Briuselį
Nuo kovo 30 d. Belgijoje pirmaujanti oro linijų bendrovė „Brussels Airlines“ pradeda tiesioginius skrydžius...

2008 metais Vilniaus oro uoste keleivių padaugėjo penktadaliu
Per 2008 metus Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) aptarnavo 2,048 mln. keleivių...

Svarbi informacija oro linijų bendrovės AB „flyLAL-Lithuanian Airlines“ keleiviams
Informuojame, kad nuo 2009 m. sausio 17 d. oro linijų bendrovė AB „flyLAL-Lithuanian Airlines“ nevykdo skrydžių iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto.

Informacija keleiviams
Keleiviai su mažamečiais vaikais registruojami be eilės.

Pranešimas AB „flyLAL-Lithuanian Airlines“ keleiviams
Gerbiami oro linijų bendrovės AB „flyLAL-Lithuanian Airlines“ keleiviai,
VĮ Tarptautinio Vilniaus oro uosto  administracija praneša, kad nuo 2009 m. sausio 1 d. oro linijų bendrovės AB „flyLAL-Lithuanian Airlines“ keleiviai gali būti neaptarnaujami sostinės oro uoste.

Vilniaus oro uoste - du milijoninis keleivis
Gruodžio 18 d. mūsų oro uostas pirmąkart sveikino  du milijoninį per metus aptarnautą keleivį...

Pradėtos teikti bagažo pakavimo paslaugos
Nuo spalio 12 dienos Vilniaus oro uosto išvykstančių keleivių terminale pradėtos teikti bagažo pakavimo paslaugos...

Iš stoties į oro uostą - per kelias minutes

Nuo spalio 3 d. tarp geležinkelio stoties ir oro uosto reguliariai pradeda kursuoti specialus traukinys...

Kilimo ir tūpimo takas tapo saugesnis
Neseniai  kilimo ir tūpimo take įrengtos šoninės saugos juostos...

Konsultuos atleidžiamus darbuotojus ir padės integruotis į darbo rinką
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) pradėjo bendradarbiauti  su personalo valdymo konsultavimo įmone “CVO Recruitment”, kuri padės įsidarbinti atleidžiamiems TVOU darbuotojams ir nemokamai jiems teiks konsultavimo paslaugas...

Oro uoste - dar daugiau orlaivių stovėjimo aikštelių
2008 m. vasarą mūsų oro uoste įrengtos dar trys orlaivių stovėjimo aikštelės bei išplėstas pats peronas...

Rugpjūtį - didžiausias aptarnautų per mėnesį keleivių skaičius per visus 17 įmonės veiklos metų
Nuo pačio pirmojo šių metų mėnesio Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) aptarnaujamas rekordinis (palyginti su ankstesniais metais) keleivių skaičius...

Dėl skrydžių atšaukimo į Tel-Avivą

Informacija šio skrydžio keleiviams čia.

Rugpjūčio 17 dieną – oro keleivių srauto rekordas
Jau nieko nestebina per parą mūsų oro uoste aptarnaujami 5 - 7 tūkstančiai keleivių. Tačiau rugpjūčio 17 diena yra išskirtinė...

Liepos mėnesį aptarnauta 221 968 keleivių
Liepos mėnesį aptarnautų išvykstančių ir atvykstančių keleivių skaičius pasiekė 221 968, t.y. 26,17 proc. daugiau negu per tą patį praėjusių metų laikotarpį...

Dėl ribotos judėsenos asmenų

Nuo liepos 26d. įsigalioja Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1107/2006 dėl neįgalių asmenų ir ribotos judėsenos asmenų teisių keliaujant oru...

Daugiau skrydžių iš Vilniaus į Londoną

Oro bendrovė „flyLAL LIthuanian Airlines“ ima dažniau skraidyti iš Vilniaus į Londoną. Šios aviakompanijos orlaiviai leisis Getviko bei Stanstedo oro uostuose....

Vasaros reguliarių skrydžių tvarkaraštis
Nuo kovo 30 d.Tarptautiniame Vilniaus oro uoste įsigalioja vasaros reguliarių skrydžių tvarkaraštis. 13 oro bendrovių tarptautiniais maršrutais skraidins keleivius iš Vilniaus į 37 Europos ir Azijos miestus...

Oro uostas įspėja apie incidentus dėl chuliganiškų keleivių veiksmų
Per pastarąsias savaites Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) registracijos ir aviacijos saugumos patikrinimo metu buvo išgirsti 4 pranešimai ar replikos apie keleivių turimus sprogmenis ar kitus pavojingus daiktus.

Vilniaus oro uostas optimizuoja veiklą
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) valdybos pritarimu keičia struktūrą ir atsisako oro uostams nebūdingų veiklų. Oro uostas vykdys tik pagrindines savo funkcijas, todėl sujungiami besidubliuojančias funkcijas atliekantys skyriai, kai kurie jų naikinami, dalis paslaugų bus perkamos rinkoje.