Bagažas

Bagažo pakavimas

Vilniaus oro uosto išvykimo salėje veikia „Pack&Fly” klientų aptarnavimo zona.

Naudodamiesi „Pack&Fly” paslaugomis galėsite ramiai keliauti nesirūpindami savo bagažo saugumu. Įmonės specialistai, naudodamiesi modernia įranga, vos per kelias sekundes suvynios Jūsų lagaminą į skaidrią ir patvarią plėvelę, tad bagažas bus apsaugotas nuo:

 • atsitiktinio atsidarymo;
 • įbrėžimų;
 • kritulių ar purvo;
 • nelegalių daiktų patalpinimo be Jūsų žinios.

„Pack&Fly” galėsite supakuoti ne tik lagaminus, bet ir:

 • dėžes;
 • daiktus plastikiniuose pakuotėse;
 • golfo krepšius;
 • kuprines;
 • vaikiškus vėžimėlius bei kėdutes;
 • slides;
 • snieglentes.

Papildoma bagažo apsauga

Bagažo pakavimo plėvelė – ne vienintelis būdas užtikrinti bagažo saugumą. „Pack&Fly” klientų aptarnavimo zonoje Vilniaus oro uoste rasite specialių produktų, suteiksiančių Jūsų daiktams papildomą apsaugą - spynų su TSA (Jungtinių Amerikos Valstijų Transporto saugumo administracijos) licencija, dėklų lagaminams, bagažo diržų ir kt.

Taip pat čia rasite įvairių kelionės reikmenų - ausų kištukų, miego akinių, pagalvėlių bei kitų produktų, padarysiančių jūsų kelionę patogesne.

Bagažo saugykla

„Pack&Fly“ klientų aptarnavimo zonoje veikia ir bagažo saugykla, kurioje galite palikti saugoti savo daiktus.

Vilniaus oro uosto išvykimo salėje „Pack&Fly“ klientų aptarnavimo zona veikia visą parą. Daugiau informacijos apie „Pack&Fly“ paslaugas rasite čia.

Pamesto bagažo paieška

Pamesto bagažo paieška
UAB „Litcargus“
Tel.: +370 614 12881
El.paštas: bagazas@litcargus.lt
UAB „Baltic Ground Services“
Tel.: +370 610 75212
El.paštas: lostfound@bgs.aero

Dėl informacijos apie rankinio bei krovinių skyriaus bagažo vežimo sąlygas ir taisykles prašome kreiptis į Jus skraidinančią oro linijų bendrovę ar jos atstovus.

SVARBU: aviacijos saugumo reikalavimai rankiniam bagažui ir naujos skysčių gabenimo taisyklės.

Dažniausiai užduodami klausimai apie keleivių bagažą

Apribojimai išvežamiems daiktams

Kokį kiekį pinigų, cigarečių ir alkoholio galima vežtis bagaže?

Keliaujant po ES šalis, perkamų ar vežamų alkoholio bei tabako gaminių kiekis neribojamas, jei tie daiktai skirti asmeniniam naudojimui, o ne pardavimui. Kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Rekomenduojame visais atvejais šiuo klausimu kreiptis į oro uosto muitinės postą: išvykimo terminalo tel. nr. (+370 5) 2330317, atvykimo terminalo tel. nr. (+370 5) 2306117.

Ar oro uostas teikia PVM susigrąžinimo paslaugą (Tax Free)?

Šią paslaugą teikia visą parą oro uoste veikiantis muitinės poskyris, esantis išvykimo terminale, kairėje pusėje prieš keleivių patikros postą. Jeigu nerandate muitinės darbuotojo, kreipkitės į aviacijos saugumo darbuotojus.

Kur kreiptis norint keliauti su naminiu gyvūnu?

Pirmiausiai reikėtų teirautis aviakompanijos, kurios bilietą įsigijote arba planuojate pirkti. Dėl išsamios informacijos apie augintinių skraidinimą kreipkitės į Valstybės maisto ir veterinarijos tarnybą telefonu +370 5 2739042, taip pat skaitykite augintinių gabenimo taisykles čia: http://vmvt.lt/gyvunu-sveikata-ir-gerove/gyvunu-gerove/keliavimas-su-gyvunais-augintiniais

Registruotas bagažas

Ar galima registruotame bagaže vežti konservus?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti uogienes, raugintas/marinuotas daržoves?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti automobilio detales?

Galima, jei transporto priemonės detalė nebuvo naudota kaip transporto priemonės kuro sistemos dalis (ji neturėjo sąlyčio su degiomis medžiagomis, pvz., kuru, tepalu, alyva).

Ar galima registruotame bagaže vežti svarmenis?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti peilį?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti  amato įrankius (atsuktuvus, reples, kaltus ir kt.)?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti žaislinius ginklus (pistoletus, lankus, laidynes, kardus ir t.t.)?

Taip, galima.

Ar rankiniame bagaže galima vežti bengališkas ugneles?

Bengališkas ugneles draudžiama vežti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.

Ar galima palikti registruotą bagažą oro uoste?

Oro uoste negalima palikti bagažo be priežiūros. Jį tyrimui gali paimti aviacijos saugumo darbuotojai. Jeigu atvykote su dideliu bagažu ir kelionės iš oro uosto metu nenorite jo gabenti drauge, galite jį palikti mokamoje bagažo saugykloje „Pack&Fly“. Daugiau informacijos apie bagažo gabenimą ir saugojimą skaitykite čia (http://www.vno.lt/lt/informacija-keleiviams/bagazas)

Ar galima registruotame bagaže vežti belaidžius įkrovėjus (angl. power bank) bei atsargines ličio baterijas?

Ne, negalima.

Rankiniame bagaže galima vežti ne daugiau kaip 2 tokius įrenginius, o vieno įrenginio galingumas negali viršyti 160 Wh. Jeigu įrenginio galingumas viršija 100 Wh, jo vežimas turi būti suderintas su oro linijų bendrove. Įrenginius, kurių galingumas yra daugiau nei 160 Wh, vežtis lėktuvu draudžiama.

Kokie reikalavimai taikomi, vežantis elektronines ir IQOS tipo cigaretes? Ar jas galima vežti registruotame ir rankiniame bagažuose?

Elektroninės

vape

ir IQOS tipo:

IQOS

Bet kokios elektroninės cigaretės (įskaitant tas, kurios garina ar kaitina e. skysčius, tabaką) leidžiamos gabenti tik rankiniame bagaže, t.y. registruotame bagaže jas draudžiama vežti. Skrydžio metu elektorinės cigaretės privalo būti apsaugotos nuo netyčinio įsijungimo, taip pat keleiviui jas draudžiama krauti skrydžio metu. Elektroninės cigaretės baterijos galingumas negali viršyti 100 Wh.

Ar galima į orlaivio saloną neštis ŠALTKREPŠĮ?

Šis išaiškinimas yra taikomas tik šaltkrepšiams, o ne nešiojamiems šaldytuvams.

Keleivis į orlaivio saloną gali įsinešti šaltkrepšį, tačiau jo šaldymo elementui, kurio viduje yra skystis (šaldomas pavirsta į ledą) ir jis yra kietos ar skystos būsenos, taikomi skysčių draudimo reikalavimai:

 1. jeigu šaldymo elemento dydis yra ne daugiau kaip 100 ml., jis turi būti įdėtas į 1 litro talpos maišelį, kartu su kitais nedideliais skysčių kiekiais ir galima neštis rankiniame bagaže;
 2. jeigu šaldymo elemento dydis yra daugiau nei 100 ml. – rankiniame bagaže jis draudžiamas.

Ar galima registruotame bagaže vežti įkroviklius-akumuliatorius (angl. power bank) bei atsargines ličio baterijas?

Ne, negalima. Juos galim vežti tik rankiniame bagaže, tačiau egzistuoja tam tikri apribojimai (žiūrėti daiktų vežimo rankiniame bagaže taisykles).

Rankinis bagažas

Ar galima rankiniame bagaže vežti kosmetikos priemones?

Rankiniame bagaže galima turėti ne didesnius nei 100 ml talpos indelius (kosmetikos priemonių taip pat), kurie turi tilpti į 1 l talpos plastikinį užsegamą maišelį. Specialiuosius plastikinius maišelius galite gauti keleivių registravimo vietoje oro uosto terminale arba prie keleivių aviacijos saugumo patikros posto.

Ar galima rankiniame bagaže vežti belaidžius įkrovėjus (angl. power bank) bei atsargines ličio baterijas?

Rankiniame bagaže galima vežti:

 • Ne daugiau kaip 20 vnt. tokių įrenginių, jeigu vieno įrenginio galingumas neviršija 100 Wh. Norint vežtis tokio galingumo nors vieną įrenginį oro linijų bendrovės sutikimo nereikia. 
 • Ne daugiau kaip 2 tokius įrenginius, jei vieno įrenginio galingumas viršija 100 Wh., bet neviršija 160 Wh. Norint vežtis tokio galingumo nors vieną įrenginį yra reikalingas oro linijų bendrovės sutikimas. 
 • Įrenginius, kurių galingumas yra daugiau nei 160 Wh, vežtis lėktuvu draudžiama.

Kokio dydžio turėtų būti 1 litro talpos, daug kartų užsegamas maišelis?

1 litro talpos plastikinio daug kartų užsegamas maišelis neturėtų būti didesnis nei 16 x 24 cm.
maiselis.jpg

Kokios medžiagos yra priskiriamos skysčiams?

Skysčiams priskiriamos medžiagos ar produktai, kurie yra skysčių, aerozolių ar gelių pavidalo - t.y. pastos, losjonai, skystų ir kietų medžiagų mišiniai, hermetiškų talpyklų turinys, pvz., dantų pasta, plaukų gelis, šampūnas, gėrimai (vanduo, sultys, limonadai ir kiti gėrimai), sriubos, majonezas, jogurtas, sirupai, kvepalai, skutimosi putos ir kiti panašios konsistencijos produktai.

Ar rankiniame bagaže galima gabenti maistą?

Kietą maistą leidžiama gabenti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže. Visi skysčiai (pvz., jogurtas, sultys), vežami rankiniame bagaže turi būti ne didesnės kaip 100 ml talpos taroje. Visi skysčiai turi būti sudėti į vieną 1 litro talpos maišelį. Visi skysčiai (išskyrus medikamentus, kūdikių maistą bei skysčius saugiuose vienkartiniuose maišeliuose), kurie viršija 100 ml privalo būti vežami registruotame bagaže.

Ar leidžiama rankiniame bagaže vežtis „droną“ (bepilotį orlaivį)?

Rankiniame bagaže vežtis „droną“ leidžiama, jeigu jo baterijos talpa neviršija 100 Wh. Jeigu „drono“ baterija galingesnė – t.y. nuo 100 Wh iki 160 Wh, jo vežimas turi būti suderintas su oro linijų bendrove. Jeigu „drono“ baterijos talpa viršija 160 Wh, jį draudžiama vežtis tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.
Rankiniame bagaže galima vežtis ne daugiau kaip 15 elektroninių įrenginių su ličio baterijomis, įskaitant įkroviklius-akumuliatorius („power banks“).

Ar leidžiama skraidinti rankiniame bagaže paštetą(-us)?

Rankiniame bagaže vežtis paštetą draudžiama, bet jį galima vežtis registruotame bagaže.

Ar leidžiama skraidinti rankiniame bagaže sviestą (paprastą, riešutų ar šokoladinį)?

Rankiniame bagaže sviestą vežtis draudžiama, tačiau jį galima vežtis registruotame bagaže.

Ar rankiniame bagaže galima vežti medų?

Rankiniame bagaže leidžiama gabenti bet kokios konsistencijos medų.

Ar vaistai (skysčiai) skraidinami rankiniame bagaže turi būti supakuoti į plastikinį permatomą 1 litro talpos maišelį kartu su kitais skysčiais?

Vaistai (skysčiai) neturi būti pakuojami į 1 litro talpos maišelį. Jie turi būti išimti iš rankinio bagažo ir pateikti patikrinti atskirai.

Ar vaistams (skysčiams) taikomas 100 ml talpos apribojimas, jeigu jie skraidinami rankiniame bagaže?

Vaistams (skysčiams) 100 ml apribojimas nėra taikomas. Vaistai vertinami pagal „gyvybės arba mirties“ kriterijų. Pavyzdžiui, skystis kontaktiniams lęšiams nėra gyvybiškai svarbus vaistas, todėl tokio skysčio turėtų būti ne daugiau kaip 100 ml. Insulinas, vaistai ampulėse injekcijoms, skystis nuo kosulio ir kt. panašūs vaistai gali viršyti 100 ml talpą. Vaistų leidžiama pasiimti tiek, kad jų užtektų ne tik skrydžio metu, bet visos kelionės laikotarpiu (t.y. iki pat galutinio kelionės tikslo).
Kiekvienas vaistų vežimo atvejis gali būti skirtingas, tad situacija vertinama vadovaujantis protingumo kriterijais.

Ar vežant vaistus rankiniame bagaže būtina pateikti recepto(-ų) kopiją(-as) aviacijos saugumo patikrą atliekantiems inspektoriams?

Ne, tai nėra būtina, tačiau, jeigu įmanoma, rekomenduojama su savimi turėti recepto kopiją. Keleiviui gali tekti paaiškinti aviacijos saugumo darbuotojui, kad skystas vaistas jam gyvybiškai svarbus vežtis rankiniame bagaže.

Kokius vaistus galima vežtis su savimi rankiniame bagaže?

Vaistams vežtis apribojimų nėra. Vaistams, kurie yra skysčio pavidalo, taikomos atitinkamos aviacijos saugumo tikrinimo procedūros. Kelionės metu naudojamų vaistų poreikį ir kiekį reikia pagrįsti - t.y. aviacijos saugumo darbuotojai turi teisę neleisti rankiniame bagaže vežtis skystų vaistų, jeigu jų kiekis yra per didelis numatomai kelionės trukmei.

Kokį kiekį mažamečių vaikų maisto/skysčių galima vežti rankiniame bagaže?

Teisės aktai nenustato konkretaus mažamečių vaikų skysto maisto kiekio, kurį keleivis gali vežtis rankiniame bagaže. Į orlaivį jo leidžiama įsinešti tiek, kiek yra būtina vartoti visos kelionės metu  (likusią dalį reikėtų sudėti į registruotą bagažą). Aviacijos saugumo darbuotojai turi teisę neleisti įsinešti per didelio kiekio, jeigu manoma, kad skysto maisto kiekis yra didesnis, nei būtina vartoti kelionėje.

Ar galima rankiniame bagaže vežti automobilio detales?

Galima, jei transporto priemonės detalė nebuvo naudota kaip transporto priemonės kuro sistemos dalis (ji neturėjo sąlyčio su degiomis medžiagomis, pvz, kuru, tepalu, alyva). Dėl konkrečių detalių gabenimo taisyklių kreipkitės į Aviacijos saugumo skyrių tel. nr. +370 611 40747

Ar galima rankiniame bagaže vežti konservus?

Rankiniame bagaže draudžiama gabenti konservuotus produktus, kurie yra skystyje.

Ar galima rankiniame bagaže, vežti uogienes, raugintas ar marinuotas daržoves?

Rankiniame bagaže draudžiama gabenti uogienes, raugintas ar marinuotas daržoves, nes šie produktai  priskiriami skysčiams.

Ar galima rankiniame bagaže vežti svarmenis?

Rankiniame bagaže svarmenis vežti draudžiama, tačiau juos leidžiama vežti registruotame bagaže.

Ar galima rankiniame bagaže vežti peilį?

Rankiniame bagaže galima vežti peilį, jeigu jo geležtė yra ne ilgesnė kaip 6 cm, lengvai atsilenkia (nėra automatiškai iššokanti) ir nėra paaštrinta iš abiejų galų.

Ar galima rankiniame bagaže vežti  amato įrankius (atsuktuvus, reples, kaltus ir kt.)?

Rankiniame bagaže leidžiama vežti amato įrankius, jeigu jų ašmenys ar kotas yra ne ilgesni kaip 6 cm. Bet kokio ilgio ašmenų ar koto amato įrankius galima vežti registruotame bagaže.

Ar rankiniame bagaže galima vežti žiebtuvėlius, degtukus?

Vieną pakelį paprastų degtukų ar paprastą žiebtuvėlį leidžiamia vežti tik arti savęs (pvz., drabužių kišenėje, bet ne rankiniame lagamine, krepšyje). Zippo tipo žiebtuvėlį leidžiama vežti arti savęs tik tuomet, jeigu jame esantis skystas kuras yra absorbuotas - t.y. žiebtuvėlyje yra dagtis.

Ar galima vežti žiebtuvėlių kurą ir skystų dujų balionėlius?

Žiebtuvėlių kurą ir skrystų dujų balionėlius vežti oro transportu draudžiama.

Ar galima rankiniame bagaže vežti žaislinius ginklus (pistoletus, lankus, laidynes, kardus ir t.t.)?

Rankiniame bagaže žaislinius ginklus vežti draudžiama, tačiau juos galima vežti registruotame bagaže.

Ar rankiniame bagaže galima vežti bulvių tarkavimo mašiną?

Galima, tačiau tik išėmus pjaustyti skirtus peiliukus.

Ar rankiniame bagaže galima vežti bengališkas ugneles?

Bengališkas ugneles draudžiama vežti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.

Ar galima palikti rankinį bagažą oro uoste?

Oro uoste negalima palikti bagažo be priežiūros. Jį tyrimui gali paimti aviacijos saugumo darbuotojai. Jeigu atvykote su dideliu bagažu ir kelionės iš oro uosto metu nenorite jo gabenti drauge, bagažą galima palikti mokamoje bagažo saugykloje „Pack&Fly“. Daugiau informacijos apie bagažo gabenimą ir saugojimą skaitykite čia (http://www.vno.lt/lt/informacija-keleiviams/bagazas)

Užduoti klausimą