D.U.K.

D.U.K.

Susisiekimas

Kur galima pastatyti automobilį  oro uosto teritorijoje?

Automobilį galima pastatyti trijose trumpalaikėse ir septyniose ilgalaikėse automobilių stovėjimo aikštelėse. Oro uosto stovėjimo aikštelių planą rasite čia: http://www.vno.lt/lt/planuoti-kelione/oro-uosto-schema

Kokiais būdais galima atsiskaityti už trumpalaikį automobilio stovėjimą oro uosto stovėjimo aikštelėse?

Už trumpalaikį automobilio stovėjimą atsiskaitoma banko kortele ir grynaisiais pinigais, kuriuos galite išsiimti iš bankomatų oro uosto terminale. Grynaisiais pinigais atsiskaityti galima 10 ct, 20 ct, 50 ct, 1 bei 2 eurų monetomis ir 5, 10, 20, 50, 100 eurų banknotais.

Kur oro uoste galima palikti automobilį kelioms dienoms?

Automobilį parai ir ilgiau oro uosto teritorijoje galite palikti septyniose ilgalaikio stovėjimo aikštelėse. Vietą šiose aikštelėse rekomenduojame iš anksto rezervuoti mūsų elektroninėje parduotuvėje (http://www.vno.lt/lt/rezervuoti-stovejimo-vieta/). Jeigu vietos iš anksto neužsisakote, galite naudotis 3 ilgalaikio stovėjimo aikštelėmis.

Ar rezervuoti vietą automobilio stovėjimo aikštelėse reikėtų iš anksto?

Rekomenduojame rezervuoti ilgalaikio stovėjimo vietą iš anksto ir mokėti geriausią kainą renkantis iš daugiau stovėjimo aikštelių. Tai padaryti galite pradiniame Vilniaus oro uosto tinklapio lange: http://www.vno.lt/

Ar išrašomos PVM sąskaitos - faktūros už tarnybinio automobilio stovėjimą oro uosto stovėjimo aikštelėse?

Taip. PVM sąskaitos – faktūros išrašomos daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės kasoje bet kuriuo paros metu. Jeigu už automobilio stovėjimą sumokėjote automatinėje kasoje, išsirašant sąskaitą faktūrą būtina pateikti gautą čekį.

Kur galima kreiptis iškilus klausimui apie automobilių statymą oro uosto teritorijoje?

Galite skambinti telefonu +370 700 77877 visą parą. Be to, visos automatinės kasos ir įvažiavimo – išvažiavimo įrenginiai yra ryšio priemonėmis sujungti su operatoriumi, kad iškilus techniniams nesklandumams galėtume jums operatyviai padėti įvažiuoti ar išvažiuoti iš aikštelių.

Kokiu transportu galima atvykti į  oro uostą ar nuvykti į miestą?

Į Vilniaus oro uostą galima atvykti ar iš jo išvykti keliais būdais: miesto autobusais, TOKS mikroautobusu, traukiniu, taksi ir automobiliu.

Miesto autobusai:
Nr.1 Oro uostas – Stotis
Nr.2 Oro uostas – Vikingų – Liepkalnio g. - Stotis
Nr.88 Oro uostas – Centras – Europos aikštė
Nr.3G Oro uostas – Centras – Fabijoniškės

Miesto autobusų tvarkaraščius rasite Vilniaus viešojo transporto interneto svetainėje http://www.vilniustransport.lt ir oro uosto autobusų stotelėje.

Bilietą galite įsigyti oro uosto atvykimo salėje esančiame spaudos kioske Narvesen arba pirkti iš autobuso vairuotojo. Bilieto kaina – 1 euras. Apie studentams, pensininkams ir neįgaliesiems taikomas lengvatas teiraukitės bilietų pardavimo vietoje arba apsilankykite Vilniaus viešojo transporto interneto svetainėje: http://www.vilniustransport.lt

TOKS mikroautobusai stovi aikštelėje prie išėjimo iš atvykimo salės ir važiuoja maršrutais Oro uostas – Stotis, Stotis – Oro uostas. Bilietą įsigyti galite iš mikroautobuso vairuotojo. Vieno bilieto kaina – 1 euras . Lengvatos netaikomos.

Traukinys:
Atvykti į oro uostą arba iš jo išvykti galima traukiniu. Tvarkaraštį rasite čia: http://www.litrail.lt/wps/portal

Taksi:Apie Vilniaus oro uosto rekomenduojamą taksi, jo kainas ir veikimo tvarką skaitykite čia: http://www.vilnius-airport.lt/lt/planuoti-kelione/kaip-mus-rasti/taksi

Automobilis:
Informaciją, kaip atvykti į oro uostą automobiliu, rasite mūsų svetainėje: http://www.vno.lt/lt/planuoti-kelione/kaip-mus-rasti/automobiliu/

SVARBU: vykdami į oro uostą įvertinkite transporto srautų situaciją miesto keliuose ir tinkamai susiplanuokite laiką, kad nepavėluotumėte į skrydį. Vykstant į Vilniaus oro uostą piko valandomis, visuomet reikia turėti pusvalandį ar net valandą atsargos.

Registracija į skrydį

Ar galima įsigyti lėktuvo bilietą oro uoste?

Lėktuvo bilietus galite įsigyti oro uoste veikiančiose oro linijų atstovybėse, įsikūrusiose išvykimo terminale.

Ar skrendant į užsienį užtenka su savimi turėti tapatybės kortelę?

Valstybės sienos apsaugos tarnyba nurodo, jog keleiviams vykstantiems į daugumą Europos šalių (išskyrus Turkiją), užtenka turėti asmens tapatybės kortelę. Keleiviai vykstantys į ne Šengeno erdvės šalis turi pateikti galiojantį pasą ir vizą (jeigu reikia), priklausomai nuo šalies, į kurią vykstama. Į Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Izraelį keliaujantys keleiviai paprastai turi turėti galiojančią vizą, išduotą iki išvykimo.

Kaip vyksta registracija į skrydį, įsigijus bilietą internetu?

Pirkdami bilietus internetu į savo el. pašto dėžutę turite gauti elektroninį bilietą, kurį reikia atsispausdinti ir turėti atvykus į oro uostą. Registracija vyksta taip pat kaip ir turint įprastą bilietą. Registruotis skrydžiui galima ir internetu (http://vno.lt/lt/informacija-keleiviams/oro-liniju-bendroves/). Jei keliausite tik su rankiniu bagažu, oro uoste galėsite eiti tiesiai prie aviacijos saugumo patikros. Su registruojamu bagažu turėsite eiti prie keleivių registracijos stalų.

Kada prasideda ir baigiasi keleivių registracija?

Apie keleivių registracijos laiką ir tvarką iš anksto informuoja oro linijų bendrovė ar bilietų pardavimo tarpininkas. Jei jūsų neinformavo kitaip, įprastai keleivių registracija prasideda likus 2 valandoms iki skrydžio, o baigiasi - likus 45 minutėms iki išvykimo laiko.
Registruotis skrydžiui galima ir internetu (http://vno.lt/lt/informacija-keleiviams/oro-liniju-bendroves/). Jei turėsite tik rankinį bagažą, oro uoste galėsite eiti tiesiai prie aviacijos saugumo patikros. Su registruojamu bagažu turėsite eiti prie keleivių registracijos stalų.

Ką daryti jei vėluojate atvykti į oro uostą?

Reikėtų kreiptis į oro linijų bendrovės atstovybę oro uoste ir pranešti apie savo situaciją. Šių kompanijų kontaktus rasite čia (http://www.vno.lt/lt/informacija-keleiviams/oro-liniju-bendroves/)

Kiek vienetų rankinio bagažo galima neštis į lėktuvo saloną?

Paprastai galima turėti tik vieną vienetą, tačiau rankinio bagažo skaičius priklauso nuo oro linijų bendrovės taisyklių, pvz.: bendrovė „Ryanair“ leidžia įsinešti du vienetus rankinio bagažo, o „Wizzair“ – vieną. Dėl leidžiamo vežtis rankinio bagažo vienetų kiekio rekomenduojame iš anksto pasiteirauti aviakompanijos, su kuria skrisite, atstovybėje (http://www.vno.lt/lt/informacija-keleiviams/oro-liniju-bendroves/)

Ar kompiuterio svoris skaičiuojamas kartu su rankiniu bagažu?

Tai priklauso nuo oro linijų bendrovės taisyklių. Vienos bendrovės kompiuterio svorį skaičiuoja kartu su rankiniu bagažu, kitos kompiuterio svorio neskaičiuoja. Dėl leidžiamo vežtis rankinio bagažo svorio rekomenduojame iš anksto pasiteirauti aviakompanijos, su kuria skrisite, atstovybėje (http://www.vno.lt/lt/informacija-keleiviams/oro-liniju-bendroves/)

Kiek kainuoja 1 kg papildomo bagažo svorio?

Papildomo bagažo svorio kainas numato oro linijų bendrovės. Skirtingos bendrovės taiko skirtingas kainas, tad rekomenduojame to iš anksto teirautis aviakompanijos, su kuria skrisite, atstovybėje (http://www.vno.lt/lt/informacija-keleiviams/oro-liniju-bendroves/).

Ką daryti, jeigu pirkdamas bilietą, padariau klaidą savo pavardėje?

Derėtų kreiptis į oro linijų bendrovę ar kitą pardavėją, iš kurio įsigijote skrydžio bilietus. Taip pat galite kreiptis tiesiogiai į oro linijas aptarnaujančią antžeminio aptarnavimo kompaniją (http://vno.lt/lt/informacija-keleiviams/oro-liniju-bendroves/)

Apribojimai išvežamiems daiktams

Kokį kiekį pinigų, cigarečių ir alkoholio galima vežtis bagaže?

Keliaujant po ES šalis, perkamų ar vežamų alkoholio bei tabako gaminių kiekis neribojamas, jei tie daiktai skirti asmeniniam naudojimui, o ne pardavimui. Kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Rekomenduojame visais atvejais šiuo klausimu kreiptis į oro uosto muitinės postą: išvykimo terminalo tel. nr. (+370 5) 2330317, atvykimo terminalo tel. nr. (+370 5) 2306117.

Ar oro uostas teikia PVM susigrąžinimo paslaugą (Tax Free)?

Šią paslaugą teikia visą parą oro uoste veikiantis muitinės poskyris, esantis išvykimo terminale, kairėje pusėje prieš keleivių patikros postą. Jeigu nerandate muitinės darbuotojo, kreipkitės į aviacijos saugumo darbuotojus.

Kur kreiptis norint keliauti su naminiu gyvūnu?

Pirmiausiai reikėtų teirautis aviakompanijos, kurios bilietą įsigijote arba planuojate pirkti. Dėl išsamios informacijos apie augintinių skraidinimą kreipkitės į Valstybės maisto ir veterinarijos tarnybą telefonu +370 5 2739042, taip pat skaitykite augintinių gabenimo taisykles čia: http://vmvt.lt/gyvunu-sveikata-ir-gerove/gyvunu-gerove/keliavimas-su-gyvunais-augintiniais

Registruotas bagažas

Ar galima registruotame bagaže vežti konservus?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti uogienes, raugintas/marinuotas daržoves?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti automobilio detales?

Galima, jei transporto priemonės detalė nebuvo naudota kaip transporto priemonės kuro sistemos dalis (ji neturėjo sąlyčio su degiomis medžiagomis, pvz., kuru, tepalu, alyva).

Ar galima registruotame bagaže vežti svarmenis?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti peilį?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti  amato įrankius (atsuktuvus, reples, kaltus ir kt.)?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti žaislinius ginklus (pistoletus, lankus, laidynes, kardus ir t.t.)?

Taip, galima.

Ar rankiniame bagaže galima vežti bengališkas ugneles?

Bengališkas ugneles draudžiama vežti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.

Ar galima palikti registruotą bagažą oro uoste?

Oro uoste negalima palikti bagažo be priežiūros. Jį tyrimui gali paimti aviacijos saugumo darbuotojai. Jeigu atvykote su dideliu bagažu ir kelionės iš oro uosto metu nenorite jo gabenti drauge, galite jį palikti mokamoje bagažo saugykloje „Pack&Fly“. Daugiau informacijos apie bagažo gabenimą ir saugojimą skaitykite čia (http://www.vno.lt/lt/informacija-keleiviams/bagazas)

Ar galima registruotame bagaže vežti belaidžius įkrovėjus (angl. power bank) bei atsargines ličio baterijas?

Ne, negalima.

Rankiniame bagaže galima vežti ne daugiau kaip 2 tokius įrenginius, o vieno įrenginio galingumas negali viršyti 160 Wh. Jeigu įrenginio galingumas viršija 100 Wh, jo vežimas turi būti suderintas su oro linijų bendrove. Įrenginius, kurių galingumas yra daugiau nei 160 Wh, vežtis lėktuvu draudžiama.

Kokie reikalavimai taikomi, vežantis elektronines ir IQOS tipo cigaretes? Ar jas galima vežti registruotame ir rankiniame bagažuose?

Elektroninės

vape

ir IQOS tipo:

IQOS

Bet kokios elektroninės cigaretės (įskaitant tas, kurios garina ar kaitina e. skysčius, tabaką) leidžiamos gabenti tik rankiniame bagaže, t.y. registruotame bagaže jas draudžiama vežti. Skrydžio metu elektorinės cigaretės privalo būti apsaugotos nuo netyčinio įsijungimo, taip pat keleiviui jas draudžiama krauti skrydžio metu. Elektroninės cigaretės baterijos galingumas negali viršyti 100 Wh.

Ar galima į orlaivio saloną neštis ŠALTKREPŠĮ?

Šis išaiškinimas yra taikomas tik šaltkrepšiams, o ne nešiojamiems šaldytuvams.

Keleivis į orlaivio saloną gali įsinešti šaltkrepšį, tačiau jo šaldymo elementui, kurio viduje yra skystis (šaldomas pavirsta į ledą) ir jis yra kietos ar skystos būsenos, taikomi skysčių draudimo reikalavimai:

  1. jeigu šaldymo elemento dydis yra ne daugiau kaip 100 ml., jis turi būti įdėtas į 1 litro talpos maišelį, kartu su kitais nedideliais skysčių kiekiais ir galima neštis rankiniame bagaže;
  2. jeigu šaldymo elemento dydis yra daugiau nei 100 ml. – rankiniame bagaže jis draudžiamas.

Ar galima registruotame bagaže vežti įkroviklius-akumuliatorius (angl. power bank) bei atsargines ličio baterijas?

Ne, negalima. Juos galim vežti tik rankiniame bagaže, tačiau egzistuoja tam tikri apribojimai (žiūrėti daiktų vežimo rankiniame bagaže taisykles).

Rankinis bagažas

Ar galima rankiniame bagaže vežti kosmetikos priemones?

Rankiniame bagaže galima turėti ne didesnius nei 100 ml talpos indelius (kosmetikos priemonių taip pat), kurie turi tilpti į 1 l talpos plastikinį užsegamą maišelį. Specialiuosius plastikinius maišelius galite gauti keleivių registravimo vietoje oro uosto terminale arba prie keleivių aviacijos saugumo patikros posto.

Ar galima rankiniame bagaže vežti belaidžius įkrovėjus (angl. power bank) bei atsargines ličio baterijas?

Rankiniame bagaže galima vežti:

  • Ne daugiau kaip 20 vnt. tokių įrenginių, jeigu vieno įrenginio galingumas neviršija 100 Wh. Norint vežtis tokio galingumo nors vieną įrenginį oro linijų bendrovės sutikimo nereikia. 
  • Ne daugiau kaip 2 tokius įrenginius, jei vieno įrenginio galingumas viršija 100 Wh., bet neviršija 160 Wh. Norint vežtis tokio galingumo nors vieną įrenginį yra reikalingas oro linijų bendrovės sutikimas. 
  • Įrenginius, kurių galingumas yra daugiau nei 160 Wh, vežtis lėktuvu draudžiama.

Kokio dydžio turėtų būti 1 litro talpos, daug kartų užsegamas maišelis?

1 litro talpos plastikinio daug kartų užsegamas maišelis neturėtų būti didesnis nei 16 x 24 cm.
maiselis.jpg

Kokios medžiagos yra priskiriamos skysčiams?

Skysčiams priskiriamos medžiagos ar produktai, kurie yra skysčių, aerozolių ar gelių pavidalo - t.y. pastos, losjonai, skystų ir kietų medžiagų mišiniai, hermetiškų talpyklų turinys, pvz., dantų pasta, plaukų gelis, šampūnas, gėrimai (vanduo, sultys, limonadai ir kiti gėrimai), sriubos, majonezas, jogurtas, sirupai, kvepalai, skutimosi putos ir kiti panašios konsistencijos produktai.

Ar rankiniame bagaže galima gabenti maistą?

Kietą maistą leidžiama gabenti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže. Visi skysčiai (pvz., jogurtas, sultys), vežami rankiniame bagaže turi būti ne didesnės kaip 100 ml talpos taroje. Visi skysčiai turi būti sudėti į vieną 1 litro talpos maišelį. Visi skysčiai (išskyrus medikamentus, kūdikių maistą bei skysčius saugiuose vienkartiniuose maišeliuose), kurie viršija 100 ml privalo būti vežami registruotame bagaže.

Ar leidžiama rankiniame bagaže vežtis „droną“ (bepilotį orlaivį)?

Rankiniame bagaže vežtis „droną“ leidžiama, jeigu jo baterijos talpa neviršija 100 Wh. Jeigu „drono“ baterija galingesnė – t.y. nuo 100 Wh iki 160 Wh, jo vežimas turi būti suderintas su oro linijų bendrove. Jeigu „drono“ baterijos talpa viršija 160 Wh, jį draudžiama vežtis tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.
Rankiniame bagaže galima vežtis ne daugiau kaip 15 elektroninių įrenginių su ličio baterijomis, įskaitant įkroviklius-akumuliatorius („power banks“).

Ar leidžiama skraidinti rankiniame bagaže paštetą(-us)?

Rankiniame bagaže vežtis paštetą draudžiama, bet jį galima vežtis registruotame bagaže.

Ar leidžiama skraidinti rankiniame bagaže sviestą (paprastą, riešutų ar šokoladinį)?

Rankiniame bagaže sviestą vežtis draudžiama, tačiau jį galima vežtis registruotame bagaže.

Ar rankiniame bagaže galima vežti medų?

Rankiniame bagaže leidžiama gabenti bet kokios konsistencijos medų.

Ar vaistai (skysčiai) skraidinami rankiniame bagaže turi būti supakuoti į plastikinį permatomą 1 litro talpos maišelį kartu su kitais skysčiais?

Vaistai (skysčiai) neturi būti pakuojami į 1 litro talpos maišelį. Jie turi būti išimti iš rankinio bagažo ir pateikti patikrinti atskirai.

Ar vaistams (skysčiams) taikomas 100 ml talpos apribojimas, jeigu jie skraidinami rankiniame bagaže?

Vaistams (skysčiams) 100 ml apribojimas nėra taikomas. Vaistai vertinami pagal „gyvybės arba mirties“ kriterijų. Pavyzdžiui, skystis kontaktiniams lęšiams nėra gyvybiškai svarbus vaistas, todėl tokio skysčio turėtų būti ne daugiau kaip 100 ml. Insulinas, vaistai ampulėse injekcijoms, skystis nuo kosulio ir kt. panašūs vaistai gali viršyti 100 ml talpą. Vaistų leidžiama pasiimti tiek, kad jų užtektų ne tik skrydžio metu, bet visos kelionės laikotarpiu (t.y. iki pat galutinio kelionės tikslo).
Kiekvienas vaistų vežimo atvejis gali būti skirtingas, tad situacija vertinama vadovaujantis protingumo kriterijais.

Ar vežant vaistus rankiniame bagaže būtina pateikti recepto(-ų) kopiją(-as) aviacijos saugumo patikrą atliekantiems inspektoriams?

Ne, tai nėra būtina, tačiau, jeigu įmanoma, rekomenduojama su savimi turėti recepto kopiją. Keleiviui gali tekti paaiškinti aviacijos saugumo darbuotojui, kad skystas vaistas jam gyvybiškai svarbus vežtis rankiniame bagaže.

Kokius vaistus galima vežtis su savimi rankiniame bagaže?

Vaistams vežtis apribojimų nėra. Vaistams, kurie yra skysčio pavidalo, taikomos atitinkamos aviacijos saugumo tikrinimo procedūros. Kelionės metu naudojamų vaistų poreikį ir kiekį reikia pagrįsti - t.y. aviacijos saugumo darbuotojai turi teisę neleisti rankiniame bagaže vežtis skystų vaistų, jeigu jų kiekis yra per didelis numatomai kelionės trukmei.

Kokį kiekį mažamečių vaikų maisto/skysčių galima vežti rankiniame bagaže?

Teisės aktai nenustato konkretaus mažamečių vaikų skysto maisto kiekio, kurį keleivis gali vežtis rankiniame bagaže. Į orlaivį jo leidžiama įsinešti tiek, kiek yra būtina vartoti visos kelionės metu  (likusią dalį reikėtų sudėti į registruotą bagažą). Aviacijos saugumo darbuotojai turi teisę neleisti įsinešti per didelio kiekio, jeigu manoma, kad skysto maisto kiekis yra didesnis, nei būtina vartoti kelionėje.

Ar galima rankiniame bagaže vežti automobilio detales?

Galima, jei transporto priemonės detalė nebuvo naudota kaip transporto priemonės kuro sistemos dalis (ji neturėjo sąlyčio su degiomis medžiagomis, pvz, kuru, tepalu, alyva). Dėl konkrečių detalių gabenimo taisyklių kreipkitės į Aviacijos saugumo skyrių tel. nr. +370 611 40747

Ar galima rankiniame bagaže vežti konservus?

Rankiniame bagaže draudžiama gabenti konservuotus produktus, kurie yra skystyje.

Ar galima rankiniame bagaže, vežti uogienes, raugintas ar marinuotas daržoves?

Rankiniame bagaže draudžiama gabenti uogienes, raugintas ar marinuotas daržoves, nes šie produktai  priskiriami skysčiams.

Ar galima rankiniame bagaže vežti svarmenis?

Rankiniame bagaže svarmenis vežti draudžiama, tačiau juos leidžiama vežti registruotame bagaže.

Ar galima rankiniame bagaže vežti peilį?

Rankiniame bagaže galima vežti peilį, jeigu jo geležtė yra ne ilgesnė kaip 6 cm, lengvai atsilenkia (nėra automatiškai iššokanti) ir nėra paaštrinta iš abiejų galų.

Ar galima rankiniame bagaže vežti  amato įrankius (atsuktuvus, reples, kaltus ir kt.)?

Rankiniame bagaže leidžiama vežti amato įrankius, jeigu jų ašmenys ar kotas yra ne ilgesni kaip 6 cm. Bet kokio ilgio ašmenų ar koto amato įrankius galima vežti registruotame bagaže.

Ar rankiniame bagaže galima vežti žiebtuvėlius, degtukus?

Vieną pakelį paprastų degtukų ar paprastą žiebtuvėlį leidžiamia vežti tik arti savęs (pvz., drabužių kišenėje, bet ne rankiniame lagamine, krepšyje). Zippo tipo žiebtuvėlį leidžiama vežti arti savęs tik tuomet, jeigu jame esantis skystas kuras yra absorbuotas - t.y. žiebtuvėlyje yra dagtis.

Ar galima vežti žiebtuvėlių kurą ir skystų dujų balionėlius?

Žiebtuvėlių kurą ir skrystų dujų balionėlius vežti oro transportu draudžiama.

Ar galima rankiniame bagaže vežti žaislinius ginklus (pistoletus, lankus, laidynes, kardus ir t.t.)?

Rankiniame bagaže žaislinius ginklus vežti draudžiama, tačiau juos galima vežti registruotame bagaže.

Ar rankiniame bagaže galima vežti bulvių tarkavimo mašiną?

Galima, tačiau tik išėmus pjaustyti skirtus peiliukus.

Ar rankiniame bagaže galima vežti bengališkas ugneles?

Bengališkas ugneles draudžiama vežti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.

Ar galima palikti rankinį bagažą oro uoste?

Oro uoste negalima palikti bagažo be priežiūros. Jį tyrimui gali paimti aviacijos saugumo darbuotojai. Jeigu atvykote su dideliu bagažu ir kelionės iš oro uosto metu nenorite jo gabenti drauge, bagažą galima palikti mokamoje bagažo saugykloje „Pack&Fly“. Daugiau informacijos apie bagažo gabenimą ir saugojimą skaitykite čia (http://www.vno.lt/lt/informacija-keleiviams/bagazas)

Keleivių patikra

Mano kūne po operacijos yra likęs metalinis implantas. Ar man reikia turėti medicinos įstaigos pažymą? Kaip aviacijos saugumo darbuotojai atliks patikros procedūrą?

Rekomenduojama turėti medicinos įstaigos išduotą pažymą, tačiau Lietuvoje ji nėra privaloma. Jeigu arkinis metalo ieškiklis sukels pavojaus signalą, pasakykite aviacijos saugumo darbuotojui apie metalinį implantą ir nurodykite vietą, kurioje jis yra, o aviacijos saugumo darbuotojai Jus patikrins rankomis. Bet kokiu atveju,  galite paprašyti aviacijos saugumo darbuotojų Jus patikrinti detalios patikros patalpoje, kurios nemato kiti keleiviai.

Turiu širdies stimuliatorius. Ar aviacijos saugumo įranga (pvz. arkinis metalo ieškiklis) gali sutrikdyti jo veikimą?

Arkinių metalo ieškiklių gamintojai užtikrina, kad jų pagaminti įrenginiai nesutrikdys širdies stimuliatoriaus veikimo. Tačiau keleivis turi teisę paprašyti aviacijos saugumo darbuotojo, kad jis nebūtų tikrinamas arkiniu metalo ieškikliu, o patikrai būtų pasirinktas kitas būdas. Paprastai tokiu atveju keleivis tikrinamas rankomis.

Kaip mane tikrins aviacijos saugumo darbuotojai, jeigu aš turiu dirbtinę galūnę? Ar man reikia turėti medicinos įstaigos pažymą?

Prieš patikros procedūrą pasakykite aviacijos saugumo darbuotojui, kad turite dirbtinę galūnę. Priklausomai nuo dirbtinės galūnės pobūdžio (pvz., metalo kiekio), aviacijos saugumo darbuotojai Jus patikrins arkiniu metalo ieškikliu arba/ir rankomis bei narkotinių ir sprogstamųjų medžiagų ieškikliu. Rekomenduojama turėti medicinos įstaigos išduotą pažymą, tačiau Lietuvoje ji nėra privaloma. Bet kokiu atveju, Jūs galite paprašyti aviacijos saugumo darbuotojų, kad Jus patikrtintų detalios patikros patalpoje, nematomoje kitiems keleiviams.

Dokumentai reikalingi vykstant į užsienį

Kokie dokumentai reikalingi vaikui vykstant į užsienį su vienu iš tėvų arba vienam?

"Jeigu vaikas keliauja su vienu iš tėvų, reikia turėti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Jeigu vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, LR pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu, pateikiamas vaiko gimimo liudijimas. Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens dokumentu reikia turėti bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopiją. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno arba seniūno.

Norėdami detalesnės informacijos apie lydimų ir nelydimų nepilnamečių vaikų keliavimą, būtinai iš anksto kreipkitės į Valstybės sienos apsaugos tarnybą tel. nr. +370 5 2151370.
"

Ar reikia ne Šengeno zonos valstybės piliečiui Lietuvos vizos skrendant jungiamuoju skrydžiu, kai Vilnius yra kelionės persėdimo stotelė?

Šiuo klausimu rekomenduojame kreiptis į šalies, iš kurios jūs skrisite, ambasadą Lietuvoje arba artimiausioje valstybėje esančią šalies ambasadą, jei Lietuvoje jos nėra. Taip pat galite teirautis oro uosto pasienio poste tel. nr. (+370 5) 2151370.

Kitos paslaugos oro uoste

Kur kreiptis pametus ar palikus daiktus oro uosto terminale?

Pirmiausia reikėtų kreiptis į aviacijos saugumo darbuotoją arba skambinti telefonu +370 611 40747.

Kur kreiptis, jei bagažas dingo ar buvo nepristatytas kelionės metu? Kur kreiptis, jei lėktuve palikau ar pamečiau daiktus?

  Jei jūsų bagažas dingo arba daiktai pasimetė kelionės metu, reikia kreiptis į oro linijų bendrovę, kurios paslaugomis naudojotės (http://www.vno.lt/lt/informacija-keleiviams/oro-liniju-bendroves)

Taip pat galite susisiekti antžeminio aptarnavimo kompanijoms:

„Baltic Ground Services“ (BGS): tel. nr. +370 5 2525005, mob. +370 610 75212, el. paštas: lostfound@bgs.aero.

„Litcargus“: tel. nr. +370 5 2105344, mob. +370 614 12881, el. paštas: bagazas@litcargus.lt

Ar galima oro uoste atsiskaityti kreditinėmis arba debetinėmis kortelėmis?

Kortelėmis galima atsiskaityti visose oro uosto terminalo prekybos vietose.

Koks oro uoste veikiančių biurų, parduotuvių, kavinių ir kitų įstaigų darbo laikas?

Visą reikiamą informaciją apie oro uosto parduotuves, kavines ir kitas paslaugas teikiančias įmones rasite čia ( http://vno.lt/lt/parduotuves-kavines/parduotuves/)

Ar oro uoste teikiamas nemokamas WI-FI?

Taip. Oro uoste veikia nemokamas belaidis interneto ryšys „Invest Lithuania Free WiFi“. Per dieną savo išmaniaisiais įrenginiais juo galite naudotis 6 valandas.

Ar oro uoste teikiamos lagaminų pakavimo, daiktų saugojimo bei spausdinimo paslaugos?

Taip, šias paslaugas teikia „Pack&Fly“, kurių salelę rasite bendrojoje išvykimo salėje priešais aviacijos saugumo patikrą. Daugiau apie paslaugas skaitykite čia: http://www.packandfly.lt/findus/32/

Ar oro uoste yra vaistinė?

Taip. Vilniaus oro uosto bendrojoje išvykimo salėje galite užsukti į  „Camelia“ vaistinę, kuri dirba nuo 08.00 iki 20.00 val.

Ar oro uosto teritorijoje yra viešbutis?

Taip, kviečiame apsilankyti viešbutyje „AirInn“. Daugiau informacijos apie viešbutį ieškokite čia: http://www.airinn.lt/.

Ką daryti palikus banko kortelę oro uosto bankomate?

Pirmiausia susisiekite su savo banku ir užblokuokite prarastą kortelę. Jeigu banko kortelę palikote jungtiniame bankomate, skambinkite telefonu +370 5 236 1361. Jei banko kortelę palikote kurio nors iš bankų bankomate, kreipkitės tiesiai į konkretų banką.

Užduoti klausimą